Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ - przecieki, info niepotwierdzone


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że niektórzy się gubią przy multiroomie z N.

Jest tak jak kolega wyżej napisał.

Multiroom Standard 10 zł miesięcznie + 49 zł aktywacja - maksymalnie Turbo i 5 dekoderów 5800st

Multiroom Premium 20 zł miesięcznie + 49 zł aktywacja - maksymalnie Turbo i 1 dekoder 2850 dvb-t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konsultantka przy przedłużeniu umowy mówiła 20 zł więc ją wyśmiałem... Liczę że wezmę cyfre w marcu i będę miał kodowanie cyfry a nie conax i włożę karte do splittera ;) czy lepiej czekać do fuzji?

 

nie czekaj tylko leć i podpisz aneks z C+, jak będą lepsze warunki w nC+ to wyemigrujesz do nich a jak nie to zostaniesz w C+ , bo jak będziesz zwlekał to możesz obudzić się z ręką w nocniku

 

ja podpisałem aneks 22-go lutego i właśnie włożyłem kartę do splitera , jak długo pociągnie na obecnym kodowaniu zobaczymy ale myśle że do końca roku raczej tak, jak zmienią kodowanie to wtedy przejde do nC+ ( jak będzie dobra oferta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie czytajcie wypowiedzi kaspian0007 od początku tu miesza zostają dekodery z N na czas umowy wszytko będzie jak było. Po upływie czasu umowy będą zmiany ale nadal dekodery pozostaną te same, tylko można wymienić dekoder na nowy przy migracji do NC+ kaucja za dekoder będzie ok 20 zł miesięcznie.Wszystkie informacje będą opublikowane od 5 marca.

 

już widzę te tłumy abonentów n płacących dzierżawę za sprzęt.nigdy nie płacili.myślisz,że teraz na to się zgodzą?jeśli tak będzie to zębaty z opalonym już mogą ręce zacierać. ja na chwile obecną mam od c+ pace 500 i nic za niego nie płacę.

przecież kaspian0007 napisał,że dekodery zostają te same do czasu migracji do nc+.przy podpisaniu nowej umowy z nc+ będzie prawdopodobnie wymiana nbox na nowe terminale.

 

Widzę że niektórzy się gubią przy multiroomie z N.

Jest tak jak kolega wyżej napisał.

Multiroom Standard 10 zł miesięcznie + 49 zł aktywacja - maksymalnie Turbo i 5 dekoderów 5800st

Multiroom Premium 20 zł miesięcznie + 49 zł aktywacja - maksymalnie Turbo i 1 dekoder 2850 dvb-t

 

+ do tego jeszcze miesięczna opłata.a jak ktoś nie ma, to jeszcze ruter(więcej niż 2 terminale) przewody.i trzeba mieć jako takie pojęcie o tym.jeśli nie to kolejny wydatek na gościa który wszystko to poskleja.opcja dla wybranych.którzy kasę mają.

 

jedna wielka pomyłka MR od n :crazy: ,która i tak nie ograniczy dostępności na lewo,bo i tak sąsiadów będzie można podłączyć.i jak zwykle po kieszeni dostanie oczywiście uczciwy abonent :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacz C+ migrujac na NC+ zostaje z własnym sprzętem/kartą /sprzetem po C+

A abonent C+ z dekoderem sd co dostanie? Bo tego jeszcze chyba nie wymyśliłeś :D Odpowiesz pewnie dopiero w okolicach 14 po powrocie ze szkoły :D

 

A co ma dostać w sytuacji gdzie operator chce się jednego ze sprzętów pozbyć jak najszybciej? N'ka jak Cyfra+ popdisywali umowy na dostawy - często długoterminowe bo w tedy taniej.

Mogę oczywiście spekulować ale to bardzo prawdopodobne że jeszcze zostało coś do odebrania od ADB. ADB może w trakcie zaoferować nowy model zgodny ze specyfikacją w zamówieniu.

Oczywistym jest że nadawca nie zerwie umowy z dostawcą, (pomijam sprawy oczywiste) - powód - traci wiarygodność jako odbiorca.

N'ka nie zbankrutowała, upadła lecz została wchłonięta jako udziałowiec do nowej platformy która przejęła z automatu zobowiązania zawarte sprzed fuzji.

Inny system kodowania w takim tunerze to żadne problem, tak samo nawet więcej niż jeden. W przypadku takich zamówień kwestia opłat licencyjnych jest w zasadzie poza producentem. No problem.

Na pewno NC+ probowało negocjować modyfikacje zamówienia - to normalne, kompromisy są możliwe (np. OK inny system kodowania inne funkcje, wygład ale przy okazji dalsza współpraca). Wiem że gdybam ale to możliwe. A szczegółów takich umów nie ujawnia się.

 

Przeróbka starego sprzętu na inny system kodowania. Jest możliwa ale kosztowna. Najlepiej dla nadawcy aby jak najwięcej wydanego sprzętu była na własność przy umowach które nie zostaną przedłużone. Ale to tylko bilans kosztów. Nic więcej.

 

Wpychanie jednego ze sprzętu. No chyba oczywiste że ofertę i dodatkowe opcje się skonstruuje tak aby takie cel skutecznie zrealizować. Multiroom jest doskonałym narzędziem handlowym aby to zrealizować.

 

Wróćmy do Multiroom. Zarówno łączenie via LAN jak i oddzielne karty są najmniej bezpiecznym rozwiązaniem. LAN można zrobić poprzez internet (jest wiele rozwiązań od dawna znanych), Te moduły z dodatkiem rozłączającym zasilanie chipa karty po upływie pewnego czasu resetowanego przez moduł master via rozwiązanie typu RFID ma tę zaletę że eliminuje sytuacja ja w Rzeszowie a drugi w Szczecinie (owszem nawet to można obejść ale to już dodatkowy sprzęt). To że wielki krowy wystające z gniazd - OK ale to była prowizorka realizacji ten stary Multiroom w postaci modułów z RFID można wpakować do środka karty - bez mian jej wymiarów. To tylko kwestia zamawianej ilości. Dla nadawcy łatwiej jest to zrobić via LAN - to oczywiste. A ten sprzęt co ma i N i Cyfra+ aktualnie na to pozwala (przynajmniej potencjalnie).

 

Własny tuner. To był atut Cyfry dla niektórych z abonentów. Często są to klienci mający wysokie opcje. Druga grupa to zazwyczaj sharingowcy komercyjni plus byli abonenci mający sprzęt od Cyfry+. Jest to decyzja strategiczna - jak oleją tę grupę to ona pożegna się z NC+. Teraz jest więcej możliwości zdobycia contentu i pay-tv ma coraz mniej argumentów.

 

Sprzęt dedykowany zawsze był i będzie napisany niechlujnie i będzie zrobiony po jak najniższych kosztach. Próba robienia z tego cudu to dziecinada. Nawet na dzień dzisiejszy nbox'y są daleko w tyle - np. DLNA. No ałe łatwiej dać wyświetlanie YouTube czy Allegro - kwintescencja "nowoczesności". To drugie robił już nawet Polsat (oraz inni nadawcy) dość dawno temu - okazało się niewypałem.

 

SECA Nagra czy Conax. Najpierw SECA. Kupiona przez Kudelskiego właściciela Nagravision. Karty Nagra Media Access jakie ma Cyfra+ mogą pracować jako karta SECA lub jako karta Nagravision. Kudelski na pewno przeniósł do swojej Nagry to co wartościowe z SECA - np. karta z wydajnym kryptokoprocesorem. Zresztą najnowsze karty w HD+ (Nagravision) to już Atmel jak w kartach SECA. Czyli SECA jest tylko tymczasowym rozwiązaniem - pozwala nadawcy ograniczyć koszty - pozwala pozostawić bez zmian swój sprzęt u abonentów.

Przeciwieństwo Irdeto i Cryptoworks - właściciel Irdeto olał całkowicie Cryptoworks - nadawcy muszą migrować do Irdeto.

Wracając do SECA normą jest że Kudelki da warunek, przed€żamy umowę ale niestety rezygnujemy z SECA bo to już jest zbędne. Czyli OK SECA out ale karty przełączamy w Nagravision. SECA i Nagra w tym przypadku to jeden produkt. Owszem stary sprzęt SD to co innego ale HD miał licencję na system kodowania w większości już od Kudelskiego. Reszta dywagacji jaki tu padły to bicie piany.

 

Fuzja już była. nowy podmiot, transfery pieniężne, ruchy personalne. To pierwszy etap. Zakończył się. Teraz czas na ujednolicenie oferty. Marka Canal+ zostaje - oczywiste kto jest większościowym udziałowcem ale taż ważnym jest że C+ jest marką międzynarodową a n i TVN jedynie lokalnymi. Nazwa platformy NC+ może być też tymczasowa. Na razie nazwa kojarząca sie i z n i z C_+ jest potrzebna marketingowo. Aha sprzedać łatwiej korzystniej będzie produkt ze znaną marką. Sprzedaż NC+ zawsze należy brać pod uwagę (oczywiście że nie w najbliższych okresie - fuzja w pełni musi się zakończyć).

Oferta premium wymieszana - żaden problem. Przy okazji mogą podzielić startych abo - np. Canal+ Film oferuje filmy jednej grupy praw a Canal+ Film 2 oferuje inne filmy. Możliwe ale wg mnie mało prawdopodobne. Premium wymieszają. Przy okazji chcesz premium, którego nie miałeś w N czy C+ - a to prosimy do NC+ :mrgreen: . Terminowe umowy zostają - by nie dać pretekstu do ich zerwania i utraty klienta. Ale jak się skończą to nie ma zmiłuj. Marketingowo ubiorą to w ładne nazwy migracja czy inna by fakt zmiany warunków umowy ukryć lepiej niż tylko przysłowiowe małe literki.... Część ogłupionych nabierze się na te hasełka ale zostaną ci co wiedzą że to zmiana warunków umowy i zazwyczaj na niekorzyść.

 

Przejście na DVB-S2. Logiczne. Wzrost przepustowości o 50%. Wydajniejszy kodek. DVB-S jeśli pozostanie to jedynie z resztkówką gniotów pod TnK itp. Przy okazji wymiana sprzętu SD jest wsparciem dla wymienionego celu pozbywania sie sprzętu.

Przy okazji migracji z SD do HD większe antenty. OK to wiadomo już że będzie wyższe FEC (5/6 jak na 11411), Dodatkowy zysk w paśmie z transpondera. Koszty anten przy ew. zysku z redukcji liczby wynajmowanych transponderów to pikuś,

 

Oferta.

Premium - wiadomo co będzie i dziwię się spekulacjom.

Dobre znane marki zostaną zresztą już są w obydwu plaftormach w większości przypadków.

Autorskie kanały C+ - zostaną i będą oferowane - no chyba oczywistym że korzystniej jest oferować własny produkt (który i tak musimy utrzymać) niż analogiczny kupować i odsprzedawać.

DiscoveryHD - śmiechu warte. Będzie choćby z nastawienia na HD. A z drugiej strony całe te Discovery zrównało się już dawno jakością do Polsatu.

Coś tam wyleci z kanałów to pewne.

HBO i Cinemax - polski oddział HBO ma nieciekawą sytuację Efekty sprzedaży były gorzej niż słabe. Owszem nacis będzie (podobnie jak w fuzji z WizjąTV gdzie HBO nie miało być opcją premium a jedynie kolejnym kanałem filmowym jak Ale Kino - no ale HBO było [beep]e na kasę). Może się okazać że filmy Warnera będą do kupienia a marka HBO i Cinemax może zniknąć z polskiego rynku.

Na razie będzie opcją dodatkową - drogą zważywszy na oferowany content.

Ważniejszym wg mnie byłoby dążenie do oferty która zdecydowanie się odróżnia od konkurecji bo dotychczas pi razy drzwi tak z 75% oferty była też u konkurencji.

 

Ceny. A najmniej ważne bo mogą się szybko zmienić jak rynek nie zaakceptuje (prosto mówiąc - przegną coś tam....). Dodajmy że NC+ staruje z podrzędnej pozycji na rynku (jest Polsat, kablówki, internet...).

 

Start platformy. eeech. Są stałe pozycje w promocjach. Jedynym zyskiem w rezygnacji z promocji pod własną nową marką było jedynie wypychanie leżaków magazynowych. Jak nie w pierwszej połowie marca to znaczy że rezygnują z tej możliwej promocji. Potem jest gorzej sprzedać (komunie, wakacje). Ich wybór oczywiście ale wg mnie zwlekać nie mogą bo konkurencja nie śpi.

 

Jedyne co może być istotne w domyślaniu się co będzie to kilka drobiazgów np. oferty pre-paid z kanałami premium (bo TnK to się nie liczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórzy się gubią przy multiroomie z N.

Jest tak jak kolega wyżej napisał.

Multiroom Standard 10 zł miesięcznie + 49 zł aktywacja - maksymalnie Turbo i 5 dekoderów 5800st

Multiroom Premium 20 zł miesięcznie + 49 zł aktywacja - maksymalnie Turbo i 1 dekoder 2850 dvb-t

Czyli to o co mi chodzi - dla 4 dekoderów w standard to 40 zł m/c plus aktywacja?

I tak pewnie będzie w nc+ w takim razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślałeś że dadzą Ci 4 dekodery za 10 zł?

 

ADB5800 opłaciłoby się im wypchnąć po korzystniejszej cenie. Jest popyt. Ale chyba już ich nie ma w magazynach.

Marzyciele. Za 10 zeta to co najwyżej to co ma być wycofanie i nie da się na niego popyt wygenerować jak to było z białymi nboxami.

 

Ponadto te nienajnowocześniejsze zresztą, dekodery nie sa droższe niż wypasione smartfony a operatory telefonii komórkowej potrafią dać je nawet za złotówkę (owszem koszt odbiją sobie w abonamencie, opłatach). Taki gniot jak dedykowany terminal w pay-tv to w telefonii komórkowej nie sprzedałby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iricios

Dokladnie!!! Po co te ceregiele z tym calym Multiroomem w tej Nce? I tak sasiada podlaczysz i tak. Polak przebiegly. To nic skomplikowanego. Kazdy u nas to potrafi. :>

 

Mam naprawde szczera nadzieje, ze bede mogl na nowej umowie zostac (jak najdluzej) na starych warunkach. Jezeli one sie zmienia za rok albo dwa, oddam wiec Cyfre Plus i wezme juz na stale UPC. Przeciez to malpi cyrk jest. Oferta VOD w UPC i tak najbogatsza a jak wejda Horizon i moduly CI+, to wiele sie zmieni. Nie bawia mnie te tandetne kolorowe niby-fancy pudelka od Cyfry Plus i Nki, ktore nic nie potrafia oprocz zwiech i wqrvvviania abonenta - VU+, Dreambox, Gigablue, Coolstream to sa zabawki i mozna sie w multifeedy i obracane antenki bawic. ...Bo ten moj Pace z Cyfry Plus, to szkoda slow jest! :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STUDI

Hamulec to można ustawić technicznie na poziomie multiroomu, licznik ECM itd.

Dla mini sieci są odrębne warunki umów , karty też są trochę inne ( przynajmniej kiedyś tak było w C+ ).

 

Techniczny ma pewne wady. 4 ECM'y to 1 tuner 3 dodatkowe u 3 sąsiadów albo dwa twin tunery w tym samym mieszkaniu. To pierwsze niekorzystne. Dlatego cena dzierżawy ma zniechęcić (a raczej zrekompensować hipotetyczna stratę) do pierwszego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z nas mowi sobie, ze jak bedzie za drogo to przejdzie do CP ,a ja mysle ze tylko sie w ten sposob pocieszamy ,bo i tak zostaniemy z nc+ obnizymy pakiet ale zostaniemy..monopolizacja platform ma swoje wady i zalety ..fakt oferta wieksza ..ale to idze w parze z ceną ..czyli coś za coś . Nie oszukujmy sie najdrozsze pakiety nie bedą dla biednych ludzi ..Ja jestem obecnie na Superpremium w maju moge negocjowac ,mysle ze wtedy juz bedzie chyba wszystko wiadomo co do nowych ofert..ale nie wiem czy utrzymam obecny status qvo cenowy...pozostaje czekac..pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monopolizacja platform ma swoje wady i zalety

 

 

Monopol (oraz oligopol) nigdy nie jest korzystny dla klienta. Chyba że w pełni kontrolowany przez Państwo wymuszające realizowanie zachcianek obywateli i ograniczające zapędy cenowe ( w teorii bo łatwo o korupcje). Ale zaoferuje byle co - kto żył w PRL'u wie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techniczny ma pewne wady. 4 ECM'y to 1 tuner 3 dodatkowe u 3 sąsiadów albo dwa twin tunery w tym samym mieszkaniu. To pierwsze niekorzystne. Dlatego cena dzierżawy ma zniechęcić (a raczej zrekompensować hipotetyczna stratę) do pierwszego przypadku.

 

Dzierżawa znakomicie spełnia tę rolę w takim razie, jeśli to jest jej główny cel.

Więc oby jak najdłużej C+ i splitter, który załatwia sprawę.

Natomiast co do MR typu N, to ja wolałbym te ograniczenie do powiedzmy 4 ECM ( plus ewentualnie inne tak , by nie było możliwości odpalenia MR na boxach ADB z wolnego rynku, tylko dzierżawionych).

A jest to chyba też do zrobienia, zwłaszcza jak wyjdzie jakiś nowy zmodyfikowany.

Te 4 ECM każdy by miał wybór np.:

2x 2 Głowice,

1x 2 głowice plus 2 pojedyncze

4x pojedyncze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...