Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że zakładacie że Eleven nadal będzie nadawane w np. w player po ewentualnym zakupie ligi angielskiej- bardzo wątpię. Obecnie jest, by zareklamować te kanały i to się może mocno zmienić po obecnym sezonie.

 

@hanys 2

Siejesz tu największy zamęt i czepiasz się każdego. Nie wiem skąd wziąłeś 90% ale jest to mocno zawyżona statystyka bo znam wiele osób, które mają nc+ tylko dla ligi angielskiej lub hiszpańskiej. Wcześniej nie mieli LM i też jakoś abonentów mieli. Błądzisz

Oczywiście że będą w necie - są już w nim, po co mieliby nagle z tego rezygnować ? Nie są dostępni w CP i wielu kablówkach, a internet to najlepsze miejsce by do tych ludzi dotrzeć i rozszerzyć bazę abonencką.

Uwierz Ci ludzie nie włożyli w Eleven tyle kasy by ich produkt był dostępny tylko w nc+ i 4 kablówkach.

Zmienić się zmieni, jak dla mnie to kolejny kanał dojdzie, może też usprawnią nieco swój serwis, i popracują trochę nad tymi przycinkami.

 

No ja się serio cieszę że mam umowę do kwietnia; do tego czasu wynik przetargu będzie znany i będę mógł spokojnie przejść na tańsze opcje.

Edytowane przez ste100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@hanys 2

Siejesz tu największy zamęt i czepiasz się każdego. Nie wiem skąd wziąłeś 90% ale jest to mocno zawyżona statystyka bo znam wiele osób, które mają nc+ tylko dla ligi angielskiej lub hiszpańskiej. Wcześniej nie mieli LM i też jakoś abonentów mieli. Błądzisz

Mówiłem kilka razy żeby nie wdawać sie w dyskusję z tym gościem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ ma ligę na wyłączność?? Bo jakoś mecze Górnika Z., które i ja śledzę w tym sezonie w 90% były w Eurosporcie....

A czy on gdzieś pisał o wyłączności? Eurosport ma tylko dwa mecze z każdej kolejki. Te najciekawsze mecze dalej tylko w Canal+. Pisząc inaczej, ludzie którzy chcą mieć pełny dostęp do Ekstraklasy muszą wziąć paczkę Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diabeu - @hanys2 pisał, że liga polska jest istotnym argumentem C+ i do tego się odnosiłem (bo wyłączność coś by znaczyła), ale spójrz inaczej C+ nie ma 2 spotkań w ogóle (oczywiście na żywo), a cena paczki się nie zmieniła. Natomiast, żeby ligę oglądać ok trzeba mieć C+, ale dostęp jest ograniczony do 75% spotkań, bo 25% ma Eurosport. 

 

To nie jest nawet taka sytuacja jak dwa sezony temu, gdzie Eurosport zapodawał meczyk, ale równocześnie był on na C+...

 

Reasumując liga polska nie jest takim argumentem do pozostania z C+ jak liga angielska, bo ona jest faktycznie na wyłączność....i gdyby BPL wypadła, to nie sądzę, że dla 6 spotkań ktoś wyda takie pieniądze ;) Uprzedzając argument LM i LE, to są rozgrywki co 2-3 tygodnie i można zobaczyć co najwyżej jeden mecz w kolejce (nie liczę wyjątków z Zenitem i CSKA, które chyba nawet już są nadawane o 20:45).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diabeu - @hanys2 pisał, że liga polska jest istotnym argumentem C+ i do tego się odnosiłem (bo wyłączność coś by znaczyła), ale spójrz inaczej C+ nie ma 2 spotkań w ogóle (oczywiście na żywo), a cena paczki się nie zmieniła. Natomiast, żeby ligę oglądać ok trzeba mieć C+, ale dostęp jest ograniczony do 75% spotkań, bo 25% ma Eurosport. 

 

Bo jest istotnym argumentem. Powtórze jeszcze raz. Eurosport ma jedynie dwa mecze w dodatku teoretycznie te mniej ciekawe. Żeby mieć całą ligę polską dalej trzeba mieć paczkę Canal+. A to że te dwa mecze są dostępne dzięki transmisji w Eurosport 2 już w niższych pakietach jest to też pewien plus. Nawet nie mając paczki Canal+ cośtam liznąć polskiej ligi można, ale jednak jeśli ktoś jest fanem tej ligi to jednak musi mieć paczkę Canal+.

 

Co do LM to nie zgodzę się. Dla mnie LM jest istotnym argumentem. Swego czasu mialem Nkę właśnie ze względu na LM. Teraz mam LM i BPL w jednym miejscu i nic mi więcej nie potrzeba. A i na ligę polską zerknę jak gra Legia.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się LM jakoś oklepała. W fazach grupowych zdarzają się maksymalnie 2-3 dobre mecze, a faza pucharowa poza wyjątkami to prawie rok w rok te same ekipy. Prawdziwa LM dla mnie to się od półfinałów zaczyna.

A tak to jedynie oglądam swoją ekipę w LM i multiligę.

Tak więc jako były abonent Canal+ Cyfrowego nie mam problemu z tym czy będę miał LM czy nie; dla mnie priorytet to liga angielska, bo tu seryjnie 2 mecze na weekend oglądam; podobnie z hiszpańską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diabeu - @hanys2 pisał, że liga polska jest istotnym argumentem C+ i do tego się odnosiłem (bo wyłączność coś by znaczyła), ale spójrz inaczej C+ nie ma 2 spotkań w ogóle (oczywiście na żywo), a cena paczki się nie zmieniła. Natomiast, żeby ligę oglądać ok trzeba mieć C+, ale dostęp jest ograniczony do 75% spotkań, bo 25% ma Eurosport. 

 

To nie jest nawet taka sytuacja jak dwa sezony temu, gdzie Eurosport zapodawał meczyk, ale równocześnie był on na C+...

 

Reasumując liga polska nie jest takim argumentem do pozostania z C+ jak liga angielska, bo ona jest faktycznie na wyłączność....i gdyby BPL wypadła, to nie sądzę, że dla 6 spotkań ktoś wyda takie pieniądze ;) Uprzedzając argument LM i LE, to są rozgrywki co 2-3 tygodnie i można zobaczyć co najwyżej jeden mecz w kolejce (nie liczę wyjątków z Zenitem i CSKA, które chyba nawet już są nadawane o 20:45).

Liga polska nie jest argumentem by pozostać z C+, bo nie ma dwóch najmniej atrakcyjnych spotkań kolejki, a jest nim liga angielska? Większej głupoty nie czytałem.

Tutaj link do wyników oglądalności poszczególnych lig zagranicznych na tle ekstraklasy: http://www.ekstraklasa.org/ogladalnosc-ekstraklasy-wyzsza-niz

Wyniki meczów T-Mobile Ekstraklasy pochodzą z sezonu 2013/2014, kiedy rozgrywki te były pokazywane również w Polsat Sport, dlatego dodam, że w sezonie 2014/2015, gdy rozgrywek tych nie było już w Polsacie oglądalność wynosiła średnio 122 tys., co w porównaniu z pozostałymi ligami to miażdżąca przewaga.

 

Dodam jeszcze, że w sezonie 2010/2011 CANAL+ pokazywał tylko 3 mecze ligi polskiej w każdej kolejce, a Orange Sport 6... i jakoś CANAL+ przetrwał, więc myślę, że nie mając dwóch meczów (teoretycznie najmniej ciekawych) również przetrwają....

 

Poza tym te manifestacje "Oby BPL w Eleven". Według mnie ważne jest też coś jeszcze oprócz samego meczu. Przede wszystkim komentarz - a ten póki co najlepszy w CANAL+, co można zauważyć już teraz chociażby w przypadku ligi hiszpańskiej. 

Edytowane przez kamil2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy ilu abonentów ma rzeczywiście C+ dla ligi polskiej (biorąc pod uwagę oglądalność), a ilu bo miało ją w pakiecie z innymi ligami - czyli była cała ligowa paczka i tak od prawie 20 lat.

 

Nie porównuj czasów z Orange Sport, który wtedy był mało gdzie dostępny i przez to skutecznie powiązany z C+ (i jeszcze OS nie miał wyłączności na inne ligi i były to czasy, gdzie C+ regualarnie zapodawała po 3 mecze, bo takie były standardy) z sytuacją, gdzie Eleven może łyknąć 3-4 najważniejsze ligi na świecie i być TAŃSZY - podkreślam to, bo nie wiem czy jak ludzie staną przed wyborem 69 PLN a 11,15 a może być i 30 PLN wybiorą ligę polską za 69 PLN ;)

 

Kolejna kwestia z OS jest taka, że to tak naprawdę była ostatnia rewolucja w C+ (chyba lata 2008-09), gdzie zaczęli pokazywać ligę polską później w całości, bo podejrzewam, że gdyby nie OS to pewnie do dziś mielibyśmy po 3 mecze....Niestety w przypadku zagranicznych takiej rewolucji nie było aż do teraz, gdzie Eleven pokazał ile dziś standardy międzynarodowe "nakazują" pokazywać meczów - tak więc dokładnie "Oby BPL w Eleven", bo ja chce mieć więcej spotkań za mniej, tak jak aktualnie 11 PLN i mam 5 meczów włoskiej LIVE z doskonałym komentarzem, bo akurat włoską słucha się świetnie....co do hiszpańskiiej to bym nie narzekał, bo są nowe świeże twarze i można posłuchać innego punktu widzenia niż jeden za Barcą, drugi pieje za Realem.....

 

Jestem też byłym Cyfrowiczem i LM przed nc+ ostatni raz interesowałem się w 2001, gdy puszczał ja chyba Polsat....potem oglądałem jedynie finał w TVP. Co do LM to zgadzam się ze @ste100 - można zerknąć na multiligę i tyle, bo tak rywalizacja jest powiedzmy taka sobie a i 1/8 i 1/4 praktycznie oczywiste kto przejdzie i sprawdza się to w 90%....no i przede wszystkim to tylko 6 kolejek! 12 dni.....gdzie ligi krajowe masz na kolejkę 3-4 dni....więc 3-4 kolejki i masz więcej dni meczowych niż cała LM, nie mówiąć o możliwości zobaczenia spotkań o różnych porach, więc jak dla mnie LM jest 10 razy przepłacona i o wiele mniej ciekawe niż ligi krajowe....stąd też miałem C+ a nie N.

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, w tym biznesie zawsze chodzi o pieniądze.

A jeśli będzie potrzebny kolejny kanał, gwarantuję Ci że w ciągu miesiąca Eleven kolejny stworzy. Poza tym dostępność Eleven jest coraz większa, więc ten argument też nie przejdzie. W sumie nc+ samo się załatwiło, bo dołączając Eleven i powiększając ich dostępność być może w ogóle otworzyło im drogę by wejść w ten przetarg.

BPL jest zbyt cennym kąskiem by go po prostu odpuścić, a jedyne pomioty jakie na to stać to nc+ i Eleven/Bein.

 

Niekoniecznie u angoli panie.

Jeśli mieliby sprzedać Eleven prawa to 11 nie wystarczyłoby przebicie oferty o kilka tysi euro.

Bo u anglików równie ważna jest dotychczasowa współpraca na dobrym poziomie.

Właśnie o to mi chodziło. Kiedyś coś czytałem o sprzedaży praw do Premier League i była tam mowa o tym, że biorą pod uwagę m.in. dotychczasową współpracę.

 

Eleven też dziś pięknego wyboru dokonało...zamiast ciekawie zapowiadającego się meczu Stoke-Chelsea (końcówka Mourinho?) pokazuje sheffield wednesday- Arsenal ? Ale padaczka...

Dla mnie, fana angielskiej piłki, własnie mecze między zepsołami z niższych lig z drużynami Premier League sprawiają, że Puchar Ligi a szczególnie FA Cup są tak ciekawymi rozgrywkami. Wolę obejrzeć mecz przedstawiciela Championship z ekipą z Premier League niż między dwoma klubami BPL, które za jakiś czas i tak spotkają sie w meczu ligowym i C+ zapewne ten mecz pokaże. Oczywiście wyjątkiem są mecze między czołówką ligi ale tak to zdecydowanie wolę takie mecze jak Sheffield Wednesday - Arsenal niż Stoke - Chelsea. Dodam, że te dwa zespoły ostatni raz zmierzyły się ze soba w sez. 1999/2000 gdy SW spadało z ligi.

Aczkolwiek nie ukrywam, że taki wybór transmisji cieszy mnie najbardziej ze względu na Arsenal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy ilu abonentów ma rzeczywiście C+ dla ligi polskiej (biorąc pod uwagę oglądalność), a ilu bo miało ją w pakiecie z innymi ligami - czyli była cała ligowa paczka i tak od prawie 20 lat.

Póki co Ekstraklasa ma się całkiem dobrze o czym mówią chociażby wspomniane w poprzednim poście wyniki oglądalności.

 

Nie porównuj czasów z Orange Sport, który wtedy był mało gdzie dostępny i przez to skutecznie powiązany z C+ (i jeszcze OS nie miał wyłączności na inne ligi i były to czasy, gdzie C+ regualarnie zapodawała po 3 mecze, bo takie były standardy) z sytuacją, gdzie Eleven może łyknąć 3-4 najważniejsze ligi na świecie i być TAŃSZY - podkreślam to, bo nie wiem czy jak ludzie staną przed wyborem 69 PLN a 11,15 a może być i 30 PLN wybiorą ligę polską za 69 PLN ;)

Moje porównanie z Orange Sport nie dotyczyło odniesienia do sytuacji z Eleven, a do Twojego porównania, że argumentem do abonowania CANAL+ jest 100% ligi angielskiej, a nie 75% ligi polskiej. Widzę, że czytanie ze zrozumieniem się kłania.

 

co do hiszpańskiiej to bym nie narzekał, bo są nowe świeże twarze i można posłuchać innego punktu widzenia niż jeden za Barcą, drugi pieje za Realem.....

Zdania na forum są podzielone. I nie tylko mówiąc o głosach komentatorskich, ale też samej jakości przekazu. Szczególnie jeśli chodzi o obraz i  emisję powtórkową spotkań.

 

Jestem też byłym Cyfrowiczem i LM przed nc+ ostatni raz interesowałem się w 2001, gdy puszczał ja chyba Polsat....potem oglądałem jedynie finał w TVP. Co do LM to zgadzam się ze @ste100 - można zerknąć na multiligę i tyle, bo tak rywalizacja jest powiedzmy taka sobie a i 1/8 i 1/4 praktycznie oczywiste kto przejdzie i sprawdza się to w 90%....no i przede wszystkim to tylko 6 kolejek! 12 dni.....gdzie ligi krajowe masz na kolejkę 3-4 dni....więc 3-4 kolejki i masz więcej dni meczowych niż cała LM, nie mówiąć o możliwości zobaczenia spotkań o różnych porach, więc jak dla mnie LM jest 10 razy przepłacona i o wiele mniej ciekawe niż ligi krajowe....stąd też miałem C+ a nie N.

Tak, jasne jest nieopłacalna.... (ironia, mam nadzieję, że wyczułeś) szczególnie patrząc znów na coś co dla każdej telewizji (nawet premium) jest ważne - czyli wyniki oglądalności. 

Średnia oglądalność Ligii Mistrzów w sezonie 2013/2014 wynosiła 125 tys. widzów. W sezonie 2014/2015 już ponad 148 tys. I mówimy tutaj o wszystkich meczach (nie tylko o końcowych fazach). 

Dla porównania średnia oglądalność ligi włoskiej - 19,6 tys. widzów czy francuskiej - 6,8 tys. widzów (dane z linku powyżej). To jasno pokazuje co się przepłaca. I z goła widać, że na pewno nie jest przepłacona Liga Mistrzów. Nie liczy się ilość emisji, a to co ludzie oglądają.

 

Jestem też byłym Cyfrowiczem i LM przed nc+ ostatni raz interesowałem się w 2001, gdy puszczał ja chyba Polsat....potem oglądałem jedynie finał w TVP. Co do LM to zgadzam się ze @ste100 - można zerknąć na multiligę i tyle, bo tak rywalizacja jest powiedzmy taka sobie a i 1/8 i 1/4 praktycznie oczywiste kto przejdzie i sprawdza się to w 90%....no i przede wszystkim to tylko 6 kolejek! 12 dni.....gdzie ligi krajowe masz na kolejkę 3-4 dni....więc 3-4 kolejki i masz więcej dni meczowych niż cała LM, nie mówiąć o możliwości zobaczenia spotkań o różnych porach, więc jak dla mnie LM jest 10 razy przepłacona i o wiele mniej ciekawe niż ligi krajowe....stąd też miałem C+ a nie N.

Własnie. Ty tylko piszesz "ja" nie patrząc na inne ważne czynniki. Jednak dla każdej telewizji, również premium, decydujące są wyniki oglądalności, a nie to co wolisz Ty i Twoi znajomi. Stąd też siejesz herezje na tym forum już od kilku miesięcy pisząc takie głupoty jak w poście powyżej, gdzie twierdzisz, ze lepiej kupić rozgrywki ligowe, bo jest więcej meczów... Ręce opadają. Spróbuj sił jako dyrektor programowy którejkolwiek ze stacji - "sukces" gwarantowany. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z OS jest kompletnie nietrafiony, bo to były inne czasy....C+ nie był wtedy zagrożony, bo normalnie pokazywał 3 mecze, dopiero OS rozszerzył ofertę. Wtedy ludziom wystarczało 30% ligi, ale dziś jak byli przyzwyczajeni do 100% i płacą za to kupę kasy, a gość z IPLĄ (15 PLN miesięcznie) czy CP (25 PLN miesięcznie) może obejrzeć te dwa spotkania tak jak abo C+ od 69 wzwyż (a dla niektórych i 100 PLN wzwyż).

 

Co do oglądalności to własnie takie myślenie prezentuje nc+ niestety....właśnie dlatego kibicuję Eleven, bo oni zachowują się jak BeIN, SKY i inne zachodnie stacje tzn. mam wolną antenę pokazuję spotkanie i mnie takie coś interesuje, bo to XXI wiek....a nie rok 2005, żeby się cieszyć dwoma spotkaniami Serie A, ale to nie chodzi tylko o Serie A, ale o inny kontent....

 

A powiedz mi N czy Cyfra+ miała bardziej zamożniejszych abonentów i podobnej liczbie ? To byli oni dla LM i LE w Cyfrze?? Bo jeśli to co piszę to herezje to skąd zainteresowanie C+ przed nc+, jeżeli były tam tylko rozgrywki ligowe ?? Herezje ? Rozumiem, że byli Cyfrowicze katowali się, bo byli masochistami ligami zagranicznymi niż oglądać co 3 tygodnie wspaniała LM z meczami o tej samej porze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na rozpiskę komentatorów :)

EKSTRAKLASA:
Piątek, 30.10:

20:00, 22:30 | Canal+Sport | Super Piątek (C.Olbrycht, goście: M.Murawski, A.Zamilski)
20:10 | nSport+ | Górnik Ł. - Cracovia (R.Dębiński - T.Wieszczycki, reporterzy: Ż.Żyżyński, P.Laboga, skrót do Ligi+: P.Laboga)
20:25 | Canal+Sport | Wisła - Ruch (T.Smokowski - K.Węgrzyn, reporterzy: D.Kabała-Malarz, B.Ignacik, skrót do Ligi+: B.Ignacik)

Sobota, 31.10:
15:00, 17:30, 20:00 | Canal+Sport | Gorączka Piłkarskiej Soboty (P.Karpiński, gość: K.Przytuła)
15:25 | Canal+Sport | Piast - KGHM Zagłębie (R.Wolski - K.Kosowski, reporterzy: S.Śledź, A.Westfal, skrót do Ligi+: A.Westfal)
17:35 | Canal+Sport | MECZ KOLEJKI: Lechia - Legia (P.Pełka - M.Murawski, reporterzy: K.Marciniak, F.Adamus, moderator: K.Marciniak, skrót do Ligi+: F.Adamus)
20:25 | Canal+Sport | Śląsk - Lech (R.Skrzyński - G.Mielcarski, reporterzy: P.Bojarska, M.Wróblewski, skrót do Ligi+: M.Wróblewski)
20:30 | nSport+ | Pogoń - Górnik Z. (A.Marchliński - W.Jagoda, reporter i skrót do Ligi+: M.Wróblewski)
22:30 | Canal+Sport | Liga+ (M.Wodziński)

Poniedziałek, 02.11:
22:30 | nSport+ | Ekstraklasa po godzinach (K.Marciniak, gość: P.Włodarczyk)

Wtorek, 03.11:
18:30 | nSport+ | Korona - Termalica (B.Gleń - T.Lipiński, reporterzy: D.Kabała-Malarz, C.Olbrycht, skrót do Ekstraklasy po godzinach: C.Olbrycht)
22:45 | nSport+ | Podbeskidzie - Jagiellonia (Ż.Żyżyński - T.Wieszczycki, reporterzy: F.Surma, A.Westfal, skrót do Ekstraklasy po godzinach: A.Westfal)

 

PREMIER LEAGUE:
Sobota, 31.10:
13:40 | Canal+Sport2 | Chelsea - Liverpool (A.Twarowski - R.Nahorny)
15:55 | Canal+Sport2 | Swansea City - Arsenal (M.Rosłoń - P.Rudzki)

Niedziela, 01.11:
14:25 | Canal+Sport | Everton - Sunderland (P.Pełka - P.Rudzki)
16:55 | Canal+Sport | Southampton - Bournemouth (M.Rosłoń - R.Nahorny)

Poniedziałek, 02.11:
20:55 | Canal+Sport | Tottenham - Aston Villa (A.Twarowski - R.Nahorny)


LIGA MISTRZYŃ:
Piątek, 30.10:
17:50 | nSport+ | Selgros Lublin - IF Savehof (T.Dryła - I.Nabożna, reporter: P.Karpiński)

 

KOSZYKÓWKA:
Środa, 28.10:
01:00 | Canal+Sport | NBA: Chicago Bulls - Clevland Cavaliers (W.Michałowicz - H.Radke)

Czwartek, 29.10:

20:55 | Canal+Sport | Euroliga: FC Barcelona - Panathinaikos (M.Łopaciński - H.Radke)

Piątek, 30.10:
19:50 | Canal+Sport2 | Euroliga: Stelmet Zielona Góra - Lokomotiv Kubań (W.Michałowicz - A.Koniecki, reporterzy: M.Łopaciński, J.Cedrych)
22:15 | Canal+Sport2 | NBA: Dallas - LA Clippers (Retransmisja) (W.Michałowicz - W.Kijanowski)
00:00 | Canal+Sport2 | NBA: Cleveland Cavaliers - Miami Heat (E.Durda - W.Kijanowski)

Niedziela, 01.11:
21:30 | Canal+Sport | Boston Celtics - San Antonio Spurs (W.Michałowicz - M.Dydek)

LIGA MISTRZÓW:
Wtorek, 03.11:
15:55 | Canal+Sport | Astana - Atletico Madryt (R.Wolski - K.Przytuła)
20:00, 22:45 | Canal+ | Studio Ligi Mistrzów (P.Karpiński - R.Dębiński, goście: A.Vuković, K.Węgrzyn)
20:40 | Canal+ | Real Madryt - PSG (T.Smokowski - G.Mielcarski z Santiago Bernabeu)
20:40 | Canal+Sport | Sevilla - Manchester City (A.Twarowski - R.Nahorny)
20:40 | Canal+Sport2 | Manchester United - CSKA Moskwa (Ż.Żyżyński - W.Jagoda)
20:40 | nSport+ | Borussia Moenchengladbach - Juventus (B.Gleń - L.Orłowski)
20:40 | NC+38 | Multiliga Mistrzów (W.Zawioła - F.Adamus, G.Milko)

Środa, 04.11:
20:00, 22:30 | Canal+ | Studio Ligi Mistrzów (K.Marciniak - R.Wolski, goście: M.Baszczyński, M.Murawski)
20:40 | Canal+ | Bayern Monachium - Arsenal (A.Marchliński - T.Wieszczycki z Alianz Areny)
20:40 | Canal+Sport | FC Barcelona - BATE Borysów (P.Laboga - L.Orłowski)
20:40 | Canal+Sport2 | AS Roma - Bayer Leverkusen (P.Pełka - T.Lipiński)
20:40 | nSport+ | Chelsea - Dynamo Kijów (M.Rosłoń - P.Rudzki)
20:40 | NC+38 | Multiliga Mistrzów (P.Karpiński - F.Adamus, G.Milko)
22:55 | TVN7 | Magazyn Ligi Mistrzów (T.Smokowski, gość: G.Mielcarski; skróty wtorek: E.Durda, skróty środa: P.Laboga)

 

Edytowane przez Artek1008
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z OS jest kompletnie nietrafiony, bo to były inne czasy....C+ nie był wtedy zagrożony, bo normalnie pokazywał 3 mecze, dopiero OS rozszerzył ofertę. Wtedy ludziom wystarczało 30% ligi, ale dziś jak byli przyzwyczajeni do 100% i płacą za to kupę kasy, a gość z IPLĄ (15 PLN miesięcznie) czy CP (25 PLN miesięcznie) może obejrzeć te dwa spotkania tak jak abo C+ od 69 wzwyż (a dla niektórych i 100 PLN wzwyż).

 

Co do oglądalności to własnie takie myślenie prezentuje nc+ niestety....właśnie dlatego kibicuję Eleven, bo oni zachowują się jak BeIN, SKY i inne zachodnie stacje tzn. mam wolną antenę pokazuję spotkanie i mnie takie coś interesuje, bo to XXI wiek....a nie rok 2005, żeby się cieszyć dwoma spotkaniami Serie A, ale to nie chodzi tylko o Serie A, ale o inny kontent....

 

A powiedz mi N czy Cyfra+ miała bardziej zamożniejszych abonentów i podobnej liczbie ? To byli oni dla LM i LE w Cyfrze?? Bo jeśli to co piszę to herezje to skąd zainteresowanie C+ przed nc+, jeżeli były tam tylko rozgrywki ligowe ?? Herezje ? Rozumiem, że byli Cyfrowicze katowali się, bo byli masochistami ligami zagranicznymi niż oglądać co 3 tygodnie wspaniała LM z meczami o tej samej porze....

Co do pierwszej części wypowiedzi - kolejny raz kontekstu mojej wypowiedzi do Twoich słów nie chce mi się tłumaczyć. Przeczytaj może jeszcze raz,a uda Ci się zrozumieć.

Co do drugiego - a jak mają myśleć? Nie mają tyle pieniędzy jak studnia bez dna, wiec opierają się na wynikach oglądalności, a tutaj bez dwóch zdań LM jest dla nich bardziej opłacalna niż liga francuska. 

Co do trzeciego - co ma zamożność abonentów do wyboru pomiędzy Cyfrą+, a N? CYFRA+ i CANAL+ zawsze przyciągały przede wszystkim ligą polską i jest to ich sztandar od 20 lat. 

 

@Artek1008

W rozpisce chyba brakuje jeszcze Pucharu Króla (mecz z 28.10.). Nie będzie w tym tygodniu Ligi+Extra?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej wypowiedzi wynika, że C+ nie musi się obawiać, że ma 75% ligi polskiej, bo 8 lat temu miał 30% i ludzie to brali ;) No to chciałem Cię poinformować, że mamy 2015 i C+ już od dobrych kilku lat samodzielnie pokazywał 100% ligi polskiej  (jesli dobrze pamiętam to od 11/12). Kolejna kwestia dostępność OS była niewielka, to nie wszędobylski Eurosport 2 ;)

 

Tylko wyniki oglądalności jednego meczu LM musisz rozłożyć na kilka meczów lig narodowych, bo tych meczów jest więcej danego dnia a nie jeden to pierwsza uwaga statystyczna.

 

A druga uwaga to niby dlaczego C+ miałby teraz przyciągać ligą polską i LM w przypadku gdyby jeszcze stracili BPL ? Zrozum, że LM w C+ nie było i nie dla niej ludzie mieli C+. Zaletą C+ poza polską było to że mieli pozostałe ligi i żadna LM tego nie zrekompensuje ;)

 

I jeszcze jedna uwaga jakby ta liga polska była taka ważna to dlaczego kiedy CP pokazywał 4-5 spotkań z ligi polskiej ludzie utrzymywali C+? Na pewno nie z powodu ligi polskiej bo jej 50-60% mieli w CP za nieporówywalnie niższe pieniądze. Wniosek jest prosty mieli C+ dla lig zagranicznych albo dla całej palety lig (włącznie z polską) - dziś to się wykrusza...

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na rozpiskę komentatorów :)

 

PREMIER LEAGUE:

Sobota, 31.10:

13:40 | Canal+Sport2 | Chelsea - Liverpool (A.Twarowski - R.Nahorny)

15:55 | Canal+Sport2 | Swansea City - Arsenal (M.Rosłoń - P.Rudzki)

Niedziela, 01.11:

14:25 | Canal+Sport | Everton - Sunderland (P.Pełka - P.Rudzki)

16:55 | Canal+Sport | Southampton - Bournemouth (M.Rosłoń - R.Nahorny)

 

Jesteś pewien że pokażą Arsenal ? Bo na stronie nadal nie ma info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wyniki oglądalności jednego meczu LM musisz rozłożyć na kilka meczów lig narodowych, bo tych meczów jest więcej danego dnia a nie jeden to pierwsza uwaga statystyczna.

Nie rozumiem o co Ci chodzi, bo podawałem średnie ogólne zarówno dla LM jak i lig krajowych, więc nie są to wyniki pojedynczych meczów wybranych przeze mnie.

 

A druga uwaga to niby dlaczego C+ miałby teraz przyciągać ligą polską i LM w przypadku gdyby jeszcze stracili BPL ? Zrozum, że LM w C+ nie było i nie dla niej ludzie mieli C+. Zaletą C+ poza polską było to że mieli pozostałe ligi i żadna LM tego nie zrekompensuje ;)

Po pierwsze - nie wiem czy zauważyłeś, ale w międzyczasie nastąpiło połączenie dwóch platform - CYFRY+ i "n" i z flagowych kanałów zdecydowano się pozostawić CANAL+, który zastąpił abonentom "n" kanały nPremium na którym była pokazywana Liga Mistrzów. Stąd też CANAL+ przyciąga teraz dotychczasowych posiadaczy kanałów nPremium.

Po drugie - nie każdego stać na zakup CYFRY+ i "n" by oglądać wszystkie rozgrywki. Stąd też każdy wybierał co dla niego lepsze. A że jesteśmy przywiązani do naszych rodzimych rozgrywek to polska liga popularniejsza od Ligi Mistrzów. Tym bardziej, że żaden z poprzednich klubów jakoś nie mógł się przebić w tych rozgrywkach.

 

I jeszcze jedna uwaga jakby ta liga polska była taka ważna to dlaczego kiedy CP pokazywał 4-5 spotkań z ligi polskiej ludzie utrzymywali C+? Na pewno nie z powodu ligi polskiej bo jej 50-60% mieli w CP za nieporówywalnie niższe pieniądze. Wniosek jest prosty mieli C+ dla lig zagranicznych albo dla całej palety lig (włącznie z polską) - dziś to się wykrusza...

To się uśmiałem.

Polsat miał prawa tylko do meczów drugorzędnych. CANAL+ miał prawo do trzech meczów, które zostaną pokazane tylko u nich i były to oczywiście mecze "pierwszego wyboru". Tak więc meczu Lecha czy Legii trudno było ujrzeć w Polsacie. No chyba, że zespoły te spotykały się ze Śląskiem Wrocław. 

O powodach typu komentarz, magazyny ligowe czy przywiązanie umową lub po prostu niechęć do zmian nie wspomnę.Oczywiście część kibiców na pewno została też ze względu na piłkę, bo ta od zawsze była i jest punktem, który zachęca do kupna CANAL+.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co Ci chodzi, bo podawałem średnie ogólne zarówno dla LM jak i lig krajowych, więc nie są to wyniki pojedynczych meczów wybranych przeze mnie.

 

Po pierwsze - nie wiem czy zauważyłeś, ale w międzyczasie nastąpiło połączenie dwóch platform - CYFRY+ i "n" i z flagowych kanałów zdecydowano się pozostawić CANAL+, który zastąpił abonentom "n" kanały nPremium na którym była pokazywana Liga Mistrzów. Stąd też CANAL+ przyciąga teraz dotychczasowych posiadaczy kanałów nPremium.

Po drugie - nie każdego stać na zakup CYFRY+ i "n" by oglądać wszystkie rozgrywki. Stąd też każdy wybierał co dla niego lepsze. A że jesteśmy przywiązani do naszych rodzimych rozgrywek to polska liga popularniejsza od Ligi Mistrzów. Tym bardziej, że żaden z poprzednich klubów jakoś nie mógł się przebić w tych rozgrywkach.

 

To się uśmiałem.

Polsat miał prawa tylko do meczów drugorzędnych. CANAL+ miał prawo do trzech meczów, które zostaną pokazane tylko u nich i były to oczywiście mecze "pierwszego wyboru". Tak więc meczu Lecha czy Legii trudno było ujrzeć w Polsacie. No chyba, że zespoły te spotykały się ze Śląskiem Wrocław. 

O powodach typu komentarz, magazyny ligowe czy przywiązanie umową lub po prostu niechęć do zmian nie wspomnę.Oczywiście część kibiców na pewno została też ze względu na piłkę, bo ta od zawsze była i jest punktem, który zachęca do kupna CANAL+.

Po 1: 'Ciekawe czy suma oglądalności LM nie jest mniejsza od sumy oglądalności, którejś z lig....chodzi o oglądalność całości (liczba spotkań ligowych jest miażdżąca w stosunku do LM i meczów o tej samej porze), a nie o oglądalność pojedynczego spotkania.

 

Po 2: Jeżeli patrzysz z punktu widzenia Legii to jej mecz zawsze był i będzie w C+, jednak dla Ciebie drugorzędny mecz Łęcznej, Bełchatowa czy Ruchu to dla innych mecz pierwszego wyboru, więc nie mów, które mecze są meczami drugorzędnymi. I nie sądzę, żeby ktoś dał taką kasę żeby zobaczyć jeden mecz ligi polskiej, bo akurat jego klub to nie Legia tylko inny team, którego mecze wcześniej często bywały w CP a teraz są w Eurosporcie. Z tą różnicą, że jak był mecz w CP to i był równolegle w C+, a teraz jak jest mecz w Eurosporcie to tylko tam...a Eurosport można już mieć duużo taniej.

 

Po 3: Poczekaj jak pokończą się umowy tym, którzy kupowali dla ligi hiszpańskiej i włoskiej i tym Januszom, którzy zorientują się, że brak kontentu ;) A jak wypadnie jeszcze kiedyś BPL to hooohooo się będzie działo. Pamiętaj, że taki Eleven bardzo łatwo nabyć, bo to kwestia 30s i wysłania kasy paylinkiem..kasy nierporównywalnie mniejszej dodajmy, bo to w tym wszystkim najważniejsze. 

 

Po 4: Jakby C+ nie obawiał się 11 to tak szybko by ich nie włączył to oferty ;) To też pokazuje jasno, że oni wiedzą, że jak Eleven będzie u innych dużych graczy (mnie i wielu osobom wystarczy sieć) to zrezygnują zaraz po zakończeniu z paczki C+, a oni raczej są zainteresowani jej dystrybucją w przeciwieństwie do CP, którzy bazuje na niskich abonamentach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...