Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra widzę, że znów się zaczyna jaki Eleven jest beee i jakie ma beeee prawa, zamiast dyskusji po co oni to łaczą i zmuszają ludzi do kombinowania...Problem w tym, że dziś pomiędzy 20.30 a 22.45 śledziłem 3 mecze na tych nie mających nic stacjach, bo w C+ nie miałem co.....z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Eleven przede wszystkim szanują ligi i ich odbiorców, dokładnie tam, gdzie Canal Plus robił wszystko "na odwal się" - zaczynał transmisję minutę przed pierwszym gwizdkiem - bo przecież blok reklamowy, kończył dokładnie w chwili ostatniego, bez słowa analizy, komentarza. Po latach w kwestii zagranicznych meczów, polski C+ wreszcie zaczyna równać do Europy, ale przez wiele lat tkwiło to w martwym punkcie, gdyby nie utrata części praw to pewnie nadal nie byłoby porządnego studia na zagranicę, wysyłania sprawozdawców na mecze czy wcześniejszego pokazywania wydarzeń na stadionie.

Dla lig, które przeszły do Eleven jest to bardzo dobra zmiana, przynajmniej pracownicy stacji się interesują tym, co jest nadawane i transmitowane, C+ po prostu olewał Francję i Włochy.

Edytowane przez ForzaMilan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Tak, wydali oświadczenie na ich fanpage FB. Generalnie nie radzą sobie i do końca lutego pokażą bodaj tylko 2 mecze w sobotę

Edytowane przez mervel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Eleven przede wszystkim szanują ligi i ich odbiorców, dokładnie tam, gdzie Canal Plus robił wszystko "na odwal się" - zaczynał transmisję minutę przed pierwszym gwizdkiem - bo przecież blok reklamowy, kończył dokładnie w chwili ostatniego, bez słowa analizy, komentarza. Po latach w kwestii zagranicznych meczów, polski C+ wreszcie zaczyna równać do Europy, ale przez wiele lat tkwiło to w martwym punkcie, gdyby nie utrata części praw to pewnie nadal nie byłoby porządnego studia na zagranicę, wysyłania sprawozdawców na mecze czy wcześniejszego pokazywania wydarzeń na stadionie.

Dla lig, które przeszły do Eleven jest to bardzo dobra zmiana, przynajmniej pracownicy stacji się interesują tym, co jest nadawane i transmitowane, C+ po prostu olewał Francję i Włochy.

Hola hola, co za manipulacja. Akurat tutaj kompletnie nie masz racji, bo jeśli chodzi o jakość transmisji to Canal+ zawsze wyznaczał standardy. Praktycznie nigdy nie zaczynali minutę przed meczem i nie kończyli minutę po, no chyba, że były jakieś inne transmisje, ale to jest zrozumiałe. Przecież zawsze były zarzuty do starej nki, że kończą mecze LM czy SerieA tuż po gwizdku i powinni to robić jak w C+. Chyba nie trafiłeś z zarzutem :P No a wysyłanie komentatorów było zawsze, zarówno w C+ jak i w nce na LM. Studia też przecież robią bardzo dobre. 

Edytowane przez Artek1008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola, co za manipulacja. Akurat tutaj kompletnie nie masz racji, bo jeśli chodzi o jakość transmisji to Canal+ zawsze wyznaczał standardy. 

Ta w szczególności w tamtym sezonie NBA gdzie zdarzało się dawać mecz NBA z wczesnej pory z odtworzenia bo woleli dać 10 minut reklam. W tym sezonie najlepsze było podawanie wyniku meczu NBA w przerwie premierowej retransmisji tego meczu.  Więc nie przesadzałby z tym wyznaczaniem standardów bo to było dawno temu. Teraz to jednak Eleven te nowe trendy wyznacza bo jako nowy gracz musi kombinować a w C+ od dawno stagnacji.

Co do wysyłania komentatorów to jaki z tego pożytek ma widz czy ktoś komentuje z dziupli czy ze stadionu ? Żaden. Inną kwestią są reporterzy, bo jakiś wywiad to zawsze wartość dodana.

 

 

Co do tego było wyżej to C+ na pewno żałuje teraz odpuszczenie Serie A czy Ligue 1 bo pojawienie Polaków się w tych ligach sprawiło, że są one bardziej atrakcyjne dla widza a można było je mieć przynajmniej jedną z nich za mniejszą kasę jaką oferowali za La Ligę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola, co za manipulacja. Akurat tutaj kompletnie nie masz racji, bo jeśli chodzi o jakość transmisji to Canal+ zawsze wyznaczał standardy. Praktycznie nigdy nie zaczynali minutę przed meczem i nie kończyli minutę po, no chyba, że były jakieś inne transmisje, ale to jest zrozumiałe. Przecież zawsze były zarzuty do starej nki, że kończą mecze LM czy SerieA tuż po gwizdku i powinni to robić jak w C+. Chyba nie trafiłeś z zarzutem :P No a wysyłanie komentatorów było zawsze, zarówno w C+ jak i w nce na LM. Studia też przecież robią bardzo dobre. 

Haha Canal+ i standardy xD Szczególnie mecze Serie A z poślizgiem, bo "Liga+/Extra" się przeciągnęła...  

https://forum.satkurier.pl/topic/9779-sport-w-nc/?p=903669

 

Mój legendarny post z 2014 roku^^

 

+ reszta moich perełek tutaj i tutaj:

https://forum.satkurier.pl/topic/4516-orange-sport/page-109

https://forum.satkurier.pl/topic/10495-fox-sports/?p=937060

 

A to i tak tylko kropla w morzu. Ile czasu w swoim życiu poświęciłem na hejtowanie standardów C+ to naprawdę nie jestem w stanie zliczyć. Było tego sporo. Do dziś obawiam się, że moje potomstwo wyssie kiedyś ten mój hejt z mlekiem matki. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to hejtowałeś także komentatorów Orange, którzy teraz są w Eleven, które tak bardzo chwalisz.;)

 

Zresztą ja widzę tam m.in hejty właśnie na sprawozdawców, a to zupełnie co innego. Sytuacje, kiedy Canal+ wchodzi lub wchodziło na mecze piłkarskie z opóźnieniem zdarzały się naprawdę rzadko, problem polega w tym, gdy taka sytuacja się zdarzy, to wszyscy nagle się obruszają i pamiętają jedną sytuacje z 38-kolejkowej ligi przez 10 lat :P I ja nie uważam, że takie wtopy można w jakikolwiek usprawiedliwiać, ale oprócz minusów trzeba widzieć także plusy. Zresztą...to tylko piłka. Nie wiem, może faktycznie się mylę, ale rzadko przez wiele lat zdarzało mi się dostrzec iż Canal+ wchodzi opóźnione na transmisje piłki nożnej.

 

@mad85 - komentatorzy na stadionie lepiej czują widowisko, przez co lepiej oddają mecz i emocje. I jak już są na danym spotkaniu, to zarazem robią wywiady, nie wiem jak tego nie zauważyłeś, bo tak jest w każdej telewizji ;)

Edytowane przez Artek1008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twarowski musi drzeć się swoim piskliwym głosem po każdej bramce? Czy dla niego fakt, że ktoś tam trafił do bramki w jakimś tam meczu ligowym to naprawdę powód do takiej orgastycznej ekscytacji? Ogólnie lubię go jako komentatora, ale te okrzyki działają mi na nerwy

Edytowane przez morte89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to hejtowałeś także komentatorów Orange, którzy teraz są w Eleven, które tak bardzo chwalisz. ;)

 

Zresztą ja widzę tam m.in hejty właśnie na sprawozdawców, a to zupełnie co innego. Sytuacje, kiedy Canal+ wchodzi lub wchodziło na mecze piłkarskie z opóźnieniem zdarzały się naprawdę rzadko, problem polega w tym, gdy taka sytuacja się zdarzy, to wszyscy nagle się obruszają i pamiętają jedną sytuacje z 38-kolejkowej ligi przez 10 lat :P I ja nie uważam, że takie wtopy można w jakikolwiek usprawiedliwiać, ale oprócz minusów trzeba widzieć także plusy. Zresztą...to tylko piłka. Nie wiem, może faktycznie się mylę, ale rzadko przez wiele lat zdarzało mi się dostrzec iż Canal+ wchodzi opóźnione na transmisje piłki nożnej.

 

@mad85 - komentatorzy na stadionie lepiej czują widowisko, przez co lepiej oddają mecz i emocje. I jak już są na danym spotkaniu, to zarazem robią wywiady, nie wiem jak tego nie zauważyłeś, bo tak jest w każdej telewizji ;)

Artek1008 i masz rację i jej trochę nie masz :) Sam byłem lekko zdziwiony, gdy Eleven zaczęło puszczać mecze live od 10, czy 20 minuty, ale teraz nie wyobrażam sobie, by można było zrobić inaczej. Kilka tygodni temu C+ puścił re-live Liverpoolu z 5-cio minutowym opóźnieniem... sorry, ale dla mnie to jest właśnie powód, żeby skrytykować tę stację własnie za to, że nie potrafiła przewidzieć poślizgu meczu Ekstraklasy, że nikt tam nie zareagował i że na pozostałych kanałach sportowych w tym czasie nic nie leciało. Zatem jeśli chodzi o akurat ten standard to Eleven jest krok do przodu :)

Natomiast nie zgodzę się faktem, że C+ jest za plecami Eleven. Pisałem już o tym wielokrotnie - mają nad nimi przewagę 20 lat doświadczenia i to C+, a nie Eleven zrewolucjonizowało pokazywanie sportu w Polsce. Co nie zmienia faktu, że nie można żyć przeszłością i stać w miejscu, co najlepiej pokazuje przykład z akapitu wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że Canal+ wyciągnie wnioski z błędów i zacznie dbać o prawa, które posiada. Światełkiem w tunelu jest coraz większa liczba pokazywanych meczów NBA, choć dla mnie za często komentuje Michałowicz. Natomiast ciągle brakuje mi lepszego opakowania Premier League(skandalem jest brak komentarza przy skrótach) i jakiegoś magazynu z Panem Sławkiem omawiającym kontrowersje sędziowskie w lidze angielskiej, LM i LE. Jedynie ekstraklasa jest opakowana jak należy, choć też nie podoba mi się rezygnacja z eksperta w Lidze+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do meczu Chelsea - Arsenal ( następna sobota 13.30) mogliby się pokusić o studio. Zresztą dziwne, że wtedy gdy mają w sobotę 3 mecze na żywo + retransmisja, nie decydują się na GPS. Większość dziennikarzy raczej nic do zrobienia nie ma.  Może się jeszcze nawrócą.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to powinien być program Liga+ Premier League i normalne omawianie z gośćmi kolejki plus dziennikarze.

Jeśli Eleven kiedykolwiek będzie miał to studio przebije już C+ na całego, bo podejrzewam, że będzie wiele dyskusji, co widać po stanie futbolu, czy radiu Eleven... Pytanie, czy będą mieć?

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STYCZEŃ:
 
 
PIŁKA NOŻNA:
 
Liga angielska:

01.01. 14:25 Watford FC - Tottenham Hotspur Canal+Sport
01.01. 16:55 Arsenal FC - Crystal Palace Canal+Sport
02.01. 13:25 Middlesbrough FC - Leicester City Canal+Sport
02.01. 15:55 Sunderland AFC - Liverpool FC Canal+Sport
02.01. 18:10 West Ham United - Manchester United Canal+Sport
02.01. 20:15 Manchester City - Burnley FC (retransmisja) Canal+Sport
03.01. 20:40 AMC Bournemouth - Arsenal FC Canal+Sport
04.01. 20:40 Tottenham Hotspur - Chelsea FC Canal+Sport
14.01. 13:25 Tottenham Hotspur - West Bromwich Albion Canal+Sport
14.01. 15:55 Swansea City - Arsenal FC Canal+Sport
14.01. 18:25 Leicester City - Chelsea FC Canal+Sport
14.01. 20:30 retransmisja meczu ligi angielskiej Canal+Sport
15.01. 14:25 Everton FC - Manchester City Canal+Sport
15.01. 16:55 Manchester United - Liverpool FC Canal+Sport

21.01. 13:25 Liverpool FC - Swansea City Canal+Sport
21.01. 18:25 Manchester City - Tottenham Hotspur Canal+Sport
22.01. 12:55 Southampton FC - Leicester City Canal+Sport
22.01. 15:10 Arsenal FC - Burnley FC Canal+Sport
22.01. 17:25 Chelsea FC - Hull City Canal+Sport
31.01. 20:55 Liverpool FC - Chelsea FC Canal+Sport
31.01. 23:00 Arsenal FC - Watford FC (premiera) Canal+Sport
 
Puchar Króla:

03.01. 21:10 UD Las Palmas - Atletico Madryt Canal+Sport2
04.01. 18:55 Real Sociedad - Villarreal CF Canal+Sport2
04.01. 21:10 Real Madryt - Sevilla FC Canal+Sport2
05.01. 21:10 Athletic Bilbao - FC Barcelona Canal+Sport
10.01. 21:10 mecz Pucharu Króla Canal+Sport
11.01. 21:10 FC Barcelona - Athletic Club Canal+Sport
12.01. 21:10 Sevilla FC - Real Madryt Canal+Sport2
18.01. 19:10 AD Alcorcon - Deportivo Alaves Canal+Sport
18.01. 21:10 Real Madryt - Celta Vigo Canal+Sport
19.01. 19:10 Atletico Madryt - SD Eibar Canal+Sport
19.01. 21:10 Real Sociedad - FC Barcelona Canal+Sport

24.01. 19:10 CD Alaves - AD Alcorcon Canal+Sport
25.01. 19:10 SD Eibar - Atletico Madryt  Canal+Sport
25.01. 21:10 Celta Vigo - Real Madryt Canal+Sport
26.01. 21:10 FC Barcelona - Real Sociedad Canal+Sport
 
KOSZYKÓWKA:
 
NBA:

01.01. 00:00 Atlanta Hawks - San Antonio Spurs Canal+Sport
02.01. 20:30 Houston Rockets - Washington Wizards Canal+Sport
06.01. 04:30 Golden State Warriors - Memphis Grizzlies Canal+Sport
07.01. 02:00 Chicago Bulls - Toronto Raptors Canal+Sport
08.01. 21:30 Milwaukee Bucks - Washington Wizards Canal+Sport
12.01. 21:00 Denver Nuggets - Indiana Pacers Canal+Sport
13.01. 04:30 Utah Jazz - Detroit Pistons Canal+Sport
14.01. 23:00 Chicago Bulls - New Orleans Pelicans Canal+Sport
15.01. 21:00 Toronto Raptors - New York Knicks Canal+Sport
16.01. 20:00 Washington Wizards - Portland Trail Blazers Canal+Sport
16.01. 22:45 Milwaukee Bucks - Philadelphia 76ers (premiera) Canal+Sport
16.01. 00:15 New York Knicks - Atlanta Hawks (premiera) Canal+Sport
16.01. 02:00 Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers Canal+Sport

20.01. 02:00 Houston Rockets - Golden State Warriors Canal+Sport
21.01. 23:00 Boston Celtics - Portland Trail Blazers Canal+Sport
21.01. 02:30 Cleveland Cavaliers - Portland Trail Blazers Canal+Sport
22.01. 18:00 Orlando Magic - Golden State Warriors Canal+Sport2
22.01. 21:30 Dallas Mavericks Los Angeles Lakers Canal+Sport
24.01. 01:00 Washington Wizards - Boston Celtics Canal+Sport
27.01. 23:45 Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks (premiera) Canal+Sport
27.01. 02:00 Chicago Bulls - Miami Heat Canal+Sport
28.01. 02:30 Golden State Warriors - Los Angeles Clippers Canal+Sport
29.01. 21:30 Cleveland Cavaliers - Oklahoma City Thunder Canal+Sport
 
Liga Mistrzów FIBA:

03.01. 18:20 Stelmet BC Zielona Góra - Besiktas Sompo Japan Canal+Sport
04.01. 17:55 Muratbey Usak Sportif - Rosa Radom Canal+Sport
10.01. 18:20 Rosa Radom - Openjobmetis Varese Canal+Sport
11.01. 17:55 Szolnoki Olaj - Stelmet BC Zielona Góra Canal+Sport
17.01. 20:20 ASVEL Basket - Rosa Radom Canal+Sport2
18.01. 18:20 Stelmet BC Zielona Góra - Proximus Spirou Canal+Sport2

24.01. 17:50 Rosa Radom - Neptunas Kłajpeda Canal+Sport2
25.01. 18:25 AEK Ateny - Stelmet BC Zielona Góra Canal+Sport2
 
PIŁKA RĘCZNA:
 
Liga Mistrzyń:
29.01. 19:20 Budućnost Podgorica - HC Vardar nSport+
 
PGNiG Superliga:
27.01. 18:30 MKS Zagłębie Lubin - NMC Górnik Zabrze Canal+Sport
 
 
GOLF:

 

 

12.01. 09:00 European Tour - BMW SA Open hosted by City of Ekurhuleni w Johannesburgu Canal+Sport

12.01. 13:00 European Tour - BMW SA Open hosted by City of Ekurhuleni w Johannesburgu Canal+Sport

13.01. 09:00 European Tour - BMW SA Open hosted by City of Ekurhuleni w Johannesburgu Canal+Sport2

13.01. 11:00 European Tour - BMW SA Open hosted by City of Ekurhuleni w Johannesburgu Canal+Sport

13.01. 13:00 European Tour - BMW SA Open hosted by City of Ekurhuleni w Johannesburgu Canal+Sport

14.01. 11:00 European Tour - BMW SA Open hosted by City of Ekurhuleni w Johannesburgu Canal+Sport2
15.01. 11:00 European Tour - BMW SA Open hosted by City of Ekurhuleni w Johannesburgu Canal+Sport2
19.01. 06:30 European Tour - Abu Dhabi HSBC Golf Championship Canal+Sport
19.01. 11:00 European Tour - Abu Dhabi HSBC Golf Championship Canal+Sport

 

 

20.01. 06:30 European Tour - Abu Dhabi HSBC Golf Championship Canal+Sport
20.01. 11:00 European Tour - Abu Dhabi HSBC Golf Championship Canal+Sport
21.01. 09:30 European Tour - Abu Dhabi HSBC Golf Championship Canal+Sport2
21.01. 12:00 European Tour - Abu Dhabi HSBC Golf Championship Canal+Sport2
22.01. 09:30 European Tour - Abu Dhabi HSBC Golf Championship Canal+Sport2
22.01. 12:00 European Tour - Abu Dhabi HSBC Golf Championship Canal+Sport2
26.01. 07:30 European Tour - Commercial Bank Qatar Masters w Dosze Canal+Sport
26.01. 07:30 European Tour - Omega Dubai Desert Classic Canal+Sport2
26.01. 12:00 European Tour - Commercial Bank Qatar Masters w Dosze Canal+Sport
27.01. 07:30 European Tour - Commercial Bank Qatar Masters w Dosze Canal+Sport
27.01. 12:00 European Tour - Commercial Bank Qatar Masters w Dosze Canal+Sport
28.01. 10:00 European Tour - Commercial Bank Qatar Masters w Dosze Canal+Sport2
28.01. 12:00 European Tour - Commercial Bank Qatar Masters w Dosze Canal+Sport2
29.01. 10:00 European Tour - Commercial Bank Qatar Masters w Dosze Canal+Sport2
29.01. 12:00 European Tour - Commercial Bank Qatar Masters w Dosze Canal+Sport2
 
BOKS/SZTUKI WALKI:
 
21.01. 03:00 MMA Bellator 170 w Inglewood Canal+Sport2
27.01. 03:00 MMA Bellator 171 w Inglewood Canal+Sport2
28.01. 04:00 Walka o pas mistrzowski federacji WBA Super World w Las Vegas - waga piórkowa:Carl Frampton - Leo Santa Cruz Canal+Sport2
 
ŻEGLARSTWO:
 

04.01. 20:35 Vendee Globe 2016 Canal+Sport
07.01. 14:45 Vendee Globe 2016 Canal+Sport
14.01. 15:30 Vendee Globe 2016 Canal+Sport

21.01. 15:30 Vendee Globe 2016 Canal+Sport
28.01. 15:30 Vendee Globe 2016 Canal+Sport
 
SPORTY MOTOROWE:

07.01. 20:00 Grand Prix Superenduro w Riesie nSport+

 

 

Edytowane przez kamil2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Od kiedy są nowe przetargi Bundesligi i Ligi Portugalskiej???Do kiedy Eleven ma NFL i utracone ligi ?? Obecna oferta Canal+ i Nsport w weekendy wygląda bardzo słabo.Może oszczędzają na LaLigę czy inne utracone ligi.Przydało by się dopracować ofertę i komentatorów bo ostatnio też się zaniedbali.Jedyn plusem są mecze NBA bo meczy  Premier League też chyba ma być mniej.Jak obecnie wygląda ta sprawa :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe :) dziękuje za info :)  może jest szansa aby jakieś ligi powróciły na na anteny Canal+ i Nsport który ma naprawdę słabą ofertę.To samo z NFL ostatnio jeden z komentatorów NBA wspominał o transmisjach NFL na antenie Canal+  :-| jeszcze jedno na jakim kanale można oglądać obecnie Puchar Narodów Afryki (FTA) ???

Edytowane przez GoodMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...