Skocz do zawartości

Smart HD dla użytkowników TNK SD


Rekomendowane odpowiedzi

serio chce Ci się ? ,no chyba że masz blisko .Startery 3 miesięczne widziałam w Media Markt to jest na ulicy Lwowskiej (w kierunku na Medykę ) jeżeli dobrze pamiętam to 69zł

1 miesięczne widziałem w sklepie Kodak (tam jest punkt enki ) na ulicy Franciszkańskiej to jest samo centrum miasta chyba 29,90 ,2 miesięczne po 49zł kupisz na ulicy Sportowej tam są takie budki z telefonami sprzedają też konwertery ,kable ,anteny itp.za tymi budkami jest supermarket Leclerc więc trafisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Polećcie mi jaki kupić dekoder pod tnk, możliwe, że za jakiś czas bym przeszedł na smart hd dlatego pisze w tym temacie. Czy kupić ferdka 102e czy coś innego(musi dobrze obsługiwać monoblok). Druga sprawa to czy lepiej przejsc na smarthd jak zostanie miesiąc czasu czy np. jeśli mam kartę tnk ważną jeszcze 6 miesięcy to też mogę a pozostałą kwotę oni sami sobie przeliczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejść z tnk sd na smart hd możesz w dowolnym momencie - sami sobie pieniądze przeksięgują.

Zamiast Arivy 102e kup już Arivę 150 combo - dodatkowo masz tuner dvb-t albo Arivę 250 combo - dodatkowo tuner dvb-t, czytnik kart i wejście na moduł CAM.

Najlepiej to jeśli nie zależy ci na gwarancji producenta to kup przerobionego z oferty TNK HD - nbox ADB5800 na E2 - Linux :)http://www.youtube.com/watch?v=4U4HR7srdSU .

Tylko najpierw poczytaj na temat tego dekodera na forach internetowych i kupuj u sprawdzonego człowieka który zajmuję się taką przeróbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie osoba starsza też sobie poradzi ;) ten dekoder nbox z E2 porządnie przerobiony i skonfigurowany odpowiednia działa bez problemów. Tylko brak gwarancji.

Jednak jeśli ma być dla starszych osób to jednak Ferguson ze względu na gwarancję 2 lata - kup im fergusona Arivę 150 - combo z dvb-t - nagrywanie na podłączony dysk lub pendriva przez usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak mówimy o dekoderach do Smata HD to może Ferguson @link100. Na zaprzyjaźnionym portalu nowy, z 2-letnią gwarancją, ze sklepu można już kupić poniżej 200,-zł, a niestety jakością obrazu przebija nowsze fergusony. Dekoder ten oparty jest na linuxie ST, a jego ostatni soft wreście ustabilizował jegpo pracę. Ja kupiłem z tej samej serii @link 200 za niecałe 300,-zł i jestem bardzo zadowolony. Dekoder ten oparty jest na procku STi7101 a obecnej Fergusony na ALI 3606, które niestety są gorsze od poczciwych STI7101.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie oferty SMART HD, spotkałem gdzieś wcześniej w tym wątku informację o możliwości odpalenia SMART HD poprzez moduł CI, tyle tylko, że było tam ujęte że jest taka możliwość ponieważ opisywany TV (chyba philips) posiadał głowicę sat. Czy posiada ktoś może wiedzę czy telewizor marki Panasonic TX-42ST30E jest w stanie bezproblemowo obsługiwać SMART HD ?, oczywiście po zakupie startera SMART HD, oraz modułu CONAX. Wiem tylko iż mój tv posiada gniazdo CI ale nigdzie nie widziałem gniazda na kabel z satelitki, jest tylko gniazdo na kabel z anteny naziemnej.

Dodam także, że w chwili obecnej korzystam z oferty n na kartę za 19 zł/miesiąc, na OPTICUM X8 HD, chciał bym przejść na smart hd, ale z tego co już zdołałem się przez ostatni czas zorientować to na tym sprzęcie się nie da. Proszę o podpowiedzi, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo CI w TX-42ST30E jest na moduł do naziemnej telewizji cyfrowej gdyby w przyszłości zakodowali kanały , a moduł z kartą Smart HD w tym Panasonicu do niczego się nie przyda.

Alternatywą korzystania z oferty Smart hd jest zakup dowolnego odbiornika satelitarnego (DVB-S2) z czytnikiem Conax oraz zakup karty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @jerzyski2

Z TNK HD ani z NNK HD nie zmigrujesz na Smart HD. Na Smart HD możesz tylko przejść z posiadanego już startera TNK SD lub zakupić gotowy zestaw startowy Smart HD, ale jest on trochę droższy od TNK SD. Na żadnym dekoderze ze sparowaną kartą N ,czy to ADB czy Opticum X8 nie możesz używać innych kart jak tylko tych, które są dp nich przypisane (uroki parowania kart z dekoderami czy modułami CAM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już rozumie. A może jeszcze jedno pytanko, czy te dekodery o których była mowa wcześniej na przełomie całego wątku, czyli np. FERGUSONY ARIVA 100e, 202e lub (TECHNISAT DIGYBOXX HD C+) będą poprawnie działać z ofertą SMART HD, tylko od razu zaznaczam iż nie chodzi mi o migracją z TNK SD do SMART HD, tylko o zakup nowego pakietu startowego SMART HD i dokupienie do tego jakiegoś kompatybilnego dekodera. Wspomniałem o technisacie ponieważ mam inny dekoder tej marki od kilku ładnych lat i nigdy nie było z nim żadnych problemów. Nigdy nie kupię natomiast już żadnego dekodera marki OPTICUM, szczególnie z serii X8

Za odpowiedzi dziękuję - POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wymienione przez ciebie dekodery bez problemu będą obsługiwać kartę Smart hd także DIGYBOXX HD przypisany pod cyfrę plus.

Nie rozumiem dlaczego tak uparliście się, że DIGYBOXX HD jest przypisany pod C+. Owszem C+ to główna platforma do której został przystosowany ale oprócz automatycznie pobieranej listy C+ trudno znaleźć kolejne podobieństwa z dekoderami dedykowanymi. Listę C+ można łatwo przełączyć na inną a już na samym pudle z dekodera przeczytamy: "Dekoder umożliwia odbiór C+, N na kartę, telewizja na kartę, MTV unlimited" - wymieniono oczywiście te platformy, które nie wymagają modułu CAM bo z modułem to oczywiste, że będzie więcej.

 

P.s. Czy np. można powiedzieć, że TV Samsung pobierający automatycznie listę N na kartę jest przypisany do tej oferty? Wg mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem zrobiłem migracje z tnk sd na tnk smart hd i od 2 dni czekam na uprawnienia kanał tvn sd tuner technomate 1500 ci+ proszę o jakąś rade co moge zrobic zeby to [beep] zadziałało ?

 

Ja czekałem tydzień i nic (Ferguson 6318). Przełożyłem kartę do (TNK-owskiego) TechniSat-a, i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba im prędzej tym lepiej - żeby po przeliczeniu zostało jak najwięcej dni oglądania Smart HD .ewentualnie druga opcja - poczekać do 18 stycznia doładować konto i zrobić migrację do Smard HD .Ze względów bezpieczeństwa lepiej teraz nie migrować bowiem jeżeli pójdzie coś nie tak, to na święta zostaniesz bez telewizora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak teraz to będzie tylko kilka dni na oglądanie pełnej oferty smart'a. Tnk sd jest w zasadzie nie uzywane więc o oglądanie się nie boję( mam inną platformę), chciałem siostrze zrobić prezent. Więc raczej doładuję po 18 na rok, bedzie po 15 zł, lub doładuję poczciwą tnk sd na 2 lata - wyjdzie po 10/mies.

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...