Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.09.2022 o 14:25, opensource napisał:

Tak jak u innych operatorów - standardowo brakuje niższych pakietów z samym internetem. :)

 

W dniu 5.09.2022 o 17:45, sebagit napisał:

Bo czy masz 100 megabitów a może gigabit.... Koszta dla oparatora są podobne. Masz szybsze łącze to po prostu szybciej pobierzeesz plik. Łącze operatora będzie bardziej wysycone, ale krócej. Łatwiej jest sprzedać klientowi 600 mega za 60 zł. Niż 150 za 50. Tak by to musiało wyglądać przy niższych opcjach.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dlatego póki mogę to trzymam łącze VDSL2+ na miedzianych kablach z Netii za 17,50 zł miesięcznie - 50/5 Mbit/s. Realnie mam 25/3 Mbit/s.

W sumie działające bezawaryjnie - 2 awarie przez 7 lat - sam internet.

 

PS. Jak mi Netia podłączy światłowód i zaoferuje taką cenę ( 17,50 zł ) to się wtedy zdecyduję przejść na światło 😅

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tweed77 napisał:

PS. Jak mi Netia podłączy światłowód i zaoferuje taką cenę ( 17,50 zł ) to się wtedy zdecyduję przejść na światło 😅

Sam mam 1000/300 za 44,99zł na sieci własnej więc trzeba przyznać, że uczciwa cena 🙂

 

Warty jest do odnotowania fakt, że od niedawna dostępne są usługi Netii na sieci Orange Inwestycje. Niestety cenowo nie wypada to najlepiej:
300 - 75zł
600 - 85zł
1000 - 95zł

Aktywacja 279zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tweed77 napisał:

Dlatego póki mogę to trzymam łącze VDSL2+ na miedzianych kablach z Netii za 17,50 zł miesięcznie - 50/5 Mbit/s.

To jest właśnie rozsądne podejście. Taka oferta na moje potrzeby to bardzo dobra zależność ceny do prędkości i możliwości. Zapewne wykorzystujesz takie łącze bardziej efektywnie niż nie jeden co ma łącze kilkaset megabitów, a w rzeczywistości sprawdza pocztę i przegląda "fejsbuka" ale nazywa się że ma szybkie łącze, a to że go nie wykorzystuje i płaci po kilkadziesiąt złotych za nic, to tego już nie bierze pod uwagę. ;)

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2022 o 20:44, opensource napisał:
To jest właśnie rozsądne podejście.

Przez 99% czasu nie wykorzystuje w pełni łączą, ale przez ten 1% już tak. I płace te kilkadziesiąt złotych, aby mieć komfort, że jak będę potrzebował to mam szybki internet. Z resztą Netia ma całkiem dobre ceny TV M i internet 600 mega za 60 zł. Pierwsze trzy miesiące 0 zł. Realnie koszt 55 z aktywacją zł to nie jest majątek. Przy przedłużeniu w tej cenie jest gigabit

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2022 o 08:36, tweed77 napisał:

 

 

Dlatego póki mogę to trzymam łącze VDSL2+ na miedzianych kablach z Netii za 17,50 zł miesięcznie - 50/5 Mbit/s. Realnie mam 25/3 Mbit/s.

W sumie działające bezawaryjnie - 2 awarie przez 7 lat - sam internet.

 

PS. Jak mi Netia podłączy światłowód i zaoferuje taką cenę ( 17,50 zł ) to się wtedy zdecyduję przejść na światło 😅

Zaraz z racji tego że zostaniesz ostatni na DSLAM to BMT ci zaoferują bo nie opłaca się trzymać jednego klienta na DSLAMie, gdy masz możliwość posiadania PONa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djadijos U mnie w piwnicy - bloku jest skrzynka tylko ze światłowodem od Orange Inwestycje.

 

Dzwoniłem w tej sprawie do Netii - jak na razie nie ma możliwości przeniesienia umowy z VDSL2+ Netii na internet światłowodowy Netii świadczony na infrastrukturze Orange Inwestycje.

 

Musiałbym podpisać drugą umowę w Netii na światłowód na infrastrukturze Orange Inwestycje 😅🤣 To akuratnie w Netii jest możliwe.

 

Płacić w Netii dwie umowy albo umowę na internet w Netii - VDSL2+ rozwiązać przed czasem i zapłacić karę umowną.

Do końca umowy na VDSL2+ w Netii mam 16 miesięcy więc za bardzo mi się to nie opłaca.

 

 

Poza tym interesuje mnie światłowód tylko na takim ONT - żaden router itp - publiczny adres IP.

PS. W Orange bez łaski mogę mieć światłowód za 59,99 zł od ręki - 300 / 50 Mbit/s

 

Niech Netia myśli co z tym zrobić.

 

bilan-orange-2018-3.jpg

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sebagit napisał:

Przez 99% czasu nie wykorzystuje w pełni łączą, ale przez ten 1% już tak. I płace te kilkadziesiąt złotych, aby mieć komfort, że jak będę potrzebował to mam szybki internet.

U mnie jedynie do pobrania raz na jakiś czas obrazu ISO jakiegoś systemu operacyjnego do przetestowania nowej wersji ale nie jest to warte płacenia 10, 20zł lub jeszcze więcej za każdy miesiąc tylko dlatego żeby uzyskać o kilka minut szybsze pobieranie. Wszystko co ma działać działa i nie mam żadnych zastrzeżeń że za mała prędkość. To nie są czasy 20 lat temu żeby się bawić w pobieranie czegokolwiek, bo wszystko jest w sieci. Z resztą jakbym mi zależało pobierać jakieś większe pliki to sobie mogę uruchomić pobieranie na serverze w screenie i tyle ale nie mam co pobierać. ;) Nie mam żadnych argumentów na to żebym potrzebował szybszego łącza niż 100Mbps. Wcześniej miałem ~60Mbps i wystarczało.Teraz mam 300Mbps ale tylko dlatego że mniejszych prędkości nie było. Nie raz proponowano ofertę szybszego internetu za wyższą cenę ale nikt nie był wstanie uzasadnić co praktycznie ma dać taka zmiana.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
tu troche szczegółów na temat predkosci netia w tabelce :
nie oplaca sie brac nic innego poza 1000/300
 
Zalacznik-do-umowy-o-swiadczenie-uslug-telekomunikacyjnych-Parametry-Jakosciowe-uslugi-dostepu-do-interentu-10052021
Wytłumacz mi dlaczego? Zalaczyles parametry techniczne usługi. W praktyce na FTTH mam cały czas maksymalne parametry. Upload może mieć tylko znaczenie. Często wrzucam duże filmy na YouTube. Ale... nawet najniższą opcja ma upload 50. Gdzie w UPC maks to 40. Ale jak ktoś pracuje w domu, to wiadomo. Nigdy nie ma za szybkiego internetu.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując sygnał na kanale TVP 1 podczas meczu na żywo w streamingu z Netii oraz przez telewizję satelitarną to w Netii jest ponad 30 sekund opóźnienia. Co oni z tym sygnałem w Netii robią nie mam pojęcia. Rozumiem do 5 sekund ale nie ponad 30. Jeśli tak ma wyglądać streaming to chyba jakieś nieporozumienie.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dostałem SMSa i  maila o treści jak niżej:

 

Witaj,

przekazujemy dane do rejestracji konta w serwisie HBO Max. Prosimy o zarejestrowanie się na stronie www.hbomax.com

- Identyfikator klienta: (tu mój nr abonenta)
- Kod aktywacyjny: (tu cyferki z kodem)

Już po zarejestrowaniu będziesz mógł korzystać z bogatej kolekcji filmów i seriali HBO Max.

Instrukcja jak można dokonać rejestracji znajduje się tu: http://www.netia.pl/pomoc_dla_domu,temat,12051,rejestracja-hbo-max.html

Pozdrawiamy
Netia

 

Dodam, że nie brałem żadnego HBO Max w Netii  ale co ciekawe i może istotne: za kilka dni rozpoczyna mi się nowa umowa, którą przedłużałem ok miesiąc temu. Umowa oczywiście miała być bez HBO, tylko pakiet TV "M" + światłowód 600 Mbps.

Powinienem się martwić? Ktoś mi za plecami aktywował pakiet HBO Max? Co taki SMS/mail jak wyżej oznacza?

Edytowane przez zetorson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się kolejne informacje o Netia GO  https://www.netia.pl/pl/pomoc/netiago
 

Cytat

W ramach Netia GO masz dostęp do wybranych kanałów online ze swojej oferty telewizyjnej. nW ramach twojego pakietu TV w Netia GO masz dostęp do popularnych programów i seriali na życzenie bez dodatkowych opłat. Do jednego konta może być przypisanych do 5 różnych profili użytkowników. Jest możliwość korzystania z serwisu na trzech urządzeniach jednocześnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję swoje dane i wyskakuje info o błędnych danych. A na 100% wpisuję dobre ;) 

 

Tymi samymi danymi loguję się do netiaonline i działa. 

 

E:

Ok, działa. Tak się składa, że na swoim koncie w netiaonline miałem dwa konta abonenckie (kiedyś miałem usługę w innym miejscu pod innym nr użytkownika), więc w netia go zamiast maila i hasła musiałem podać nr abonenta gdzie mam tv i hasło. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...