Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Powinni obniżyć cenę multiroomu bo 15zł miesięcznie jest trochę drogo w porównaniu z konkurencją Nie zdziwię się jak Netie przejmie inna sieć. Bo chwili obecnej, siedli na laurach. Ja mam jeszcze abonament do kwietnia a potem się porozglądam czy czasem nie lepiej zmienić operatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta Giganagrywarka. Fajne to, ale za 15zł? Dyszka by wystarczyła.

 

Co do pakietyzacji mam mieszane odczucia. Nie jest idealnie, Niektóre pakiety są dosyć tanie np. Kino z Cinemaxami, czy Sport z praktycznie całym sportowym kontentem.

Z kolei Pakiet typu na start, świat czy rozłożenie kanałów dla dzieci na 2 pakiety to już za duże rozdrobnienie. Pakiet na start jest takim cichym podbijaczem ceny,  Za 75 zł stworzyłem sobie zadowalający pakiet, ale nie ukrywam, że pewne kanały z pozostałych pakietów chętnie bym u siebie widział np. KPM.

 

Co do odbioru jest na prawdę dobrze, ale to dużo zależy od indywidualnego przypadku tj. jakości linii. Subiektywnie obraz ostrzejszy np. na Elevenach w porównaniu z nc+.

 

Mnie tylko do szewskiej pasji doprowadza mała wielkość wszelkich tekstów, przede wszystkim EPG. Ale i na to jest rada. Muszę siąść przy fotelu najbliższym ekranowi.

Edytowane przez tomaszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dekoderze bierzesz 16:9 Normalny i taki sam tryb na TV powinno działać.

 

Ludziska jakoś programów jest u mnie koszmarna. Szczególnie tyczy się tutaj programów sportowych. Jak tylko kamera ruszy mam na ekranie moc PIXELÓW wszystko w Pixelach, masakra zupa grochowa z dużą ilością grochu i marchewki ;). Piszecie że obraz jest ostrzejszy na Elevenach niż w NC+. Jakich telewizorów używacie ?

 

Jeźli chodzi o HBO GO już naprawili - jakiś globalny problem z Dostarczycielem usługi

Edytowane przez Czosniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czosniak

Twoje problemy z TV na pewno nie są normalne,zadzwoń na infolinię i zgłoś problem, przy prędkości rzędu 38mb/s nie powinno być żadnych problemów,ja obecnie mam 16 mb/s i zero problemów z jakością obrazu .Zadzwoń niech się oni martwią w końcu za coś kasę chcą brać niech sprawdzają w czym rzecz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netio przydało by się jeszcze jakie VOD Canalu + jak również możliwość zalogowania się na kompie i oglądania progamów TV w lapku w dowolnym miejscu - przecie to TV Internetowa ;)

Denerwuje mnie że wszystkie programy cofnięte żółtym guzikiem zacinają się, na żywo nie ma takiego problemu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że giganagrywarka działa całkiem fajnie programy nagrane odtwarza dobrze. Żółty guzik nie działa bo zacina programy cofnięte. Lepiej nagrać giganagrywarką i puścić to przez MENU i REC niż cofać żółtym guzikiem ;) Ale i tak wyłączę to cudeńko za drogie. Wnerwia mnie fakt straty prędkości netu przez router Na kablu mam 49MB a przez WiFi 36MB. strata dziwnie duża. Chłopaki z Netii dumają już drugi dzień. No i ta jakość ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym formatem obrazu to coś sknocili. Zawsze to bez problemu ustawiałem na innych dekoderach. Audycje w 4:3 na kanałach SD są rozciągane na boki. Próbowałem zmieniać i w TV i w dekoderze, ale to jest nie do zrobienia. W końcu w TV ustawiłem na nieskalowany, a dekoderze 16:9 normalny. Wszystko jest dobrze, poza tym gdy coś puszczają w 4:3 np. na Polsacie 2 Miodowe Lata, no to muszę oglądać poszerzonego Karola Krawczyka.

Edytowane przez tomaszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam Internet (100Mb/s) i TV w Netii, Netia Player podłączony kablem LAN, więc ma do dyspozycji ile chce ;) Pytanie: w jakiej rozdzielczości przesyłane są kanały oznaczone jako HD? Bo pytałem w Netii raz - napisali, że w 1080p 50Hzm 1920x1080 (zabiera ok 10Mb/s), zapytałem drugi raz i inna osoba mi napisała, że w rozdzielczości 1080x720. Dla mnie to dwa różne standardy.. Na swoim starym, 26calowym TV nie mam jak tego zweryfikować.. Jestem przed zakupem nowego TV i nie wiem, czy kupować TV 4K, czy FullHD, bo jesli to jest tylko 1080x720, to będzie masakra na ekranie 4K, przy np 65 calach przy odległości 2,80m... A jak jest u Was?

Edytowane przez jk_seeker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość to jest jedna sprawa. Druga to taka, że kanały w Netii (czy w NC+ albo Polsacie ) nie mają żadnego wybujałego bitrate - o ile na telewizorze Full HD to jeszcze przejdzie, to taki 4K uwypukli to strasznie. A o oglądaniu czegoś w SD to w ogóle zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś nagrywa na dysk zewnętrzny? Ja sobie nagrywam meczyki, ale niestety gdy to odtwarzam to jakość obrazu jest gorsza niż w czasie oglądania na żywo. Wygląda to mniej więcej tak jak po zmianie kanału, gdzie te 2 sekundy obraz jest gorszy i pobiera wyższą jakość. Na nagraniu w sumie trochę widać piksele już i płynność nie ta. Nagrywałem ostatnio skróty LM z C+ i z mecz na Eleven i był podobny efekt.

Edytowane przez tomaszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem nagrać, zeby pójść z dyskiem do sklepu i przetestować na tv, ale okazało sie, ze nie mogę aktywowac Giganagrywarki i ze bede to mógł zrobić dopiero przy nowej umowie... Takze z doświadczenia nie podpowiem, natomiast przejrzyj dokładnie opcję, moze gdzies uswia sie hallaç nagrywania, chyba, ze to oszczednosc Netii. Na jakim TV oglądasz mecze, z jakiej odległości i jak oceniasz jakość? Da sie to oglądać, czy bardzo widać pixele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ja nagrywam lokalnie na dysk 320 GB taki zewnętrzny. Jeśli chcesz przetestować dysk, to wyłącz Giga nagrywarka tzn. zmień na nagrywanie lokalne. Parę stron do tyłu ktoś to opisał.

 

Oglądam na 32 calach z odległości tak 2 metrów. Nie jest najgorzej da się oglądać, ale wolałbym tą jakość jak przy na oglądaniu na żywo.

 

Dzieje się tak gdy nagrywam przy wyłączonym playerze coś zaplanowanego. Teraz sprawdziłem i jak nagrywałem fragment na żywo na uruchomionym sprzęcie jakość nagrania była normalna.

Edytowane przez tomaszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset nie pomógł. Zauważyłem, że dysk czasem jest niewidoczny Netia Player każe czekać, że nagrania wkrótce będą dostępne. Wtedy pomaga reset i są nagrania. :)

Problem jest tylko wtedy gdy nagrywam przy wyłączonym playerze zaplanowane nagranie. Wtedy jest gorsza jakość nagrywana.

@SeBoLaS Mógłbyś sprawdzić to, zaplanować coś i wyłączyć dekoder. Najlepiej jakiś mecz, skróty bo wtedy najlepiej widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie jakość w TV Netii nawet na żywo jest do niczego, aż boję się nagrywać na dysk zewnętrzny. Szczególnie widać to właśnie na meczach piłkarskich gdzie obraz klatkuje przy przesuwaniu się kamery i rozmywa się niemal zawsze (podczas ruchu kamery trawa staje się tak rozmyta że linie koszenia wyglądają jak poszarpana kartka papieru). OO jeszcze ciekawy obrazek pixelozy masakrycznej jest w momencie zbliżenia kamery na zawodnika który stoi na tle jakiegoś banera LED z reklamami świetlnymi - kopacza nie idzie poznać [beep] to jeden wielki kwadrat jak cenzura w Wiadomościach;). Niestety muszę żyć z tą jakością jeszcze dwa lata ;/ yeeeachhhhh jak się nic nie zmieni to - dzida ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...