Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja dorzucę coś od siebie:

Trwa festiwal w Opolu i widać że puścili dziś native HD. Przekaz TVP 1 HD w DVB-T jest w miarę dobrej jakości, sceny statyczne ok, bardziej dynamiczne jest trochę gorzej, ale jak na możliwości bitrate ok. Natomiast satelita powiedział bym że w porównaniu z dniem wczorajszym to jest bardzo dobrze. Jeszcze przekaz powinni trochę doszlifować by programy native HD dorównywały tym z TVP HD (dziwna ostrość i lekkie rozmazanie czasami).

Przekaz TVP2 HD podczas "Na dobre i na złe" również dobry. Jedyne moje źródło to satelita. Widać było że transmisja była również w native HD. Mogłoby być lepiej, ale z tego tp. co nadaje TVP2 HD lepiej na pewno nie będzie.

Muszę pochwalić TVP, bo dziś materiał w HD emitują w jakości przystającej polskim realiom. Jednak widać jeszcze ogromne braki kontentu w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati82-dokładnie tvp1 lepsza jakosc

 

TVP1 HD - 12137 kb/sek screen: http://www.ufast.eu/pics/3546281opole.png

TVP HD - 9705 kb/sek http://www.ufast.eu/pics/499229tvphd.png

Audio oczywiście stereo 384kb/sek na obu i można zmienić na DD+

według mnie wielkiej różnicy nie widać.

 

A na Eurobird dajcie parametry to zmierzę ja mam obrotnice i dużą antenę to zaraz przekręcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jakość z dvb-t też bardzo dobra ,świetne ujęcia z kamer ,niestety artystycznie słabo ,koncert "szalone lata 60" - taki sobie .Występ Maanamu 100% z playbacku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardzo dziwny problem: na TVP 1 HD mój tuner odmawia działania po kilku minutach oglądania sygnału (opticum 9600 hd ts, karta cyfry w astonie), a na TVP HD wszystko chodzi jak należy i żadnego problemu nie ma. Z ciekawości przepiąłem kabel sat do SkyStara 2 HD CI i przerzuciłem astona z kartą tutaj: TVP 1 HD nie da się w ogóle oglądać bo mam zacinki obrazu przy ok 85% sygnału (wg wskazań dvb viewera), a tvp hd chodzi pięknie z dzwiękiem 5.1. Z innymi programami z 11449 nie mam problemów, jedynie na tvp 1 hd jest coś nie tak :/

 

oglądałem przez jakiś czas tvp 2 hd i tam bitrate skakał z 4-12 Mb, jakość była bardzo średnia... mam nadzieję, że w DVB-T jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżka Dolby Digital Plus (TVP 1 HD) nie ma zdefiniowanego języka, przez co mój telewizor przy każdym przełączeniu kanału ustawia się na zwykłe MPEG, które identyfikuje się jako język polski.

Czy mógłby ktoś to przekazać Emitelowi? Niestety by zmienić ścieżkę muszę wchodzić przez kilka zaawansowanych ustawień w TV, co jest strasznie niewygodne. I tak przy każdym przełączeniu kanału na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc: mój aston się wybitnie nie lubi z modułem Neotion Viaccess (używam do CanalSat'u). Jakimś cudem ruszyło tvp 1 hd na prog dvb pro i o dziwo chodzi bardzo przyjemnie z przyzwoitym bitratem 6-13 Mb, dźwięk 5.1, przyjemnie się Opole ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie mogę wyszukać TVP2 HD - po prostu nie znajduje mi go. Mam Ariva 120 Combo...

pod nazwą ch-3106 też nie znajduje

pomoże ktoś?

 

Dodam, że TVP1 HD znalazło bez problemu i działa (Jakość super :D )

U każdego wyszukuje pod inna nazwa np u mnie dvbdream lapie pod nazwa nameless_3106

Popatrz uważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...