Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaskakujące, ze pomimo tak dłużej aktywności w wątku nie odnotowano tak ważnej informacji:

Cytat

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, iż minister kultury i dziedzictwa narodowego dopuścił się naruszenia prawa blokując Telewizji Republika dostęp do informacji publicznych. Sprawa dotyczy odmawiania stacji udziału w konferencjach prasowych

Mam nadzieję, ze odmawianie akredytacji oraz wstępu się skończy i to nie tylko w tym ministerstwie. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Republika ruszy na MUX8 jeszcze w tym miesiącu o ile szybko załatwi formalności z Emitelem: https://press.pl/tresc/82551,telewizja-republika-planuje-uruchomic-emisje-na-mux-8-jeszcze-w-lipcu

19 godzin temu, fanbonda napisał(a):

Mam nadzieję, ze odmawianie akredytacji oraz wstępu się skończy i to nie tylko w tym ministerstwie. 

Moim zdaniem całego problemu by nie było gdyby Miłosz Kłeczek zachowywał się jak na dziennikarza przystało. Mam tu na myśli spokojne zadawanie pytań na chociażby konferencjach prasowych czy na korytarzach a nie chociażby robienie niepotrzebnego zamieszania z czym Republika nie raz w parlamancie przesadzała. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to masz racje ale Kłeczka podałem tak dla przykładu gdyż jego najbardziej kojarzę z roli reportera sejmowego Republiki. Generalnie chodzi mi oto że dziennikarze stacji Pana Tomasza Sakiewicza za bardzo przesadzają ze swoim zachowaniem w Parlamencie (i nie tylko) próbując niepotrzebnie zwrócić na siebie uwagę. Nie dziwię się zatem że niektórzy politycy powiedzieli nie dziennikarzom Republiki gdyż po prostu mieli dosyć robienia przez reporterów tej stacji zbędnego show (czy jak kto woli szopki) w miejscu gdzie mimo tego co widzimy na sali pspamnej panują pewne zasady. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że jest coś takiego jak legitymacja dziennikarska. Na jej rewersie jest tekst o tym, by udzielać wszelkiej pomocy związanej z wykonywaniem tego zawodu przez jej posiadacza. I to powinny robić instytucje publiczne. Tam nie ma wzmianki, że można sobie danej osoby nie wpuszczać, jeśli jest z tej czy innej stacji. I tak jak nie podobały mi się takie praktyki wobec dziennikarzy TVN stosowane za poprzedniej władzy, czy to przez ministerstwa, czy przez związki zawodowe (tu przykład z niewpuszczeniem dziennikarzy TVN na zjazd NSZZ "Solidarność"), tak obecnie tego typu działania też są nie w porządku wobec dziennikarzy Republiki. Tu oddzielam kwestię tego, jak oceniam, sam będąc dziennikarzem, ich pracę, bo nie o tym jest mowa i to osobna sprawa.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kirk napisał(a):

Tyle tylko, że jest coś takiego jak legitymacja dziennikarska. Na jej rewersie jest tekst o tym, by udzielać wszelkiej pomocy związanej z wykonywaniem tego zawodu przez jej posiadacza. I to powinny robić instytucje publiczne. Tam nie ma wzmianki, że można sobie danej osoby nie wpuszczać, jeśli jest z tej czy innej stacji. I tak jak nie podobały mi się takie praktyki wobec dziennikarzy TVN stosowane za poprzedniej władzy, czy to przez ministerstwa, czy przez związki zawodowe (tu przykład z niewpuszczeniem dziennikarzy TVN na zjazd NSZZ "Solidarność"), tak obecnie tego typu działania też są nie w porządku wobec dziennikarzy Republiki. Tu oddzielam kwestię tego, jak oceniam, sam będąc dziennikarzem, ich pracę, bo nie o tym jest mowa i to osobna sprawa.

Tylko że legitymacja o której to wspominasz nie uprawnia do tego by ośmieszać zawodu jej posiadacza a więc dziennikarza. Zachowanie dziennikarzy Republiki w chociażby Sejmie w niczym nie różni się od tych jakie prezentują paparazzi wobec gwiazd show biznesu. Dodatkowo dosyć często Miłosz Kłeczek i cała reszta dziennikarzy parlamentarnych spod znaku „R" zamiast czasami ugryźć się w język paplają co im ślina na język przyniesie. Przez to na przykład nie trzymają się tematu konferencji prasowej czy doprowadzają do sytuacji które kończą się skreśleniem Republiki z listy mediów uprawnionych do obecności na danym spotkaniu. Politycy po prostu już wiedzą że dziennikarze stamtąd mogą zrobić im przypał. 

Edytowane przez Kiler
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kirk napisał(a):

 I tak jak nie podobały mi się takie praktyki wobec dziennikarzy TVN stosowane za poprzedniej władzy, czy to przez ministerstwa, czy przez związki zawodowe (tu przykład z niewpuszczeniem dziennikarzy TVN na zjazd NSZZ "Solidarność"), tak obecnie tego typu działania też są nie w porządku wobec dziennikarzy Republiki. Tl

Z ciekawości, żeby daleko nie szukać, czy podobne praktyki są stosowane w innych   krajach  UE, czy to takie polsko- polskie przepychanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

 

Jedno zdanie dwa nacechowane negatywnie przekazy - "reżim" i "tortury". 

Mam nadzieję że jak zmieni się KRRiT będzie surowo karać za raki ferment. 

Powinna być kara obowiązkowego odwracania kłamstw na wizji. Kłamią że ksiądz jest torturowany? Podczas trwania programu w określonych godzinach kanał będzie miał obowiązek wyemitowania materiału przygotowanego przez KRRiT, w tym przypadku dowody na to, że informacje o torturach na księdzu są fałszywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta cała rozkręcana przez Republikę narracja dotycząca księdza Michała Olszewskiego jest grubymi nićmi szyta bo gdyby to był normalny obywatel a nie duchowny to na pewno nikt by się za nim nie wstawiał. Poza tym znając życie widownia Republiki chyba w ogóle nie słyszała o wspomnianym księdzu przed rozkręceniem się całej afery. przez co jest on losowym kapłanem bronionym przez Zjednoczoną Prawicę. 

Swoją drogą xastanawiam się czy po ewentualnym uwolnieniu księdza Michała Olszewskiego będzie wzrost zainteresowania ludzi (z otoczenia prawicowego) jego nauczaniem. Obstawiam że nie bo gdyby było inaczej to już teraz Radio Profeto notowałoby spore zainteresowanie w sieci. 

Z mojego punktu widzenia to całe zatrzymanie byłego egzorcysty to nic innego jak odwracanie uwagi od krętactw obozu prawicowego jakie mogą mieć miejsce w obecnym czasie (mam tu na myśli chociażby kontrowersje związane z MUX8 na którym to slot wygrała TV Republika) oraz przetestowanie zarówno wśród własnego elektoratu, polityków jak i zaufanych mediów strategii działań prawicy na wypadek ewentualnego zatrzymania większych od księdza Michała Olszewskiego pokroju o. Tadeusza Rydzyka w przyszłości. 

2 godziny temu, Adrian96 napisał(a):

@dvbtowiecTylko że będzie krzyk że Republika jest prześladowana za to że jest krytyczna wobec władzy, jeśli zmieni się KRRiT i będzie karana za to że jak wy uważacie za "paski grozy" i tym podobne.

Ten krzyk akurat już jest od momentu gdy reporterzy Republiki zamiast uczestniczyć w konferencjach prasowych „całują klamkę" czyli odbijają się od drzwi prowadzącycy na spotkania chociażby z przedstawicielami rządu. 

Edytowane przez Poland
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...