Skocz do zawartości

Oferty - dla migrujących do platformy CANAL+


JoJo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc to że NC+ zapisało sobie kanały niegwarantowane w umowie jest niezgodne z prawem i mogą mnie cmoknąć. Jak tylko coś zniknie z oferty można rezygnować i łaski nie robią :D

A czy mogą odmówić podpisania umowy?

Dajmy na to, że ktoś kazał się cmoknąć i nie zapłacił kar umownych, bo uważa, że się nie należą. Potem sprawa przycicha, a za jakiś czas próbuje wziąć na powrót jakiś pakiet... i wtedy zaczynają się schody...

Miałem coś podobnego 10 lat temu. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlackWater:

 

Nie masz racji.

 

Nie jest istotne co podpisujesz na umowie - istotne jest to, czy podpisane warunki są zgodne z obowiązującym prawem.

Jeżeli prawo mówi, że niegwarantowana paczka jest klauzulą niedozwoloną - to jest i trzeba tego przestrzegać a nie dyskutować z zapisem prawnym.

W wąskim zakresie może robić to sąd w tzw. wykładni.

W szerokim - sejm, uchwalając prawo w zgodzie z konstytucją.

 

Niegwarantowane kanały to klauzula niedozwolona - od tego jest sąd lub UOKiK.

 

"Zgodnie z literą prawa zmiana oferty programowej stanowi zmianę zakresu świadczonych usług. W takiej zaś sytuacji abonentowi przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy. Dostawcy usług telewizyjnych nie przysługuje zaś prawo do odszkodowania. W praktyce operatorzy starają się ograniczyć prawa konsumenta, stosując niedozwolone klauzule umowne. Należy pamiętać, że zabronione jest stosowanie postanowień umownych, które dają operatorowi swobodę kształtowania oferty programowej, bez możliwości wypowiedzenia umowy."

 

A więc to że NC+ zapisało sobie kanały niegwarantowane w umowie jest niezgodne z prawem i mogą mnie cmoknąć. Jak tylko coś zniknie z oferty można rezygnować i łaski nie robią :D

To dlaczego UOKiK nie reaguje na tak oczywista oczywistość?

Na temat kanałow niegwarantownych jest osobny wątek, proponuje tam się przenieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ofertami jest rożnie rok temu jak przedłużałem cały czas na infolinii mi wmawiali po rozmowach z kierownikami że nie ma oferty, a potem magiczny telefon i jakoś się dało wiec ja mam nadzieje, że ten prywatny numer to ten dział co ma już dobre oferty. Wczoraj 2 razy taki telefon raz nie odebrałem za 2 nikt się nie odezwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak śledzę kilka źródeł piszących o ofertach migracyjnych... i chyba jednak coś się zaczyna dziać (albo mocno kilka osób ściemnia), bo pojawia się coraz więcej "zaskakujących" ofert. Typu universe+ , paczka canal+, hbp za jakieś małe pieniądze (czyli ok. 70-80zł)

 

hmmm. .dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem pod numer z maila i dostałem propozycję Platinum za 99 pln na 18 miesięcy. Odrzuciłem za względu na okres. Obecna umowa ważna do końca kwietnia, wypowiedzenie wysłane w lutym. Jakby dali na rok, to bym raczej wziął (bez MR).

 

W UPC jest teraz jakaś promocja - cała paczka C+ zdaje się za 35 pln, a można i chyba za 29 wywalczyć (jest podobno taka opcja dla rezygnujących z tej paczki).

http://media2.pl/media/101996-Pelny-pak ... olska.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, ja właśnie czekam na telefon z potwierdzeniem, ok 11:45 dzwoni konsultant , na dzień dobry ja Panu przerwie zaproponowanie dla mnie po raz kolejny super oferty, powiedziałem tak, interesuje mnie platyna, średnio przy migracji dajecie upust 20 zł ,jest to upust liczony razem z dekoderem pace ,którego obecnie posiadam,w opcjach dodatkowych dajecie nc go ,lecz ja tego nie chce ,tv oglądam tylko w domu na telewizorze, znalazłem na Waszej stronie Regulamin ,że koszt tej usługi bez promocji to 19,90 zł, z tego chce zrezygnować ,jak również z opcji VOD ,gdzie na dekorze Pace nie skorzystam z tej usługi, tu mamy kolejne średnio 20 zł upustu, za każdym upustem powiedziałem jaka kwota jest obecnie czyli normalnie dla nowych klientów mamy 119 zł - 60 = 59 , żeby koleś nie myślał ,że chce go na coś naciągnąć ,powiedziałem ,że teraz powiem co mnie interesuje, hbo bez tego Vod czyli koszt 20-25 zł lecz może cenę zaokrąglimy do równości to 20 zł :) czyli mamy 79 zł, dodatkowo wezmę MR 2 kartę cameleon za 10 zł . wtedy mamy 89 zł i jeszcze ,że 1 dekoder mam w cenie to bym chciał drugi dekoder pace ,czyli licząc stała cenę za ten dekoder czyli 10 zł, to może podsumujemy, wychodzi mi kwota 99 zł i ja z takiej kwoty jestem zadowolony ,dodam ,że mogłem się pomylić w kosztach - + 10 zł , nic innego mnie nie interesuje ,Pan konsultant był szczerze po głosie chyba w szoku , bo nie pozwoliłem mu dojść do głosu, ma dzwonić po południu ,lecz jak znając już zagrania nc+ raczej nie spodziewam się takiej propozycji , dlatego od 1 czerwca bye bye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis pierwszy tel z nc+. Oferta dla mnie to:

C+PLATINIUM razem z Pace PVR za 99zł

HBO 6 mies za darmo

umowa na 12 mies.

Pzdr!

 

Jaki miałeś pakiet z Cyfry i do kiedy umowa? Możesz podać numer do konsultanta?

 

Numeru nie podam bo nie znam. Umowę mam do końca czerwca, pakiet Kompakt bodajże plus CANAL+ i pace PVR 250gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m12:

Po co piszesz bzdury?

 

Dzwoniłem przed chwilą na 22 310 45 46 i potem 22 310 47 47

konsultanci pytali o taka ofertę kierowników, na moją prosbę - nie ma takiej w dniu dzisiejszym

 

Mam prośbę, nie żartuj z nas!

 

Witam ponownie,

 

Mam dzisiaj problemy z siecią więc nie mogę odpowiadać natychmiast. Oferta jest prawdziwa chyba, że sam ją źle zrozumiałem, ale powtarzałem ją przy kosultancie dwukrotnie i to potwierdził. Na początku pytał się czy nie chcę zostać na starej umowie (miałbym ją do sierpnia, miałem n-premium), ale powiedziałem, że nie chcę przechodzić wszystkiego od początku i że zostanę jeśli dostanę dobrą ofertę jeśli nie przechodzę do konkurencji. Po konsultacji z kimś innym dostałem ofertę j.w. Zapisałem też nazwisko konsultanta. Opisałem swoją ofertę na forum gdyż uzyskałem tu wcześniej pomoc od innych osób i uznałem, że także powinienem spróbować przekazać coś dalej. Odnośnie postów wyżej: chłopakiem bądź dzieckiem byłem już dość dawno temu, niespecjalnie zależy mi także czy ktoś mi wierzy czy nie. Czy naprawdę mam taką ofertę pewnie przekonam się dopiero jak dostanę aneks do umowy jak na teraz wierzę, że tak. Życzę wszystkim powodzenia w negocjacjach,

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...