Skocz do zawartości

Oferty - dla migrujących do platformy CANAL+


JoJo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak łatwo się sprzedać za pakiet Canal+ od cudownego Juliana i jego świty. Wczoraj płacz dziś buta i samouwielbienie.

Lepiej się obrażać, nie mieć co oglądać, ale nie brać nc+?

A ty myślisz,że bez nc+ nie da się żyć?Jedynie sport mają najlepszy,ale mecze można obejrzeć też w necie.Jeśli chodzi o filmy to ponad pół roku wcześniej od premiery w nc+ można sobie film ściągnąć i to w lepszej jakości.Teraz znowu linie do konsultantów będą zajęte bo dzwonią ci cozmigrowali na super ofertę by teraz błagać o HBO gratis :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dodadzą jakiś kanał czy dwa to z chęcią przyjmie się podwyżkę abonamentu.

Od wczoraj jesteś w tej firmie? :wink: Przecież jak kiedyś dodali kilka (a nie jeden) nowych kanałów to wkrótce (chyba wiosna 2011) przyszły nowe regulaminy z podniesionym cennikiem i tłumaczyli się między innymi ulepszoną ofertą programową.

 

Poza tym jak te kanały odpadają to dziwnym trafem abonentom, którzy nie składają rezygnacji abonament nie topnieje, tylko dalej płacą tyle samo :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łatwo się sprzedać za pakiet Canal+ od cudownego Juliana i jego świty. Wczoraj płacz dziś buta i samouwielbienie.

Jeśli o mnie chodzi to migrowałem z prostej przyczyny: udało mi się dzięki temu uciec od wyższych opłat (miałem promocję pół roku za pół ceny i drugie pół za całość, no i właśnie w marcu wszedłem na 100% płatności). Dlatego też już silver za 64 był dla mnie dobrą ofertą. A dzisiejszy bonusik uczynił dobrą ofertę ofertą bardzo dobrą.

It's not personal, matek 451. It's strictly business.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale masz sporo racji.

matek o jakich Ty zasadach mówisz?? To jest prosty mechanizm. Oni chća zarobić jak najwięcej, a abo. zapłacić jak najmniej. Tylko nie dajmy się zwarowiać i nie popadajmy z jedenj skrajności w drugą. Oni z przymusowymi migracjami zaś co poniektórzy abo. z cenami, że chcą mieć zawartość premium za 50 złotych bo to jest nierealne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wstyd wam, kobieta napisała, ze chodzi o zasady, czy to słowo dla was nic nie znaczy. Oglądać mam co, obecnie jeszcze Premium z multiroomem w n i do tego Premium z MR w CP. Tak więc szkłem t... nie ucieram.

 

 

Pytanie brzmi, dlaczego to ludziom się wydaje, że wszyscy muszą działać według zasad, które nam abonentom pasują. To nie są organizacje charytatywne i to my idąc podpisać umowę o abonament zgadzamy się na warunki proponowane, a nie na odwrót.

 

Ja będąc ponad 10 lat w cyfrze mam dogodne warunki rok w rok natomiast nie oczekiwałem ich po 2 czy 4 latach płacenia abonamentu. Dodam, że są kraje na świece gdzie negocjowanie uważane jest za potwarz. O Arabach nie mówię, bo nie chciałbym takiego kraju, gdzie na każdym kroku ktoś targowałby się ze mną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale niektóórzy wychodzą z takiego założenia i jest święte oburzenie jak tego nie dostają :]

 

Bo to Polska. Taki komentarz wystarczy. Nie jesteśmy na tyle cywilizowanym krajem, aby patrzeć szerzej niż czubek własnego nosa i portfela. Wystarczy podać jeden prosty przykład:

 

Japonia - trzęsienie ziemi i tsunami. Ludzie sami oddawali znalezione sejfy z banków pełne pieniędzy i kosztowności. W Polsce? W Polsce ludzie krzyczą, że są okradani przez nc+(co jest kłamstwem większym niż Macierewicz) a jakby zobaczyli sejf na swojej posesji to oddaliby ale pusty

 

co ma Macierewicz do tego wszystkiego? a może powinno być tak.....co jest kłamstwem większym jak obiecywana Irlandia?

 

Nie róbmy z satelity polityki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty myślisz,że bez nc+ nie da się żyć?Jedynie sport mają najlepszy,ale mecze można obejrzeć też w necie.Jeśli chodzi o filmy to ponad pół roku wcześniej od premiery w nc+ można sobie film ściągnąć i to w lepszej jakości.Teraz znowu linie do konsultantów będą zajęte bo dzwonią ci zmigrowali na super ofertę by teraz błagać o HBO gratis :-D

 

Ale właśnie tylko w taki sposób można walczyć z korporacją - portfelem. Uważasz, że ceny są za wysokie to szukasz tańszej alternatywy.

Co innego, gdy firma łamie postanowienia umów - wtedy taka akcja jaka miała miejsce jest wręcz konieczna. Tyle, że niektórym wydaje się, że dalej można ją ciągnąć i zbić mocno cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, dlaczego to ludziom się wydaje, że wszyscy muszą działać według zasad, które nam abonentom pasują. To nie są organizacje charytatywne i to my idąc podpisać umowę o abonament zgadzamy się na warunki proponowane, a nie na odwrót.

Dokładnie tak. To nie są organizacje charytatywne, bo są to przedsiębiorstwa, które również nie mogą robić tego co im się podoba, tylko (przynajmniej w teorii) są ograniczone prawem i nie może dziwić, że tego przestrzegania prawa się od nich wymaga. Problem pojawia się wtedy, gdy w wyjątkowo podstępny sposób (co zauważył nawet UOKiK wytykając naruszenie dobrych obyczajów) strona silniejsza próbuje jednostronnie te warunki zmienić na niekorzystne dla konsumenta. Z tym mamy do czynienia w kazusie nc+ i nie jest przypadkiem, ani posypaniem głowy popiołem wycofanie przymusowej migracji, tylko odpowiedzią na toczące się postępowanie.

 

Usunięcie kanału z oferty jest zmianą warunków na które konsument zgodził się podpisując umowę, więc nie może dziwić, że przysługuje mu prawo do rezygnacji. Jak już wcześniej zauważyłem, jeśli ktoś zgodzi się na wycofanie danego kanału z oferty, to dziwnym trafem abonament nie jest zmniejszony, tylko dalej płaci się za pełną ofertę.

 

A te dywagacje o kulturze w innych krajach pozostawię bez komentarza, bo "co kraj to obyczaj". Rozumiem, że za 400-500 euro miesięcznie każdy Niemiec, Francuz i inny Włoch w dalszym ciągu traktowaliby negocjację 30 euro za TV jako potwarz, tak tak.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze - padają tu różne epitety: że płaczemy, żebramy, za darmo chcemy, a to nie caritas itp

Ja za darmo nic nie chcę - chcę tylko, żeby podwyżka była realna.

Ponoć połączenie ofert miało dać super treść w jednym miejscu w lepszej cenie - sam Żuljan mówił, że najwyższe pakiety C+ i n to w sumie 300zł, a w nc+ "tylko" 200zł (czyli 1+1=1.5), więc wytłumaczcie mi proszę jedno - jak to jest, że:

Pakiet 6xC+ za 21zł + Pakiet 4xnPremium za 9.90zł = Pakiet 6xnc+ za 60zł ?!?!?

Dziwne, że w tym przypadku 1+1 dało 4.

Myślę, myślę i faktycznie - nie ogarniam takiej oferty...

 

... no i migrowac nie musicie choc tu bym sie tak nie cieszyl zbytnio bo co to za przyemnisc byc w platformie do ktorej juz nie dojdzie żaden kanal a jedynie stopniowo kanaly beda ubywac. no ale moze wam to odpowiada. pozdrowienia dla naiwnych

Komu kanałów będzie ubywać to akurat dopiero przyszłość pokaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar - to że podwyżki były to jedno, a niezadowolenie ludu to co? Nie było? Ludzie szczekali na forach że podwyżka. Jakoś się tak utarło że rok w rok wszystko musi być tańsze. U nas jest INFLACJA nie DEFLACJA i jeszcze długo tak będzie czy to się komuś podoba czy nie. Wszystko co piszesz brzmi mega pięknie, ale ludzie z antync+ walczą o CENY o nic innego. Zrezygnowali z automatycznej migracji a ludzie dalej o CENACH. Te głodne kawałki o prawach konsumenta, o poszanowaniu godności sprowadzają się do jednego słowa CENA. Nikt nie szczekałby o migracji gdyby ich musowo przenoszono do NC+ na takich warunkach jakie mają obecnie

 

@leonk1974 - Oglądanie w internecie jest nielegalne, tak samo ściąganie filmów(między innymi dlatego używam VoD) Za zasysanie pełnych obrazów DVD czy Blu ray powinny być kary jak za kradzież ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głodne kawałki o prawach konsumenta, o poszanowaniu godności sprowadzają się do jednego słowa CENA.

Nikt nie mówi o poszanowaniu godności. Gdyby to były głodne kawałki to skończyłoby się bez konsekwencji, a jak widać potentat medialny "ma pietra".

 

Gdyby nc+ miało czyste sumienie, to tak jak w obecnej chwili pozwoliłoby na swobodną migrację, a nie podstęp (nie można tego inaczej nazwać) polegający na przedłużeniu listem zwykłym umowy o kolejne 18 miesięcy i wyraźnym podniesieniu abonamentu w niemal każdym wypadku.

 

A wiesz czemu nie szczekałby na migrację na obecnych warunkach? Bo na obecne warunki (nie jest wcale powiedziane, że nowe są lepsze, bo u niektórych dochodzą nowe prawa, ale wylatuje ileś kanałów i regulaminy zmieniają się bardzo niekorzystnie) się kiedyś czy to pisemnie czy ustnie zgodził. A to co Ty nazywasz "szczekaniem" to właśnie brak zgody na nowe, zaproponowane przez nc+, do czego każdy klient ma prawo i jeśli nie uzyska satysfakcjonujących warunków, może się z firmą pożegnać. Czyż właśnie o to nie chodzi? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o zasadach mam na myśli jak potraktowano nas abonentów tuż po fuzji a następnie rozsyłając listy z propozycjami nie do odrzucenia. Warto poczytać wypowiedzi Pana Prezesa i spółki sprzed trzech tygodni. Co do cen to nie widzę nic złego w negocjacjach, cóż biznes. Ale w normalnym kraju między stronami obowiązują zasady, nawet w biznesie. Dzisiejsze przeprosiny zostały ewidentnie wymuszone i to zniechęca mnie do nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że w końcu ktoś zauważył, iż NC+ nie jest instytucją charytatywną. Oczywiście przymusowa migracja była sporym przegięciem z ich strony, ale jeżeli chodzi już o pakiety, to mogą je sobie wyceniać jak im się podoba. Mogą dać nawet 500% podwyżkę i nasze narzekanie, bojkotowanie to trochę taka dziecinada. Rynek sam ich zweryfikuje.

 

Żeby nie było - ja osobiście nie zdecyduję się na migrację do nc+. Jedyne co może mnie przekonać do zmiany tej decyzji to pełna oferta sportowa w cenie do 80 złotych.

Mimo to nie mam zamiaru obrażać pani Mońki, pana Verleya, ani nigdy tego nie robiłem. Trzeba mieć godność.

 

W każdym bądź razie będę z zainteresowaniem przyglądał się rozwojowi sytuacji.

Przewiduję, że jeśli nawet nie teraz, to za kilka miesięcy ceny spadną. I jestem pewny, że długo nie utrzymają obecnej bogatej oferty sportowej i filmowej, bo takowa kosztuje i Polaków na nią nie stać, co dowodzi akcja antync+. Za dwa, trzy lata oferta będzie bardzo zbliżona do tego co było w Cyfrze+ (odpadnie kilka wytwórni filmowych, Liga Mistrzów i Liga Europejska, możliwe że jakaś liga np Bundesliga pójdzie na wyłączność do Cyfrowego Polsatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matek

No i wreszcie doszliśmy do consensusu :D

jak najbardziej chcieli upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Podwyższać ceny i jak mówiła Mońka nie oddać abonentów. Dlatego wymyślili przymusową migrację. 95 procent ludzi nie bywających na forach by tak naprawdę nie wiedziało co się dzieje. dzięki mediom i AntyNC+ ten "szatański" plan się im nie powiódł. Natomiast to użeranie się o 5 czy 10 złotych jest jak dla mnie męczące/ oczywiście przysłowiowe 5zeta/ bo niektórym zaproponowano podwyżkę o 50 zeta, a to jest przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar - nie wiem czemu wszyscy się czepiają tych nieszczęsnych zwykłych listów? Pracuję za granicą i w 4 krajach gdzie pracowałem ważna poczta(ot chociażby karty bankomatowe, czy moje badania lekarskie) przychodziły zwykłym listem wrzucanym do skrzynki(koperta oznakowana logiem banku, szpitala) także to mnie akurat nie dziwi. Tak to były głodne kawałki z tym, że mające pokrycie z prawdą. Ludzie szczekali o ceny, a przy okazji okazało się że automatyczna migracja nie jest ok. Dlaczego teraz miast się cieszyć ciągle wieszają psy na nc+, że c+ kosztuje 70 zł(co jest moim zdaniem adekwatną ceną) a all in nie można kupić za 100 zł bądź mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze - padają tu różne epitety: że płaczemy, żebramy, za darmo chcemy, a to nie caritas itp

Ja za darmo nic nie chcę - chcę tylko, żeby podwyżka była realna.

Ponoć połączenie ofert miało dać super treść w jednym miejscu w lepszej cenie - sam Żuljan mówił, że najwyższe pakiety C+ i n to w sumie 300zł, a w nc+ "tylko" 200zł (czyli 1+1=1.5), więc wytłumaczcie mi proszę jedno - jak to jest, że:

Pakiet 6xC+ za 21zł + Pakiet 4xnPremium za 9.90zł = Pakiet 6xnc+ za 60zł ?!?!?

Dziwne, że w tym przypadku 1+1 dało 4.

Myślę, myślę i faktycznie - nie ogarniam takiej oferty...

 

AFAIK 4 kanały C+ za 21. Teraz jest 6, co dodatkowo kosztuje. Poza tym, wydaje mi się że, długa rywalizacja cenowa miedzy Cyfrą a Nką doprowadziła do minimalnej opłacalności obu firm. I nc+ próbowała , bardzo nieudolnie, ten zysk zwiększyć. Do tego dochodzi inflacja z tych kilku lat.

Nie bronię nc+, ale staram się spojrzeć na problem ceny z obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj akurat muszę stanąć po stronie @Dex.tera

Jeżeli dotychczas pełna paczka CANAL+ kosztowała 21 złotych, a paczka nPremium 9,90 złotych, to po połączeniu obu pakietów lekkim przegięciem jest ich wycena na 60 złotych.

Zrozumiałbym wycenę na 40 zł (podwyżka 30%). Podwyżkę 100% zrozumieć ciężko.

 

Ale tak jak pisałem - nc+ ma pełne prawo dyktować ceny jakie im się podobają. Może na tym zyskają, a może stracą. Ja się grzecznie wycofam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar - nie wiem czemu wszyscy się czepiają tych nieszczęsnych zwykłych listów?
No jak widać nawet platformom cyfrowym przeszkadzają skoro, w regulaminie Cyfry+ (tak, dalej aktualnym) można wyczytać m.in., że:

- W wypadku gdy w Okresie Minimalnym, na który została zawarta Umowa, Abonent nie zawiadomi Operatora CYFRY+ na piśmie listem poleconym, że nie zamierza kontynuować Umowy,

- Wypowiedzenie Umowy jest skuteczne, jeżeli zostanie dokonane w formie pisemnej i doręczone drugiej stronie listem poleconym

 

Jeśli od abonenta wymaga się takiej formy przy niekorzystnym dla przedsiębiorcy rozporządzeniu, to nie wiem dlaczego w drugą stronę również to nie działa. Prawdopodobnie chodzi o koszt takiej operacji. Z drugiej strony jest to na tyle ważna korespondencja (jej wartość można obliczyć +/- na podstawie wartości zniżek przyznanych abonentowi, które później stają się karą za bezpodstawne rozwiązanie tak przedłużonej umowy), że osobiste potwierdzenie odbioru to w tym wypadku mus.

 

Zresztą to już w sumie nie jest problem, poza tym jakiś radca wypowiadał się niedawno, że w przypadku postępowania cywilnego ciężar dowodu, że przesyłka została doręczona spoczywałby na nc+, co w praktyce nawet przy masowej korespondencji (gdzie nc+ miałoby dowody nadania) oznaczałoby wygraną konsumenta, bo nie sposób udowodnić, iż on czy domownik odebrał korespondencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dyskusji o cenach najwięcej jest głosów o Platinum i dostęp do pełnej oferty sportowej. Niestety nie spełniły się oczekiwania co do pakietu Canal+, stąd te narzekania. Kibicom sportowym naprawdę nie są potrzebne te pseudokanały produkcji Canal+, czy HBO. Niestety w tym kierunku nie zmieniono nic, stąd to rozczarowanie nową ofertą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc+ poszło przykładem platformy n

"damy łosiom ofertę sportową od najniższych pakietów, ale żeby oglądać najważniejsze mecze będą musieli wykupić ofertę premium"

 

Ciekawy jestem ilu ludzi zostało nabranych przez konsultantów zapewniających, że dzięki CANAL+ Family, CANAL+ Family2 będą oglądać najlepsze ligi piłkarskie, Ligę Mistrzów oraz Ligę Europejską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...