Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym prym przypadku chyba słaba jakość splitera przemawia :mrgreen:

 

witam,

czy warto brać dekoder mediabox? Myślę o zamianie, ale nie wiem, czy nie głosno chodzi ten mediabox, jak z poborem prądu i ogólnie użytkowanie?

dzięki za rady

Jak masz kartę cyfry to nie wymienisz na mboxa :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze nie mialem nie znaczy, ze nie korzystalem. U kolegi nBox HD (nie mam pojecia ktory to byl model), bo mial N-ke, a u braci ciotecznych dekoder od Vectry.

 

UWAGA - to nie jest Off-Top, poniewaz mowie tu o sytuacjach dotyczacych m.in. nagrywania meczow z Canal+/nC+.

 

Ogolne wrazenia:

Przerzucanie nagrań na dysk komputera/przenosny - no way, bro :D

Dysk 500 GB - co mi po takim dysku, skoro i tak za miesiac bede musial usunac nagrania - bez mozliwosci ich zarchiwizowania

Menu - bardzo ladne

Wyszukiwanie kanalow - nie istnieje

Usuwanie/dodawanie kanalow - nie istnieje

Ukladanie kanalow, wedlug upodobania - nie istnieje

Ingerencja w sprzet/software (nie mowie o aktualizowaniu) - nie ma takiej mozliwosci

 

Z tego co wyczytalem i z rozmow z osobami ktore takowe posiadaja:

Przerzucanie nagrań na dysk komputera/przenosny - "zapomnij"

Dysk 500 GB - co mi po takim dysku, skoro i tak za miesiac bede musial usunac nagrania - bez mozliwosci ich zarchiwizowania

Wyszukiwanie kanalow - w przewazajacej wiekszosci wypadkow nie istnieje taka opcja

Usuwanie/dodawanie kanalow - rowniez przewaznie nie ma takiej opcji

Ukladanie kanalow, wedlug upodobania - tylko w jakichs cudownych dedykach

Ingerencja w sprzet/software (nie mowie o aktualizowaniu) - nie ma takiej mozliwosci (mowie tu o legalnej drodze)

 

 

Mam pendrive 8 GB, wpinam go do mojego Ferdka i przerzucam na kompa - wygodne i nie musze sie martwic, ze bede musial wybierac, co usunac za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie z kanałów kodowanych w formie odkodowanej już na dysk zewnętrzny jest tylko możliwe na własnym sprzęcie ale starszego typu! np. Ferguson Ariva 120 Combo lub 210 Combo na starych prockach ALI oraz tunery starsze marki Opticum :-) (tunery z uniwersalnymi czytnikami kart w których działają karty niesparowane z dekoderami platform czyli karty Seca/Nagra po Cyfrze Plus w NC+!). Na nowym sprzęcie ze stajni Ferdka lub Opticuma nic już nie przeniesiesz na kompa z dysku zewnętrznego z uwagi na to że są oparte o nowe procki ALI a nagrania są szyfrowane i możliwość ich odtwarzania tylko w tunerze który je nagrał z kartą dekodująca (nagrania z kanałów FTA nie są szyfrowane i to jest wyjątek)! Z tego co wiem producenci sprzętu tłumaczą to naciskami od operatorów na ochronę praw autorskich. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowym sprzęcie ze stajni Ferdka lub Opticuma nic już nie przeniesiesz na kompa z dysku zewnętrznego z uwagi na to że są oparte o nowe procki ALI a nagrania są szyfrowane i możliwość ich odtwarzania tylko w tunerze który je nagrał z kartą dekodująca (nagrania z kanałów FTA nie są szyfrowane i to jest wyjątek)!

Zastosowanie w takim tunerze modułu CAM powoduje niejako "obejście" tego zabezpieczenia w postaci szyfrowania nagrań na dysku. Np. mój Ferguson Ariva 202E przy stosowaniu w nim modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu nie szyfruje nagrań i dają się one potem odtwarzać na komputerze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie z kanałów kodowanych w formie odkodowanej już na dysk zewnętrzny jest tylko możliwe na własnym sprzęcie ale starszego typu! np. Ferguson Ariva 120 Combo lub 210 Combo na starych prockach ALI oraz tunery starsze marki Opticum :-) (tunery z uniwersalnymi czytnikami kart w których działają karty niesparowane z dekoderami platform czyli karty Seca/Nagra po Cyfrze Plus w NC+!). Na nowym sprzęcie ze stajni Ferdka lub Opticuma nic już nie przeniesiesz na kompa z dysku zewnętrznego z uwagi na to że są oparte o nowe procki ALI a nagrania są szyfrowane i możliwość ich odtwarzania tylko w tunerze który je nagrał z kartą dekodująca (nagrania z kanałów FTA nie są szyfrowane i to jest wyjątek)! Z tego co wiem producenci sprzętu tłumaczą to naciskami od operatorów na ochronę praw autorskich. :-(

 

Aha, Fergusona 120 juz mam, teraz pora zainwestowac w 210 (tylko z racji na to, ze posiada czytnik modulow CAM) i jak mi sie skonczy umowa w Cyfrze+ po nowym roku, to bede mial tak samo jak teraz, tylko, ze po prostu wezme od nich modul z karta. Ferguson 210 pociagnie te nowe moduly z nC+, prawda? Innej opcji sobie nie wyobrazam. One sa chyba CI+ Legacy, czyli beda dzialac tez w gniazdach CI (takie jak jest w tym Fergusonie).

 

Nie wiedzialem, ze w tych nowych sprzetach od nich juz jest szyfrowanie - co za dziady, bylo dobrze i kombinuja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym dokupić sobie drugi dekoder HD. Obecnie posiadam Sagemcom HD i zastanawiam się nad zakupem, któregoś z tych:

*SagemcomDSI83/87,

*Ferguson ARIVA 102E,

*Philips 6201/91,

Chciałbym dowiedzieć się, który z tych będzie najlepszy. Chodzi mi o np. szybkość, jakość obrazu, dzwięku itp. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym dokupić sobie drugi dekoder HD. Obecnie posiadam Sagemcom HD i zastanawiam się nad zakupem, któregoś z tych:

*SagemcomDSI83/87,

*Ferguson ARIVA 102E,

*Philips 6201/91,

Chciałbym dowiedzieć się, który z tych będzie najlepszy. Chodzi mi o np. szybkość, jakość obrazu, dzwięku itp. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

A może coś z opticuma(cenowo ta sama pólka)?, jak dla mnie lepszy obraz niż na arivie(miałem okazje porównać) i lepsze działanie np. ze spliterm :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...