Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat jakość TVP HD z HB jest bardzo dobra, nie wiem czego tu się czepiać.

W ogóle to śmieszą mnie te ciągłe mierzenia poziomu bitrate, to jest szukanie w dziury w całym. Są tacy, którzy nie mają zastrzeżeń do jakości obrazu, ale jak im się powie, ze bitrate wynosi xxx, to nagle stwierdzają, że obraz jest słaby :lol:

Ja nie muszę znać poziomu bitrate z każdego programu na każdym kanale TV, żeby stwierdzić czy obraz jest, ok, czy nie. Bitrate, to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zaczynają wymieniać bibliotekę filmów. Niedawno E=mc2 też leciało w 16:9 (tutaj było wyraźnie widać że to upscal) jednak zawsze jak dobrze pamiętam to film ten leciał w znaczku pocztowym.

No popatrz popatrz. A na innym forum jest wątek, gdzie są przykłady emisji w 4:3, jakie nam funduje TVP. Wątek ma już chyba dwa albo trzy lata. To się TVP obudziła rychło w czas :lol2:

Lepiej późno niż wcale :) Dobrze, że zaczęli cokolwiek robić w tym kierunku.

 

Po cichu liczę, że przez okres wakacyjny wymienią chociaż część kamer studyjnych. Skoro wydali tyle pieniędzy na uruchomienie HD, to może kupili już nowy sprzęt do HD, tylko do tej pory nie mieli czasu, aby go zainstalować :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie natomiast będzie tak. Słomiany zapał zgasł. Może kiedyś były chęci, ale uruchomienie TVP 1/2 HD kosztowało "tyle" słomianego zapału, że teraz TVP będzie już przez lata siedzieć na laurach i nic nie zrobi. Nawet TVP2 HD nie przeniesie na jakiś lepszy transponder, żeby jakość była podobna jak jedynka HD. Teraz mamy jedynkę HD i dwójkę Half Definition. Chyba wszyscy wiedzą o co chodzi. W ogóle wszystkie zmiany zablokuje beton i biurokracja.

 

Tylko jedno będzie na pewno się rozwijać. Narzekanie na spadek wpływów z abonamentu. Bo tylko narzekać TVP potrafi. Coś zrobić już nie. A coś sensownego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet TVP2 HD nie przeniesie na jakiś lepszy transponder, żeby jakość była podobna jak jedynka HD. Teraz mamy jedynkę HD i dwójkę Half Definition.

Wymagajmy realnych rzeczy. Jak TVP może przenieść TVP2 HD na inny tp jak nie ma żadnego własnego na HB. To tylko od platform zależy jak się dogadają i gdzie umieszczą ten kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie też od platform zależy skąd biorą sygnał. No zależy, bo to od Polsatu zależy, że TVP2 HD rzekomo ciągnie na satelitę z DVB-T.

 

Mnie zastanawia taka rzecz. Nie możesz sprzedawać kiełbasy w chlewie, bo przyjdzie sanepid i ci chlew z kiełbasą zamknie. Na satelicie mamy jednak możliwość sprzedawania kiełbasy w chlewie i nikogo to nie interesuje. O czym ja mówię? O jakości kanałów. Przykład Virgin TV. Toż to dno na dnie i na dodatek zamulone dno! A kanałów ze złą jakością jest sporo, bo prawie wszystkie mają złą jakość. Albo to skąd się bierze sygnał.

 

Postaw samochód nie tam, gdzie wolno, to ci wlepią mandat, albo odholują. Włącz telewizor i zobaczysz, że przepisy dotyczą tylko maluczkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma przepisów o ile mi wiadomo. Tylko mimo wszystko platformy by się starały o jakość, gdyby klienci głosowani "nogami". Czyli odchodzili, jeśli są rozczarowani jakością. A tu jednak jest tak, że ludzie cieszą się jak szpak na wiosnę, że "dali" nowe kanały i nie rozumieją, że jak "dali" nowe kanały, to wszystkie stare będą w jeszcze gorszej jakości. Mnie trafia jak czytam pełne zachwytu komentarze, że "dali" nowe kanały. Albo, że HD lub 3D. To co jest jest często nie do oglądania, więc jak ma być dobre coś nowego, skoro tego starego nie potrafią zrobić dobrze?

 

Więc czy ktokolwiek w TVP coś zrobi z tym, żeby TVP2 HD był tak dobry jak TVP1 HD, czy tylko będzie lament, że spadają wpływy z abonamentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

chodzą głosy (inne fora) że TVP nie może dogadać się z cyfrą+ co do umieszczenia TVP2 HD na swoim TP ( zwolniło sie już miejsce po przekazie HBO COMEDY HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chodzą głosy". Ktoś sobie po prostu wysnuł taki wniosek, prawdopodobnie nie mający oparcia w faktach. Jest to zwyczajne przypuszczenie, nic więcej. Swoją drogą, to dziwiłbym się Cyfrze+, żeby oferować swoim abonentom kanał telewizji publicznej, w jakości nie mającej nic wspólnego z HD. Osobiście w to nie wierzę, żeby Cyfra+ nie mogła się dogadać z TVP odnośnie obecności TVP 2 HD na swoim transponderze. Ciekawe jednak, dlaczego uparcie trzymają się zapchanego transpondera 12,265 V Cyfrowego Polsatu. Być może po EURO 2012 coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto odpowiedź na email w sprawie TVP1 i 2 w HD

 

EMAIL:

Wg. TVP kanały TVP1 HD i TVP2 HD sa ogólnodostępne i każdy operator

 

powinien zaoferowac nieodpłatnie te kanały. Taka informację podali w

 

Telekspresie, jak to jest w OrangeTV która żąda dodatkowej opłaty za

 

te kanały?? Kanały powinny sie znaleść od pakietu podstawowego a nie

 

WItaj HD który jest 30zł droższy!!!

 

 

 

Żądam wyjasnień, zapytanie wysyłam jeszcze do TVP z proźbą o

 

wyjaśnienia tej sytuacji...

 

ODPOWIEDŹ:

W nawiązaniu do maila chciałabym poinformować, że doradcy obsługujący portal orange nie zajmują się obsługą techniczną usług multimedialnych. Zatem w tej sprawie proszę o skontaktowanie się z infolinią wsparcia technicznego pod numerem 0 801 505 505 . Infolinia jest płatna - opłata za połączenie według cennika usług telekomunikacyjnych lub wg taryfy operatora. Doradcy udzielą wszystkich niezbędnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że emitują w znaczku, bo po powiększeniu znacznemu pogorszeniu uległby obraz.

 

Oglądałem dzisiaj ten odcinek Rancza na TVP1 HD i dla eksperymentu spróbowałem nawet zrobić powiększenie (w odbiorniku satelitarnym ustawienie "4:3 Pan&Scan", żeby obciąć pasy boczne, a w telewizorze "Powiększenie", żeby obciąć pasy na górze i dole) i przyznam, że wyszło to dość marnie. Mydlany obraz wyglądający gorzej niż zwykłe SD. Po minucie wróciłem do normalnych ustawień i dalej oglądałem już w znaczku :)

 

Też uważam, że nadawcy (bo to nie tylko TVP dotyczy) dobrze robią nadając to, co mają w wersji 4:3 z letterboxem, w wersji oryginalnej bez sztucznego powiększania! :brawo: Wolę oglądać w znaczku, ale w normalnej jakości, niż powiększony na cały ekran, ale w jakości mydlanej.

 

Szkoda oczywiście, że pierwszy sezon Rancza został tak dziwacznie zapisany. Ciekawe, co stało na przeszkodzie, żeby zapisać go na nośniku w pełnym 16:9? Przecież w 2006 roku TVP już produkowała niektóre seriale w pełnym 16:9, które teraz w powtórkach możemy tak właśnie oglądać (np. "Na dobre i na złe", "Egzamin z życia").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej. Ale zależało mi na przetestowaniu, jak to będzie wyglądało właśnie na TVP1 HD, bo jakość obrazu TVP1 HD (gdy jest emitowany materiał SD) jest jednak odrobinę lepsza niż TVP1 SD.

A strata jakości po powiększeniu jest widoczna i przeszkadza mi to bardziej niż windowbox. Na TVP1 SD pewnie wyglądałoby jeszcze gorzej. Ja nie powiększam. Stawiam na jakość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata widoczna jest bo powiększasz już w TV, gdyby TVP przed upscalem do 1080i powiększyła znaczek to by był git, oni nie robią tego z czystego lenistwa, trzeba by ręcznie takie powiększenie wprowadzać, a tak z automatu to co 16/9 leci na full ekranie a to co 4/3 z pasami po boku, nieważne czy letterbox czy nie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...