Skocz do zawartości

Moduł CANAL+ HD


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wracając do tematu "starych" modułów i ich wymian z "11" na "4". Ja wczoraj odebrałem takowy i u mnie wszystko śmiga jak należy włącznie z kontrowersyjnym transponderem 11. :brawo: Jestem cały w skowronkach. Happy, happpy, happy, happy!!! :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moduł CAM-a 1gen.

Wersja oprogramowania: C+ 1.04.007

Wersja systemu: 1.03.03

Wersja Mediaguard: ver 01.03 R 08 (07/01/05)

numer aktualizacji: 2

 

Ferguson Ariva 202E na nim działa sama Karta C+ w gnieździe CA, jak i działa moduł CAM w gnieździe CI. Kanały z 11 411 działają poprawnie.

Jedyna różnica to taka ze przełączanie kanałów jest dużo szybsze na CA niż przez CAM na CI.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Raz na wozie, raz pod wozem. :)

 

Miałem już swoją przygodę z fergusonem, ale po przejściach zdradziłem go dla innych producentów, ale trzeba przyznać, że jeśli chodzi o oprogramowanie, to Ferguson stara się nadążać, czego nie można powiedzieć np. o GLOBO-Polska, czy Golden Media.

 

Niestety, tak jak już wyżej pisałem, CAM "CANAL+ HD" w żadnej z wersji na odbiornikach wymienionych firm nie dekoduje sygnału z TP 11 z HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich zasadach można otrzymać moduł Cyfry+ przy podpisywaniu nowej umowy?

Jedna możliwość to posiadanie dowodu zakupu telewizora LG z serii "S" - wówczas moduł jest w dzierżawę za 0 zł.

Czy moduł można też otrzymać (zakup lub dzierżawa) - bez telewizora LG? Jakie są warunki? Czy można go wziąć np. do multiroomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na wozie, raz pod wozem. :)

 

Miałem już swoją przygodę z fergusonem, ale po przejściach zdradziłem go dla innych producentów, ale trzeba przyznać, że jeśli chodzi o oprogramowanie, to Ferguson stara się nadążać, czego nie można powiedzieć np. o GLOBO-Polska, czy Golden Media.

 

Niestety, tak jak już wyżej pisałem, CAM "CANAL+ HD" w żadnej z wersji na odbiornikach wymienionych firm nie dekoduje sygnału z TP 11 z HB.

No i wykrakałeś Ferdek przeżył 2 dni i padł zasilacz (chyba) - ale wydaje mi się ze już był naprawiany nim go kupiłem (czy wszystkie Ferdki maja plomby na śrubach?).

Na jakich zasadach można otrzymać moduł Cyfry+ przy podpisywaniu nowej umowy?

Jedna możliwość to posiadanie dowodu zakupu telewizora LG z serii "S" - wówczas moduł jest w dzierżawę za 0 zł.

Czy moduł można też otrzymać (zakup lub dzierżawa) - bez telewizora LG? Jakie są warunki? Czy można go wziąć np. do multiroomu?

Ogólnie zasada jest prosta o ile posiadasz 199pln - idziesz i kupujesz, ale jest haczyk musisz posiadać sprzęt który ja odczyta (tuner musi czytać CAM CI+).

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@audib6, moduł "CANAL+ HD CI+" działa na każdym sprzęcie obsługującym standard CI+, tak więc jeśli w specyfikacji sprzętu jest taka informacja, to można z powodzeniem temu zawierzyć. ;)

 

Tak więc działa na pewno również w telewizorach SONY Bravia i Sharp, a także odbiornikach satelitarnych Technisat, np. S1.

 

@Satowie, szczerze współczuję straty, ale nie przypominam sobie plomb na śrubach w "traktorach", były zwykle normalne naklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można z powodzeniem temu zawierzyć

 

Tylko te modele są już potwierdzone. Prawie 20 lat pracy jako elektronika i 10 jako specjalisty w TVK i SAT śmiało moge powiedzieć, że jeżeli dany sprzęt ma w specyfikacji obsługę w tym przypadku CI+ to wcale nie jest powiedziane, że będzie współpracował ze wszystkimo modelami odbiorników. Tak więc formuła użyta przez kolegę "napewno" odzwierciedlenie ma tylko i wyłącznie, że płaci się podatki i że się kiedyś umrze. Miłego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nowej umowie 199 zł na własność do MR też 199 zł :-)

Dziś w punkcie sprzedaży dowiedziałem się, że mogę go mieć za 0 zł w dzierżawę. Ale tylko jako podstawowy dekoder, nie zaś do multiroomu. Do multiroomu za 199 na własność.

I w ogóle można go kupić, nawet bez podpisywania nowej umowy, za te 199 zł.

Chyba Cyfra chce nieco zarobić na tych modułach sprzedając je za prawie 200 złotych. Wyprodukowanie takiego modułu to może być koszt może tylko ze 20 złotych.

 

Aha. Pytałem też, czym się różni ta dzierżawa za 0 złotych od tej promocji dla tych, którzy od listopada do kwietnia zakupili lub zakupią telewizor LG z serii "S. Ano, niczym się nie różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@audib6, nie będę się Tobą licytował na wykształcenie i zawodowe doświadczenie, bo to nie ma żadnego sensu, jeśli jednak uważasz, że masz dostęp do danych, który sprzęt nie działa poprawnie z modułem CYFRA+ HD CI+, to raczej podawaj tu takie dane, bo będzie ich po wielokroć mniej, niż sprzętu który deklaratywnie ma współpracować z wymienionym modułem, co potwierdza też praktyka, czyli empiryczne wsunięcie tegoż CAMa w slot wspomnianych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niosący Światło raczej można potwierdzać informacje, na którym sprzęcie działa CI+ ponieważ ten sprzęt posiadam i każdy jaki będzie przechodził przez moje ręce będzie sprawdzony. Nie mając jakiegoś sprzętu nie będe o nim pisać, bo skąd mam wiedzieć i potwierdzić czy jest kompatybilny i współpracuje? Logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Najbardziej irytujące jest to, że spółka CANAL+ Cyfrowy unika odpowiedzialności za niepoprawne działanie ich modułów po uruchomieniu TP 11 i jedynym ruchem jaki w tej sprawie przewiduje, to wymiana modułu "CYFRA+ HD" z aktualizacją 11 na moduł o tej samej nazwie, tylko z aktualizacją 4.

 

Jak jednak wiemy, taka wymiana modułów w większości dekoderów sat nie przynosi spodziewanych rezultatów w postaci dekodowania sygnału z TP 11 i dla tej grupy klientów wspomniana spółka właściwie nie ma nic do zaoferowania.

 

Bredzą natomiast w korespondencji o niepopranie ustawionych antenach, żądając jednocześnie podania modeli i producentów odbiorników, w których problem z dekodowaniem sygnału z TP 11 na module z aktualizacją 4 występuje.

 

Problem jednak i w tym, że kiedy wszystko okazuje się u klienta z instalacją antenową w jak najlepszym porządku, a podana lista sprzętu, który jak się okazuje jest niekompatybilny z CAMem "CYFRA+ HD", zamyka tylko działowi spółki CANAL+ Cyfrowy usta, to kierują sprawy do normalnego trybu reklamacyjnego, który u mnie trwa już kolejnych 30 kalendarzowych dni.

 

Mam nadal sprzęt na gwarancji, obecnie do 2014 roku, ale co mi z tego, skoro ten szajs nie działa jak powinien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zabawne są tłumaczenia o zaoferowaniu takim abonentom w nagrodę Sagemcoma HD albo Pace PVR za dopłatą :lol2:

 

Czy oni mają ludzi za idiotów? Gdyby ktoś chciał taki pseudo-sprzęt to wziąłby go przy podpisywaniu/przedłużeniu umowy.

Krótka piłka: skoro bierzesz moduł CAM, to znaczy, że masz lepszy własny dekoder/nie chcesz korzystać z ich sprzętu.

 

A już najlepsze to, że takim osobom ponoć nie przysługuje wymiana na te nowe CI+. Pomijając już fakt, że nowy standard niesie tyle obozowych ograniczeń, ale jeśli np. dany abonent ma tuner z obsługą CI+, to dlaczego ma dostać moduł ver. 4 a nie działający na 100% najnowszy szary moduł? To Cyfra jest winna, a nie abonent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie no, wydaje mi się, że choć to może rozwiązanie również niepozbawione wad to zamiana własnościowa modułu CAM "CYFRA+ HD", na odbiornik Sagemcom HD, w jakiś tam sposób rozwiązywałaby tą dość trudną sytuację.

 

Tyle tylko, że jakoś spółka CANAL+ Cyfrowy ma ze znalezieniem takiego rozwiązania poważny problem.

 

Powiem nawet tak, że rozwiązaniem byłaby nawet zamiana modułu "CANAL+ HD" na moduł "CANAL+ HD CI+", ponieważ byłoby to rozwiązanie do szuflady, ale przyszłościowe, czyli w sumie jakieś.

 

Jak jednak wspomniałem spółka CANAL+ Cyfrowy ma chyba jadowitego węża w kieszeni i nie potrafi normalnie załatwiać swoich zobowiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej irytujące jest to, że spółka CANAL+ Cyfrowy unika odpowiedzialności za niepoprawne działanie ich modułów po uruchomieniu TP 11 i jedynym ruchem jaki w tej sprawie przewiduje, to wymiana modułu "CYFRA+ HD" z aktualizacją 11 na moduł o tej samej nazwie, tylko z aktualizacją 4.

 

Jak jednak wiemy, taka wymiana modułów w większości dekoderów sat nie przynosi spodziewanych rezultatów w postaci dekodowania sygnału z TP 11 i dla tej grupy klientów wspomniana spółka właściwie nie ma nic do zaoferowania.

 

Bredzą natomiast w korespondencji o niepopranie ustawionych antenach, żądając jednocześnie podania modeli i producentów odbiorników, w których problem z dekodowaniem sygnału z TP 11 na module z aktualizacją 4 występuje.

 

Problem jednak i w tym, że kiedy wszystko okazuje się u klienta z instalacją antenową w jak najlepszym porządku, a podana lista sprzętu, który jak się okazuje jest niekompatybilny z CAMem "CYFRA+ HD", zamyka tylko działowi spółki CANAL+ Cyfrowy usta, to kierują sprawy do normalnego trybu reklamacyjnego, który u mnie trwa już kolejnych 30 kalendarzowych dni.

 

Mam nadal sprzęt na gwarancji, obecnie do 2014 roku, ale co mi z tego, skoro ten szajs nie działa jak powinien?

Najbardziej zadziwia mnie ta korekta anten ,którą sugeruje Cyfra+ w celu "usunięcia problemu" mnie też to proponowali .Miałem przestwiac antene ponad metrowej średnicy, bo rzekomo to wina zle ustawionej czaszy! Jak można tak błaznować. Na Astonie wszystko śmiga, na czytniku tez a na Ich module CAM nie! i to wina anteny -hahhahahaahaha...Pelna zgoda -istne brednie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuważnie czytałeś, pisałem o tym, ale powtórzę.

 

Sprawdzane były wszystkie trzy CAM-y "CYFRA+ HD", to znaczy:

 

- moduł marki SmarDTV z aktualizacją 11 (nazywany "II serii")

- moduł marki SCM z nalepką SmarDTV z aktualizacją 4 (nazywany "I serii)

- moduł marki SmarDTV, czyli "CYFRA+ HD CI+" (nazywany "III serii")

 

Żaden z modułów nie działa na odbiornikach 9600/PRIMA bez względu na numer aktualizacji oprogramowania dekodera, z tą różnicą, że:

 

- moduł "I serii" przełącza kanały wolniej, ale działa, poza częstotliwością 11,411H, z której sygnału nie dekoduje

- moduł "II serii przełącza kanały szybciej, reszta jak wyżej

- moduł "III serii" nie działa wcale, ponieważ nie jest kompatybilny z tymi urządzeniami.

 

Witam

 

Moduł CAM-a 1gen.

Wersja oprogramowania: C+ 1.04.007

Wersja systemu: 1.03.03

Wersja Mediaguard: ver 01.03 R 08 (07/01/05)

numer aktualizacji: 2

 

Wiec tak "Niosący Światło" nie wiem na jakiej podstawie twierdziłeś ze mój moduł CAM nie będzie działać na OPTICUM HD TS 9600 PRIMA.

Oczywiście zgadza się ze nie działa sama Karta C+ w gnieździe CA, Ale działa moduł CAM w gnieździe CI. Kanały z 11 411 działają poprawnie. "WSZYSTKIE"

 

Sprawdź dokładnie czy przypadkiem nie sprawdzałeś kanałów z 12... coś tam nie pamiętam dokładnie ile(one nie działają). Na moim Praimie koło 600 kanału były kanały z 11411 i tak jak pisałem działają. Mój moduł CAM z ostatnia wersja softu 4.41_20110825 Opticum.

 

Niestety ten sprzęt ma tylko 3 zalety (jak dla mnie) reszta to wady i dlatego go oddałem.

 

Ktoś kto kupi najpierw 9600 Prime to będzie zadowolony, ja niestety "stety" kupiłem Fredka Ariva 202e (który padł po 2 dniach :((() i teraz i tak kupie znów Ferdka.

 

Dobrze ze Ferdek padł miałem okazje sprawdzić Opticum-a :-)))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Satowie, nie wiem skąd u Ciebie moduł z tak egzotyczną wersją oprogramowania (2), ale C+ przy ostatniej akcji wymiany modułów z aktualizacją 11, wymieniała je na urządzenia z aktualizacją 4, a nie 2.

 

Zatem jestem w posiadaniu właśnie takiego modułu produkcji SCM, który jest zalepiony nalepką świadczącą, że rzeczywistym jego producentem jest SmarDTV i którego oprogramowanie jest w wersji 4.

 

Zatem z czystym sumieniem mogę mówić o tym, że ani moduł z aktualizacją 11, ani 4, nie działa na TP 11 z odbiornikami Globo Opticum 9600(TS)/PRIMA, bo sam to osobiście sprawdziłem.

Zrobiłem to zresztą po raz drugi i po odczytaniu Twojego postu.

 

Tak więc z moich ustaleń wynika, że wspomniany moduł nie współpracuje z odbiornikami:

 

- Opticum 9600 (oprogramowanie fabryczne każde, aż do wersji 3.36 i oprogramowanie altern. do wersji 3.38)

- Opticum TS9600 (oprogramowanie fabryczne, aż do wersji 3.36 i oprogramowanie altern. do wersji 3.38)

- Opticum 9600 PRIMA (oprogramowanie fabryczne, aż do wersji 4.41 i oprogramowanie altern do wersji 4.43)

- Opticum TS9600 PRIMA (jw.)

 

Jak więc sam widzisz, zadałem sobie trud dokładnego, empirycznego zbadania tego tematu, mam więc podstawy do takich stwierdzeń, że moduły C+ nie działają ze wspomnianymi dekoderami.

 

Nie działają również w dekoderach Golden Media 9060/9080 i dekoderach marki Humax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niosący Światło - ja nie mam do ciebie pretensji, tylko stwierdzam fakt ze wszystkich Cam-ów nie sprawdziłeś - Mój kam pochodzi od C+ i był przeze mnie kupiony, żaden wynalazek :-)))

Ciesze się ze przespałem czas kiedy C+ puszczała sygnał na satelicie do update CAMa.

 

Może spróbuj zgrać wszystkie ustawienia jakie masz i zrób pełen restart. wgraj soft który ja miałem.

Zobacz może tak ruszy.

 

Niestety Opticum-a już nie mam (oddałem go) ale zrobiłem zdjęcia i nagrałem 10s filmu ze działa 11411

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...