Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Media niestety etyczne nigdy nie były i raczej nie będą

Są zagraniczne przykłady mediów postępujących całkowicie etycznie. Wszystko zależy od ludzi trzymających stery stacji. Na razie TV Republika od pierwszego dnia ma z tym problem. Chcę wierzyć, że się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok
Natomiast obserwuję komentarze na serwisie i o ile o tej pory wydawało mi się, że jednak naszą branżę ominął konflikt polityczny, to niestety się myliłem, przykro się to czyta, takie wzajemne ujadanie, w obie strony. Start tego kanału spolaryzował społeczność zgromadzoną wokół TV Sat. Szkoda. Wolałbym, gdyby kwestie światopoglądowe były trzymane z dala od naszej wspólnej pasji :(

Nie mogę się zgodzić, konflikt ideologiczny istniał od dawna , nawet na tym forum, przecież widać to było w wątku TV TRWAM ,gdzie po prostu widać nienawiść w stosunku do tej stacji, życzenia upadku itd. Jakoś ja nie wypisuję co chwila jaka to TVN24 jest zła,jak to manipuluje, że powinna upaść itd. bo uważam,że skoro ma odbiorców to znaczy,że jest dla niej miejsce, osoby niepodzielający poglądów konserwatywnych tego nie rozumieją,że jest miejsce dla stacji odmiennej niż TVN24 i po prostu to uszanujmy. Jeśli się komuś nie podoba to ma pilot i niech przełączy i więcej nie ogląda danej stacji,a nie na siłę się męczy by co jakiś czas napisać komentarz jak to Republika czy Trwam manipuluje. Ja jakoś nie oglądam TVN-u to i nie wiem o ich manipulacjach, jednak jak raz na rok,może pół roku się zdarzy widzę wiele przekłamań i sympatyzowanie z środowiskiem,które obecnie rządzi.Już o Radwańskiej nie piszę,bo to co ta stacja zrobiła po olimpiadzie ulega wszelkim standardom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
o liczbę abonentów w Cyfrowym Polsacie?

Na koniec 2012 roku Cyfrowy Polsat posiadał 3.566.144 abonentów, pakiet Familijny (obejmuje Pakiet Familijny, Pakiet Familijny HD, Pakiet Familijny Max HD oraz powiązane z nimi pakiety premiowe) posiadało 2.761.248 abonentów, a pakiet Mini (obejmuje Pakiet Mini, Pakiet Mini HD, Pakiet Ekstra) 804.896 abonentów.

Dane pochodzą za raportu Cyfrowego Polsatu za 2012 rok, kolejny za I kwartał 2013 roku zostanie opublikowany 15 maja 2013 roku. Natomiast konkretnych informacji, np. ilu abonentów posiada pakiet Familijny Max HD, nie uzyskasz. :)

 

Jeśli się komuś nie podoba to ma pilot i niech przełączy i więcej nie ogląda danej stacji,a nie na siłę się męczy by co jakiś czas napisać komentarz jak to Republika czy Trwam manipuluje.

To podobnie powiedź Wildsteinowi, który ciągle jedzie po TVN 24 czy Polsacie News. Stworzył sobie telewizję to niech sobie ją nadaje, ale niech nie promuje jej kosztem innych nadawców. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Music:

 

Tak jak nikt nikomu nie każe oglądać TV Republika tak nikt nie każe ci mieć CP, jest NC+, są kablówki, IPTV, DVB-T, w końcu kanały FTA.. No ale może powstanie "platforma drugiego obiegu", która zaoferuje np. 50 "niezależnych" kanałów tematycznych za jedyne 5 zł od każdego, platforma gdzie niemcy i ruscy nie mają wstępu, kontent jest tylko krajowy, na liście przebojów będzie tylko Pietrzak i Rosiewiecz, kochana "Isia" będzie tam wygrywać wszystkie spotkania, a Tomek z Bronkiem będą raczyć nas jedyną prawdą... patrząc na jakże dynamiczny rozwój "prawicowych" mediów jest duża szansa : )).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Smoleńsk. Wczoraj był też program do którego zaproszono "Starucha" czyli Piotra S. Słynnego kibica. Był chyba z obrońcą. Stacja nadal materiał o Julii Tymoszenko. Przedstawiono analogię tych dwóch procesów. Generalnie to Staruch jest więźniem politycznym, ludzie powinni wyjść na ulice no i winny jest premier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian92: nie wiem jak TVN24 bo nie oglądam, ale artykuł broniący Starucha i bardzo krytyczny w stosunku do sądu, niepotwierdzonych oskarżeń itd to czytalem jakieś pół roku temu w Newswweku - podobno nie mniej 'reżimowym" niz TVN.

 

O tu jest o tym artykule w "[beep]gowym" natemat.pl: http://natemat.pl/48599,newsweek-ujawni ... h-skandali

 

No ale pewnie tak dla zmyły pisali, kto inny ma monopol na prawdę i takie tematy, no nie? ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem "Tv Republikę" wczoraj i po niecałej pół godzinie miałem dosyć...

 

Każdy temat, nawet taki jak matury był wykorzystywany do krytyki rządu, a wczorajszy program w "TVP1", w którym gwiazdy pisały "maturę" został nazwany, przez redaktora prowadzącego przegląd prasy (nie pamiętam nazwiska) "propagandowym" (na rzecz rządu oczywiście) :D ...

 

Myślałem do tej pory, że to "TVN24" jest nieobiektywne i wciska ludziom na siłę co mają myśleć, ale po tej niecałej półgodzinie oglądania "Tv Republiki" stwierdzam, że oglądanie "TVN24", to czysta przyjemność, w porównaniu z tym co tam nadają :D ...

 

W kwestiach technicznych również nie jest dobrze, tzn. logo w górnym prawym rogu jest w zasadzie nieczytelne... Lubię "czysty" obraz, tzn. bez belek grafiki czy zegarów, ale w "Tv Republice" jak na kanał informacyjny jest ZDECYDOWANIE za "łyso" na ekranie, tzn. powinien być chociaż ładny pasek z "przewijanymi" informacjami i zegar.

 

Aha, wczoraj im coś chyba nie wyszło, bo w okolicach 13:00 była powtórka porannego programu :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucałem okiem w ciągu dnia. W kwestii płynności - moim zdaniem to nie jest kwestia ogólna tylko konkretnych materiałów. W Dzienniku jedne fragmenty są płynne, inne nie. Czasami nawet w ramach jednego materiału - treść z jednej kamery jest płynna, z innej nie.

 

Jakość: 720x576, 16:9, bitrate: niestety przy kilkunastominutowym pomiarze uzyskałem tylko 0,78 Mbit/s. Trafiłem w trakcie na wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, sporo statycznego obrazu, dlatego może się wydawać, że jest kiepsko... Ale uczciwie trzeba przyznać, że bitrate jest bardzo słaby...

Dźwięk: 192 kbit/s, stereo

 

Od strony potknięć dziennikarsko-realizatorskich to powiem Wam tak, że ja nauczyłem się pokory - swego czasu stanąłem przed kamerą w roli przeprowadzającego wywiad z pewnym dystrybutorem odbiorników cyfrowych w Polsce. Gwarantuję Wam, że nigdy tego materiału nie zobaczycie, bo jak go oglądałem, to była taka żenada, że go osobiście skasowałem :] Fajnie się pisze w Internecie, ale przed kamerą nawet największy kozak mięknie. W porównaniu ze stacjami komercyjnymi mają trochę do zrobienia, ale nie jest tak źle, żeby nie dało się oglądać... W każdym razie tego typu stacji informacyjnych w ogóle nie oglądam, wolę STARS.TV i tego się będę trzymał ;)

 

Kwestie ideologiczne pomijam - ja się tymi sprawami kompletnie nie interesuję. Natomiast obserwuję komentarze na serwisie i o ile o tej pory wydawało mi się, że jednak naszą branżę ominął konflikt polityczny, to niestety się myliłem, przykro się to czyta, takie wzajemne ujadanie, w obie strony. Start tego kanału spolaryzował społeczność zgromadzoną wokół TV Sat. Szkoda. Wolałbym, gdyby kwestie światopoglądowe były trzymane z dala od naszej wspólnej pasji :(

 

Żeby było jasno: mam stosunek totalnie obojętny do startu kanału - jest to jest. Nie byłoby to by nie było. Niech robią co chcą, nie obchodzi mnie to.

 

No i takie powinno być podejście każdego użytkownika do stacji telewizyjnych. No, ale niektórzy nie potrafią pochamować emocji i jest, jak jest.

 

Kiedy tylko włączę sobie na chwilę ten kanał, aby sprawdzić co tam mówią, niechybnie trafiam na jeden temat: Smoleńsk. Obłęd czy co?

 

Zgadza się. Wpadłeś w jakiś obłęd, bo ja jak włączam, to temat smoleński pojawia się tylko sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Doprawdy nie rozumiem, dlaczego niektórzy Koledzy poddają się takim torturom i podglądają kanał, który od dawna już się samookreślił, więc nie jest żadną tajemnicą, że powstał po to, by być przeciwwagą na mediów głównego nurtu.

 

Jeśli zatem wspomniani Koledzy, nie zgadzają się z głoszonymi tam treściami, to poproszę, żeby swoje frustracje wylewali gdzie indziej, tym bardziej, że to forum ma podobno stronić od szeroko pojętej polityki, więc jeśli już kogoś świerzbią paluszki, by wystukać kilka uszczypliwości, to istnieją fora stosowniejsze do tego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Oglądałem o Staruchu, znakomity długi program. Staruch pokazany w zupełnie innym świetle niż pokazują to inne media. Tak 3 mac :)

A czy w czasie tego długiego programu wspomnieli o incydencie Staruchowicz-Rzeźniczak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

Co ma pobicie Rzeźniczaka do lipnych zarzutów o posiadanie narkotyków i przetrzymywanie człowieka 8 miesięcy w areszcie bez postawionych zarzutów?? Akurat tą kwestią się zainteresowałem i jest ona ponad apolityczna,bo sprawę opisał kierowany przez T.Lisa Newsweek , który nie jest prawicowym dziennikarzem i co jak co,ale z obrony kiboli nie słynie. To czepianie się każdej rozmowy w TV Republika to naprawdę żałosne,teraz chyba muszę zacząć oglądać serwisy i rozmowy z politykami i wytykać każdemu dziennikarzowi ,że nie zapytał polityka o jaką niewygodną dla niego kwestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - zwykłego człowieka trzymają 8 miesięcy, a np. wojewodę podkarpackiego po kilku dniach wypuścili ;). Gdyby takie standardy stosowali do wszystkich to naszego premiera już dawno by policja zwinęła do aresztu, bo rzekomo ujawnił zwolnienie prezes PGNiG przed ogłoszeniem tego przez spółkę, co mogło negatywnie wpłynąć na jej pozycję na giełdzie, a za co grozi kilka lat więzienia i kilka milionów kary pieniężnej ;).

 

PS: O 18 niech przewrażliwieni nie włączają TV Republiki - bedzie o SMOLEŃSKU - gość - mec. Rafał Rogalski - ostatnio znienawidzony przez PiS ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Co ma pobicie Rzeźniczaka do lipnych zarzutów o posiadanie narkotyków i przetrzymywanie człowieka 8 miesięcy w areszcie bez postawionych zarzutów??

A no dużo, bo przedstawiany jest jako grzeczny kibic, który chodzi na stadion pośpiewać i poklaskać, a przecież wielu wie, że taki grzeczny to on nie jest. ;)

 

To czepianie się każdej rozmowy w TV Republika to naprawdę żałosne,teraz chyba muszę zacząć oglądać serwisy i rozmowy z politykami i wytykać każdemu dziennikarzowi ,że nie zapytał polityka o jaką niewygodną dla niego kwestię.

Przecież w tym temacie była mowa, że TV Republika w przeciwieństwie do mediów mainstreamowych będzie zadawała trudne pytania, a tu okazuje się, że niewygodne rzeczy są przemilczane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...