Skocz do zawartości

Moduły CAM platformy CANAL+


Besciakos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Besciakos tylko kolego zauważ jedną rzecz, że nikt Ciebie nie zmusza do zawierania jakiejkolwiek umowy z nc+, tak więc nikt nie zmusza równiez do korzystania z ich sprzętu. Platforma oferuje takie, a nie inne "narazie" warunki i ma do tego prawo. Ty się z tym godzisz i jesteś ich klientem podpisując, przedłuzając umowę na warunkach jakie oferuje platforma, albo nie odpowiadają Tobie i jesteś wolny. Nikt nikogo do niczego nie zmusza, a warto przed podpisaniem umów dokładnie je przeczytać wraz z regulaminami, bo nie raz juz tu na forum były z tego powodu płacze. Miłej niedzieli, bo nareszcie słoneczko świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Chciałbym się dowiedzieć, kiedy możemy spodziewać się CAMów do NC+? niedopuszczalne jest "zmuszanie" Klienta do płatnego wynajmu sprzętu ( dekodera ) bez alternatywnej możliwości wydana samej karty czy też CAMu. To też jest sprawa dla uokik.

Ty zapewne żartujesz z tym UOKIK?Nikt cię do niczego nie zmusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z-G, i tu się mylisz, jako że jeśli będzie to ultymatywna, właściwie niemal przymusowa migracja, to warunki w nc+, powinny być maksymalnie zbliżone do tych, jakie klient miał w poprzedniej ofercie.

 

Inaczej ma się sprawa z nowymi klientami, którzy kupią ten produkt, im bowiem można narzucić dowolne warunki i albo je przyjmą, albo nie.

 

Przeszczep wymaga specjalnych warunków, inaczej nie ma prawa się przyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie łapiesz niuansów, bo nie chodzi o stricte przymus, tylko o handlową hucpę dwóch spółek, które tworząc wspólnie nowy podmiot, powinny zatroszczyć się o interesy swoich dotychczasowych klientów, a nie wypinać się na nich.

 

Jest to specyficzny casus prawny i sprawa jest moim zdaniem do wygrania w razie sporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie jaka pojda droga, bo to ze nie oferuja teraz cam nie jest takim wielkim problem jak fakt czy beda tez parowac karty??? Bo w n-ce to mnie wlasnie wpienialo i na to liczylem przy fuzji, ze wkoncu beda mogl pozbyc sie tego pudla spod tv. Ja nie mam problemu by wziac jakis szrot od nich wrzucic go do szafy i kupic sobie cam, byle tylko byla taka mozliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Również nie ufam sprzętowi ADB od enki, a szczególnie nie ufam w kontekście wynajmu sprzętu samej ence a teraz i jej wytworowi, czyli nc+.

 

Na wynajem, nie wezmę od nich nawet guzika, bo przecież mogę jako "[beep] Polak" go zepsuć i będę się wówczas chamrać z nimi, jak będą próbować obciążyć mnie kosztami jego naprawy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku, gdy mam teraz cyfrę z modułem (na użyczeniu)? Jeśli można pozostać na obecnie wykorzystywanym dekoderze to wydawałoby się logiczne że na module też (ale być może robię błąd doszukując się logiki w działaniach nc+). Jak chcą to mogą mi go sparować z kartą, w niczym mi to nie przeszkadza. Ważne by w ogóle był moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zamierzam kupić telewizor samsunga z dwoma tunerami SAT (F7000 lub F8000).

 

1. Nagrywam program kodowany (np. Canal+)

2. Przełączam na inny kanał (np. TVN) na innym transponderze.

 

Pytanie, czy mając włożony do telewizora moduł Cam (który jest chyba jednostrumieniowy), bez problemu odtworzę nagranie z Canal+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodowany będzie tylko strumień aktualnie oglądany, drugi będzie nagrywany zaszyfrowany i jego dekodowanie odbędzie się w momencie odtwarzania. Jeśli moduł jest CI+ i telewizor jest zgodny z CI+ to nie będzie problemu. I tak każde nagranie jest zaszyfrowane, żeby można było odtworzyć tylko na telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest jednostrumieniowy nie ma większego znaczenia. Jak to się odbywa powinieneś zapytać w sklepie firmowym. W moim TiVi ja decyduję czy materiał nagrywany jest w formie rozkodowanej czy zakodowany a mam dwa aktywne sloty na moduły Cam. W tej ostatniej wtedy jak oglądam inną pozycję, inny zakodowany kanał, i moduł jest zajęty. Wtedy rozkodowanie następuje w nocy, automatycznie. Po co nagrywać rozkodowany ? Ano po to jak mamy ograniczone czasowo prawa do jakiegoś pakietu programowego a chcemy oglądać też po wygaśnięciu uprawnień. Czasami rozkodowanie po czasie nie jest takie "płynne" ale to osobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na forum nc+ ich przedstawiciel napisał:

 

"Istnieje możliwość korzystania z modułu również w ofercie abonamentowej. Decydując się na zakup modułu w ofercie nc+MIX, korzystasz bezpłatnie z pakietu Universe+ i 6 kanałów CANAL+ przez okres określony w starterze. Potem, aby nadal mieć dostęp do oferty kodowanej, możesz zawrzeć umowę abonencką. Obecnie dostępne promocje, odnajdziesz pod linkiem. http://ncplus.pl/sklep/promocje/mixcomfortplus "

 

Czy to oznacza że po miesiącu telefonuję do BOK i przekształcam umowę Mix w czysty abonament np. z umową na 12 czy 18 miesięcy? Jak wyglądają negocjacje w sprawie cen i oferty programowej? Podobnie jak obecnie mając ich sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz podpisać umowę na czas nieoznaczony z 30 dniowym okresem wypowiedzenia lub na 12 mcy. W drugim przypadku masz abonament 10PLN tańszy np. Comfort+ zamiast 39PLN płacisz 29PLN. Później, przy końcu tych 12 mcy, jeśli chcesz przedłużyć umowę negocjujesz lepsze warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kumam... Jeżeli jest możliwość posiadania nc+ na abonament na własnym odbiorniku to skąd te wszystkie posty niezadowolenia że nie można??? Skąd te lamenty że nc+ narzuca swój sprzęt??? No chyba że jest tu jakiś haczyk.

 

Później, przy końcu tych 12 mcy, jeśli chcesz przedłużyć umowę negocjujesz lepsze warunki

 

Ale można wynegocjować np. 6 razy C+ przy Universe tak jak ma to miejsce w abonamencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz masz nc+ na karcie starej cyfry - działa w większosci dekoderow z uniwersalnym czytnikiem.

 

Moduł nc+z kartą możesz wykorzystac w większosci dekoderow, tv z wejsciem na moduł..

 

Dekodory nc+ są parowane z kartą ( moduł w sumie także ). Karty z takiej oficjalnie nie uruchomisz we własnym dekoderze. Potrzebne są pewne dane z dekodera i to nie z każdego się da je uzyskac. Ponadto taka karta działa tylko w dekoderach z linux - E2 po wpisaniu tych danych.

 

Z kartami po cyfrze nie ma takich problemow i w tym jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti czego ty nie rozumiesz musisz kupić moduł z kartą w razie czego po gwarancji jak ci się moduł zepsuje albo ktoś ci go ukradnie zostajesz na lodzie bo nc+ na ciebie się wypnie a abonament będziesz musiał płacić za nic a żeby coś oglądać będziesz musiał wziąć coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...