Skocz do zawartości

Moduł ASTON do Cyfry HD


userHD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam!

 

Posiadam splitter clone+ do rozdzielenia Cyfry+. W grudniu kupiłem TV Samsung UE40ES8000 w którym zainstalowałem moduł Aston Crypt v 2.26 . Wszystko działało poprawnie do niedzieli kiedy w TV zainstalował się nowy firmware (002005). Od tego czasu TV nie wykrywa mi w ogóle modułu CAM. W menu -> system napis wspólny interfejs CI jest niepodświetlony. Dzisiaj wyszła nowa wersja firmware (002006) jednak aktualizacja nic nie dała bo TV nadal nie wykrywa modułu. Czy ktoś miał podobny problem? Dodam, że na module Aston pali się zielona dioda jednak na karcie clone+ diody już się nie świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam!

 

Posiadam splitter clone+ do rozdzielenia Cyfry+. W grudniu kupiłem TV Samsung UE40ES8000 w którym zainstalowałem moduł Aston Crypt v 2.26 . Wszystko działało poprawnie do niedzieli kiedy w TV zainstalował się nowy firmware (002005). Od tego czasu TV nie wykrywa mi w ogóle modułu CAM. W menu -> system napis wspólny interfejs CI jest niepodświetlony. Dzisiaj wyszła nowa wersja firmware (002006) jednak aktualizacja nic nie dała bo TV nadal nie wykrywa modułu. Czy ktoś miał podobny problem? Dodam, że na module Aston pali się zielona dioda jednak na karcie clone+ diody już się nie świecą.

 

Witam! mam też TV Samsung UE40ES8000, do tego Spliter BEZPRZEWODOWY Serwer RFLink 600 + KARTA RFLINK100 BEZPRZEWODOWA, zamierzam kupić moduł CAM CI (ponoć oryginalne CAM CI od C+ nie działają ze spliterami?), zaczynam mieć obawy o to czy mi też sie nie uwali ten Aston, daj znać jak rozwiązałeś problem,

nowym abonentem będe już w NC+ od 02.IV więc mam jeszcze parę dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@ircios, moduł semi-twin AstonCrypt 2.26 SECA, kosztujący obecnie niespełna 300 PLN, doskonale sobie poradzi z dekoderem twin, ponieważ można na nim jednocześnie wykonywać dwie czynności, czyli np, nagrywać program na jednym kanale kodowanym, a oglądać inny program na innym kanale kodowanym.

 

Do niedawna ów moduł był nazywany modułem dwu strumieniowym, nawet w terminologii fachowej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to wiem. nie traktuj mnie jak laika.zawsze twierdziłem,że to dwustrumiemiówka,ale atakowali mnie i dałem sobie spokój. ja mam tego astona(obecnie w szufladzie). miałem deka 2 głowicowego i właśnie tak nagrywałem. wyżej pisałem o prawdziwym module 2 strumieniowym,który nie jest tylko z nazwy :).nie musiałeś zazanaczać 2.26,bo z niższym softem też to dotyczy,a widomo,że chodzi moduły z zieloną diodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios, jeśli uraziłem, to przepraszam, ale piszę jasno, bo w końcu nie tylko dla nas jest to forum.

 

Ten, nazwijmy go amatorski moduł, doskonale sprawuje się praktycznie z każdą wersją oprogramowania i właściwie nie jest konieczne implementowanie w niego tej ostatnio wydanej.

 

Ba, bywa nawet, że potrafi się on samoczynnie zresetować do wersji oprogramowania, z którą wyszedł z manufaktury, co nie zmniejsza jego funkcjonalności, ale to trzeba sprawdzić empirycznie, bo zwykle jest to dla ogółu trudne do uwierzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...