Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie oglądam ElevenSports1 na zwykłej kablowce osiedlowej. Oczom nie wierzę - murawa ma wyraźne linie od koszenia... Przez Netie zapomniałem, jak wygląda jakość i że faktycznie - zawsze takie detale, jak ślady koszenia trawy były widoczne. Najzwyklejsza osiedlowa kablówka... I niech mi nikt nie mówi, że moze coś się kiedyś zmieni. Ja już nie wierzę. Czekanie na wieczne nigdy. Nikogo nie namawiam do rezygnacji ani nie chce zniechęcić do Netii ale podpowiadam - przed decyzją porównajcie jakość obrazu z konkurencją. Bo to jest przepaść.

Obraz nie pływa, nic nie jest rozmazane. Nie ma żadnych drgajacych otoczek wokół piłkarzy. Jest normalnie. Bitrate Netii kuleje strasznie i to jest po prostu skandal w XXI wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie problem wynika z tego że strasznie skacze Ci ten bitrate. Na najwyższym sztywnym profilu było by w miarę ok, jednak licz też to że twój bodajże 55 calowy tv potrzebuje jakości jak z bluray by wszystko było naprawdę dobrze.

Trzeba liczyć że jak najszybciej w końcu pójdą po rozum do głowy i na FTTx będzie IPTV oparte na multicascie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem poważny i nie oczekuję jakości blu-ray. Być może przy stałym bitrate byłoby dobrze ale wiesz, jak jest - nie przekonam się. A co oni w przyszłości zrobią, nie zrobią - jak mówiłem, nabrać się już na czekanie nie dam.

Niestety, zwykły film 720p wygląda lepiej, bez porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 90% ludzi nawet nie jest tego świadome, że coś jest nie tak. O czym świadczy np. aktywność tu na forum.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, inaczej Netia nie tkwila by z jakością rodem sprzed 20 lat. Osobnym tematem jest, czemu ludziom nie zależy na tym, by otrzymywać jakość za swoje pieniądze. Przecież kasa, która zarobią, jest pełnowartościowa. Im więcej będzie osób wywierających presję, tym szybsze zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany będą tak czy inaczej, a to za sprawą CP. Czy na lepsze? Tego nie wiadomo jednak. CP nie jest synonimem jakości.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest technologia z kiedyś, streaming to raczej technologia przyszłości i jest używana chociaż by w Netflix, ale operator który ma własną sieć może i nawet powinien używać multicastu który pozwala na znacznie lepszą jakość oraz mniej zużywa w ten sposób swoje łącza. W otwartym internecie nie jest to możliwe. Przynajmniej jeszcze o tym nie słyszałem.

Streaming też pozwala na słabych łączach tak dostosować jakość by klient który ma słabe łącze mógł oglądać tv w słabszej jakości i do tego korzystać z Internetu. Przy multicascie tv zabierze mu sztywną wartość, jeśli TV ma bitrate 14 to przy necie 17 zostało by mu tylko 3 mb. I nie ma zmiłuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Marceliszpak napisał: 
A jaka masz infrastrukturę sieci?

 

 

-ponoć światłowód jest 

 

Internet bdb, telewizja, to kompletne przeciwieństwo, czyli kompromitacja i zaścianek.

 

A jak wygłąda sprawa download do upload-co oferują?

Edytowane przez m-mediol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników :) Internet z netii jest jak najbardziej ok. Jeden z lepszych dostawców internetu. Oczywiście z tych większych. Odpowiadając użytkownikowi m-mediol parametry PONa są następujące:

100 download i 50 upload
300 download i 50 upload

900 download i 100 upload
Sam mam 900-tke i jest bardzo pozytywnie. Mam też TV i niestety przyłączam się do większości pojawiających się opinii. Nie wiem jak działa TV na ADSL czy VDSL ale na światłowodzie usługa jest na akceptowalnym poziomie. Niestety na sportowych brakuje przepływności. Dziwi mnie że po optycznych łączach dalej stosują kompresję. Tutaj możny być puścić wszystko bez kompresji... no ale ten typ tak ma. Patrząc na usługę TV to aktualnie nie są konkurencyjni cenowo do innych dostawców. Stad też baza abonentów TV zatrzymała się na 180 tys.

 7029185667.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że do switchy w piwnicy dochodzi za mało światłowodów albo są za starej modulacji przetworniki i przez to za niską przepustowość łącza mają na linii magistralnej czyli linii od "centrali regionalnej"

 

Co do TV to po przejęciu przez cyfrowy Polsat paradoksalnie może wszystko się poprawić bo w końcu będzie jeden większościowy właściciel a nie rozbite jak do tej pory i będzie łatwiej zarządowi o zmiany. Nawet nie wiecie jak ciężko Tomkowi Szopie było wyciągnąć 500 mln od zarządu i rady na budowę ftth...

Edytowane przez djadijos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi to się zaczyna "podobać".Co prawda mieszkam w 30-tyś miasteczku ale to nie jakaś zapadlina.

Jak to tak dalej będzie wyglądać to Netia u mnie będzie się cofać w porównaniu z innymi ...

Mówił konsultant ,że jest światło, ale do abonenckiego gniazdka zapewne nie dochodzi.

MM jeszcze lepsza-światło jest ale zapewne gdzieś na końcu osiedla.

A ta cała internetia to co to jest?-->Netia czy jakas po[beep]ólkadla ludzi gorszego sortu?

Edytowane przez m-mediol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mm to hfc pewnie jeszcze na eurodocsis 2.0

 

Jeśli masz już w mieszkaniu Ethernet to modernizacja "na zewnątrz" to naprawdę coś najłatwiejszego. Także byłbym dobrej myśli. Pamiętaj że oni najpierw modernizuja te najgorsze linie gdzie był adsl 10 i mniej mega.

Internetia to spółka córka powstała z operatorów lokalnych etth których wykupili + ich wlasne inwestycje etth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...