Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Pokerowa zagrywka NC+. pomimo ogromnej krytyki kasa leci ciurkiem.

Nawet gdyby leciała ciurkiem, a nie jestem takim optymistą, że tak jest to leci dla NC+, a 11 raczej się przygląda.

Zobaczymy jak długo biznesmeni z Eleven pociągną na takiej chorej umowie olewając może i z 80% rynku płatnej TV. 80% to tylko mój strzał bo nie chce mi się szukać dokładnych liczb ile abonentów mają wszystkie duże kablówki i CP.

Ale dużo się nie pomyliłem zapewne określając udział NC+ i tych mikroskopijnych kablówek w których jest Eleven na ok 20% udziału w rynku.

 

Taki wałek się uda, ale chyba nie na lata.

@Pawop z wielką pewnością zawyrokował, że fakt braku Eleven w CP i kablu to nie efekt żadnej cichej umowy tylko braku miejsca u operatorów lub brak kasy.

Cóż, bardzo śmiem w to wątpić.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę pokażą mecz City- Crystal zamiast Chelsea- Everton... Czy w tej redakcji ktokolwiek jeszcze tam myśli ? 

 

Miejsca w tabeli:

  • Chelsea: 14
  • Everton: 11
  • Manchester City: 3
  • Crystal Palace: 7

Odpowiedź na Twoje Pytanie: W redakcji na szczęście jeszcze ktoś myśli. I Bogu dzięki.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop z wielką pewnością zawyrokował, że fakt braku Eleven w CP i kablu to nie efekt żadnej cichej umowy tylko braku miejsca u operatorów lub brak kasy.

Cóż, bardzo śmiem w to wątpić.

Widać mało zrozumiałeś z tego co napisałem.

Pisałem, że nie ma wyłączności jeśli chodzi o kablówki. Zauważ, że w kilku kablówkach Eleven jest obecny. Nigdzie nie twierdziłem, że operatorzy nie mają pieniędzy, tylko że wymagania Eleven są duże. Od dużych graczy chcą większej opłaty, bo to na nich się zarabia, a nie na Gawexach czy innych East Westach.

Co do CP, to albo oni nie chcą konkurencji dla swoich Polsatów Sport, (jak kiedyś nie chcieli wpuścić do siebie Eurosportów) albo nie chcą płacić tyle ile chce Eleven. nc+ było trochę pod ścianą, gdyż abonenci domagali się dostępu do lig, które mieli wcześniej. Atutem nc+ w negocjacjach z Eleven było wolne miejsce na transponderach i właśnie to miałem na myśli, bo i tak jak się Solorz dogada z Eleven, to sygnał będzie brany od nc+. W sumie, to CP za dużo tego miejsca na tp i tak nie ma, ale to już inna sprawa.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca w tabeli:

  • Chelsea: 14
  • Everton: 11
  • Manchester City: 3
  • Crystal Palace: 7

Odpowiedź na Twoje Pytanie: W redakcji na szczęście jeszcze ktoś myśli. I Bogu dzięki.

Generalnie się zgadzam lecz nie do końca.

Mecz The Blues wydaje się ciekawszy niż mecz City to raz.

A dwa to jednak Chelsea ma o niebo więcej kibiców niż City, a i Everton ma ich ciut więcej niż CP.

Chelsea - Everton  bez dwóch zdań powinni dać, jak mamy mierzyć tylko miejscami w tabeli to będzie bardzo źle

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak meczu Chelsea- Everton to żart.. Everton gra kapitalna piłkę, do tego Lukaku na Stamford Bridge itp itd, ten mecz wzbudzi mnóstwo emocji! City pewnie przejedzie się po Palace bo akurat oni ostatnio sa bez formy, do tego Bolasie kontuzja, Cabaye też nie grał ostatnio i tak można mnożyć ich problemy. 

Patrzenie przez pryzmat samych pozycji w lidze nie zawsze jest trafne w wyborze meczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kapitalna argumentacja. :roll: Chelsea to jednak Chelsea? A City to jednak City. I co powiesz? Everton to poziom wyżej niż CPL? Cóż, patrząc na aktualną tablę to niekoniecznie. Zresztą co Ciebie interesuje, który mecz będzie na Canal+? Przecież ty masz te swoje cudowne Eleven i 10 meczów live z Hiszpanii. Po co narzekasz?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wybrali City - Crystal Palace dlatego, że w środę nie pokażą City - Everton kosztem Spurs - Leicester.

Tu mieli trudno i co by nie wybrali to byłoby ok.

Ale to powoduje iz nie obejrzymy 2 meczów Evertonu z wymagającymi drużynami.

 

Takie zabiegi typu - skoro City nie będzie w środę to dajmy w sobotę żeby nie było, bardzo są słabe.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie. Dla Was ciekawszy jest Chelsea-Everton, a dla mnie City-Palace. Nie dogadamy się :P

Z całym szacunkiem, ale ten mecz może być ciekawszy tylko dla fanów City.

Dam sobie rękę uchlastać, że 90% neutralnych wybrałoby Chelsea - Everton.

 

Zbyt duże prawdobieństwo meczu do 1 bramki. Stanowczo

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko kibice City ( istnieja tacy w ogóle :D) mogą uwazac taki mecz za dobry wybór. Tym bardziej że Palace w słabej formie i najlepsi gracze znów nie zagrają.

Chelsea z Evertonem zapowiada się bardzo ciekawie i taki wybór meczu to po raz kolejny strzał w stopę w tym sezonie

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drugim argumentem jest ten co wspomniałem na poprzedniej stronie, czyli dają City w sobotę bo nie wybrali meczu City - Everton w środę. Bo wybrać chyba nie mogli jednak Totki - Leicester chyba słuszniejszy wybór.

A tak w ogóle to krytykujemy C+ za małą według nas liczbę meczów [ włoskie SKY pokazuje w środę wszystkie 4 mecze ciekawe ] ale sami anglicy też dziwnie czasem planują mecze.

We wtorek tylko 3, w tym tylko mecz United interesuje telewizje jakoś szczególnie [ co świetnie widać na Liveonsat ] a w srodę cała reszta i trzeba przyznać, że co najmniej 4 bardzo interesujące spotkania.

Nie kumam dlaczego wszystko wrzucili na jedną godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby leciała ciurkiem, a nie jestem takim optymistą, że tak jest to leci dla NC+, a 11 raczej się przygląda.

Zobaczymy jak długo biznesmeni z Eleven pociągną na takiej chorej umowie olewając może i z 80% rynku płatnej TV. 80% to tylko mój strzał bo nie chce mi się szukać dokładnych liczb ile abonentów mają wszystkie duże kablówki i CP.

Ale dużo się nie pomyliłem zapewne określając udział NC+ i tych mikroskopijnych kablówek w których jest Eleven na ok 20% udziału w rynku.

 

Taki wałek się uda, ale chyba nie na lata.

@Pawop z wielką pewnością zawyrokował, że fakt braku Eleven w CP i kablu to nie efekt żadnej cichej umowy tylko braku miejsca u operatorów lub brak kasy.

Cóż, bardzo śmiem w to wątpić.

 

Na początku też myślałem, że to sposób nc+ na zrobienie biznesu z tym Eleven (można sprawdzić posty z lipca). Z czasem zacząłem zmieniać zdanie, a teraz jestem już pewny. Interes nc+ na Eleven jest krótkotrwały i w zasadzie moim zdaniem to co robią pod kątem żądania opłat za Eleven powoduje, że z czasem na tym stracą. 

 

Logicznie jakby Eleven miało nóż na gardle i tak bardzo im zależało na dostępności to już dawno byliby w dużym kablu, tylko jak pisze @Pawop mają za duże żądania, jednak to też pokazuje, że mają środki na funkcjonowanie, gdyby było inaczej to już dawno byliby za "firko" w najniższych pakietach. Tak samo stream w sieci za grosze pokazuje, że wcale im nie zależy na razie na dużej kasie - ostatnio chyba wszystkim zapodali kolejny miesiąc za darmo - tak robi firma, która nie ma kasy? Kwestię CP pomijam, bo moim zdaniem CP ich nie wpuści w obawie o wpływy z reklam na Polsatach Sport. Podsumowując moim zdaniem to Eleven czeka i tyle....Na co czeka, tego nie wiem czy na lepsze warunki czy może na zmianę w przyszłości w BeIN - pamiętajmy kto ma prawa do LL, bo nie jest to Eleven, a BeIN po coś im tę ligę kupił - więc nie bądźmy naiwni, to jest element planu - jestem tego pewien :)

 

Co do nc+ to moim zdaniem to raczej oni sami naciskali, żeby mieć Eleven u siebie. O tym też może świadczyć ta opłata - ona jest po prostu elementem tego, że Eleven jest u nich i muszą ją im przekazywać (nie chcieli dokładać, przez to nie zapodali za free). To nc+ był naciskany szczególnie w sprawie LL, chyba zapominacie o hejcie, który lał się pod każdym postem na fb, tt itd. To nc+ miała nóż na gardle, a nie jak się komuś wydaje Eleven - takie mam zdanie. Tak samo przedłużanie promocji i to, że nc+ jakoś szczególnie się nie reklamuje z tym Eleven za 8 PLN czy w ogóle z ich dostępnością u nich - też to tutaj ktoś zauważył, że się nie afiszują z tym, a powinni co nie? W końcu paczka powiązana, więc dlaczego się nie afiszują? Ponadto szydło z worka dopiero wyjdzie jak się okaże ile osób rezygnuje czy zrezygnuje z paczki - przez to zrobili to powiązanie - co im zależało zrobić inaczej?. To pokazuje znowu, że to nc+ ma z nimi problem, a nie Eleven z nc+. To jeszcze dodatkowo powoduje zniechęcenie wielu osób i uważam, że to krótkowzroczna polityka. To łączenie paczki Eleven z C+ to też wyraźny sygnał, ze jest obawa przed oddawaniem paczki C+ - no, bo po co to robią? Jeżeli by się o to nie obawiali to puściliby Elevena za 8 PLN normalnie dla każdego...Chodzi raczej o kibiców LL, żeby im paczki nie oddali i tyle, bo innego logicznego sensu to nie ma - sprzedaż paczki im nie wzrośnie przez to połączenie, bo LL, Serie A zawsze była w paczce C+, więc to są ci sami ludzie.

 

Polska staje się coraz ciekawszym rynkiem - nie wiadomo co planuje BeIN, wchodzi Netflix - to wszystko robi konkurencję. Jak jeszcze zainteresują się nami Hulu czy Amazon Prime to...a tak może być. To już nie te czasy, że mamy monopol. Ja się wcale nie zdziwię jak nagle w czerwcu ogłoszą, że są BeIN (to moim zdaniem brak studia, a nie brak kasy, bo studio to nikły % tego co dali za prawa) i zrobią ekspansję. Teraz pewnie robią rozeznanie rynku w Polsce - widzą jakie kto oferuje warunki - czysty research. Wtedy już nc+ nie będzie mogło łączyć paczki z C+ i zobaczymy co wtedy się będzie działo, bo kasy na polską i BPL pewnie poszło sporo ;) Mało kto o tym pamięta, ale to Eleven mocno podbił cenę za polską, żeby się w końcówce wycofać (z BPL to się pewnie nie dowiemy jak było), ale to też może pokazywać, że lekko nc+ wypuścili i teraz poczekają...BeIN nie kupuje charytatywnie LL ;)

 

Pożyjemy, zobaczymy....

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznie jakby Eleven miało nóż na gardle i tak bardzo im zależało na dostępności to już dawno byliby w dużym kablu, tylko jak pisze @Pawop mają za duże żądania, jednak to też pokazuje, że mają środki na funkcjonowanie, gdyby było inaczej to już dawno byliby za "firko" w najniższych pakietach. Tak samo stream w sieci za grosze pokazuje, że wcale im nie zależy na razie na dużej kasie - ostatnio chyba wszystkim zapodali kolejny miesiąc za darmo - tak robi firma, która nie ma kasy? Kwestię CP pomijam, bo moim zdaniem CP ich nie wpuści w obawie o wpływy z reklam na Polsatach Sport. Podsumowując moim zdaniem to Eleven czeka i tyle....Na co czeka, tego nie wiem czy na lepsze warunki czy może na zmianę w przyszłości w BeIN - pamiętajmy kto ma prawa do LL, bo nie jest to Eleven, a BeIN po coś im tę ligę kupił - więc nie bądźmy naiwni, to jest element planu - jestem tego pewien :)

Wszystko co napisałeś z kasą jaką ma Eleven na funkcjonowanie sie zgadzam.

Ale to nie zmienia faktu, że za niedługo przyjdą na kolanach skamleć do dużych kablówek o miejsce. I mam nadzieję, że usłyszą WON lub wchodzicie na naszych warunkach. I wtedy panowie z Eleven udadzą się na dużą wódeczkę uchlać się z żalu że poszli na rękę NC+ w ratowaniu paczki C+ od odpływu choćby kibiców Barcy i Realu którzy niekoniecznie oglądają BPL czy polską piłkę.

 

A co do atrakcyjności Polski jako rynku TV to nie podniecałbym się. Co sie takiego wydarzyło, ze nagle Polska jest super atrakcyjna? odp. nic

Netflix nie wszedł tylko do PL lecz zdjął blokadę na masę krajów, więc żadna podnieta iż docenił polski rynek.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja nad tym, który mecz będzie ciekawszy w super genialnej najlepszej lidze świata? :roll:

Jak komuś się chce, niech zrobi tabelkę drużyn, które o 16 były transmitowane i ile razy nie były transmitowane grając o 16.

Sugerowanie się samymi kibicami jest zbędne, bo wliczę sobie 40 tys. fanów Premier League, którzy i tak obejrzą ten mecz bo wolą polski komentarz i wysokiej jakości obraz, niż walkę z streamami.

Prawda jest taka, że póki nie będzie dodatkowych transmisji na C+Sport Online, dopóty zawsze będzie zgrzyt o mecze.

Stream to się przyda jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co napisałeś z kasą jaką ma Eleven na funkcjonowanie sie zgadzam.

Ale to nie zmienia faktu, że za niedługo przyjdą na kolanach skamleć do dużych kablówek o miejsce. I mam nadzieję, że usłyszą WON lub wchodzicie na naszych warunkach. I wtedy panowie z Eleven udadzą się wódeczkę uchlać się z żalu że poszli na rękę NC+ w ratowaniu paczki C+ od odpływu choćby kibiców Barcy i Realu którzy niekoniecznie oglądają BPL czy polską piłkę.

 

A co do atrakcyjności Polski jako rynku TV to nie podniecałbym się. Co sie takiego wydarzyło, ze nagle Polska jest super atrakcyjna? odp. nic

Netflix nie wszedł tylko do PL lecz zdjął blokadę na masę krajów, więc żadna podnieta iż docenił polski rynek.

 

No sam jestem ciekaw jak się to skończy...

 

Co do atrakcyjności to bardziej mam na myśli, że jak oni to zrobili to może zdecydują się kolejni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...