Skocz do zawartości

TV SFERA


exmartino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mało kto wie ale na śląsku poza TVS nadaje również regionalna Telewizja SFERA. Jej siedziba mieści się w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu przy ulicy Niedurnego 69. Sfera TV to informacje z regionu, transmisje "na żywo" oraz interwencje w sprawach mieszkańców. Co roku telewizja przyznaje nagrody "Obiektywy sfery". Telewizję można oglądać w Rudzie Śląskiej, Bytomiu, Zabrzu i Radzionkowie oraz w Internecie.

 

logo_tlo_sfera.png

 

Strona internetowa stacji: http://www.sferatv.pl/

--- oraz na fan page: http://www.facebook.com/tvsfera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sfera TV nadaje tylko w sieci kablowej ELSat więc jej zasięg jest ograniczony, jedyny plus to że stream jest także w internecie.

Jednak jakość obrazu jest dosyć słaba...

Można by powiedzieć że w innych sieciach są też stacje regionalne np. swoje stacje posiada, Zabrze, Mysłowice Świętochłowice, Jaworzno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś możliwość oglądania tego programu dłużej niż 5 minut ? Nie jest konkurencją dla TVS w żaden sposób. Na śląsku głównymi kanałami regionalnymi do rywalizacji o odbiorcę można zaliczyć TVP Katowice (naziemna, kabel) TVS (kabel, satelita) oraz TVT Rybnik ( naziemna, kabel) bo jako jedyne docierają do szerszej widowni. Program Sfery oglądałem parę razy, w piątki w serwisie informacyjnym są podawane statystyki z Rudy Śląskiej (które moim zdaniem są strzałem w 10)gdzie pokazują ile wydano dowodów osobistych, praw jazdy, ile się dzieci urodziło oraz ile osób zmarło, raport z Izby wytrzeźwień ( w tym tygodniu rekordzista miał 4,43 ‰ :shock:link do serwisu, statystyki od 11:42). Gdyby Elsat połączył siły z TVT, to mogłaby powstać silna konkurencja która mogła by pokonać TVP i TVS, ale takiej fuzji raczej się nie doczekamy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu Sfera TV udostępniała wiadomości rudzkie zabrzańskiej TVZ (dawniej GTV). Dzięki temu jako abonent Vectry mogłem oglądać lokalny dziennik. Niestety współpraca się skończyła i moja kablówka oferuje mi tylko zabrzański kanał (+ TVT w analogu). Szkoda, że media lokalne nie potrafią się dogadać. W ich interesie jest by dotrzeć do jak najszerszej lokalnej publicznosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja dla TVS to by była gdyby owe Dla Ciebie TV, TVZ(abrze), Sfera, TVT i ŚTM połączyły się i stworzyły coś wspólnego. Ślaskie miasta to maja szczęście do tych TV w Zagłębiu mogliby coś stworzyć. Jest TV Zagłębie ale tylko w necie. Telpol ma kanał gdzie są serwisy dla DG i Sosnowca http://telpol.net.pl/telpol_info/program.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zagłębiu to telpol właśnie udostępnia taki program oraz Kanał99 który udostępnia sieć Zamek-Net. A nie powiem jakby powstał taki ogólny program i byłby puszczony dodatkowo jeszcze w Sat Mont Service i chociaż w analogowym w UPC to miałby powodzenie. Wystarczyło by połączyć internetowe tv.zagłębie, czeladzkie CTV, będziński kanał 99 i jest już niezła stacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...