Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@alkonauta - He, he... to miałeś naprawdę świetnego fachowca

Patrzylem gosciowi na rece i bral pod uwage dokrecenie. Niemniej jednak mam konwerter monoblocka i okazalo sie ze gdy ustawi sie poprawnie hotbirda z astry nie widzi sygnalu wiec gosc tak ustawil czasze zeby z obu chwytalo w miare dobrze. Na wiekszosci kanalow mam 70% jakosci, niektore transpondery sa slabe i wtedy ponize 50% i skacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze po ostatniej aktualizacji pilot działa zdecydowanie szybciej i pewniej.

Co do zaawansowanego info o kanale to z premedytacją nie umieszczamy takich informacji wychodząc z założenia że dla zdecydowanej większości użytkowników są one zbędne a wręcz powodują "zaśmiecenie" podstawowych informacji przedstawianych użytkownikowi. Ponieważ jednak ciągle pojawiają się głosy proszące o dodanie takiej funkcjonalności obiecuję że rozważymy to w najbliższej przyszłości. Mam nadzieję że znajdziemy satysfakcjonujące rozwiązanie.

 

Co do czasu startu odbiornika ze stanu stand-by to jest to jeden z najszybciej włączających się odbiorników na rynku ( porównując z innymi tego typu odbiornikami ). Na tą chwilę nie widzę sposobu na skrócenie tego czasu.

Godziny na wyświetlaczu w stanie stand-by nie jesteśmy w stanie pokazać. Ma to związek z Dyrektywą Unijną dotyczącą ochrony środowiska. Odbiornik zużywa poniżej 1W mocy w tym stanie i włączenie zegara spowodowałoby wzrost poziomu pobieranej energii powyżej tej wartości.

Nie rozumiem co ma oznaczać "ograniczenie możliwości tworzenia oprogramowania".

Generalnie nie ma żadnych ograniczeń poza tym że odbiornik jest stworzony na potrzeby Operatora TNK i w związku z tym musi spełniać wszelkie wymagania stawiane przez Operatora.

Jak widać są ograniczenia - pilotem nadal trzeba celować w dekoder po snajpersku bo bez tego pilot nie działa;

EPG - nie ładuje się kompletnie i długo się wczytuje;

Zaawansowane info o kanale musy być - to jest podstawa.

Mam dizwne uczucie że nas Użytkowników poprostu się OLEWA

Soft - na linuxie coś lepszego powstałoby napweno.

Takie pytanie - Ile waży soft do w/w dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś żart. Przykładowo dekoder dawany, do oferty abonamentowej Nki, czyli tzw. Nbox. Jego wstanie z trybu stand-by to 2-3sekundy. Przy czym ten dekoder uruchamia się ok. 20sekund. Nawet dekoder od Telewizji Na Kartę (technisat DIGiT S2), który miałem pół roku temu się szybciej włączał od tego Opticuma X8. Można by coś zrobić by dekoder faktycznie wstawał ze stand-by porównywalnie szybko do tych modeli jakie podałem?

Nawiąże jeszcze do tego postu. Odbiorniki ADB czyli tzw. Nbox nie posiadają trybu Stand-by w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Gdy wyłączymy ten odbiornik to on tylko "udaje" wyłączony a faktycznie pracuje cały czas i tylko czeka na zmianę informacji na wyśwuetlaczu (że niby się włącza).

Prosty test. Podłącz ten odbiornik do sieci przez prosty miernik poboru mocy (taki z Biedronki za 20zł :) ). Sprawdz ile Watt wyświetli gdy odbiornik jest włączony i ogladasz TV, a ile gdy jest "wyłaczony" i nie oglądasz TV. Tu niespodzianka - prawie tyle samo.

 

Wniosek. Nie wyłączaj OPTICUMa w ogóle i tak pobiera mniej mocy w czasie pracy niż Nbox w trybie zwanym stand-by.

Soft - na linuxie coś lepszego powstałoby na\pewno.

Magiczne słowo Linux. Linux to tylko platforma i nie da uzytkownikowi żadnych kożyści. Może programistom będzie łatwiej kod pisać.

 

To tak jakbyś napisał, że iPhone 4S działał by lepiej na Androidzie 4.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mama mały problem. Kupiona Telewizja N na karte. Podłączona pod instalacje. Sygnał 75, 80 %. Nie mam po każdej aktualizacji TVP 2. W ogóle jej nie wyszukuje . Dopiero ręczne przeskanowanie transpondera znajduje mi tvp 2. W czym może być problem. Czy nie powinienem mieć tvp 2 HD? Jeśli tak na jakich transponderach on się znajduje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał 75, 80 %. Nie mam po każdej aktualizacji TVP 2. W ogóle jej nie wyszukuje . Dopiero ręczne przeskanowanie transpondera znajduje mi tvp 2. W czym może być problem. Czy nie powinienem mieć tvp 2 HD?

Moze tak jak u mnie - slaby sygnal i z automatu ma problem zeby znalezc tvp2hd. Do moich wczesniejszych wypowiedzi - sygnal mam 90% a jakosc lata od 10-50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a wyszukałeś najpierw programy z oferty N na kartę? Tam musi wyszukać, a potem z całej. Bo z całej satelity pewnie nie ułoży tak jak trzeba tych kanałów. No, ale jak masz wyszukane kanaly z satelity, to teraz naciśnij na pilocie przycisk FIND i wbij klawiaturą 'TVP' i poszukaj dwójki w HD, bo powinna tam teoretycznie być.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft - na linuxie coś lepszego powstałoby napweno.

 

Magiczne słowo Linux. Linux to tylko platforma i nie da uzytkownikowi żadnych kożyści. Może programistom będzie łatwiej kod pisać.

 

To tak jakbyś napisał, że iPhone 4S działał by lepiej na Androidzie 4.0.

Ha- to dlaczego mam wrażenie jakby funkcje dekodera zostały wbite do softu na "chama"

Poprostu programiści z Opticum polegli na całej linii, wydając dekoder użytkownikom z niedorobionym softem.

Dlaczego Dreamboxy kosztujące po 2000 pln są wyposażone w system operacyjny, oparty na linuxie?

Co do pomysłu z Iphonem - kto wie - może i lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszukalem. Tym ki problem tkwi w tym że tvp 2 hd odbiera z tp 12265. A na nim nie mam sygnału. Czy to wina konwentera?

Sprawdź czy masz prawidłową polaryzację. Jeśli masz dobrą, to znaczy że twoja antena wymaga korekry ustawień. Możesz też mieć uszkodzony kabel (w co wątpię).

Pozdrawiam

Piotrek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszukalem. Tym ki problem tkwi w tym że tvp 2 hd odbiera z tp 12265. A na nim nie mam sygnału. Czy to wina konwentera?

Musisz zwiększyć poziom sygnału poprzez bardziej precyzyjne ustawienie anteny i/lub konwertera tak aby uzyskać sygnał z tego transpondera. w ostateczności pozostaje wymiana anteny na większą i/lub konwertera na lepszy.

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK

 

przez ofaflon » 12 lip 2012, o 11:05

 

Dodajcie do laboratorium opcję: wyłącz zapytanie o nowej liście kanałów z oferty n na kartę bo mnie to do szału doprowadza co 2 dni taki komunikat a nie chcę ciągle usuwać śmieci których nie da się oglądać

Niestety nie możemy takiej funkcji dodać. Z tego co wiem zmiany na transponderach mają być teraz rzadsze.

Proszę włączyć opcję zapamiętywania listy i po przeskanowaniu nie będzie potrzeby ustawiania czegokolwiek.

[quoteDekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK

przez alkonauta » 12 lip 2012, o 13:43

Mam odbiornik od paru dni niemniej jednak:

-W czasie ogladania programu Rai1 pojawiaja sie napisy. Probowalem je wylaczyc przez klawisz pilota i odbiornik sie zresetowal, kolejna proba na tym samym kanale, odbiornik sie resetuje. Nie pamietam dokladnie przy jakim kanale jeszcze to wystepowalo ale na pewno na Rai!

Rzeczywiście tak błąd występuje. Został usunięty w oprogramowaniu które udostępnimy jutro.

Kolejny znaleziony blad:

po skorzystaniu z opcji "wroc do poprzednio ogladanego kanalu" nie wyswietla sie informacja o aktualnie ogladanym kanale wraz z informacja z epg ktora standardowo pojawia sie po zmianie programu.

Usuniemy przy następnej aktualizacji oprogramowania.

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK

 

przez Carismath » 12 lip 2012, o 18:25

 

Czy ten nowy soft jest dostępny także dla wersji z DVB-T?

 

Najnowsze oprogramowanie dla X8 Combo zostanie udostępnione jutro. Czytaj w dziale poświęconym odbiornikowi Combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po aktualizacji szybciej zmienia kanaly, ogolnie dzialanie menu jest zwawsze ;)

 

Pierwsza roznica na minus w porownaniu do poprzedniej wersji oprogramowania to fakt ze zniknal pasek stanu podczas skanowania satelity (nie pokazuje ile % wykonano).

 

Z mojego punktu widzenia przydala by sie opcja ktora w czasie przerzucania kanalow gora dol omija automatycznie programy kodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@alkonauta, tak, u mnie też zniknął ten pasek. Kiedyś już pisałem, że po którejś aktualizacji zniknęła identyfikacja przy kanałach kodowanych podczas skanowania satelity - oznaczenie $, np.

 

$Religia.tv

Eska TV

$TVN HD

 

Oczywiście w dalszym ciągu nie ma tej identyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to w jakis sposob automatycznie omijalo kanaly kodowane czy tylko byla to informacja dla uzytkownika na ekran ze ma kliknac dalej?

 

I jeszcze jedno pytanie do Supportu albo forumowiczow: czy mozna wylaczyc funkcje PVR gdy nie chce sie z niej korzystac? Takie ciagle nagrywanie wykonczy pendriva bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zmieniony algorytm skanowania.
3. Optymalizacja pracy odbiornika

Co masz na myśli, kierując do nas te zdania. Chciałbym znać więcej szczegółów.

1. Z punktu widzenia użytkownika zmiana jest praktycznie niezauważalna poza innym sposobem skanowania transponderów ( jest to widoczne podczas skanowania ). W najbliższym czasi planujemy dokonanie większych zmian w sposobie skanowania satelity które bedą już widoczne dla użytkownika ( mają poprawić komfort użytkowania tej funkcji)

3. Chodzi po prostu o usuwanie drobnych błędów, drobne poprawki dotyczące sposobu pracy odbiornika oraz optymalizację różnych fragmentów kodu tak by odbiornik działał sprawniej.

@alkonauta, tak, u mnie też zniknął ten pasek. Kiedyś już pisałem, że po którejś aktualizacji zniknęła identyfikacja przy kanałach kodowanych podczas skanowania satelity - oznaczenie $, np.
$Religia.tv

Eska TV

$TVN HD

 

Oczywiście w dalszym ciągu nie ma tej identyfikacji.

Nie ma i nie przewidujemy dodania takiej informacji. Tego typu oznakowanie w odbiorniku dedykowanym na potrzeby konkretnej platformy nie wnosi ( naszym zdaniem ) żadnej sensownej informacji z punktu widzenia użytkownika, natomiast zaśmieca po prostu wygląd listy skanowania.

I jeszcze jedno pytanie do Supportu albo forumowiczow: czy mozna wylaczyc funkcje PVR gdy nie chce sie z niej korzystac? Takie ciagle nagrywanie wykonczy pendriva bardzo szybko.

Pozwól że odpowiem jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów w temacie nowej funkcji "Alternatywny pilot" Jestem w posiadaniu i w trakcie testów innej nowej wersji pilota do dekodera Opticum X8. Pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Nowy design, ergonomiczne i intuicyjnie rozmieszczone przyciski, solidne wykonanie to pierwsze co rzuca się w oczy. Jest większy, ładnie wyprofilowany, doskonale i pewnie leży w dłoni. Przyciski funkcyjne są tak rozmieszczone że wystarczy dwa razy spojrzeć na pilota i można obsługiwać go na pamięć z zamkniętymi oczami. Po włączeniu dekodera pozytywnych wrażeń i zaskoczeń ciąg dalszy. Dla mnie mega ważną i bardzo irytującą sprawą był konflikt starej wersji (oryginalnego) pilota z moim telewizorem (telewizor "wariował" przejmując komendy z pilota dekodera), przy użyciu nowej wersji pilota tego zjawiska nie ma. Dekoder reaguje znacząco szybciej na komendy wydawane nowym pilotem, nie ma "przestojów" przy bardzo szybkich zmianach poleceń z pilota. Czas reakcji odbiornika jest błyskawiczny. I rzecz bardzo ważna dla wielu forumowiczów - nie trzeba celować pilotem w dekoder, znacząco a nawet bardzo znacząco zwiększyło się "pole rażenia" nowego pilota, wystarczy że jest po prostu skierowany mniej więcej w stronę dekodera a wszystkie funkcje łapie aż miło (używam z odległości około 3,5 do 4 metrów) Tą ogromną zmianę na plus zauważyli wszyscy domownicy używający dekodera więc nie jest to moje subiektywne odczucie, ale niezaprzeczalny fakt - nowy pilot działa dużo, dużo lepiej wręcz idealnie. Na razie tylko tyle mogę powiedzieć tak na gorąco, o wszystkich nowych plusach i minusach (chociaż minusów jak na razie nie zauważyłem) nowej wersji będę Was informował na bieżąco. Nie wiem czy ten pilot wejdzie do masowej sprzedaży ale szczerze polecam wszystkim którzy narzekają na piloty swoich dekoderów. Firma GLOBO stanęła tu na wysokości zadania, wykonali kawał solidnej i profesjonalnej roboty. I żeby nie było że "słodzę" :D Opisałem Wam moje pierwsze wrażenia z kontaktu z nowym produktem z którego jestem bardzo zadowolony. Postaram się na dniach wstawić fotkę nowego pilota żebyście mogli ocenić wygląd. Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć info o nowym , prawdziwym piloxie do x ósemki :)

Gdzie mogę dostać nowy piot do x8?

Co jak co ale jak pojawi się nowy pilot to opinie o dekoderze będą bardzo dobre :)

Jak widać Opticum poprwaia swoje błędy dając nowy pilot i coraz to lepsze softy do dekodera - plus, duży plus dla nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...