Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wrócę jeszcze do wgrywania do naszego odbiornika database z listą kanałów otóż sprawdziłem ten program z poprzedniej strony Techniport na innym Technisacie model HDS2 i tam wszystko się wgrywa bez problemów i lista jest zaktualizowana nawet bez restartu odbiornika.

Może pan Marcin z Technisata by się wypowiedział w jaki sposób można zapisać plik cdp w odbiorniku ponieważ zarówno poprzez usb jak i poprzez lan brak jest rezultatów i pozostaje stara lista.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem co źle robię ponieważ u mnie nawet z usb pomimo komunikatu o poprawnej aktualizacji bazy po restarcie nadal mam starą listę. Nawet skasowałem wszystkie kanały w odbiorniku i na "gołego" wgrałem tą database.cdp i nic się nie zmieniło.

Ja to robię tak: tworze na pendrive plik dbdump i wkładam go do usb w Technisacie, po parunastu sekundach gdy się wyświetli już info o kopiowaniu wyciągam usb i pena wkładam do PC i plik database.cdp otwieram w techniport. Po zmianach kolejności kanałów na np. lista TV robię sawe i wyłanczam techniporta.

Następnie plik dbdump zmieniam nazwę na dbload i takiego pena znowu do Technisata, tu mam komunikat o poprawnej aktualizacji bazy i monit o wyjęcie pena z usb i po restarcie brak zmian.

Jak to robisz inaczej to napisz.

pzdr

PS. dodam że jak database.cdp otworzę ponownie w techniport to kanały są zmienione tak jak to sobie ułożyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze naprawili oglądalność CNN,BBC i Eurovision,niestety ,ale dekoder resetuje się na tych kanałach. A po ponownym włączeniu trzeba natychmiast uciekać z kanału.Po przywróceniu do fabrycznych działał tylko kilka dni.Ale w sumie to super odbiornik.

 

Faktycznie problem wrócił. Ciekawe dlaczego tak sie dzieje, to irytujące a dla kogoś kto często oglada programy informacyjne to rzecz dyskwalifkująca ten całkiem fajny tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...opisany przez Was problem dotyczy również programu Nickelodeon HD. Mam nadzieję, że zostanie to jakoś naprawione w kolejnych aktualizacjach. Fajnie by było gdyby umożliwili łatwą edycję kanałów na komputerze w celu załadowania jej do odbiornika. Tak sobie też myślę, że nie było by złe gdyby oprócz listy automatycznie pobieranej dla oferty C+ w wersji abonamentowej dołożono kolejną dla oferty przedpłaconej - mogło by to być na "Lista TV" z zachowaniem możliwości edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WilkuTVSAT robię tak samo. Jak pojawi się komunikat wyjmuje pena i naciskam 'ok' i następuje restart. Po restarcie tuner aktualizuje listę Cyfry+. Jedyna różnica to taka, że używam dwóch różnych plików dbdump i dbload, które dostałem z serwisu (oba puste w środku). W tunerze mam wgrany najnowszy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także używam dwóch różnych plików - dbdump do zgrania i dbload do wgrania listy.

Jeszcze będe próbował ponieważ w samym odbiorniku listy się tworzą jak robię to poprzez menu odbiornika, problem jest tylko ze zmianami po wgraniu z pendrive.

Ja sobie te pliki dbdump i dbload zrobiłem sam tworząc puste pliki txt i nadając im te nazwy bez rozszerzeń.

dzięki i pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kupiłem sobie ten dekoder, ponieważ przeczytałem dużo pozytywnych opinii o nim. Jednak zacząłem go używać z modułem TNK HD i kartą MTV Unlimited. I działa dobrze, co mnie pomoc Technisata potwierdziła.

 

Antenę mam w zezie oczywiście.

 

Jednak dekoder dziwnie się zachowuje (sprzedawca zaproponował mi nawet wymianę na nowy) z początku rzadko ostatnio coraz częściej na wyświetlaczu w czasie czuwania zaczął mi się pojawiać symbol:

 

--:--

 

I w tym trybie z początku wystarczyło dekoder włączyć i potem wyłączyć i pojawiała się kropeczka. I potem mogłem już go normalnie włączyć.

 

Dzisiaj około 9 rano, jak wstałem chciałem włączyć dekoder jednak ten symbol już się świecił (takie dziwne wskazanie wyświetlacza) i w żaden sposób dekodera nie mogłem uruchomić. To znaczy uruchamiał się, jednak TV go nie wykrywał przez złącze HDMI (na wyświetlaczu pojawiał sie symbol P 1 o ile pamiętam. Po wyłączeniu znów pojawiały się kreseczki na wyświetlaczu.

 

Czyli to oznacza, że mi wyzionął ducha ?

 

Czy ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się z tym problemem ?

 

Obecnie już go spakowałem i czekam aż sklep zadzwoni i powie że ma na wymianę drugi dekoder.

 

Dopowiem jeszcze, że mam go raptem 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu. Z nowymi modułami ( bez karty C+ ) POLSATU CI+ mimo wyłączonej kontroli rodzicielskiej dekoder nie współpracuje poprawnie. Przetestowałem drugi pożyczony i jest to samo, przy niektórych przełączeniach kanałów pojawia się komunikat "brak karty " i albo się dekoduje albo nie - loteria. Potwierdzam dobrą współpracę z modułem nCAM TnK HD, bardzo szybkie przełączanie kanałów, brak irytujących komunikatów. Dobrze by było aby popracowali nad tym problemem przy nowym uaktualnieniu bo szkoda aby taki dekoder był w pewnym stopniu " ograniczony "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tym trybie z początku wystarczyło dekoder włączyć i potem wyłączyć i pojawiała się kropeczka. I potem mogłem już go normalnie włączyć.

 

Dzisiaj około 9 rano, jak wstałem chciałem włączyć dekoder jednak ten symbol już się świecił (takie dziwne wskazanie wyświetlacza) i w żaden sposób dekodera nie mogłem uruchomić. To znaczy uruchamiał się, jednak TV go nie wykrywał przez złącze HDMI (na wyświetlaczu pojawiał sie symbol P 1 o ile pamiętam. Po wyłączeniu znów pojawiały się kreseczki na wyświetlaczu.

 

Czyli to oznacza, że mi wyzionął ducha ?

Być może. To tylko sprzęt. Skontaktuj się z serwisem Technisata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dekoder dziwnie się zachowuje (sprzedawca zaproponował mi nawet wymianę na nowy) z początku rzadko ostatnio coraz częściej na wyświetlaczu w czasie czuwania zaczął mi się pojawiać symbol:

 

--:--

 

I w tym trybie z początku wystarczyło dekoder włączyć i potem wyłączyć i pojawiała się kropeczka. I potem mogłem już go normalnie włączyć.

 

Dzisiaj około 9 rano, jak wstałem chciałem włączyć dekoder jednak ten symbol już się świecił (takie dziwne wskazanie wyświetlacza) i w żaden sposób dekodera nie mogłem uruchomić. To znaczy uruchamiał się, jednak TV go nie wykrywał przez złącze HDMI (na wyświetlaczu pojawiał sie symbol P 1 o ile pamiętam. Po wyłączeniu znów pojawiały się kreseczki na wyświetlaczu.

 

U mnie wystąpił problem wręcz identyczny - czekałem czy ktoś też o czymś takim napisze. Zaprezentowany przez Ciebie symbol

--:-- pojawiał się zawsze rano a więc powiązałem go z jakimś problemem podczas nocnych aktualizacji EPG. Z początku rzeczywiście dało się go jakoś eksploatować ale z czasem dekoder coraz bardziej zamulał aż do całkowitego zawieszenia. Symbol P1 to nic innego jak pierwszy program w dekoderze na którym dekoder się uruchamiał po czym znów go wywalało. Za pierwszym "takim" razem po kilkudziesięciu próbach dekoder cudem się uruchomił (bez audio i video) i udało mi się jakoś wskoczyć w menu oraz przywrócić ustawienia fabryczne - pomogło ale tylko na jakiś czas i już z kolejnym zawieszeniem nie dało się zrobić nic. Dziś dekoder jest w serwisie i zobaczymy.

 

Ponieważ u mnie dekoder zaczął również szwankować krótko po zakupie zastanawiam się czy po prostu trafiają się wadliwe serie czy też jest to związane z charakterystyką użytkowania. Widzę, że Ty korzystałeś z modułu nCam (rozumiem, że N na kartę) a instalację antenową masz z zastosowaniem zeza - może to nic nie znaczy ale u mnie ten dekoder pracował w takiej samej konfiguracji. Czy podczas konfiguracji dekodera przełączałeś może, że na wejściu "A" dekodera jest Astra 19,2 a na wejściu "B" Hot Bird 13,0? (domyślnie jest na odwrót). Ja to zmieniałem więc może dlatego występowały problemy po nocnych aktualizacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się wielokrotnie. Na początku odsyłali do POLSATU, potem że dekoder jest dedykowany do C+ a na koniec że mam czekać na nowy soft,

oni testowali i było ok. Najprawdopodobniej testowali na starym module CI ( bez + ) których sprzedaż oficjalnie zakończona w połowie ubiegłego roku a nowe

tzn. CI+ weszły do dystrybucji na jesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz odpowiedź. Trudno oczekiwać od Technisata że przewidzi co zrobi np. Polsat. Ale pozytywnym jest zapowiedź patcha.

Niestety tak jest z tymi modułami CI+ (choroba wieku niemowlęctwa, z modułami CI też kiedyś były problemy nie tylko software'owe ale i hardware'owe), a że na największym niemieckim rynku poradzono sobie z tym jakoś to i produktów z wyższej półki na razie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem właśnie z ustawieniem parametrów dekodera w kwestii odbioru z innych pozycji satelitarnych. Posiadam konwerter twin, który ustawiłem na pozycję Hotbirda 13`E. Z tego samego ustawienia odbiera również Astrę 19`E. Interesuje mnie odbiór również Astry2 z pozycji 28,5`E. Wymaga to oczywiście skręcenia czaszy anteny o odpowiedni kąt. Nie jest to żadnym problemem i odbiór jest doskonały.

 

To o co chcę zapytać dotyczy bardzo enigmatycznego sposobu wyboru satelit w menu odbiornika.

 

Są tam cztery pozycje do wyboru czterech róznych satelit. U mnie działają tylko dwie:

A / A1 Hotbird

B / A2 Astra 19`E

A / B3

B / B4

 

Próba podpięcia satelity Astra 28,5`E do którejś z dwóch ostatnich pozycji nic nie daje! Brak sygnału! Dopiero kiedy usunę Hotbirda z pierwszej pozycji A / A1 i wybiorę dla niej Astrę 2 pojawia się sygnał. Jest to metoda dość kłopotliwa, gdyż później wracając na starą pozycję Hotbirda, muszę ponownie powtarzać całą procedurę wyboru satelity.

 

Teraz pytanie, co robię źle? Dlaczego nie daje się na stałe przypisać jakiegoś satelity do pozostałych dwóch pozycji w tym menu? :/

Może napisz z jakiej instalacji antenowej korzystasz, jeśli z obrotnicy to nie ustawiasz czterech satelit tylko na pierwszej pozycji wybieraszpozycjoner a inne ustawiasz na brak.

Jeśli chcesz ustawić na trzeciej lub czwartej pozycji satelitę to musisz mieć przełącznik diseqc 4/1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z obrotnicy w sensie urządzenia, gdyż każdą zmianę pozycji orbitalnej wykonuję ręcznie. Czasza anteny wisi u mnie na balkonie więc dostęp mam doskonały. Lekki skręt w lewo i mam Astrę 2. :D

Dziwi mnie i zaskoczyło działanie tego technisata ponieważ poprzedni dekoder, który miałem (zepsuł się), Golden Interstar dawał zaprogramować w menu dowolną liczbę satelitów na stałę i to także bez przełącznika deseqc. Wystarczyło skręcić anteną i już wskakiwał sygnał. W tym jest niestety inaczej. Denerwujące jest te stałe ustalanie satelity w menu. Powrót do hotbirda i znowu to samo! Tylko pierwsza pozycja A / A1 łapie sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że co antenę przekręcasz ręcznie? Czy masz siłownik z pozycjonerem który przestawiasz ręcznie.

Możesz jeszcze zrobić tak jak u mnie ustaw na pozycji pierwszej pozycjoner a na pozostałych trzech brak satelity i wejdź przyciskiem dalej aby sobie dodać satelity z których korzystasz.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że co antenę przekręcasz ręcznie?

 

Dokładnie tak robię. Żadnego siłownika nie posiadam.

 

Możesz jeszcze zrobić tak jak u mnie ustaw na pozycji pierwszej pozycjoner a na pozostałych trzech brak satelity i wejdź przyciskiem dalej aby sobie dodać satelity z których korzystasz.

pzdr.

 

Nie rozumiem, w jaki sposób ustawiasz pozycjoner na pierwszej pozycji? Jeśli włączę, w menu ustawiania anteny, opcję "diseqc" wtedy znikają pozycje anteny od 2 do 4 i pozostaje tylko sam hotbird. Nie ma opcji wyboru satelit po przejściu przyciskiem dalej. Nie wiem jak to robisz?

Ja przy antenie mam konwerter typu Twin. Jest to kowerter podwójny do jednoczesnego odbioru hotbirda i astry 19. Łączy go z dekoderem tylko jeden kabel więc nie wymaga przełącznika.

Mam jeszcze pytanie: do czego służy opcja Multyenne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę zmienię temat. EPG w tym dekoderze działa coraz gorzej. Usunąłem w konfiguracji Astrę, w dzienniku programów zaznaczyłem też tylko potrzebne programy, a dekoder mimo nocnej aktualizacji to i w dzień ma spore kłopoty. Brakuje danych dla wielu kanałów nawet na pasku informacyjnym. Oczywiście zawsze po pierwszym uruchomieniu dekodera i próbie włączenia EPG dekoder wyskakuje z EPG Download i po tym manewrze też nie zawsze wszędzie wszystko jest.

 

Także to w tym Technisacie kuleje i powinni nad tym popracować. Dziś się wkurzyłem brakiem danych na kanałach Canal+ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maresz, na pewno masz konwerter twin? Nie monoblock? Ustaw antenę na 28,5 i wyszukaj kanały (w menu jako A/A1 Eurobird). Lista Cyfry i tak się załaduje

@tomaszzz, wyłącz wszystkie aktualizacje (EPG i oprogramowanie), włącz "szybki start". Przy tych ustawieniach tuner chodzi najlepiej. (obserwacje użytkownika @Piotrek1982, które się sprawdziły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maresz, na pewno masz konwerter twin? Nie monoblock?

 

Chyba masz rację, ten konwerter to monoblock. Zapomniałem, pomyliłem nazewnictwo! :oops:

 

Ustaw antenę na 28,5 i wyszukaj kanały (w menu jako A/A1 Eurobird). Lista Cyfry i tak się załaduje.

 

Wiem, że się załaduje, ale problem w braku sygnału. Nie wiem dlaczego w taki sposób reaguje ten dekoder? Ja mam poukładane programy ulubione na liście 1 z hotbirda i astry, a na liście nr.2 z astry 2 i one są tam cały czas. Jest również lista Cyfry+ ale z tej nie korzystam bo układ mi nie odpowiada, a ona jest niestety niemodyfikowalna.

Czy mam rozumieć, że u Ciebie według ustawienia, które podałeś powyżej, sygnał hotbirda mimo wszystko się pojawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maresz mając monoblok masz dwa źródła sygnału, które w ustawieniach diseqc nazwałeś HotBird i Astra19. Kanały z Astry2 masz przypisane do źródła Astra28, które w tym momencie nie jest określone dlatego nie masz sygnału. Przestaw antenę nie zmieniając nic w ustawieniach diseqc i wyszukaj jeszcze raz kanały z Astry2 wybierając satelite do przeszukania HotBird lub Astre19 w zależności, którym konwerterem łapiesz sygnał z Astry2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...