Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wykupiłem, a jestem fanem ligi hiszpańskiej i Real oglądam na stremach. Jakośc gorsza, cięcia są ale oglądam.

Myślałem, by Eleven wykupić na Gran Derby i wyłączyć je od razu. Dlaczego? A bo co roku ten sam scenariusz. W necie streamy nawet ruskie nie wytrzymują obciążenia jakim jest te wydarzenie, wszyscy to oglądają.

Jak miałem Canal+ to oglądałem na C+, ale wiele kolegów mówiło mi, że w necie to była porażka przy Gran Derby.

 

Kolega z jednego baru podał nc+ do urzędu spraw konsumenta. Dlaczego? A bo już rok temu nawet miesiąc przed meczem Real vs Barcelona wszystkie miejsca w barze były zarezerwowane. Baa, wiele barów tak miało, a z tego co słyszałem teraz rezerwacji brak praktycznie, weekendy zostały uszczuplone i przychodzi do knajp dużo dużo mniej ludzi. Canal+ wydymał właścicieli barów i postanawiają złożyć pozew zbiorowy we własnym interesie.

Tak mieli wcześniej wszystko na Canal+, teraz i na weekend przychodzi mniej ludzi i brak rezerwacji na mecz Real vs Barca, bo bar nie pokaże takiego spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie boisz się tego że BPL jeśli wejdzie do 11  i wtedy jego cena będzie taka jak teraz jest cena za BT Sports w UK?   Oczywiście co innego jeśli Eleven trafi do CP. ale przecież tam cena może być inna.

Po ewentualnym kupnie BPL cena Eleven i tak wzrośnie i to sporo niezależnie od tego czy 11 trafi do CP i dużych kablówek czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dobre 1,5 miecha po zakończeniu sezonu na stronie C+ dalej wisiała La Liga jako niby dostępna. Fair?

Jak myślisz czy ktoś zawzięty i mający chęć dochodzić w sądzie nie ma szans jak dowiedzie, że po zakończeniu sezonu kiedy to C+ skończyły się prawa do ligi on kupił C+ tylko dla niej sugerując się oficjalną stroną tegoż C+?

 

Pomijam tu kwestie takie jak sens dochodzenia praw czy problematyczności takiego procesu, chodzi o sam fakt wprowadzania ewentualnych chętnych w błąd.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nikt nigdy nie obiecywał, że liga hiszpańska będzie dożywotnio w canal+. Rozumiem rozżalenia właścicieli barów jak i prywatnych osób, ale takie pozwy z góry skazane sa na porażkę. 

 

A chcesz się założyć, że nie? Właściciele barów nie kupowali Canal+ dla filmów. Kupili ze względu na ligę hiszpańską, ze względu np. na żużel, itd.

Tak więc pretensje o zadośuczynienie barom są zasadne.

Podobno Canal+ nie chce nawet obniżyć kwoty mojemu koledze. O rozwiązaniu umowy to już nie wspomnę bo kara jest bardzo duża.

 

Wiesz jakie to są straty dla właścicieli barów? Że nie mogą pokazywać ligi hiszpańskiej? Pójdz po mieście i zapytaj się co ludzie oglądali każdego weekendu. Angielską? francuską? Włoską? Nie. Tylko Real i Barcelonę. Tylko to. nic więcej.

Przy Gran Derby miesiąc przed nie było rezerwacji na wolne stoliki, w tym roku jest lipa i ubogo. Straty mojego kolegi w barze są już odczuwalne ze stratą ligi hiszpańskiej przez Canal+. Mówił, że to będzie jego ostatnia umowa z Canal+ o dystrybucję, bo ona jest na innej zasadzie niż taką którą my mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacimy abonament za dostęp do kanałów, nigdzie w umowie nie jest zawarte co na nich będzie transmitowane. Oczywiście rozumiem, że puby na tym straciły, jak my wszyscy zresztą. Ceny w nc+ sa niewspółmierne wysokie do tego co teraz się oferuję, ale takie jest zycie, chcesz ogladać to płać, nie mowie juz o pakietach barowych, bo jak sam wspomniałes one sa na innych zasadach. Podobnie jak w polityce jest demokracja, tak tutaj masz konkurencję. Nic nie jest dane raz na zawsze. To tak jakby mieć pretensję do TVP, że nie transmituję już meczów eliminacyjnych reprezentacji piłkarskiej, ba za kilka lat być może Polsat straci siatkówke, co wydaje sie nieprawdopodobne i co wtedy?

Narzekania właścicieli barów przypominaja mi lamentację ,,frankowiczów'', ,,bo mi za duży ten kredyt dali''. Życzę im powodzenia bo wiele zagrywek NC+ jest nie fair, będę obserwował temat i czekał na wieści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku barów to mają one akurat znacznie większą szansę na wygranie czegokolwiek niż zwykły Kowalski, który ogląda TV w domu. Z jednego prostego powodu - prosto im udowodnić konkretne straty wynikające z tego, że nie ma LL. Jakie Kowalski ma straty? Ano żadne, bo ma użytek niekomercyjny. Natomiast w przypadku pubów sprawa wygląda inaczej oni kupują faktycznie też zapewne dostęp do kanałów, ale robią to już na użytek komercyjny, więc mogą próbować udowodnić swoje straty. Nie wiem jak wyglądają umowy, ale pewnie chodzi o kanał (tak jak normalnie w umowie), jednak oni szczególnie mają ten związek sport = wykupienie dla widzów....Jednak, żeby się w 100% wypowiedzieć trzebaby znać umowę, bo np. może być w niej zapis, że dostawca nie odpowiada za prawa itd. no to wtedy nic nie zrobią.....Inna sprawa, że niektórzy z nich mogą mieć dowody mailowe czy nagrane rozmowy (chociaż to nielegalne jeżeli nie poinformowali drugiej strony), gdzie padały zapewnienia o LL itd.

 

Natomiast ja uważam, że jak już stracili te ligi to powinni wszystkim cenę obniżyć, bo jeżeli nadal cena paczki C+ będzie wynosiła podobnie jak wtedy, gdy była LL, Serie A czy Ligue1 no to ja tego po prostu nie rozumiem, bo to marketingowy strzał w kolano, szczególnie, że Elevena można mieć za 11 PLN i niech będzie za 30 PLN (np. jakby przeszła BPL), ale to i tak bardzo konkurencyjna cena.....Myślę, że oni liczą, że ludzie kupią C+ i potem dodatkowo Elevena za jeszcze większą kasę, bo jest słaba dostępność, ale moim zdaniem nie doceniają kanału internetowego, do którego zastrzeżenia mają maniacy TV, co to klatki widzą na ekranie :P Jednak norrmalny, standardowy użytkownik skorzysta z tego i nie będzie widział różnicy...chociaż jakość streama mógłby Eleven poprawić ;)

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacimy abonament za dostęp do kanałów, nigdzie w umowie nie jest zawarte co na nich będzie transmitowane.

pozwolę się nie zgodzić z tym, oczywiście umowa umowa nie mówi o zawartości, ale chłopie nie czarujmy się, nie kupujesz C+ dla tego iż nazywa się C+ tylko dla kontentu prawda?

Na  dodatek jezeli gość miał z transmisji konkretne pieniądze i został tego pozbawiony to duże nie halo, na dodatek jakby chciał mieć dalej La Liga to musi i tak becalować za C+ bo spece z ITI sparowali Eleven z C+.

Fajnie co?

Ze o kilkutygodniowej fałszywej info na stronie głównej C+ o La Liga nie wspomnę.

 

@Intermario pub nie kupi sobie 11 w necie bo po co mu syf na dużym tv?

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież stream ma za słabą jakość na ogromny ekran ;) To by dopiero był w pubie płacz....bo ludzie by tego nie zrozumieli ;)

 

Ponadto nie jest on raczej do użytku komercyjnego....

 

Pytanie czy z 11 nie można się dogadać indywidualnie, na jakiś dobry przekaz itd. Pewnie to jeszcze rozwiną ;)

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolega nie może wykupić 11? Ja wiem, że 15 zł/ mc, ale chyba warte, jeśli klienci biją drzwiami i oknami na Barcę i Real.

 

Bary/puby/hotele mają inne umowy niż my mamy, inne stawki.

I w tym przypadku nie chodzi już o 15 zł, tylko o zasadność działań Canal+. Stracili to niech obniżą koszta, albo dadza za darmo Canal+.

Inni nie mają możliwości wykupu Eleven, bo nadal posiadają opcję Canal+ na dekoderach oferowanych kiedyś przez C+. Po co im więcej?

Ale i tak już chyba większość barów ma nc+ lub CP, mało chyba kto ma Canal+ na dedykowanym dekoderze od C+. Nie wiem musiałbym się dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwi Ci, którzy mają Canal+ tylko dla jednej ligi. Jej nie ma i odchodzą. Ja mam bardziej przerąbane, bo oglądam polską, hiszpańską i angielską, a także LM i NBA. To jakie mam wyjście? Nawet kablówka mi nie pomoże, bo nigdzie nie ma Eleven, o CP nie wspominając. Jednym słowem kiepsko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo tylko, że inne ligi przeboleję a BPL? ni huhu

Na dodatek mam splittera więc priorytetem jest zachowanie karty.

Myślałem nad pre paidem C+ za 800 zł na rok, ale właśnie te 800 zł trza wydać jednorazowo za Extra+ i C+

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że oni liczą, że ludzie kupią C+ i potem dodatkowo Elevena za jeszcze większą kasę, bo jest słaba dostępność, ale moim zdaniem nie doceniają kanału internetowego, do którego zastrzeżenia mają maniacy TV, co to klatki widzą na ekranie :P Jednak norrmalny, standardowy użytkownik skorzysta z tego i nie będzie widział różnicy...chociaż jakość streama mógłby Eleven poprawić ;)

Mam dla ciebie dobrą wiadomość, działa już przeglądarkowa  wersja NC+  http://ncplusgo.pl

Wiec już możesz śmiało wywalić telewizor  przez okno i oglądać mecze jak ''standardowy użytkownik""

skoro nie widzisz różnicy, aaa wróć  przecież ty nie oglądasz meczów tylko  monitorujesz je i patrzysz gdy padają bramki.  

 

Nie pisz już  że standardowy użytkownik nie widzi różnicy bo to g.... prawda !!!

Edytowane przez Slawko1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny i tak nie zauważy @Slawko1. Ja oglądałem wcześniej wiele relacji z C+Online czy TVP Sport (np. ze wszystkich IO) i nigdy nie zauważyłem i nie wiedziałem, że coś takiego występuje ;) Wręcz jak oglądałem C+online to obraz wydawał mi się lepszy niż na TV :P Teraz dopiero jak o tym "myśle", bo wiem to staram się coś dostrzec, ale i tak mi trudno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...