Skocz do zawartości

Aster


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Od 1 czerwca znika LUXE TV HD. W zasadzie według mnie powinno to skutkować możliwością zerwania umowy, co zresztą zrobiłbym z miłą chęcią. Pojechałem do Punktu Obsługi i ... po bardzo ciężkiej rozmowie nic ;-) Padają różne argumenty:

1. Pan może mi odłączyć pakiet HD, ale reszty nie - gdy mówię, że umowa to umowa i obowiązuje na wszystko pojawia się nowy argument:

2. Mam gwarantowane 32 kanały w ofercie i oni mi to dają - oczywiście w umowie stoi jak wół "32 programy w pakiecie Basic" - a usuwają z HD Packu, w ogóle zastanawiam się czy to nie jest niedozwolona klauzula,

3. Wreszcie Pan mi mówi, że nie mogę i już - a pakiet HD może mi odłączyć "dla utrzymania klienta" ...

 

Po prostu jedno wielkie "Ehhh..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pan może mi odłączyć pakiet HD, ale reszty nie - gdy mówię, że umowa to umowa i obowiązuje na wszystko pojawia się nowy argument:

 

I tu Pan ma racje. Luxe HD jest częścią PAKIETU DODATKOWEGO (PREMIUM) z którego korzystasz. I z tego pakietu możesz zrezygnować (jesli miałeś w promocji - bez ponoszenia kar).

Gdyby kanał Luxe HD był częścią oferty ogólnodostępnej - wtedy byś mógł zrezygnować z całej kablówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

stoje przed wyborem astra/cyfra. pisze w tym temacie bo zakładam że mieliście także mozliwosc takiego wyboru jak ja. (niekazdy moze miec astre ale cyfre raczej tak). No własnie, co tak suma sumarum, jest w tym momencie korzystniejsze, pod kątem:

 

 

 

-jakości obrazu

 

-ceny pakietów w stosunku do tego co zawierają

 

-przyszłości pod wzgledem dodawania nowych kanałów

 

- i generalnie ogolnej oceny

 

 

 

Nie wiem czy moge zadac to pytanie ale tak, co jest lepsze !!?!?!

 

 

 

Interesuje mnie (prócz oczywiscie podstawy), c+. c+hd, przydaly by sie kanaly naukowe również w hd. No i własnie. tego nie musicie mi mówic, Polsat to wielka pzrewaga ASTRY. ale cyfra to cyfra, i dlatego mam dylemat.

 

 

 

aha, okablowanie przygotowane pod splittera w raziue czego.

 

 

 

aha, i jak z opłatami za PVR w atrze a jakw cyfrze, bo nigdzie w cennikach tego niema.

 

 

 

Mam jeszcze takie pytanie, moze troche nie na temat ale podciągne tu:

 

 

 

czy lepiej kupić swój tuner czy brac od astry/cyfry ?? pytam bo napewno nie bedzie mnie stac na dwugłowicowy tuner. Maxymalnie to PVR READY i tu rodzi sie kolejne pytanie. Różnice miedzy PVR - dwie głowice a PVR na usb. Na czuja stwierdzam że ten pierwszy czyni nagrywanie i odtwarzanie w locie, mozna tez nagrywac wiele kanałów a oglądac inny. Na pvr ready nagrywam tylko to co widze i odtwarzam tylko jak skończe nagrywac. czy dobrze to napisalem ?? bardzo bardzo bardzo ,prosze o pomoc w yborze i odp na wątpliwe pytania. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Informujemy, że od 1 września 2010r. następujące zapisy Regulaminu ogólnego świadczenia usług telekomunikacyjnych przez ASTER Sp. z o.o. otrzymują poniższe brzmienie:

 

Par. 10 ust. 1

W przypadku zawarcia Umowy poza lokalem Operatora - Abonentowi przysługuje prawo do odstąpienia od Umowy (odrębnie w zakresie każdej z Usług). Odstąpienie od Umowy musi zostać złożone pisemnie, w terminie dziesięciu dni od dnia jej zawarcia. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie do Operatora oświadczenia o odstąpieniu przed jego upływem. W razie wykonania przez Abonenta prawa odstąpienia od Umowy zawartej poza lokalem Operatora w stosunku do dowolnej Usługi, wówczas odpowiednio dla danej Usługi Umowę uważa się za nie zawartą.

 

Par. 10 ust 14

W przypadku zawarcia Umowy o świadczenie danej Usługi lub Usług (w tym łącznie z dokonaniem Aktywacji), związanego z korzyściami przyznanymi Abonentowi, roszczenie Operatora z tytułu jednostronnego rozwiązania Umowy w zakresie danej Usługi lub Usług przez Abonenta lub przez Operatora z przyczyn leżących po stronie Abonenta przed upływem terminu ustalonego w Umowie nie może przekroczyć określonej w Umowie (w tym w Regulaminie promocji) wysokości przyznanych korzyści pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania.

 

Par. 10 ust. 17

Operator doręcza Abonentowi oraz podaje do publicznej wiadomości treść każdej zmiany w Cenniku, z wyprzedzeniem co najmniej jednego okresu rozliczeniowego przed wprowadzeniem tych zmian w życie. W przypadku braku akceptacji zmiany w cenniku, abonentowi przysługuje prawo wypowiedzenia umowy, przy czym w przypadku wypowiedzenia przez Abonenta umowy w przypadku braku akceptacji podwyższenia Opłaty okresowej za daną Usługę, Operatorowi nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze wobec Abonenta, a także zwrot korzyści, o którym mowa w ust.14 niniejszego paragrafu. Oświadczenie o rozwiązaniu Umowy dla swej skuteczności powinno być doręczone Operatorowi w terminie co najmniej 7 dni przed datą wejścia w życie nowych stawek Opłat okresowych za daną Usługę lub odpowiednio innych zmian w Cenniku.

 

Par.10 ust.18

Operator zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień Regulaminów, przy czym jeżeli Abonent nie zaakceptuje zmiany Regulaminów, wówczas ma prawo rozwiązać Umowę w zakresie świadczenia Usługi objętej zmianą Regulaminu ze skutkiem od pierwszego dnia wprowadzenia zmiany Regulaminu w życie, o ile bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa zastrzegają takie uprawnienie. W takim przypadku oświadczenie o rozwiązaniu Umowy dla swej skuteczności powinno być doręczone Operatorowi w terminie co najmniej 7 dni przed datą wejścia w życie zmiany Regulaminów. W przypadku rozwiązania Umowy o świadczenie danej Usługi z powodu zmiany warunków Umowy określonych w Regulaminie, Operatorowi nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze wobec Abonenta, a także zwrot korzyści, o którym mowa w ust.14 niniejszego paragrafu, za wyjątkiem przypadków, gdy konieczność wprowadzenia powyższych zmian, wynika bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa, w tym również usunięcia niedozwolonych postanowień umownych.

 

W przypadku braku akceptacji powyższych zmian, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania umowy abonenckiej do 24 sierpnia 2010r.

 

Ponieważ zmiany w Regulaminie ogólnym stanowią dostosowanie postanowień Regulaminu do przepisów prawa telekomunikacyjnego oraz do wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 27.05.2010 r. w przypadku rozwiązania umowy przed końcem okresu zobowiązania wynikającego z warunków promocji, ASTER przysługiwać będzie roszczenie odszkodowawcze oraz proporcjonalny zwrot korzyści przyznanych Państwu przy zawarciu umowy.

 

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że postanowienia w ogólnych wzorcach umownych ostatecznie uznane za klauzule niedozwolone nie wiążą konsumentów po wpisaniu tych postanowień do rejestru klauzul niedozwolonych.

 

Salony ASTER: Warszawa: ul. Marynarska 13, al. Jana Pawła II 78, pl. Hallera 6, Kraków: Lubelska 29, Zielona Góra: ul. Bohaterów Westerplatte 13

Infolinia: 0 801 014 014 lub 0 22 4 014 014*, fax: 0 22 411 57 57, Strona internetowa: http://www.aster.pl

Adres korespondencyjny: Aster Sp. z o.o., ul. Domaniewska 50, 02-672 Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mały przykład jak infolinia Aster kłamie.

Pod koniec lipca zadzwonili do mnie (kończyła mi się umowa), że mają taki pakiet promocyjny: dekoder cyfrowy+net+komórka. Całość 100 zł. Pytam konsultanta, na co mi ich komórka. A on, że się przyda, a i tak nic nie kosztuje" "żadnych dodatkowych opłat". Upewniłam się jeszcze, czy za pakiet tv i internet nie płaciłabym mniej. "Koszt byłby taki sam" - mówi konsultant.

 

Jak taki sam, to niech będzie. Zgodziłam się telefonicznie, umówił montera na ten dekoder (miałam analog). Potem przyszedł pocztą regulamin promocji: faktycznie 50 zł tv i 50 zł internet.

A teraz przyszła faktura: doliczyli mi za komórkę 1 zł aktywacji i 7 zł abonamentu co miesiąc. To się nazywa "żadnych dodatkowych kosztów".

Żeby tak ludzi oszukiwać dla paru złotych - żenuła. Umowa jest niestety na dwa lata - ale potem z Aster koniec. Gorszy jest chyba tyko CP.

Ostrzegam wszystkich: nie wierzcie infolinii Aster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aster rzadko przejmowało się swoimi klientami, obecnie główny nacisk położyli na rozwój telefonii i internetu mobilnego. Brak jakiejkolwiek poprawy jeśli chodzi o ofertę programową z internetem podobnie kiedy konkurencja już dawno jest daleko w przodzie. Dziwie się, że Aster wciąż jest uważany za 4tego operatora w Polsce. Dodatkowo teraz podwyżka za TV, niewielka ale zawsze, takie posunięcie na pewno nie poprawi ich sytuacji. Jednoznacznie widać, że Aster postanowiło iść najmniejszą linią oporu do czasu przejęcia, jeśli oczywiście znajdzie się ktokolwiek by przejąć tą sieć. Zawsze starałem się być obiektywny przy ocenie usług Aster ale przy takiej polityce tej firmy nic dobrego nas - użytkowników nie czeka. Jak tylko nadarzy się okazja zmieniam operatora, mam nadzieje, że choćby po nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
To już pewne. W ciągu najbliższych miesięcy sieć Aster, czwarty operator telewizji kablowej w Polsce pod względem liczby abonentów, zmieni właściciela. Lista zainteresowanych jest długa.

O sprzedaży sieci Aster mówi się od dawna. Dzisiaj agencja Reuters powołując się na swoje źródła poinformowała, że sprzedaż sieci Aster właśnie się rozpoczęła - fundusz

Mid Europa Partners, właściciel Aster, rozesłał już dokumenty informacyjne do potencjalnych zainteresowanych.

 

Wcześniej właściciele sieci Aster deklarowali, że sprzedaż może nastąpić na przełomie 2010 i 2011 roku. Kolejka zainteresowanych przejęciem jest długa. Chęć uczestniczenia w konsolidacji rynku od dawna zapowiadają konkurenci Astera - sieci UPC Polska, Vectra i Multimedia Polska. Kablówką interesują się także spółki telekomunikacyjne

- Telekomunikacja Polska oraz Polkomtel, operator komórkowej

sieci Plus.

 

Sieć Aster prowadzi swoją działalność w trzech miastach: Warszawa, Kraków i Zielona Góra. Na koniec pierwszego półrocza spółka posiadała 380 tys. abonentów

telewizji analogowej, 91 tys. abonentów telewizji cyfrowej, 174 tys. abonentów Internetu, 68 tys. abonentów telefonii stacjonarnej oraz 55 tys. abonentów telefonii komórkowej.

 

Mam nadzieję, że ostatecznym kupcem zostanie Vectra lub Multimedia, bo UPC jest drogie, z tego co ostatnio patrzyłem cenniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomo21, najlepiej będzie jak Aster zostanie przejęte przez UPC. Jest to w tej chwili najlepsza kablówka w Polsce i wcale nie jest taka droga. Pakiet Select HD kosztuje 65 PLN, a za 190 PLN masz pakiet Max HD z nagrywarką, net 25 Mb/s i telefon z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci stacjonarnych w Polsce przez całą dobę

Co do Multimedii, to byśmy wpadli z deszczu pod rynne. Już lepiej niech zostanie Aster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na razie nic się nie zmieni.

Teraz czekają na zgodę UOKiK. Transakcja ma zostać zakończona do czerwca 2011 roku. I najwcześniej koło tego terminu można spodziewać się ujednoliconej oferty. Ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że oferta TV i net Aster zostanie zrównana z UPC, a do UPC dojdzie telefonia komórkowa i mobilny net.

 

Jednak wiele wskazuje, że Święta Bożego Narodzenia oraz Wielkiej Nocy będą spokojne dla abonentów Aster :D

 

PS. Zmiana właściciela nie uprawnia do rozwiązania umowy. Przecież formalnie UPC przejmuje tylko Aster, więc Aster nadal istnieje ;). Nie martw się, UPC juz znajdzie pomysł na to, by zatrzymać klientów, którzy mają dotychczasowe umowy promocyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...