Skocz do zawartości

Moduł CANAL+ HD


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Alcatraz, moduł "CYFRA+ HD CI+" działa z powodzeniem w odbiornikach obsługujących standard CI+, więc nie siej paniki.

 

Wiadomym jest, że ów moduł nie jest kompatybilny wstecz, czyli z odbiornikami obsługującymi jedynie standard CI, których jest znacząca przewaga.

 

@kantona, nie po to wprowadza się restrykcyjne standardy, żeby tego nie wykorzystywać, tak więc trudno powiedzieć jak to będzie z CI+ w Cyfrze+.

Na razie używanie tego modułu nie wiąże się raczej z żadnymi ograniczeniami, przynajmniej ja to takich przypadkach nie słyszałem.

... ale to się może zmienić w jednej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vivapinata, pytanie było o DM 7020 HD, ale odpowiedź @Alcatraz dotyczyła samego modułu "Cyfra+ HD CI+", a nie DM 7020.

 

A co do samego DM 7020 HD to nie obsługuje on modułów w standardzie CI+, co jest dość dziwne zważywszy na jaki rynek jest produkowany ten dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie rozumiem Twojej odpowiedzi.

Pytanie było precyzyjne: Czy nowy moduł CI+ cyfry odpali w Dreambox 7020HD.

 

Odpowiedź "Moduł CI+ Cyfry nie będzie działał w gniazdach CI tunerów. Nie posiada on tzw. "trybu natywnego" (jak np. moduły TnK HD).", umieszczona tuż pod ww. pytaniem, poprawnie odnosi się do faktu nie działania modułu CI+ Cyfry w tunerze Dreambox 7020HD, który nie posiada gniazd CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vivapinata, no to Ci odpowiem skoro sam na to nie wpadłeś.

 

Tak zwany "tryb natywny" (nie wiem co za intelektualny mocarz wymyślił tak głupie określenie), to nic innego jak zastosowanie w urządzeniu oprogramowania, które cofa owo rządzenie w rozwoju, więc stosowanie takiego rozwiązania jest co najmniej nieprzemyślane, żeby nie nazwać tego konkretnie po imieniu.

 

Jeśli zatem wykonano taki szaleńczy ruch wobec modułów TNK HD, to nie należy tego przyjmować jak jakiegoś standardu.

 

Dlatego właśnie wspomniałem, że rozmowa była nie na temat.

 

Moduł "CYFRA+ HD CI+" nie jest obsługiwany przez dekoder DM 7020 HD i to jest odpowiedź konkretna i wyczerpująca cały temat, przynajmniej w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy = dziedziczenie, to właśnie tryb zgodności wstecznej, tyle że akurat w stosunku do modułu TNK HD nie da się tego określenia zastosować, bo to nie jest w tym przypadku zgodność wsteczna, tylko degradacja.

Zatem po tej "aktualizacji" mamy zamiast modułu CI+, zwykły moduł CI, choć sprzętowo jest to nadal CI+.

 

Chyba niezbyt skomplikowane.

 

Nie sądzę zatem, by Cyfra+ zdecydowała się na takie posunięcie w wypadku modułu "CYFRA+ HD CI+", tym bardziej że miała ostatnio dość pierepałek z modułami, które w wielu przypadkach nadal nie znalazły swego finału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niosący Światło,

Wybacz, ale ciągle nie rozumiem logiki Twojego wywodu, po co w ogóle rozwijasz temat przykładowego modułu TnK HD.

Ta wypowiedź:

"Moduł CI+ Cyfry nie będzie działał w gniazdach CI tunerów. Nie posiada on tzw. "trybu natywnego" (jak np. moduły TnK HD)."

jest technicznie poprawna, nie sieje żadnej paniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie, nie współpracują i się na to nie zanosi (producent Clone+ mami tak swoich klientów od ponad roku). Moduł CI+ Canal+ pracuje w systemie Nagravision (tak jak problematyczny Sagemcom DSI87, który działa z Clone+ przez całe 30 sekund), a nie systemie Seca. Nie da się tego póki co obejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Interesuje mnie moduł Cyfra+ mam pytanko mam multiroom 2 nie zależne karty i dwa dekodery PVR Pace i Philips. Ile kosztuje moduł i czy stracę zniżki na dekodery i multiroom jak wezmę moduł. Moduł chce do telewizora samsung bo telewizory z tego roku mają certyfikat cyfry i n

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym kupić moduł Cyfry+. Umowę mam do kwietnia następnego roku z darmową dzierżawą dekodera Sagemcom DSI87 HD.

Czy jest to możliwe (właśnie wróciłem od dystrybutora który powiedział, że nic nie jest w stanie mi zaoferować)? Jeżeli tak to w jakiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...