Skocz do zawartości

Narzekamy na platformę CANAL+


marioking
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

@ArtS007, no nie wiem, widać masz mniejsze wymagania co do jakości obrazu, jeśli nie dostrzegasz różnic.

 

Siedzę w temacie kompresji audio/video, praktycznie od początku cyfrowej zabawy w obraz i dźwięk, więc spodziewam się, że jednak mam jakieś blade pojęcie na ten temat i jeśli widzę materiał filmowy, nadawany ze zmiennym bitrate i to o sinusoidzie grubo poniżej telewizyjnego standardu HD dla scen statycznych i dynamicznych, to żadne cuda, ani "ficzery" w telewizorze tego nie poprawią.

 

W technice cudów nie ma i kiedy czegoś nie ma (silna kompresja), to z niczego żaden cudowny telewizor nie doda.

 

Niezmiernie rzadko, udaje mi się wyłapać film, który jest nadawany w zadowalającej jakości i niestety przeważnie artefakty, artefakty, że aż od patrzenia na to zęby bolą.

 

Więc co to jest, jak nie oszczędności? ;)

 

Jeśli TP ma dla przykładu 40 Mb/s pojemności, to może zmieścić co najwyżej 5, a najlepiej tylko 4 kanały HD i jeśli tak jest, to ja nie mam zastrzeżeń, gorzej, że to rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego Cień, ja nie neguję Twojego zdania. Tyle tylko, że w zasadzie rozpocząłem dyskusję od tego, że tak naprawdę nie ma istotnej różnicy między 1080i i 1080p, pod warunkiem, że oryginał jest progresywny. Rozważania na temat bitrate'u są tu nieistotne. Po prostu w takim przypadku należy porównywać materiały o podobnym poziomie jakościowym, a nie udowadniać oczywistą wyższość dobrego BD nad przeciętnie nadanym filmem w TV.

 

Na marginesie, zmierzamy nieuchronnie w kierunku treści online i płyta BD niedługo może być tylko wspomnieniem. Przy takim podejściu materiał wysokiej jakości może być tylko wspomnieniem. A ponadto dobrze wiesz, że nie tylko od bitrate'u zależy efekt końcowy. Tak naprawdę istotny jest jego rozkład w zależności od szczegółowości i zmienności scen. Ale to są już rozważania nie na ten wątek.

 

A, jeszcze jedno. Materiał powinno się odtwarzać w tych samych warunkach. Porównanie płyty BD odtworzonej w odtwarzaczu bluray z materiałem podawanym z tunera satelitarnego może być nieobiektywne z powodu prawdopodobnie lepszych parametrów odtwarzacza BD.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na polskim rynku telewizji satelitarnej jest jeszcze gorzej po połączeniu obu platform robią z nami co chcą a czasami nawet nie wiedzą sami co robią totalny bałagan którego już od paru miesięcy nie mogą ogarnąć i niezapowiada się aby to się zmieniło już nie w najbliższym czasie ale kiedykolwiek trudne jest to do pojęcia ale taka jest żeczywistość .Pytam jakim cudem powstało to coś co nie powinno w dzisiejszych czasach wogle istnieć.Jak były te dwie platformy było wszystko jasne i przejżyste bez takich problemów jak są teraz.Dla nas abonentów lepiej by było jakby pozostały te byłe już platformy .No cóz ale takie rzeczy to tylko w Polsce ale dlaczego znowu my polacy dostajemy po tyłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wlasciwie powinien juz sygnal nie dzialac i mam zdac przet do 14, wiec sobie pogadalem z doradca, niestestety mojej zludne nadzieje ze pojda po rozum do glowy okazaly sie plonne. Ciagle nie ma mozliwosci ani planow na moduly CAM!!! Doradca skwitowal rozmowe by sledzic strone a nuz sie kiedys podejscie zmieni... szeregowy pracownik raczej nie rozumie kwestii "klienta stracic łatwo, odzzyskac juz o wiele trudniej"!! Ale to chyba tendencja ktora panuje tez na wyzszych sczeblach... brak zrozumienie tego faktu jest karygodny. Podejscie nc jest naiwne!!! Gdy wlasnie inni operatorzy powoli dostrzegaja moduly CAM(vide UPC) cyfra ktora miala wlasciwe podejscie do tematu odchodzi od niego. I to tylko pewnie w nadzieji na zludne vod, mysla ze jak podstawia czlowiekowi pod [beep] to sie z czasem ugnie i bedzie im doplacac! Zupelnie nie rozumieja ze sa tacy ludzie co szlak trafia na mysl wkolko ryjacych dekoderow sciagajacych ten po[beep]y vod ktory maja tam gdzie swiatlo nie dochodzi. Jeszcze ograniczajacy miejsce na pvr przez to. Sa 5 lat za murzynami!!! Taki sciagany vod to mial racje bytu z 5 lat temu, teraz gdy sie net podlacza do tv mozna oferowac vod(vide hbo od) o wiele wygodniejszy dla uzytkownika niz ta zacofana metoda i pozwolic tez na swobode wybor sprzetu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@marioking, nie dziwię się że wkurza Cię taki stan rzeczy, bo i mnie doprowadza on do rozstroju żołądka, ale sami nie mamy szans.

 

Problemem są jak zawsze niskie wymagania wobec oferowanego produktu potencjalnych nabywców, którzy zadowoleni są jak dzieci, że w ogóle coś mają, choć nierzadko przychodzi płacić im za takie gie wcale niemałą kasę.

 

Oczywiście, że VoD świadczony na zasadach takich jak w nc+, to kompletny anachronizm, który czym prędzej powinien zostać odesłany do technicznego lamusa, i że nawet siermiężny CP świadczy tę usługę w lepszy sposób, bo dostępowo via satelita, chociaż to też dość głupie zważywszy na dzisiejsze technologiczne możliwości.

 

I co poradzisz, kiedy zmamiona masa abonentów nc+, bierze za dobrą monetę każdy kit, który wciska im ITI, choćby w temacie MR, który akurat w tej firmie świadczony jest na bandyckich zasadach, bo potrzebuje sporego doinwestowania ze strony użytkownika.

A sama ITI, ma z przeproszeniem wszystko w rzyci, co również spotyka się wręcz ze zrozumieniem klientów tej firmy.

 

Kurka wodna, to jakiś związek sado-maso, bo już nie wiem jak to nazwać w sposób konwencjonalny (?). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat kiedy TV Republika zawita do nc+. A może typy z TeVałszeNu boją się kanału który może rzetelnie informować o tym co się dzieje w okół nas???

Oni są tak samo rzetelni jak TVN i Trwam.Każda telewizja partyjna pokazuje tylko to co jej wygodne.

 

Dokładnie jest tak jak piszesz. Jedyne w miarę sensownie podawane informacje to chyba ma już tylko Polsat News.

TVN24 już dawno przestała być obiektywna a poza tym stała się nudna bo nadaje program glownie ze studia - same gadające głowy, dyskusje partyjnych pitbulli z których nic nie wynika plus auto lans prowadzących. Kiedys fajna stacja a teraz brak pomysłów i flaki z olejem. TV Republika oglądałem dwa dni i spasowalem bo to jakaś jednostronna tuba propagandowa a nie rzetelne dziennikarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kilka pytań:

 

1) 13 maja przedłużyłem umowę z nc+. Miałem dostać pisemne potwierdzenie zmiany warunków umowy - do tej pory nie dostałem nic, a dzisiaj już 6 czerwca. Czy ktokolwiek z Was dostał już to pismo po przedłużeniu?

2) Chciałem sprawdzić ostatnią fakturę wystawioną w ICA za czerwiec. Niestety, pojawia mi się nowa, pusta karta. Dodam, ze faktura za maj (jeszcze z cyfry+) wyświetla mi się prawidłowo. U Was jest podobnie?

3) Chciałem przesłać do nich zapytanie na adres mailowy. Niestety, po wpisaniu numeru umowy w formularzu kontaktowym pojawia mi się informacja "wpisz poprawny numer umowy". Na pewno jest poprawny, bo kopiowałem z ICA. czy ktoś z Was ma podobnie jak ja?

 

Dodatkowo dodam, że w sobotę, gdy umowa weszła w życie kanały miałem tylko na Multiroom. Na głównym dekoderze ich nie było. Na szczęście ponowienie w ICA pomogło. Jednak tutaj znów - przedłużając umowę na inny pakiet w C+ takich problemów nigdy nie było.

 

Cyfrę+ mam od kilku lat, ale takiego "burdlu" jak teraz to dawno nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa informcje ktorych dlugo nie poznamy. Watpie nawet czy nc pochwali sie ta liczba w formie zwyklych sprawozdan. Szczerze mowiac jakos nie chce mi sie wierzyc w ta bajeczke ze mieli zaledwie 100k wypowiedzen. Taka liczba raczej nie zapewnilaby takiej mega lightowej oferty ktora teraz n-kowicze dostaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu to masz? :)

 

Bo mam właśnie przed nosem [nc+] FORMULARZ ZWROTU SPRZĘTU ODCINEK DLA ABONENTA i jedyne liczby jakie na nim widzę to numery abonenta (w polu NR ABONENTA i po prawej stronie pod kodem kreskowym), numer seryjny dekodera (obok jego nazwy), numery kart, jakiś tajemniczy numer zaczynający się na "R" pod kodem kreskowym po lewej, ale ze zbyt długą cyfrą by wskazywała na ilość zwrotów i oczywiście data.

 

Edit: aaa teraz widzę, że jesteś z N. Pewnie faktycznie to liczba zwracanych sprzetów, ale nie całkowita, tylko nBoksów. Przy C+ na podstawie wydanego świstka (chyba) nie da się tego ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...