Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – stan aktualny


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i nie dostaną gadżetów,np smyczy,kubków od nc+ na święta :) Nie rozumiem tej sytuacji ,przy przymusowej migracji z której już na szczęście zrezygnowano było wielkie halo,a w tej sytuacji nikt żaden portal nie potrafi nam pomóc w tej sprawie.Chodzi tylko o to żeby ktoś się dowiedział czy te kanały w ogóle będą a jeśli tak to kiedy.Przecież to jest nie mniej ważna sprawa,są tysiące abonentów,którzy zostali po prostu oszukani i nie mogą się nawet dowiedzieć co jest przyczyną braku tych kanałów.Oczywiście chodzi mi o prawdziwą przyczynę a nie odpowiedzi typu "technicy pracują" oczywiście nikt nie chce wnikać w sprawy między firmami ale należy nam się coś więcej niż "technicy pracują" To już trwa prawie miesiąc a nie ma żadnych konkretnych informacji w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dzisiaj dostałem odpowiedź od redakcji Satkuriera, że gnębia i Polsat i nc+ odnośnie dodania tych kanałów. Wiedzą tyle, co my, bo nikt nie chce puścić famy, co się dzieje. Jak coś będzie na rzeczy Satkurier zobowiązał się do natychmiastowej informacji. Ta cała sytuacja też mnie wkurza na maxa, bo trwa i trwa i trwa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie wygląda to dobrze - po dodaniu TVP Rozrywki przez Cyfrowy Polsat na własne pojemności przypuszczam, że konflikt na linii nc+ -> CP lekko się pogłębił. :| Podobnie jak wy też jestem ciekaw o co w tym konflikcie chodzi z History HD - przecież ten kanał nie jest własnością Polsatu... no chyba, że czegoś nie wiem :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert, a jednak musi coś być na rzeczy, skoro ITI nie umieszcza tych kanałów na wynajmowanych przez siebie TP, tylko korzysta z rozdzielnika CP.

 

Dla mnie kompletnie niezrozumiałe jest np. utrzymywanie przez ITI dubli i to nie tylko SD/HD, ale i HD/HD, co zakrawa nie tylko na rozrzutność, ale wręcz na jakąś ciasnotę umysłową.

 

Skoro więc nie radzą sobie sami z sobą, to małe są szanse, aby porozumieli się skutecznie z konkurencją, gdzie potrzeba elastyczności i taktu w negocjacjach.

 

Myślę, że CP czeka na wersje HD kanałów paczki TVN, i że tu leży pies zagrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

duble nie zajmuja W OGÓLE miejsca na transporderze.

...

Owszem zajmują, jeśli wyszukują się jako fizyczne kanały na moich dekoderach (mowa o kanałach: Eurosport 2 HD PL-HU-RO i Nat Geo Wild HD PL z TP 11258H).

A jest to jedynie przykład, bo takich kwiatków jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego Cień, zerknij na pidy tych kanałów, bo możesz odkryć coś nowego ;)

 

Np. na Eurosport HD czy Eurosport 2 HD wideo idzie jedno i każda z tych kopii z niego korzysta. To samo z audio. Nic się nie powtarza, to tak jakby zrobić wiele skrótów z różnymi parametrami w Windowsie :roll:

Kanały wyszukiwane jako:

EUROSPORT 2 HD, EUROSPORT 2 HD PL-HU-RO, EUROSPORT 2 HD UPC - wspólny VPID: 0x021a,

EUROSPORT HD, EUROSPORT HD i EUROSPORT HD PL - wspólny VPID 0x0bb8,

To samo kanały SD: CANAL+ SPORT i serwis 4823 z 10.892 - oba mają VPID 0x00a8

 

Serio myślicie, że jakość Eurosportu SD i Eurosportu 2 SD byłaby czymś lepszym od 3gp na telefonie, przy 52 "fizycznych kanałach" po wyszukaniu, gdzie transponder 11.240 oferuje 38 mbit pojemności? :wink: kopie miejsca nie zajmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar, wiesz ja raczej z Księżyca nie spadłem, ale sam pomyśl, kanał cień, który ma odrębne kodowanie i dodatkowo info I EPG, to dla mnie odrębny kanał, więc nie mów mi, że nie zżera pojemności TP, bo to by było cośkolwiek dziwne.

 

Być może, że to kanał techniczny do właśnie INFO i EPG, których brak na dekoderach niezależnych z TP 11,258H dla kanałów Eurosport 2 HD i NG Wild HD, ale jakby nie było nie ma takiej możliwości, żeby istniał bez konsekwencji.

 

ps. http://www.sat-charts.eu/multiplex,130E ... 27500.html

 

End OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to git. Tylko zauważyłem, że kolega Jego Cień narzeka na wielość Eurosportów 2 HD i Nat Geo Wild HD PL i to jakoby każda z tych kopii zabierała oddzielne miejsce na transponderze - co jak wiemy - jest oczywistą nieprawdą. ;)

 

Co do usunięcia dubli w SD to jestem jak najbardziej za. Tylko jeszcze mnóstwo czasu minie zanim przygotują grunt, czyli wymienią wszystkim abonentom sprzęt na HD. :(

 

Edit: no litości, na pewno nie "zżera pojemności", tylko co najwyżej delikatnie uszczknie kąseczek :) widziałeś jakiś transponder platformy cyfrowej żeby nie nadawał EPG? Kodowanie też nie zabiera tyle, żeby bez sprawdzania każdego z pikseli osobno stwierdzić spadek jakości. Na pewno nie jest to odczuwalne dla widza, jakby proza to sugerowała. Tym bardziej wyłączając te kopie, żadnej przestrzeni użytkowej nie zyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli nie dyskutujesz i zgrabnie przeszedłeś z teorii na praktykę, to rzućmy okiem na transpondery gdzie kopii jest znacznie mniej/nie ma:

http://www.sat-charts.eu/multiplex,130E ... 27500.html

http://www.sat-charts.eu/multiplex,130E ... 27500.html

http://www.sat-charts.eu/multiplex,130E ... 27500.html (dla przykładu tp gdzie nie ma kopii, nie ma EPG i tylko 2 systemy kodowania)

http://www.sat-charts.eu/multiplex,130E ... 27500.html (również nie ma kopii, nie ma EPG i tylko 2 systemy kodowania)

http://www.sat-charts.eu/multiplex,130E ... 27500.html

itd..

 

Możesz wskazać magiczny przycisk gdzie pochowały się te zyski albo zapodać jakiś transponder na poparcie swojej teorii? Bo przy każdym tp jest mniejsza lub (częściej) większa "data" i jakoś nie widać by miało to cokolwiek wspólnego z ilością kopii. EOT czy gramy dalej? :beer::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...