Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj rozwiązałem problem z nowym softem w mojej arivie 200. Wgrałem starszy, po czym przeszukałem kanały, ukazało się zarówno TVP1 HD jak i TVP 2 HD. Dzisiaj włączyłem tuner, i wszystkie dostępne kanały(HD i SD), w tym także TVP 2 HD działają poprawnie. Problem tkwi w TVP 1 HD - podczas włączania ukazuje się komunikat "brak sygnału", bądź czarny ekran. Czasami na sekundę jakiś tam dźwięk się pojawi. Zmienili transpondera, czy co? Nie chcę ponownie szukać kanałów, ponieważ poukładałem sobie już je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skuter, oby było tak, jak przypuszczasz, bo na TVP2 HD z transpondera Cyfrowego Polsatu żal jest teraz patrzeć. Pikseloza rzuca się w oczy nawet na mało dynamicznych scenach, no a na meczach to już jest kompletna żenada :/ Mam nadzieję, że nie trzeba będzie czekać całe lata, aż dla TVP2 HD znajdzie się jakieś lepsze miejsce na satelicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był sobie kiedyś taki Jaś Pytalski, co pytał wciąż o różne rzeczy. Ja pytam dlaczego nie włączysz sobie radia, jeśli chcesz słyszeć komentarz radiowy?

 

Inna sprawa to taka, że różnica w jakości pomiędzy TVP1/2 HD to przepaść. Trudno załapać dlaczego tak jest. Trochę w rodzaju - biorę do pracy dwie kanapki. Jedna jest ze świeżego chleba, a druga z czerstwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu sobie narzekamy na jakość TVP 2 HD, która nie ma nic wspólnego z HD a platformy cyfrowe mają nas gdzieś. Zwalnia się mejsce na transponderze Cyfry+ po HBO Comedy HD, ale czy to jest takie oczywiste, że zajmie je TVP 2 HD? Nie. Bo gdyby tak miało być, to pewnie stałoby się tak już pierwszego dnia od włączenia tego kanału na satelicie. Chyba, że niedogadane są jakieś szczegóły pomiędzy Cyfrą+ a TVP. Cierpimy na tym jednak my widzowie, bo zamiast kanału TVP 2 w jakości HD, mamy kanał TVP 2 ze znaczkiem HD w logotypie. I tyle, ten kanał ma wspólnego z HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz OPTICUM - HD X7 i korzystasz z TNK HD z nCAM HD z aktywną karta i tuner na kanale TVP1HD wyświetla zakodowane to problem tkwi w sofcie tu soft który rozwiązuje problem: http://www.mediafire.com/file/b4hu4utq2 ... 1.3.64.rar

 

Proszę mnie nie cenzurować tylko w merytoryczny sposób rozwiązać problem z dostępem w sposób legalny do TVP1 HD z oferty TNK HD !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 1 HD ... co się pod tymi literkami kryje? - w polsce to wysoka rozdzielczość i przyzwoita jakość dźwięku.... - moze obraz nie powana na kolana, jednak istotną różnicę po między SD i HD widać! Obraz nie jest idealny, bo miejsce na transponderach jest mocno ograniczone i bitter jest co najwyżej przeciętny! Jednak większość konsumentów nie widzi różnicy... - tak więc jak twierdzi TVP po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był sobie kiedyś taki Jaś Pytalski, co pytał wciąż o różne rzeczy. Ja pytam dlaczego nie włączysz sobie radia, jeśli chcesz słyszeć komentarz radiowy?...
A ja pytam w takim razie @kolec: po ci Ci TV? Dlaczego nie pójdziesz sobie na mecz?

 

Każdy słucha (i ogląda) jak chce... Uważam, że pomysł z podłączeniem trzeciej ścieżki dźwiękowej z głosem komentatora z PR podczas meczu był świetny. Właśnie po to są trzy ścieżki, żeby było z czego wybrać. Pytanie do pytania @kolec trochę bezzasadne bo chyba o to chodzi w postępie technologii (jakiejkolwiek, nie tylko SAT), żeby było więcej i łatwiej, a nie "mniej, gorzej i drożej". Skoro już wybraliśmy DAB+ (technologia bez równoległego przekazu video), to przynajmniej dobrze by było, żeby z tego typu imprez (tj mecz) przy przekazie DVB-T była możliwość wyboru sygnału radiowego jako jednej ze ścieżek dźwiękowych. Pomysł wart podtrzymania i dalszej realizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że gdyby nie strzał w stopę telewizji (bo tak to trzeba ocenić), to nikt nie miałby dzisiaj pretensji, bo nikt z widzów by sam na taki pomysł nie wpadł :P

A może kolega voitek wystąpi do tvp z petycją, by podczas olimpiady podkładali dźwięk z BBC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR i TVP to było nie było dwie osobne instytucje. Jeśli w TV komentuje X a w radiu Y, to obaj dostają pieniądze za komentarz w radio i w TV. Jeśli komentarz radiowy byłby wykorzystany w telewizji, to pojawiają się komplikacje, gdyż za ten fakt trzeba zapłacić panu Y. Chociaż w PL nie zawsze się płaci za wykonaną pracę, więc można by nie zapłacić. Teoretycznie jednak zapłacić trzeba i należy to uwzględnić w papierach. Dodatkowe koszty - pobrać dźwięk z PR, przetworzyć, wysłać w eter. Najważniejsza rzecz. Co to da? Znaczy ile osób byłoby takim faktem zainteresowanych? 1 osoba? Na pewno. Skoro jednak jedna osoba chce słychać komentarza radiowego, jak ogląda telewizję, to niech sobie raczej włączy radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR i TVP to było nie było dwie osobne instytucje. Jeśli w TV komentuje X a w radiu Y, to obaj dostają pieniądze za komentarz w radio i w TV. Jeśli komentarz radiowy byłby wykorzystany w telewizji, to pojawiają się komplikacje, gdyż za ten fakt trzeba zapłacić panu Y. Chociaż w PL nie zawsze się płaci za wykonaną pracę, więc można by nie zapłacić. Teoretycznie jednak zapłacić trzeba i należy to uwzględnić w papierach.
1. Obydwie instytucje są państwowe, więc za przekaz Państwo Polskie zapłaci Państwu Polskiemu, a pan X i pan Y dostają stawkę "za komentowanie", a nie za to do ilu i jakich stacji (bo to sprawa pomiędzy nadającymi stacjami - czyli j.w., a nie pomiędzy zatrudnionymi komentatorami w tych stacjach).

 

Dodatkowe koszty - pobrać dźwięk z PR, przetworzyć, wysłać w eter.
2. Przekaz - generalnie jest kosztem... więc wyłączmy przekaz TV. Przecież to też generuje koszty (?!). Po co jeździć tramwajem? Jeździjmy wszyscy rowerami. Przecież to też generuje koszty dla Państwa (bo komunikacja miejska nie jest dochodowa). Po co jeździć samochodem - lepiej pociągiem, bo przecież trzeba wybudować drogi... itd...

 

Najważniejsza rzecz. Co to da? Znaczy ile osób byłoby takim faktem zainteresowanych? 1 osoba? Na pewno. Skoro jednak jedna osoba chce słychać komentarza radiowego, jak ogląda telewizję, to niech sobie raczej włączy radio.
3. I tu się @kolec mylisz. Prześledź to forum od początku meczów i policz. Ale jeśli nie chcesz słuchać PR w TV to nie musisz. Zrób sobie wyjątek (w przeciwieństwie do innych osób wypowiadających się tu) i nie włączaj kanału PR w TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam mecze Euro na różnych kanałach HD, m.in. na naziemnych TVP 1 i 2 HD i różnice jakości obrazu są minimalne, w zasadzie nie niezauważalne dla przeciętnego telewidza. Ogólnie wszystko wygląda super. Jeśli jednak bardzo się uprzeć, to można ułożyć z tego coś w rodzaju rankingu:

1. ARD/ZDF HD (19°E) — jakość najlepsza.

2. M6 Suisse HD (9°E).

3. ITV/STV HD (28°E).

4. TVP 1/2 HD (DVB-T).

5. TRT/TRT 1 HD (42°E).

6. BBC/BBC One HD (28°) — jakość "najgorsza".

Nie znam dokładnego bitrate tych kanałów, a to co powyżej to jedynie moje indywidulane wrażenia wizualne z dużych ekranów — 50 cali plazma Panasonic, projektor Epson. Wrażenia te są jak najbardzie pozytywne i to w zupełności wystarcza (liczenie pikseli nie jest mi do niczego potrzebne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komentarza radiowego, to w tym momencie, a i wcześniej, nie nadążam. Ja oglądam mecze na kanałach niemieckich, bo nasi komentatorzy są nie do zniesienia. Może to o to chodzi? Jeszcze komentator byłby do strawienia, ale jak mu się doda byłego piłkokopacza, który zacznie się mądrować i podniecać kolorem butów i murawy, to ja wymiękam.

 

Jeśli chodzi o jakość, to moja kolejność jest taka:

1. Das Erste/ZDF

2. TVP1 HD

długo długo nic

3. TVP2 HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...