Skocz do zawartości

Umowa na Polsat Box - pytania, problemy i komentarze


Condor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawarłem nową umowę z CP. Zauważyłem, że nie są w niej wymienione kanały jakie są oferowane. Czy w takim wypadku ta umowa daje prawo do jej wypowiedzenia z powodu usunięcia jakiegoś kanału?

 

Umową w ofercie NCP składa się z kilku papierków. Skład pakietów jest wymieniony w Promocyjnych Warunkach Umowy.

 

Mam pytanie (może jest gdzieś odp, ale nie znalazłem). O co chodzi z takimi aukcjami, czy warto się takim czymś interesować?

http://allegro.pl/nowy-cyfrowy-polsat-z ... 37714.html

 

Ktoś kupił (albo komuś ukradziono) taki dekoder w umowie na 29 m-cy i się rozmyślił, chce się go pozbyć i widzę, że znajdzie jelenia (chociaż pozostaje jeszcze kwestia zaległości i przerejestrowania dekodera). Na aukcji nie jest nic napisane co po tych 6 miesiącach. Zapłacił za niego zdecydowanie mniej niż wynosi aktualna cena na aukcji (250 zł). Po 6 miechach zacznie się płacenie abonamentu. Dekoder ten jest nowy i nie był oferowany w pre-paidzie. Ja by się w to nie pchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są dekodery brane na słupy, mieliśmy ostatnio taką sprawę, paser wyszedł bez szwanku a kupujący dostał mandat 250zł, gościu twierdził że tylko pośredniczy w transakcji a kupujący i sprzedawca uzgadniają i sami wykonują cesję, problemem było że sprzedający wyjechał do Wlk. Brytanii

 

dekoder wrócił do CP, sprzedający będzie miał windykację jak wróci do kraju

 

ED: Może dodam co w takiej sytuacji powinien zrobić klient. Należy wysłać dekoder do Cyfrowego Polsatu. W ten sposób unikniemy posądzenia o przywłaszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To trzeba czytać umowę i upominać się o wszystkie papierki jakie są wymienione w niej. Ja przy czytaniu umowy musiałem dwa razy upominać się o Promocyjne Warunki Umowy. Po prostu jak się nie upomnisz to nie dostaniesz cennika, regulaminu czy teraz PWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jest to jeszcze jeden w miarę korzystny sposób rozwiązania umowy, jeżeli ktoś nie może jej rozwiązać ze względu na usunięcie kanałów. Tak jest w moim przypadku: Mam wysokość ulgi przy pakiecie familijnym i 29 miesiącach obowiązywania umowy, ustaloną na 400 zł. Jeżeli na przykład opłacaliśmy abonament przez 18 miesięcy, to kara umowna będzie wynosić tylko 151,72zł zamiast kosztów opłacania abonamentu do końca umowy, w wysokości 416,90 gr. Oczywiście w moim przypadku to sytuacja hipotetyczna, gdyby CP na skutek jakichś kombinacji prawnych nie chciał rozwiązać umowy ze względu na usunięcie kanałów BBC.

Swoją drogą to trochę dziwne, że CP ustala tak niską ulgę. Przecież umowa na 29 miesięcy kosztuje abonenta w pakiecie familijnym 1099 zł a kara za niedotrzymanie umowy wynosi tylko 13,79 miesięcznie zamiast 37,90 abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pucis masz racje, na tą chwile umowy dostaniesz w ofercie z nowymi pakietami, stare pakiety są dostępne w jakiś kilku wersjach gdzie są strasznie niekorzystne i bez dekodera. Czyli jak ktoś sie uprze to pozostanie. Nie wiadomo czy cp powróci do starych ofert, według mnie powinni, chociaż na ten miesiąc czasu, kiedy jest to całe zamieszanie z bbc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...