Skocz do zawartości

UPC podział kablówki na 3 TV(cyfrowo i analogowo)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam pytanie do znawców tematu.Obecnie posiadam kablówkę Aster analogowo pakiet Basic.Jak wiadomo Aster został wchłonięty przez UPC.Chciałbym skorzystać z ich oferty np. pakiet Max HD i pakiet Canal +.I tu rodzą się pytania odnośnie podziału na 3 Tv.Rozumiem że dostane od nich dekoder UPC media box HD i na jednym tv będe miał pakiet Max HD i pakiet Canal +,ale czy jest możliwość żeby mieć na pozostałych dwóch tv normalnie kablówkę analogową(nie potrzebuje na dwóch pozostałych mieć cyfrowej tv.Rozumiem że kupuję jeden abonament cyfrowy, a analogowo mogę podzielić kablówkę w swoim zakresie czy tak?Rozumiem że jest to legalne?Z góry dziękuję za odpowiedzi.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak telewizja analogowa może być w każdym pomieszczeniu w domu.

U siebie w wynajmując mieszkanie innym założyłem UPC, wchodzi jeden przewód (dałem swój bo te z UPC są średniej klasy niestety, a instalacja była zakładana w trakcie remontu, więc wszystko ukryte jest w scianach), i jest rozdzielacz gdzie jeden przewód leci bezpośrednio do MEDIABOX, drugi do modemu Wi-Fi, a trzeci i czwarty lecą osobno na dwa pozostałe pokoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w tv analogowej mam wtedy te same kanały, tylko nie w HD i bez pakietu canal + bo do tamtych właśnie potrzebujemy dekoder Mediabox HD,a propo jak sprawuje się ten cały mediabox HD jakie ma wady i jakie zalety?

 

Nie.

Dekoder jest potrzebny do wszystkich kanałów nadawanych cyfrowo (DVB-C) bez względu na to czy są one w HD czy w SD ( to nie ma znaczenia) i bez względu na to jaki pakiet kanałów premium wybierasz.

Analogowo dostępne są te kanały które dana kablówka analogowo udostępnia. Nie muszą to być te same kanały które są w ofercie cyfrowej. Najczęściej w analogu jest 40-50% tego co w ofercie cyfrowej.

Trzeba też pamiętać że z każdym rokiem oferta analogowa w kablówkach będzie się kurczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...