Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mecz był jak na spotkanie towarzyskie na wysokim międzynarodowym poziomie - ciekawy dla konesera jak i laika a komentarz w TVP - dość przeciętny - mam porównanie gdyż obejrzałem właśnie powtórkę u konkurencji w celu zweryfikowania jak do tematu podeszła słoneczna platforma, już nie wspominając że studnio tam p rozpoczeło się o 18;00 !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Laskowski jak najbardziej dawał radę. Problemem był (i zwykle jest) nijaki Ulatowski. Dobrać fachowego co-komentatora Laskowskiemu i będzie elegancko.

 

Co do emocji to życzę powodzenia Szpakowskiemu w wymawianiu nazwisk piłkarzy RPA.. Pewnie zmienilibyście zdanie gdyby 1,2 czy 3 z głośników poleciało "ciabalala" czy "ciabangu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorym to nie dogodzi. Nie bylo zalosnego Szpakowskiego, to narzekania na Laskowskiego. A Laskowski to klasa sama w sobie, przypomnijcie sobie jego komentarz na EURO. Ulatowski jako ekspert, podobnie zreszta jako trener jest slaby, to fakt. Ale to nie wina Laskowskiego. Poza tym mecz marny, a doping to w ogole szkoda gadac. Niby 50 tys. ludzi na trybunach, a doping jak na rozgrywkach B-klasy, odglosy z lawki i boiska bylo slychac. ;) We wtorek to Angoli przynajmniej bedzie slychac i bedzie jakas atmosfera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy była gdzieś o tym mowa. - wczoraj przez przypadek włączyłem na TVP2 serial "Barwy szczęścia" i mile się zaskoczyłem, że był w HD, gdzie do tej pory był upscal. "M jak ..." dalej w upscalu. Widać powoli, sukcesywnie to się zmienia na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Polska-Anglia była w HD ? Nawet jeśli tak to w dvb-t straszna pikseloza, szczególnie piłkarze na tle murawy w dynamicznych scenach.

Dokładnie to samo odczułem oglądająć na DVB-T. Musiałem przełączyć na HD , bo by mnie chyba szlak trafił za przeproszeniem z tą jakością. Dość że nie umiemy poprowadzić meczu ( Zabawy z zamknięciem dachu) , to jeszcze nawet nie umią jej nawet solidnie w dobrej jakości transmitować.

Po prostu Witam w Polsce !

Za to odwrotnie jest z TVP2 HD, które na satelicie jest poniżej dna, a w DVB-T żyleta. :D

A u mnie jednak w HD jest o wiele lepszej jakości.

Na oficjalnym profilu "Familiady" na Fejsie zapowiedziano dziś, że od najbliższej soboty program będzie emitowany w jakości HD.
Już od soboty Familiada w jakości STEREO i HD! :)

Daje cytat i link do Postu na FB :)

 

https://www.facebook.com/FamiliadaTVP/p ... 0019235603

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film na taśmie filmowej jest przecież w jakości HD więc gdy się je zgrywa na nowo cyfrowo w formacie 16:9 to zgrywa się w HD. Co do "Znachora" to film mógł zostać nagrany wcześniej cyfrowo w formacie 16:9. Często przecież zdarzało się, że te stare polskie filmy (zwłaszcza historyczne) były nadawane panoramicznie. Gdy teraz to nadają to mamy już na całym ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie może być w HD, coś co nie zostało w HD nakręcone. Ten film jest stary, wtedy nie było techniki HD.

Oj Mister D zdiwił byś się bo jesli orginalną taśmę filmową poddasz cyfryzacji to uzyskasz rozdzielczość dziesięciokrotnie przewyższającą 1080p na. ... tak więc te filmy muszą podlec dodatkowej konwersji polegajacej na pogorszeniu jakosci aby każdy uzytkownik obejrzał film na swym odbiorniku o rozdzielczosci 1920x1080 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...