Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczą mi badania wyników oglądalności dawnego TVP Info i ówczesnej Republiki, w zestawieniu z tym co mamy dziś. 

Jeśli widz jak pokazują badania na które się powołujesz chętnie czerpie z innych źródeł, to nie spadłoby jednemu aby wzrosnąć drugiemu. 

W większości to tzw. twardy elektorat, który nawet jeśli ogląda od czasu do coś innego, to nie daje wiary temu co ogląda. Widz umiarkowany nadal ogląda TVP Info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Beks napisał(a):

Nie trzeba być medioznawcą czy jakimś specem od telewizji aby zauważyć, że TV Republika nie jest kanałem informacyjnym tylko telewizją jednej partii. To widać gołym okiem chociażby czytając same paski. 

Nie rozmawiamy o tym jaka jest Republika, a o widzach tej stacji. Kolega Nie ma badań  potwierdzających jego twierdzenie .

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy na wyrażenie swojej opinii trzeba mieć badania? Czy Ty czasem nie odlatujesz za bardzo?

To jaka jest Republika mówi wiele o widzach stacji. Jednego od drugiego nie da się oderwać, bo nie rozmawiamy o zwykłej informacji czy o publicystyce, a o stylu tej publicystyki. Cieżko zrozumieć jak można ten styl akceptować i jak go akceptowano przez 8 lat w TVP Info. I to jest moja opinia, badań od lekarza zaświadczających że jest moja nie mam, wybacz :)

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz możesz twierdzić dowolną rzecz, stwierdziłeś, na co przedstawiłem Ci badania stojące w kontrze do twoich wyobrażeń na temat widza dawnego TVP Info( obecnego TV Republika). Także stwierdzenia, ze istnieją osoby korzystające wyłącznie z jednego źródła informacji wydaja sie nie być zbyt bliskie rzeczywistości.  

Sam wielokrotnie prosisz w różnych dyskusjach o przykłady, dowody itd. na opinie swoich oponentów  więc myślę, ze to tez może działać w dwie strony. 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te badania mówią tylko tyle że pewna grupa osób ogląda różne stacje. 

Niczego zatem w kontrze nie zaprezentowaleś. 

Ja Ci nadmieniłem wyniki oglądalności. Gdyby te badania na które się powołujesz miały realne odzwierciedlenie w faktach, widzowie Republiki dzieliby oglądalność także na TVP Info. Skoro jest znaczący spadek oglądalności TVP Info po 15.10, logiczny wniosek jest jeden - większość tego nie robi. 

Możesz mieć inne zdanie, Twoje prawo, ale wałkowanie tego przez Ciebie 3/4 dnia jest co najmniej dziwne :)

Nie wspomnę już o tym że badanie było przeprowadzane w 2019r. a wiec za prezesury Kurskiego, a wiemy dokładnie jaka o TVP panowała opinia. Nie dziwi mnie  zatem że wyborcy innych ugrupowań tego hejtu nie chcieli oglądać . 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Skoro jest znaczący spadek oglądalności TVP Info po 15.10, logiczny wniosek jest jeden - większość tego nie robi. 

Sam w tematach TVP podkreślasz, ze widownia chociażby serwisów informacyjnych jest wysoka, więc nie masz badań, ze widzowie Tv Republika po obejrzeniu serwisu Dzisiaj nie przełaczaja na 19. 30 do TVP 1. Dlaczego widzowie( wyborcy PiS), którzy w 2019 r czerpali wiedzę z różnych telewizji teraz tego mieli by nie robić ?  Nawet gdyby nie oglądali TVP ( co wymaga badań) to jest wiele innych źródeł wiedzy i pisanie, ze 

Cytat

widza który czerpie informacje tylko z tego kanału. 

Tez jest bez podparcia badaniami wątpliwą z rzeczywistością opinią w XXI wieku. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że nie tylko Republika zyskała na zmianach w TVP - TVN24 i Polsat News również zyskali na tym - w liczbach bezwzględnych (liczbie widzów) TVN24 zyskał niemal tyle samo ze zmian w TVP co Republika.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widzowie TV Republika, najbardziej rzetelnej telewizji informacyjnej w Polsce, dowiedzieli się już o aferze, w której pod płaszczykiem "idei patriotyzmu" trzepano publiczną kasę? A może znowu, nie bo kasę od Red in bad czerpały też media Sakiewicza? 🤣

 

Coraz ciekawiej wokół nich...

 

 

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie interesuje działalność "patriotycznych" mediów. Wszak nie powinny ograniczać dostępu do ważnych informacji :)

Tym bardziej, gdy innym mediom sami zarzucają rzekomą manipulację. Ale rozumiem, że nie ma po co denerwować swoich wyznawców, jak u Rydzyka.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, fanbonda napisał(a):

Jak to Ciebie interesuje to włącz ten kanał. 

A Ciebie to nie interesuje czy media startujące na ogólnopolski MUX zamierzają podawać rzetelne informacje i patrzeć władzy na ręce? Wszak to ich hasła reklamowe :)

Na chwilę szczerości pozwoliła sobie Pani redaktor.

 

https://www.facebook.com/watch/?v=1498044327461649

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Ciebie to nie interesuje czy media startujące na ogólnopolski MUX zamierzają podawać rzetelne informacje i patrzeć władzy na ręce?

Interesuje, władza się zmieniła po 13 grudnia i chcę by media patrzyły aktualnej władzy na ręce  . Z tego co widzę to zaczyna się dziać https://tvrepublika.pl/Tylko-u-nas-Czlonek-rzadu-wykladowca-MBA-na-Collegium-Humanum,162935.html apropos nie widziałem by inne media podjęły temat.  

  

To nie temat o @fanbonda, ale odpiszę. Nic mnie nie boli, szanuję administrację tego forum i regulamin tego miejsca.  To nie ja układałam regulamin tego forum.  

 

Edytowane przez fanbonda
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, muza_tv said:

Czy widzowie TV Republika, najbardziej rzetelnej telewizji informacyjnej w Polsce, dowiedzieli się już o aferze, w której pod płaszczykiem "idei patriotyzmu" trzepano publiczną kasę? A może znowu, nie bo kasę od Red in bad czerpały też media Sakiewicza? 🤣

 

Coraz ciekawiej wokół nich...

W punkt. Chcę rzetelnych informacji, nie tylko wybiórczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2024 o 14:40, Poland napisał(a):
 
 

Tymczasem Prezes PiSu Jarosław Kaczyńsk8li wybiega przed szereg mówiąc Republice że dostanie koncesje ale nie może mówić za ludzi którzy za jej przyznanie odpowiadają: https://niezalezna.pl/media/tv-republika/prezes-pis-dochodza-do-mnie-informacje-ze-tv-republika-uzyska-koncesje-na-multipleks/518951

Co ciekawe stacja Pana Sakiewicza ma juź taki odlot w kwestii MUX8 że sprzedaje koszulki z napisem „Koncesja" wzorowane na „Konstytucji" Lecha Wałęsy: https://tvrepublika.pl/Limitowana-koszulka-Koncesja-w-naszym-sklepie-Zamow-juz-teraz,163030.html

Jestem ciekaw czy konkurencyjne wPolsce.pl też porusza kwestie koncesji bo jeszcze nigdy nie trafiłem tam na rozmowy w tej sprawie na antenie tamtej stacji. 

Jakie wybiega przed szereg? Wyraził swoją opinię, że jego zdaniem zostanie przyznana i przekazał takie doniesienia, jakie do niego docierają. Każdy z nas może tak powiedzieć/napisać, bo każdy z nas ma prawo mieć w tej sprawie swoją opinię albo mieć skądś informacje, jak może być. Ja mogę napisać, że moim zdaniem koncesję otrzyma Republika i PTV. To też wybieganie przed szereg?

W dniu 2.06.2024 o 15:12, dvbtowiec napisał(a):
 
 

Wystarczą mi badania wyników oglądalności dawnego TVP Info i ówczesnej Republiki, w zestawieniu z tym co mamy dziś. 

Jeśli widz jak pokazują badania na które się powołujesz chętnie czerpie z innych źródeł, to nie spadłoby jednemu aby wzrosnąć drugiemu. 

W większości to tzw. twardy elektorat, który nawet jeśli ogląda od czasu do coś innego, to nie daje wiary temu co ogląda. Widz umiarkowany nadal ogląda TVP Info. 

Widz umiarkowany ogląda TVP INFO, której do umiaru bardzo daleko? Nie wierzę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fanbonda napisał(a):

Interesuje, władza się zmieniła po 13 grudnia i chcę by media patrzyły aktualnej władzy na ręce  . Z tego co widzę to zaczyna się dziać https://tvrepublika.pl/Tylko-u-nas-Czlonek-rzadu-wykladowca-MBA-na-Collegium-Humanum,162935.html apropos nie widziałem by inne media podjęły temat.  

 

 

 

Proszę. Nie myl pojęć. Nie chodzi o przekazywanie mało istotnych informacji. Ale tych ważnych. Sorry, ale mało znaczący gość (oczywiście dla śledczego TV Republika tak samo ważny ja jego wyceny butów polityków) butów wykładający na jakieś tam uczelni z przekrętami, to jednak inny kaliber, jak wyprowadzanie publicznych milionów przez pupilków TV Republika, także do kieszeni właścicieli TV Republika. Tym bardziej, że to co opisują media wygląda na zorganizowaną działalność mafijną pod hasłami "dla dobra Polski", w które uwierzyli (i jak widać nadal wierzą) wyznawcy danego TVPiS a dziś TV Republika.

 

Po drugie. Najważniejsze. To [beep]y TV Republika ciągle krytykują inne media, przedstawiając się siebie jak te najlepsze z najlepszych i najprawdziwsze z najprawdziwszych. Stąd mój post. Doskonale wiem, że do czasu, gdy nie będzie można "wciągnąć" w temat Tuska, to nie będzie to grzane. A że forum medialne, to możemy się pośmiać z tych wyznawców jedynej słusznej prawdy, najprawdziwszej.

 

I akurat dla TV Republika taśmy Funduszu Sprawiedliwości, teraz afera z gościem od odzieży patriotycznej, którą promowali PiSowcy, to piękny test dla TV Republika. Pewnie dla wyznawców stacji mało istotny, ale dla ludzi interesujący się mediami ciekawy. Chociaż oczywiście nie jest to zaskoczenie, że TV Republika nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem, a partyjną propagandą. To nawet TVN24 tak nie potrafi (i dzięki Bogu dobrze) 🤣

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2024 o 08:20, dvbtowiec napisał(a):

Nie wyszli przez wzgl. prawne a moralne. A to zasadnicza różnica.

 

Można negatywnie oceniać słowa Pietrzaka. Ale czy nie jest dziwne, że kiedy na antenie konkurencyjnej stacji W. Frasyniuk nazywał polskich strażników granicznych śmieciami, to żaden reklamodawca się stamtąd nie wycofał? No bo te słowa były co najmniej tak samo skandaliczne, więc reakcja powinna być chyba podobna. A nie była, tak więc nie chodziło tu o żadne wzmożenie moralne, tylko o uderzenie w nieprzychylną rządowi stację.

 

W dniu 2.06.2024 o 15:23, Beks napisał(a):

Nie trzeba być medioznawcą czy jakimś specem od telewizji aby zauważyć, że TV Republika nie jest kanałem informacyjnym tylko telewizją jednej partii. To widać gołym okiem chociażby czytając same paski. 

 

No to w takim razie musielibyśmy uznać, że np. Fox News też nie jest stacją informacyjną, bo sympatyzuje z Republikanami. Zresztą dzisiejszy świat jest tak politycznie spolaryzowany, że praktycznie każda stacja sympatyzuje z jakąś opcją. Dlatego być może należałoby zaprzestać używania określenia "stacje informacyjne", a zamiast tego mówić np. "stacje publicystyczne".

  • Popieram 5
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...