Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ - przecieki, info niepotwierdzone


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby podział na gatunki okazał się prawdziwy, to ciekaw jestem, jak rozwiązaliby pakiety C+ w kablówkach. Bo nie wierzę, że użytkownik np. UPC mógłby oddzielnie kupić Family i Sport, a posiadacz "matczynej" platformy miałby sztywno przypisane zestawy kanałów C+ do danych pakietów.

 

W kablówkach zapewne zostawią "pakiet w całości", bo w kablówkach Canal+ jest opcją dodatkową (i tak pozostanie), a Canal+ nie może sobie pozwolić na opływ abonentów z kablówek, bo dużo kasy stamtąd idzie :D

Tez tak sądzę, ale wtedy posiadacze nc+, czyli de facto "domu" C+, byliby traktowani gorzej niż użytkownicy kablówek. Nie chce mi się wierzyć, żeby nc+ na starcie strzeliło sobie w ten sposób w kolano, a byłby to strzał nie z wiatrówki, tylko z CKM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nc+ jestem w stanie zapłacić nie więcej niż 99 złotych. Teraz płacę 79 zł w N (pakiety+N Premium+HBO).

To samo chciałbym również w nc+ i jestem przygotowany na ewentualną wyższą cenę, bo wiem, że produkt kosztuje.

Nie interesuje mnie sport, dlatego liczę na bardzo elastyczną ofertę.

Jeśli ktoś liczył na to, że dostanie więcej za mniej, to może się przeliczyć. Za prawa do filmów czy meczów trzeba płacić.

 

Tłumaczyłem już na forum N-ki, że bilet do Heliosa w moim mieście kosztuje około 25 złotych w weekend. Jeśli idę z drugą osobą, to płacę 50 złotych.

W tym momencie zapala mi się światło i mówię: wolę płacić 100 złotych za telewizję i mieć dużo filmów, niż 50 złotych i mieć jeden film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jesteś w stanie obejrzeć wszystkie kinowe filmy w czasie, gdy są w kinach? Ja nie... Mi nie przeszkadza, że dany film jest rok po premierze.

 

Mało tego, bardzo cieszę się z tego, że będę miał dostęp do Ale Kino+ z bardziej ambitnym kinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kwejk.pl/obrazek/1710796/centrum-sterowania-kosmosem.html Niektórzy już mają nc+ :)

Czym my się podniecamy? Co wnosi N do nc+? Umowy z 20th Century Fox i Monolith Films oraz prawa do UEFA. Nie mam N ale mam c+,HBO i muszę powiedzieć że ich oferta filmowa w przeciągu ostatniego pół roku jest coraz słabsza. Uważacie że te dwie wytwórnie podniosą znacząco ofertę c+/c+film? Do sportu dojdzie nam UEFA i liga włoska, utrzymanie tak bogatej oferty sportowej będzie nc+ kosztować majątek :) co wpłynie na cenę. Niestety obawiam się że nc+ będzie platformą mocno premium dla ludzi z premium portfelem. Dla mnie Polsat nie jest żadną alternatywą, a pogłoski o mniej elastycznych cenach przy przedłużaniu umów nie nastrajają optymistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kablówkach zapewne zostawią "pakiet w całości", bo w kablówkach Canal+ jest opcją dodatkową (i tak pozostanie), a Canal+ nie może sobie pozwolić na opływ abonentów z kablówek, bo dużo kasy stamtąd idzie :D

Tez tak sądzę, ale wtedy posiadacze nc+, czyli de facto "domu" C+, byliby traktowani gorzej niż użytkownicy kablówek. Nie chce mi się wierzyć, żeby nc+ na starcie strzeliło sobie w ten sposób w kolano, a byłby to strzał nie z wiatrówki, tylko z CKM ;)

 

Niekoniecznie. Pamiętaj, że w sieciach kablowych, by mieć Canal+ często musisz mieć dostęp przynajmniej do podstawowego pakietu abonamentowego, którego cena jest różna od operator i promocji i wynosi od około 30 do 60 zł. I do tego możesz dokupić sobie Canal+ (około 30 zł).

 

Jeszcze nie znamy oferty nc+, a może się okazać, że ten ewentualny rozdział Canal+ na pakiety abonamentowe mimo wszystko będzie atrakcyjny cenowo. Ja osobiście nie wyobrażam sobie, by dostąp do całej paczki Canal+ w nc+ był tylko dostępny tylko w abonamencie np. za 99 zł, bo będzie to baaaaaaaaaaardzo dorga oferta. A jak widac, po zapowiedziach o rozdzieleniu Canal+ na trzy opcje, nc+ zależy na szerokiej dostępności do marki Canal+, nawet w okrojonej wersji.

 

Może być także, że przykładowo: Canal+ Family ze średnim pakietem kanałów podstawowych będzie w abo za 40 zł, + Canal+ Film w abo za 50 zł, a + Canal+ Sport w abo za 60 zł (odpowiednik dzisiejszego Kompakt Canal+). Natomiast Canal+ Family z całym pakietem kanałów podstawowych może być w abo za 60 zł,+ Canal+ Film w abo za 70 zł, a + Canal+ Sport w abo za 80 zł (odpowiednik dzisiejszego Optimum Canal+). Więc wszystko zależy jak to będzie pokładane w pakietach. Pewne jest jedno - ceny mają być zbliżone do obecnych. Czyli spokojnie za około 100 zł będzie popularny wśród abonentów pakiet z dostępem do wszystkich kanałów SD i HD wtym Canal+ z HBO. Tak myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nie będą zbliżone ale wyższe i to sporo. W cenie Superpremium będzie odpowiednik Canal+ Optimum.

 

Przekonamy się 21 marca.Na razie nie siej zamętu i nie żyj demonami. :D

Po pierwsze ceny nie mogą dużo odbiegać od obecnych, jeśli planują "automatyczną" migrację dla klientów, którzy posiadają dzisiaj wykupione pakiety z Canal+. To oznacza, że muszą być zbliżone cenowo, bo gdyby dużo podnieśli opłaty to więcej na tym stracą klientów niż zyskają.

Po drugie, nc+ nie jestem monopolistą na rynku. Jest konkurencja (Cyfrowy Polsat, kablówki, operatorzy telekomunikacyjni). Jeśli ceny będą wysokie, klienci odejdą, a Canal+ będzie oglądał zarząd nc+, co przełoży się na utopienie milionów na prawa filmowe i sportowe. A olbrzymia większość Polaków głównie sugeruje się ceną :D

Po trzecie... rynek jest nasycony, więc nc+ nie może szaleć

 

A po czwarte... Czy wy naprawdę myślicie, że Wam podwyższą abonament o połowę, tylko dlatego, że połączyli się z "n"? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muza_tv: Oczywiście że każdy bierze to pod uwagę... Główna obawa jest o to, że nie będzie już takich upustów dla przedłużających jak w chwili obecnej. Jak ktoś płaci teraz np. za C+Optimum i PVR 65 zł zamiast cennikowego 127 zł, to ma się czego obawiać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba proste jest do policzenia. Dołożą "dychę" do pakietu, "dychę" do paczki Canal+. To już daje 85zł. I może na 89zł się skończy. W zeszłym roku pakiet Canal+ Optimum zdrożał o 8zł więc teraz nie wiem skąd zdziwienie że podwyżka będzie mała skoro doszły nowe prawa sportowe i filmowe a także muszą odrabiać wyłożone pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna obawa jest o to, że nie będzie już takich upustów dla przedłużających jak w chwili obecnej.

 

Będziemy płakać lub też nie po 21 marca. Na razie cieszmy się jeszcze 4 dniami Cyfry+ i "n". Bo później tylko nc+ :D

 

W zeszłym roku pakiet Canal+ Optimum zdrożał o 8zł więc teraz nie wiem skąd zdziwienie że podwyżka będzie mała skoro doszły nowe prawa sportowe i filmowe a także muszą odrabiać wyłożone pieniądze.

 

Szkoda, że nie obniżyli ceny, gdy te prawa stracili :D

Uwierz mi. Sami przy przedłużaniu walczycie o zniżkę nawet 5 zł, a teraz myślisz, że wszyscy lekką ręką polecą na podwyżkę 20 zł? przecież w nc+ pracują ludzie, którzy na rynku płatnej telewizji działają od lat i doskonale znają zachowania Polaków. Polacy owszem, są skłonni płacić za więcej, ale za bardzo dobra ofertę :D. Inaczej wolą oglądać za darmo w necie. Gdyby tak Polacy chętnie płacili za wszystko w TV, to PPV miałoby milionową sprzedaż. A nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z interpretacji reklamy wynika że nie rozdzielą sportu od filmu, więc myślę że pakiet C+ nadal będzie opcją dodatkową tylko z wyższą ceną.

Filmu od sportu nie - ale sport od filmu to już prawdopodobnie tak. Nie sugeruj się reklamą, tam są tylko tzw. skróty myślowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestańcie straszyc bez sensu .

Doprawdy było mówione że oferta będzie elastyczna. Nowa platforma ma przyciągac klientów jeśli ceny będą wysokie to ludzie będą uciekali, poza tym jest nastawienie żeby nie migrowac a kilka razy było mówione że nowa oferta będzie na tyle atrakcyjna że każdy będzie chciał przejśc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy kto pisze i porusza temat cen jakie maja byc w nc+ doskonale wie ze nie bedzie tanio, znajac Canal+ wiemy doskonale ze to nie jest tani produkt ... Dlatego tyle zamieszania wokol tego, bo kazdy obawia sie o ceny, gdyby z gory bylo wiadomo ze bedzie w miare cenowo to nikt nawet by nie poruszal tego watku ... Kazdy sie tylko ludzi ze moze bedzie tanio, a w rzeczywistosci bedzie jak zawsze, chcesz miec cos fajnego to plac duze pieniadze, nie ma nic za darmo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwyżki? To będą kwoty rzędu 10-15% z którymi nie raz mieliśmy do czynienia i które przeżyliśmy.

Będą wyższe? To znaczy, że ktoś będzie chciał tutaj swoich abonentów [beeeeep]!

 

Czy CANAL+ potaniał choćby o złotówkę po odejściu wielu wytwórni z CANAL+? Oczywiście, że nie.

Czy CANAL+ potaniał po nie przedłużeniu praw do SERIE A? Oczywiście, że nie.

 

 

Dlaczego więc teraz mamy godzić się na jakieś podwyżki pod pretekstem wzmocnienia oferty filmowej i sportowej?

Tak jak powiedziałem - podwyżka 10-15% będzie ok, ale Ci którzy piszą o podwyżkach 50% to są chyba niepoważni ... ZA CO?

Rozumiem, że dojdzie jeszcze Liga Mistrzów ale to żaden argument, żeby nią obciążać WSZYSTKICH abonentów, nawet tych, którzy mają ją głęboko w poważaniu...

 

Zaraz się odezwą obrońcy nc+ i zapytają - "to po co CYFRA+ miałaby się łączyć z N skoro ceny miałyby zostać podobne ?"A no po to, żeby zmniejszyć koszty utrzymania platformy przy jednoczesnym wzroście liczby abonentów...

 

Jest możliwe, iż się mylę, ale jeżeli podwyżki będą powyżej 25% to moim zdaniem liczba abonentów mocno stopnieje i ta fuzja to będzie tak trochę o kant tyłka rozbić.

 

Brać nc+ bez paczki CANAL+ to też dla wielu mija się z celem, więc najwięcej hałasu jest o tą paczkę i jej wycenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy CANAL+ potaniał choćby o złotówkę po odejściu wielu wytwórni z CANAL+? Oczywiście, że nie.

Czy CANAL+ potaniał po nie przedłużeniu praw do SERIE A? Oczywiście, że nie.

 

Dodatkowo wpadło kilka milionów zł od abo Cyfry+ i kablówek za marzec, w którym nie było premier filmowych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...