Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W HD pewnie będą nadawać jak przeniosą całą agencję informacyjną TVP z Jasnej na Woronicza czyli chyba za 3 lata. Mają sprzedać budynek. Wtedy będzie okazja. Tym bardziej, że będą musieli kupić sprzęt do nadawania, żeby stworzyć nowe studia.

Również będzie okazja do stworzenia TVP Info HD i dania go do DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. Małe zaskoczenie, Familiada w HD. Czyli jednak powoli bo powoli ale się rozwijają

Pogratulować panu Krajewskiemu, który od miesięcy starał się szpanować kanałami HD w sieci, których nikt nie chce oglądać, a sam nie produkował programu w wysokiej rozdzielczości dla telewizji ogólnokrajowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Również będzie okazja do stworzenia TVP Info HD i dania go do DVB-T.

Info w HD - może i tak, ale w DVB-T - wątpię. Naprawdę chętnie bym zobaczył naziemnie informacje w wysokiej rozdzielczości, ale jak w jednym multipleksie pomieścisz trzy kanały HD i jeszcze kilka tematycznych? To by musiała być Polsat quality! :lol2: Co innego, gdybyśmy mieli dwa całe multipleksy dla TVP. Byłaby taka opcja, gdyby o tym pomyśleć przy planowaniu kolejnych multipleksów, które zajmą miejsce dzisiejszych programów analogowych.

Sądzę raczej, źe ewentualne TVP Info HD będzie funkcjonowało jako kanał wyłącznie satelitarny. Kto wie, czy nie spróbują na tej okazji zarobić: TVP Info SD jako kanał bezpłatny, ale już za TVP Info HD braliby kasę od operatorów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam jeszcze [...] przede wszystkim Wiadomości, Teleexpress i Panoramę. Skoro TVN może nadawać informacje w HD to TVP również powinna.

Na początek Teleexpress i Panorama mogłyby przynajmniej w SD poprawić swoją jakość obrazu, bo obecnie jakość w tych programach jest jak z kasety VHS :/ Skoro Wiadomości mogą mieć dobry obraz, to czemu Teleexpress i Panorama nie? :]

 

oglądałem dzisiaj wiadomości i mimo wykazania maksimum dobrej woli nie zauważyłem tam dobrego obrazu - dla porownania upscalowany kanał TVN24 prezentuje się bez porównania lepiej (nie mówiac już nawet o HD na "n"-ce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No proszę. Małe zaskoczenie, Familiada w HD. Czyli jednak powoli bo powoli ale się rozwijają

Teraz dopiero zauważyłem że familiada jest w jakości hd ale "flagowy" program jaka to melodia cały czas w jakości sd.Jeśli porównamy jakość programu familiada i jaka to melodia to jakość obrazu tego drugiego programu jest na niskim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zauważyłem dzisiaj że na TVP1 HD i TVP2 (DVB-T) dołączono napisy angielskie. Ciekawe czy będą one dostępne przy polskich filmach/programach czy też dołączane (oby) do filmów w wersji angielskiej. Szkoda że TVP nie korzysta (jeszcze) z możliwości udostępnienia oryginalnej ścieżki dźwiękowej albo ja nie mam szczęścia na nie trafić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Korzysta, ale rzadko. Ostatnio w niedzielę na TVP1 HD leciał film Wciąż ją kocham w 5.1 org i z napisami. Napisałem o tym w wątku o TVP1 i również wrzuciłem próbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości włączyłem i muszę przyznać, że to że program jest na żywo to chyba najważniejsza informacja dnia, większego się nie dało?

A co do jakości, to już wszystko na ten temat zostało dawno napisane.

Jeszcze dużo programów na tvp 1 hd i tvp2 hd jest w kiepskiej jakości.Nawet program na żywo pytanie na śniadanie ma słaba jakość obrazu.Jaka to melodia niestety cały czas w słabej jakości.Na pewno nie jest to jakość hd.

Zauważyłem ze powtórka programu z sylwestra była jeszcze w gorszej jakości.Czyli można dojść do wniosku ze sprzęt odtwarzający nie jest najlepszej jakości bo powtórka to jeszcze większy zanik szczegółów.

Najlepsze kamery (5 sztuk) tvp ma w studiu przygotowanym na euro.Najlepszy sprzęt marnuje się bo nie jest często wykorzystywany.Powinni nadawać z tego studia wiadomości, programy sportowe i inne programy informacyjne wtedy każdy telewidz zaraz zauważy jakość hd. Każdy program nadawany z tego studia ma bardzo wysoka jakość obrazu. Aż dziwne że najlepszy sprzęt wykorzystywany jest tylko sporadycznie. Kolejnego euro jeszcze długo nie będzie

z11882464Q,Studio-ma-5-nowoczesnych-kamer-HD-i-25-metrowej-szerokosci.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni nadawać z tego studia wiadomości, programy sportowe i inne programy informacyjne wtedy każdy telewidz zaraz zauważy jakość hd.
Każdy :lol2: ? Polacy to "ciemny lud". Nie odróżniają SD od HD, no chyba, że porównają sobie Polonię 1 z Canal+ HD. Sądzę, że 90 proc. widząc napis HD wierzy, że to jest HD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Sądzę, że 90 proc. widząc napis HD wierzy, że to jest HD.

Chyba, że obraz na kanale "HD" jest nadawany w pillarboxie. :)

 

Nie odróżniają SD od HD

Pewnie dlatego, że nieraz kanał SD prezentuje się lepiej od kanału HD. Za doskonały przykład służy transponder Cyfrowego Polsatu, z którego nadaje między innymi TVP 2 HD. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I na tym polega ten chwyt, bo przeciętny człowiek patrzy na cyferki i jak zobaczy 1920x1080 to to mu wystarczy i dalej nie patrzy. Jest HD? Jest. A kogo obchodzi coś jeszcze :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...