Skocz do zawartości

Aster


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oferta analogowa się dla Ciebie liczy? Przecież i tak to będzie powoli wyłączane, także nie ma sensu się w to pchać, cyfrówka niesie ze sobą właściwie same korzyści, no może nie dla piratów, którym łatwiej jest odkodować sygnał analogowy niż cyfrowy. Nie zdziw się, gdy w ciągu kilku najbliższych lat telewizja analogowa zostanie wyłączona, nie ma sensu tak nadawać.

 

Analog pozostanie (w ograniczonej postaci) jeszcze bardzo długo i bardzo dobrze, bo to jest wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta Vectry (która kupiła Spray'a) jest nieco droższa, ale i tak

jest 35,- PLN taniej niż w Aster za pakiet którego używam, a ponad to

C+ i HBO w cenie (nie wspomnę o wielu innych kanałach, w tym HD)

Internet o połowę szybszy

a telefon... zamiast 30, aż 200 minut w abonamencie(!!!)

 

Tylko szlag człowieka trafia, że nic po za Aster nie ma w bloku:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aster (Wawa) zrobiło mi wczoraj wspaniałą niespodziankę. Wraz z trzema kolejnymi fakturami przesłali zmiany wszystkich regulaminów i cudowną dla mnie informację że w związku z tym mam prawo rozwiązać z nimi umowę nie ponosząc kosztów zerwania umowy! Bardzo poprawiło mi to humor. Pożegnam się z nimi po niecałym pół roku, bo takiego badziewia jak ta firma to jeszcze nie poznałem. Co prawda internet jest ok, ale oferta tv to istna porażka. Niestety wcześniej tylko oni oferowali "usługi" na moim osiedlu, dziś już mam do wyboru jeszcze Spray, Multimedie i chyba UPC. Żegnaj więc Aster!! :jupi::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

czy u Was równiez nie ma duzej różnicy miedzy analogiem a cyfrowym, czy może monter nie przyłóżyl sie za bardzo do ustawienia poziomu sygnalu i można coś z tym zrobić?? Generalnie bede wdzieczy za jakieś opinie w tej kwestii.

Słuchaj różnica między analogiem a cyfrówką jest zwykle ogromna - wiem po sobie. Może są to chwilowe trudności z obrazem i wszystko się za chwilę wykrystalizuje. Monter nie mógł się przyłożyć do ustawiena sygnału, bo sygnał leci z centrali Aster, a poza tym sprawdź wszystkie podpięcia między dekoderem, a tv...

 

 

Wiesz co, sprawdziłem polaczenie, wydaje sie byc OK. Ale na TVP 1 czy 2 to jedna wielka pixelioza!!! Jak przelaczylem na analog, to wydawał sie dużo lepszy... :/ Telewizor jest niezly, wiec juz nie wiem o co chodzi. Jakoś nie podoba mi się ten kabel HDMI co byl razem z dekoderem od Aster. Czy jego zmiana moze cos poprawic????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiam nad rozw. umowy tymbardziej ze aster wprowadza jakies ograniczenia w internecie ponoc,

Nie jakieś ograniczenia, tylko Aster będzie odcinał abonentom internet, jeżeli ci będą pobierali z sieci nielegalne pliki z muzyką czy filmami, czy nielegalne oprogramowanie komputerowe, a co ciekawe będą też odcinać dostęp do sieci, jeśli abonent sam będzie udostępniał w sieci takowe pliki. Innymi słowy, Aster rozpoczyna walkę z piratami. Więcej :arrow:http://media2.pl/telekomunikacja/46983-aster-zablokuje-internet-piratom.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, bo można ściągć rzeczy nie objęte prawem autorskim, wtedy wysyłać można ile się chce. Poza tym jest Rapidshare, gdzie nic sie nie wysyła.

Podstawowe pytanie, to czy nie bedą wycinać abonentów w ciemno, uznając że skoro było połączenie przez port który służy sieciom wymiany plików to było piracenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuje jak napisac wypowiedzenie z uwzgl. zmian regulaminu w aster ??

 

Dane abonenta

 

Zgodnie z przysługującym mi prawem wypowiadam umowę o abonament w trybie artykułu XX paragraf X Regulaminu Umowy o Abonament w związku ze zmianą Regulaminu Umowy o Abonament z dniem 01.01.2009.

 

Podpis właściciela

 

Mam u nich TV, internet i telefon. Czy to wystarczy, orientuje sie ktos ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem z asterem - analog+net. Neta sobie chwalę, bo jest stabilny, choć drogi. Martwi mnie trochę wzmianka o odcinaniu ściągających z neta. Tylko ciekawi mnie czy to nie jest po prostu zasłona dymna. Jestem już dawno na umowie na czas nieokreślony, więc w każdej chwili mogę im podziękować, a odcinanie sygnału, bo coś ściągnąłem może być q temu powodem.

Nie ukrywam, że jakoś mnie to nie przeraża. Może dlatego, że na ich 1Mbicie ściągnąłem tyle, że na pewno ich to zastanowić musiało. Do tej pory nie dostałem od nich ani wmianki o tym, że o tym wiedzą. A przecież wystarczy zidentyfikować ip jako ip trackera torrentowego, by wiedzieć, że ten ktoś coś ściąga. Nikt mi nie powie, że loguje się na torrenty, żeby ściągać legalne rzeczy. Czemu zasłona dymna? Ponieważ może być tak, że opinia publiczna zobaczy, że aster ma zamiar karać piratów, podczas gdy w rzeczywistości będą karane albo fikcyjne osoby albo nikt nie ucierpi.

 

Analog pozostanie. Mozna odnieść wrażenie, że aster przerzuca co ciekawsze kanały do cyfry celem naciągnięcia klientów oglądających te kanały do zakupu czegoś droższego. Niestety, nie każdemu jest to potrzebne i nie każdy widzi różnicę między analogiem, a tym "sygnałem cyfrowym". Owszem słyszę odgłosy, że ceny idą w górę no ale cóż zrobić. Gdzie nie idą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operator wydał mały komunikat w sprawie tego nieszczęsnego Internetu :P Jego treść zamieszczam poniżej ;)

 

 

Stanowisko ASTER Sp. z o.o. w odniesieniu do styczniowej zmiany Regulaminów ASTER, oraz bieżących artykułów prasowych dotyczących piractwa internetowego.

 

 

1. Nie zmieniły się ani zasady postępowania ani polityka Operatora na okoliczność naruszeń Regulaminu internetowego. Od wielu lat, ASTER umieszcza w Regulaminie zasady korzystania z usługi internetowej, oraz procedurę postępowania w razie naruszeń Regulaminu zakazane są i były działania sprzeczne z prawem i tzw. „netykietą”. Ostatnia zmiana Regulaminów nie wprowadziła w tej kwestii (oprócz zmian redakcyjnych) żadnych nowych uregulowań. ASTER nie ogranicza i nie zamierza ograniczać pobierania plików z Internetu, a zapis regulaminowy (par. 5 ust. 2.1 Regulaminu szczegółowego świadczenia usług dostępu do internetu) dotyczy wyłącznie działań, które stanowią naruszenie prawa.

2. ASTER nie monitoruje zawartości danych przesyłanych przez Abonentów i nie ma możliwości stwierdzenia które pliki są pobierane zgodnie z prawem, a które nie. Jednakże w wypadku otrzymania informacji, że użytkownik określonego adresu IP dokonuje nielegalnych czynności, ASTER nie może takiego zawiadomienia zignorować i ma prawny obowiązek, tak jak każdy inny dostawca usług internetowych, podjąć działania (np. zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną).

3. Zgłoszenia o naruszeniu praw autorskich mogą pochodzić z różnych źródeł (np. właścicieli tych praw, organizacji działających na rzecz ochrony praw autorskich, organów ścigania, osób trzecich, administratorów innych sieci LAN). Każdorazowe zgłoszenie analizowane jest odrębnie, przede wszystkim w celu uprawdopodobnienia opisanych zdarzeń. W chwili uprawdopodobnienia danego zdarzenia, każdorazowo dostosowywany jest zakres działań, zgodnie z procedurą stosowaną przez ASTER, specjalnie uzgadnianą w tym zakresie z Prezesem Urzędu Ochronny Konkurencji i Konsumentów.

Nasze wieloletnie doświadczenia pokazują, że w każdym przypadku, powiadomienie Abonenta o zarzutach skutkuje rozwiązaniem problemu.

 

4. ASTER jako nieliczny z Operatorów, nigdy nie stosował i nie zamierza stosować limitu pobieranych danych

przez Abonentów, natomiast zasady korzystania z Internetu opisane w regulaminach ASTER nie

wyróżniają się na tle procedur powszechnie stosowanych na rynku przez innych Operatorów.

 

źródło: ASTER

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...