Skocz do zawartości

SAMSUNG DSB S 305 G vs Echostar DSB 717


user182
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oczekuje na Echostar'a 717 i jak go dostane to przetestuje i napisze ktory lepszy gdyz miale stycznosc z Samsungiem i wiem ze sie dobrze sprawuje tylko na TVN jak wylaczy sie go z zasilania i wlaczy to ustawia sie na pol AC3 i osoby ktore nie kozystaja z wyjscia optycznego beda mieli cisze w glosnikach od telewizora. podobna sytuacja sie rodzi przy ponownym przeszukaniu satelity. dodatkowy mankament to znikajace EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wybieram się w sobotę do dystrubutora by podpisać umowę i wziąsc Echostar dsb717. Po prawdzie mam mieszane uczucia.

Jak tak czytam te i inne fora i jeszcze słysze od znajomych, że mają problemy z dekoderami to nasuwa się wniosek, ze w CP same złomy wciskają ludziom :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A skąd wiesz że się nie przełącza?? Ja mam ten dekoder i jak włącze jakiś kanał w prawdziwym 16:9 to bezproblemowo rozciąga mi obraz i pasy znikają (nawet momentu przełączenia nie widać). Telewizor oczywiście musi być w trybie szeroki ekran, a nie 16:9, ale w moim przypadku (mam crt Philipsa pw9551) telewizor się sam przełącza więc nic nie muszę robić. Obecnie żaden z polskich kanałów w cyfrowym polsacie nie nadaje w 16:9, nie jestem pewien ale chyba niemiecki ZDF jest w 16:9 bo właśnie na tym kanale mi się dekoder przęłącza.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że się nie przełącza?? Ja mam ten dekoder i jak włącze jakiś kanał w prawdziwym 16:9 to bezproblemowo rozciąga mi obraz i pasy znikają (nawet momentu przełączenia nie widać). Telewizor oczywiście musi być w trybie szeroki ekran, a nie 16:9, ale w moim przypadku (mam crt Philipsa pw9551) telewizor się sam przełącza więc nic nie muszę robić. Obecnie żaden z polskich kanałów w cyfrowym polsacie nie nadaje w 16:9, nie jestem pewien ale chyba niemiecki ZDF jest w 16:9 bo właśnie na tym kanale mi się dekoder przęłącza.

Pozdrawiam:)

 

Wszystko ok ja mam TV crt Panasonica. TV sam przełącza sie w panorame tylko wtedy jak w tunerze mam ustawione tryb 16/9 (no to logiczne) ale wtedy na kanałach 4/3 mam pasy po bokach. Masz tak samo czy mój tuner jest walnięty. To jest troche chore. Przy połączeniu przez component wogóle nie reaguje na sygnał 16/9. Moim zdaniem jest coś nie tak z oprogramowaniem tunera. Jak już pisałem na starym dekoderze cyfry jeżeli jest sygnał 4/3 obraz pozostaje bez zmian, a tv przełacza sie w "szeroki" jeżeli jest 16/9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina oprogramowania dekodera, tylko poprostu polsatowski samsung podaje sygnał dla tv że obraz jest 4:3 i telewizor wyświetla taki sygnał jaki dostaje czyli masz pasy po boku. Ale przecież zawsze możesz sobie sam przełączyć tv w "szeroki" i po problemie, jeżeli lubisz rozciągnięty obraz oczywiście :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...