Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma taką sytuacje z aplikacją Portal+. że po uruchomieniu wyświeta się tylko napis Pogoda i nic dalej nie idzie zrobić? Mam na to zgłoszenie w dziale technicznym i podobno tylko ja taki problem zgłaszałem. Zblokowanie wystapiło na mediabox'ie po tym jak próbowałem zmienić wyswietlanie miasta na ekranie startowym w Portal+. Jak ktoś tego nie przestawiał to proponuje nie ruszać bo może to samo się stać co u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu w media box jest identyczna z turbox'em, czyli wyraźnie gorsza niż na "mydelniczkach" i PVR250Gb. Winne jest paradoksalnie oprogramowanie, soft turbo który wymaga dużej ilości pamięci podręcznej i tego brakuje na wymagane algorytmy sterowania obrazem. Wynikiem czego obraz jest nazbyt wyostrzony, zaśmiecony. Prosty test: np.

 

kanał MGM hd na media czy turbo znaczek hd jest bardzo niewyraźny podczas gdy na białych i BSLA 250 jest wyraźny, czytelny.

Jeśli chcecie wyciągnąć maksymalnie jakość obrazu zamówcie biały, 250ke albo pace pvr.

 

Naprawde tak duza roznica jest na niekorzysc mediaboxa jest chodzi o jakosc obrazu ?

Chcialem wymienic pace pvr ktorego mam z cyfry na tego mediaboxa ,ale zalezy mi glownie na jakosci obrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem Philipsa 250gB, Turbobox i teraz mediabox. Jestem wymagajacym odbiorca, mam duzy tv (50") i nie widzę żadnych róznic w obrazie miedzy tymi dekoderami. Nigdy wiecej tunerów C+, tylko ADB. Nie wierzcie w tezy ze obraz mediaboxa jest gorszy.

a ja mam Sony KDL-40EX500 czyli 40 cali mialem przedtem "mydelniczke" teraz mam mediaboxa i na tym pierwszym dekoderze obraz byl zyleta. Dlatego nie wmawiaj mi ze miediabox nie ma gorszego obrazu bo ma i nie tylko ja to zauwazylem! a Ty jakie mozesz miec porownanie jak Turbobox ma jeszcze gorszy obraz a philips to archaiczny sprzet!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Czy ktos z szanownych użytkowników mediaBoxa może potwierdzić zanik fonii podczas wczorajszej emisji GRA O TRON na HBO godz 22.00 na ściezce oryginalnej? Polska fonia była ok,rowniez pozniejsza emisja tego odcinka na HBO2 byla bez zastrzezen.Byl to juz drugi przypadek na tym kanale oczywiscie tylko w wersji oryg z napisami polskimi.Moze ktos nagral ten odcinek( 4) i bylby tak mily i sprawdzil?

Bylbym wdzieczny za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jakie mozesz miec porownanie jak Turbobox ma jeszcze gorszy obraz a philips to archaiczny sprzet!!!

 

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Porównałem obraz z turobobxem i philipsem. Tylko tyle i aż tyle. Jesli nie jest Ci to potrzebne, to nie dopisuj swoich mądrości. A tak się składa ze może się to komuś przydać bo nawet w tym temacie niektórzy lepiej oceniają jakośc obrazu na turboboxie. Gdyby zebrać wszystkie oceny obrazu to wyjdą liczne sprzeczności. Wynika z tego ze róznice mogą być tak minimalne, że to głownie kwestia subiektywnej oceny.

 

40" a 50" to spora różnica i to też jeden z ważnych czynników oceny jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MR Premium. 19.04.wymienilem turbobox na mediaboxa i po wejściu w VOD na białym dekoderze pojawia się:Trwa ściąganie kolekcji VOD. Może to potrwać kilka godzin. Wczesniej jak miałem turbo to było ok.

Co mam zrobić, żeby VOD w białym dekoderze działało?

Odłączałem już kilka razy dekoder z prądu ale dalej jest to samo. Podobno miało sie pojawic nowe oprogramowanie do białego dekodera które miało to naprawic czy juz cos wiadomo z ta sprawa Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jakie mozesz miec porownanie jak Turbobox ma jeszcze gorszy obraz a philips to archaiczny sprzet!!!

 

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Porównałem obraz z turobobxem i philipsem. Tylko tyle i aż tyle. Jesli nie jest Ci to potrzebne, to nie dopisuj swoich mądrości. A tak się składa ze może się to komuś przydać bo nawet w tym temacie niektórzy lepiej oceniają jakośc obrazu na turboboxie. Gdyby zebrać wszystkie oceny obrazu to wyjdą liczne sprzeczności. Wynika z tego ze róznice mogą być tak minimalne, że to głownie kwestia subiektywnej oceny.

 

40" a 50" to spora różnica i to też jeden z ważnych czynników oceny jakości obrazu.

Gdyby to była minimalna różnica to nie poruszałbym nawet tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Czy ktos z szanownych użytkowników mediaBoxa może potwierdzić zanik fonii podczas wczorajszej emisji GRA O TRON na HBO godz 22.00 na ściezce oryginalnej? Polska fonia była ok,rowniez pozniejsza emisja tego odcinka na HBO2 byla bez zastrzezen.Byl to juz drugi przypadek na tym kanale oczywiscie tylko w wersji oryg z napisami polskimi.Moze ktos nagral ten odcinek( 4) i bylby tak mily i sprawdzil?

Bylbym wdzieczny za odpowiedz.

Ja potwierdzam przerywanie oryginalnej fonii w tym odcinku na Pacu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w mediabox'ie jest możliwość przeskoku w jakieś miejsce nagranego na dysk materiału. Wcześniej miałem PACE'a i był tam na pilocie

przycisk skoku o np. 4 minuty, lub w trakcie oglądania można było jadąc po pasku odtwarzania szybko skoczyć np. na koniec filmu.

Czy w Mediabox'ie jest coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Do tej pory (już 3 tygodnie) dysk mediabox'a był bezgłośny. W ostatnich dniach zauważyłem

że momentami (nie cały czas) pracuje nieco głośniej. Momentami słychać delikatne cykanie. W ciągu dnia to nie przeszkadza,

ale wieczorem, jak jest cicho jest to trochę denerwujące. Zauważyliście u siebie coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące dokumentów które podpisuje się gdy kurier przywiezie mediabox. Nie było mnie w domu, żona podpisała się za mnie( tak jej kazałem) i kurier zabrał obydwa egzemplarze oraz mój nbox. Czy tak powinno być? jak tak, to co to za dokumenty( oczywiście żona nie przeczytała- zaufała kurierowi). Ja nie mam żadnego potwierdzenia wymiany dekodera a na infolinii mówią że dokument powinien zostać u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pilotem od mediaboxa włączam i wyłączam dekoder i TV. Przy włączaniu urządzeń muszę na nowo "wskazywać"na którym hdmi jest telewizor, za każdym razem. Jak ustawić żeby tego nie robić?

Wyłącz telewizor na złączu hdmi, przytrzymaj tv power i '1' przez ok. 3 sekundy, włącz tv.

Powinno pomóc. Swoją drogą obowiązkowo instrukcja pilota powinna być w komplecie, a nie skazywać abonentów do szukania jej w internecie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie pytanie mam propozycję wymiany dekodera Sagecom HD cyfry Plus taki mały czarny gdzie karte się wkłada z boku na

Paca z dyskiem czy warto wymienić ( dysk mnie nie za bardzo interesuje) szczerze powiem chodzi o to żeby szybciej chodził i szybciej przełączał kanały

Czy warto ????

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...