Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ - przecieki, info niepotwierdzone


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najwyraźniej szykuję się jednak rebranding NPremium i Wojna i Pokój!

Content NPremium trafi do nowej paczki kanałów Canal+. Kablówki w większości tego nie potraktują jak rebranding (np. bo oddzielnie oferują Canal+).

Co do WiP jest wysoce prawdopodobne że to koniec tego kanału w Polsce. Zresztą Nka już jego emisje okastrowała mieszając do z Sundance.Mimo wszystko szkoda bo nie dla każdego są strawne amerykańskie nudnawe filmidła-pawie.

 

W ostatnim czasie wiele się dzieje tylko problem w tym, że nie zdradzają żadnych konkretów!

To niech tak dalej będą tajemniczy i wtedy gdy będą chcieli by ludzie się rzculi po umowy to każe się że nikt nie wie co to NC+ co może zaoferować, czego się spodziewać itd. No ale to ich cyrk i ich małpy mogą nawet zbankrutować na własną prośbę. Nie pierwszy i nie ostatni to raz że jeden z najgorszych produktów zwyciężył na rynku pokonując lepszych - np. magnetowidy - z wielu opracowanych standardów wygrał na rynku najgorszy szajs - VHS.

 

Wracając do tego czy koniecznym jest znajomość zawartości. Tak,bowiem wśród nowo kupujący nadal potrafi się skupić na pytaniach o kanały jak TVP, Polsat, TVN.

 

Aha znamiennym jest data ogłoszenia wyłączenia kanałów nPremium (z wyprzedzeniem - okres wypowiadania umów). Widać że NC+ nawet jak wystartuje przed Wielkanocą to sprzedawać będzie kota w worku. Kupisz a w święta nowej platformy nie będziesz miał. Dostaniesz jakiś prowizoryczny mix N i C+ niezgodny z ofertą a po kilku dniach zmienią Tobie zawartość pakietów. Gratulacje. "Profesjonalizm pełną gębą". Chyba że mimo rebrandingu kanałów premium będą tylko dla kablówek utrzymywać resztkę po nPremium - ale to chore i jak dla mnie mało prawdopodobne.

 

Ty udajesz czy naprawdę tak to zrozumiałeś? Przeczytaj to zdanie do końca, jasno pisze do praw sportowych i filmowych które byly dostępne na obydwu platformach. Reasumujac nie pisze o wszystkich prawach dostępnych w Polsce.

 

Masz rację ale zdanie jest sprytnie sformułowane i sprytnie było powiedziane na antenie TVN. Wiele osób które to obejrzało/obejrzy ( a tym bardziej jak o tym usłyszy z drugiej ręki), czy też przeczytało/przeczyta zapamięta słowo wszystkie.Taka to socjotechnika bardzo skuteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasnym jest, że ogólnie nC+ daje doopy swoim zachowaniem. Powinni już dawno wprowadzić spot reklamowy, który nie mówiłby nic o treści (skoro tak chcą to ukrywać), ale o nowej telewizji nC+. W stylu: "Już wkrótce nC+ połączenie platform n i Cyfra+ wszystko co najlepsze w jednym. Przygotuj się na nowe emocje" To by ludzi przygotowało i utrwaliło im markę, a tak faktycznie może się okazać, że oferta będzie nawet w miarę, ale nikt nie będzie tego z niczym kojarzył i się przejadą na tej ich konspiracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wrzucić jakiś spot reklamowy to trzeba znać konkretną datę startu. Co to da, że przez miesiąc będzie leciała reklama i widz się tylko wkurzy, że o czymś gadają, a konkretów nie ma. To na pewno nie byłby dobry chwyt marketingowy. :) Równie dobrze mogą wystartować po świętach, w połowie kwietnia i dlatego z niczym się jeszcze nie wychylają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak faktycznie może się okazać, że oferta będzie nawet w miarę, ale nikt nie będzie tego z niczym kojarzył i się przejadą na tej ich konspiracji.

 

I to daje nadzieję że ten desant amatorszczyzny i nieudaczników z TVN/ITI na kierownicze stanowiska w NC+ straci pracę jak Vivendi trzeźwo oceni praktyczną plajtę na samym starcie "nowej" platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://media2.pl/media/100938-n-o-koncu-nPremium-Pracujemy-nad-nowa-strategia-programowa.html

 

Najwyraźniej szykuję się jednak rebranding NPremium i Wojna i Pokój! W ostatnim czasie wiele się dzieje tylko problem w tym, że nie zdradzają żadnych konkretów!

Nie zdziwię się jak podobny los spotka też Ale Kino+ gdzie na dobrą sprawę już skreślenie słowa "Ale" z nazwy już by wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to da, że przez miesiąc będzie leciała reklama i widz się tylko wkurzy, że o czymś gadają, a konkretów nie ma.

Na kilka dni przed oficjalnym info o pakietach jest OK. Ale ja za długo zadziała wręcz odwrotnie.

 

Równie dobrze mogą wystartować po świętach, w połowie kwietnia i dlatego z niczym się jeszcze nie wychylają.

I to b. dobra wiadomość dla p. Solorza. Weźmy tych co korzystali z prepaidów HD Cyfry+. Od 15-02-2013 koniec oferty. Nowa - nie wiadomo kiedy. Widać mają tylu abonentów i nadmiar kasy.

 

Nie zdziwię się jak podobny los spotka też Ale Kino+ gdzie na dobrą sprawę już skreślenie słowa "Ale" z nazwy już by wystarczyło.

Wszystko możliwe ale taki genialny ruch z nazwą raczej nie pójdzie ot-tak w odstawkę. Nasza specyfika (wiem - młodsi zapewne nie wiedzą czemu Ale Kino).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STUDI raczył skrobnąć (bez namysłu):

"...I to daje nadzieję że ten desant amatorszczyzny i nieudaczników z TVN/ITI na kierownicze stanowiska w NC+ straci pracę jak Vivendi trzeźwo oceni praktyczną plajtę na samym starcie "nowej" platformy.

"

...a moze chłopie jest wręcz odwrotnie. To wierchuszka postawiła takie zadania , ze średni szczebel wykonawczy biedzi się jak z tego wyleźć.... przypomnę : z g8*** bata nie ukręcisz. a przysłowia to madrość narodu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że wywalą kanały Npremium, WiP, Sundance. nikomu niepotrzebne twory zajmujące miejsce ciągłymi powtórkami powtórek. Content z tych kanałów niech wrzucą na to co zostało z C+ film i może wrócimy do czasów "codziennie premiera".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STUDI raczył skrobnąć (bez namysłu):

Wróżbita?

 

...a moze chłopie jest wręcz odwrotnie. To wierchuszka postawiła takie zadania , ze średni szczebel wykonawczy biedzi się jak z tego wyleźć.... przypomnę : z g8*** bata nie ukręcisz. a przysłowia to madrość narodu,

Jak mówimy o NC+ jako podmiocie to na stołeczkach kierowniczych zasiedli ludzie z TVN/ITI. Nie wiem kto na średnim szczeblu ale zazwyczaj się "ciągnie swoich".

A jeśli już chcesz udowodnić jacy to wspaniali i nienaganni są decydenci ex-TVN/ITI to zadam kilka pytań:

- dlaczego musieli sprzedać platfromę?

- dlaczego musieli sprzedać onet.pl?

- dlaczego praktycznie bez walki oddali pola Solorzowi w NTC?

- dlaczego schodzą z parkietu?

 

A jak już uważasz (i masz do tego prawo) że ci menedżerowie exTNV/ITI (programowo najlepsi :mrgreen: ) są takimi geniuszami to przedstaw mi jakieś extra ich produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila otrzymałem telefon, że na pół roku otrzymuję gratis nSport i MGM :) Musiałem sobie jednak wszystko wywalczyć. Po wysłaniu wczoraj rano pierwszego maila otrzymałem bowiem w godzinach popołudniowych taką odpowiedź:

 

"Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że kanały MGM i nSport nie wchodzą w skład regularnej oferty programowej platformy CYFRA+.

Ww. pozycje oferowane są testowo dedykowanej grupie Klientów przedłużających Umowę o Abonament, w celu zbadania zainteresowania kanałami oraz uzyskania opinii na ich temat.

Jeżeli pojawi się możliwość podłączenia programów MGM i nSport wszystkim naszym Abonentom, natychmiast o tym poinformujemy.

Zapewniam, iż aktualnie dokładamy wszelkich starań, aby nasi Abonenci uzyskali dostęp do jak najbogatszej oferty programowej.

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

 

Z poważaniem,

M.......

Dział Relacji z Abonentami"

 

Postanowiłem odpowiedzieć na tego maila wczoraj przed wieczorem, a także wysłać jeszcze jednego nowego. Dzisiaj zadzwoniła miła Pani, która przeczytała warunki dostępu do kanałów: Pół roku z rabatem 100%, a po tym okresie brak możliwości korzystania z obu kanałów nawet za dodatkową opłatą - jeśli dobrze zapamiętałem. Próbowałem cokolwiek wycisnąć na temat NC+, ale Pani była twarda i tylko odpowiedzi były: nic na razie nie wiadomo. Kanały mają mi działać do dwóch godzin.

 

PS. Dodam, że umowa wygasa mi we wrześniu.

PS2. Jeśli post ma być ewentualnie w innym dziale/temacie, to proszę administrację/moderatorów o przemieszczenie go. Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co bedzie z nc+ gdy zacznie dzialac - atmosfera przed startem jest kiepska i niezbyt dobrze to wrozy na przyszlosc - tworcy nowej platformy nc+ chyba na samym poczatku sie pogubili. Przypomina mi to chaos, ktory opanowal dzilalnosc n od ostatnich kilkudziesieciu miesiecy co wiaze sie z upadekiem platformy n (i ITI) to niestety splot paru czynnikow nie tylko bledow menedzerow.

 

Ale faktem jest, ze nawet potezne atuty platformy n (przewaga technologiczna i programowa - np. kontent filmowy), ktore posiadala platforma n nie byly wykorzystane, a wrecz od drugiej polowy czasu dzialalnosci dokonywali aktow "samo-zniszczenia" - to swiadczy juz o kiepskiej menedzerce ludzi z n.

 

Dla mnie najwieksza klapa byly/sa kanaly nFilm / nPremium - jest to "genialny pokaz" nieudacznictwa ludzi z n!

Pokaz jak mozna rozwalic obiecujacy projekt kanalow filmowych premium gdzie na wejsciu uzyskane prawa do wytworni i mozliwosci technologiczne dawaly przewage nad konkurencja i mimo tego projekt okazal sie niewypalem!

 

Lista niewypalow n lub swietnych projektow n ale udooopionych przez n (np. nScreen) jest dluuga i IMO bardzo wstydliwa dla tworcow n.

 

Nie wiem dlaczego, ale klimat przed startem nc+ jakos wpisuje sie w ten [beep]ik platformy n.

 

Zeby nie bylo - [beep]ik po stronie cyfry tez jest ale mimo wszystko nie tak medialnie przytlaczajacy jak po stronie ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd te spostrzeżenia ze NC+ ma bajzel ??

Nie macie oficjalnych wieści, żadne z dotychczasowych nie okazało się opóźnione. Nic co było zapowiadane nie okazało się chyba blednę.

Tylko wasze dywagacje się nie sprawdzają i narzekacie zwalając winę za swe nie trafione pomysły na NC+

Jak Oficjalnie wystartuje to wtedy będzie można ocenić Obiektywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób z branży... Czy po fuzji będzie możliwośc wymiany dziadowskich Sagecomów na cos co będzie aktualnie w ofercie (o ile będzie cos innego), z tego co się orientuje to n sprzętowo lepiej wypada niż obecnie c+ a każdy wymienia brak konieczności wymiany sprzętu jako wielka zalete ale nic się nie mówi o tym aby taką możliwość udostępnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd te spostrzeżenia ze NC+ ma bajzel ??

Nie macie oficjalnych wieści, żadne z dotychczasowych nie okazało się opóźnione. Nic co było zapowiadane nie okazało się chyba blednę.

Tylko wasze dywagacje się nie sprawdzają i narzekacie zwalając winę za swe nie trafione pomysły na NC+

Jak Oficjalnie wystartuje to wtedy będzie można ocenić Obiektywnie

To jest własnie taka polska mentalność. Wróżenie z fusów, domniemania, pisanie [beep]ół co sobie tylko kto wymyśli. Teori tyle ile postów w tym dziale. Oni się tym karmią poprostu. A później wiesz, okaże się że któryś był blisko prawdy po oficjalnej zapowiedzi to wiesz jaki będzie dumny:) Będzie tu wypisywał że kiedy on to już wiedział i wogóle same zachwyty będzie miał nad sobą. Będzie czuł się wkońcu dowartościowany i spełniony :D To tyle. Zyczę udanych czarów i samych trafnych pomysłów cudaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po fuzji będzie możliwośc wymiany dziadowskich Sagecomów na cos co będzie aktualnie w ofercie (o ile będzie cos innego)

 

Była w przypadku fuzji z Wizją TV (philips na mediasata) i teraz też będzie.

Nowego to nie będzie na razie. Sporo nboxów do rozdania :mrgreen: i zapewne sporo do odebrania od ADB z godnie z umowami zawartymi przez N'kę i ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi, jak to jest. N ma prawa do wielu dobrych wytwórni filmowych, dlaczego więc z tego nie korzystali i na nPremium rzadko pokazywano premiery? Czy to nie jest wyrzucanie pieniędzy w błoto? Co im szkodziło pokazywać te premiery, skoro już zakupili prawa do tych wytwórni? Czy prawa to jedno, a pokazanie jakiegoś filmu to jeszcze coś innego i trzeba płacić extra? (tylko to by tłumaczyło, że postanowili ostro oszczędzać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już chyba sam Marcusik tylko wie :lol2: Dla mnie to też było śmieszne ale może to taka nasza zaściankowa mentalność - ja nie bedę miał/ bo prawa owszem ale zabrakło kasy na konkretny tytuł ? / ale konkurencja też nie będzie miała, a może powód był inny. Mam nadzieję, że nowym kanałem premium będą zarządzać inni ludzie niż w N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi, jak to jest. N ma prawa do wielu dobrych wytwórni filmowych, dlaczego więc z tego nie korzystali i na nPremium rzadko pokazywano premiery? Czy to nie jest wyrzucanie pieniędzy w błoto? Co im szkodziło pokazywać te premiery, skoro już zakupili prawa do tych wytwórni? Czy prawa to jedno, a pokazanie jakiegoś filmu to jeszcze coś innego i trzeba płacić extra? (tylko to by tłumaczyło, że postanowili ostro oszczędzać)

 

 

o ile dobrze pamiętam to Npremium nabyło prawa do największych wytwórni od stycznia 2012 .tzn do filmów wyprodukowanych po tym terminie .

więc tak na prawdę biorąc pod uwagę drogę z kina do tv to dopiero w tym roku można byłoby liczyć na jakieś "hity " a te być może zarezerwowali dla siebie już dla nc+ . także może dopiero po starcie nc+ zaskoczą nas czymś pozytywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaskoczą nas tym że będzie jeszcze więcej ppv... dojdzie do tego że wszystkie kanały "premium" będą emitowac powtórki powtórek i nawet posiadając najwyższe pakiety trzeba będzie dopłacać za premiery czy jakieś ciekawe wydarzenia sportowe.... oczywiście będą starali się wmówić że to telewizja przyszłości jest bo ogladasz co chcesz i kiedy chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cesc4 - roz[beep]e juz na starcie projektu nFilm i dokonczenie "dziela" w postaci nPremium to jest fenomen - tego powinni uczyc w szkolach biznesu!

 

Kontent premium (i nie tylko premium) w postaci filmu i sportu od zawsze byl w centrum uwagi platform TV.

Film podzielony byl pomiedzy C+ i HBO (na marginesie - wczesniej byl swietny FilmNet pozarty przez C+).

Gdy Maciejowu Sojce udalo sie wyrwac najpierw HBO (wczesniej bylo na wylacznosc w Cyfrze+), a potem wytwornie filmowe od Canal+ (o czym z pompa informowal na konferencji) to pamietam jaki to byl szok !!! - szczegolnie dla ludzi z Canal+ sami chyba nie wiedzieli, ze stracili tyle wytworni. Po kilku dniach byl komunikat ze strony C+, ze "nic sie nie stalo" he he he. Canal+ ponosi konsekwencje tej straty po dzien dzisiejszy - nie ma co ogladac!

 

Po tym wszystkim teraz faktycznie wniosek nasuwa sie taki, ze kasa zostala wyrzucona w bloto, a moze zaplanowane dzialanie na destrukcje - na logike - masakra jakas !

 

Przy tych "wspominkach" zastanawiam sie, czy np. ludzie z Canal+, ktorzy dopuscili do utraty kontentu filmowego pracuja w C+? Czy moze pracuja teraz przy nc+? Moze pracuja teraz razem z cwaniakami z n, ktorzy wyrwali im wczesniej filmy z canal+? he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...