Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Majac dzis wolny czas i angazujac sie w ostatnim czasie w pisanie postow na temat Opticuma zaczalem sie zastanawiac jakie jeszcze bajery kiedys mozna wprowadzic w tym dekoderze (takie lekko futurystyczne pomysly dla x8 supporta) w jakiejs dalszej przyszlosci:) pomysly wziete od konkurencji ale moze mozliwe do wprowadzenia :) :

- gry zrecznosciowe w dekoderze (fajny bajer i zacheta dla osob majacych dzieci - od wielu lat stosowane w cyfrze i od jakiegos czasu w n [tutaj w sofcie])

- odtwarzanie muzyki , filmow , zdjec przez usb

- usb enthernet lub dongle wifi ( http://www.mobilefun.co.uk/usb-wifi-dongle-p11590.htm cos takiego)- czyli mozliwosc podlaczenia internetu przez usb , pozniej mozliwosc ogladania youtube facebook itp- to bardziej dla projektantow pomysl a nie dla softerow i chyba najmniej realny , niestety bo najfajniejszy

- dwa kanaly na ekranie - stosowane to bylo juz w latach 90 w tv - chodzi tu o mozliwosc ogladania jednego kanalu i mozliwosc przelaczania w malym oknie kanalow w celu sprawdzenia czy np nie skonczyla sie na nim reklama (ten pomysl akurat chyba najmniej pozyteczny ale fajny bajer:))

- wizualizacje podczas sluchania radia

- gry, zobaczę co da się zrobić. myślę że potrzebujemy na to trochę czasu.

- nie przewidujemy dodawania funkcji internetowych. odbiornik nie jest gotowy na takie rozwiązania

- dwa kanały na ekranie - odbiornik nie jest gotowy na tego typu rozwiązania

- wizualizacje podczas słuchania radia - możliwe ale nie w najbliższej przyszłości

 

Witam. Rozumiem z powyższej wypowiedzi że właściwie problem pozostanie nie rozwiązany. Bo w sumie nie ma takiej opcji żeby zmienić cokolwiek w samym pilocie. Rozumiem że teraz trudno wprowadzać zmiany sprzętowe, ale takie sprawy powinny być chyba przedmiotem testów przed wprowadzeniem na rynek produktu a telewizor który opisałem jest starszy niż dekoder. Takie konflikty pilotów w sprzęcie zdarzają się niezmiernie rzadko a w przypadku który opisywałem wcześniej jest to naprawdę irytujące. Jest jednak jeden wielki plus który zauważyłem - X8 support i błyskawiczne reakcje na zgłaszane problemy. To naprawdę rzadkość żeby firma reagowała tak szybko na zgłaszane sugestie, naprawdę szczere wyrazy uznania i gratulacje. Taka obsługa klienta to coś czego dzisiaj "ze świecą szukać" Oby tak dalej :brawo: A z okazji nadchodzących świąt Wielkanocnych życzę wszystkim dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz krystalicznie czystego obrazu w tv i ciekawych programów :D

Wydaje nam się że znaleźliśmy rozwiązanie tego problemu. Potrzebujemy na to trochę czasu.

Przygotujemy specjalną serię pilotów + zmienimy oprogramowanie odbiornika. Wszystkie osoby u których wystąpi konflikt pilotów będą mogły skorzystać z nowego pilota.

Proszę o trochę cierpliwości ( takie rozwiązanie wymaga nieco czasu ).

 

Proszę także o kontakt na PW.

 

x support - ja mam ten pilot od tygodnia i juz od pierwszej godziny uzytkowania mam ten problem - wiec to nie jest wina zalania - mysle ze to wina plytki jak to pisze Grabar :) a jeszcze mam pytania - czy ktorys z tych pomyslow ktore opisalem na poprzedniej stronie jest w koncepcji zmian w dekoderze w przyszlosci:)?

Proszę o kontakt na PW w celu rozwiązania tej niedogodności poprzez autoryzowany serwis.

 

Co do poprawek to może byc to co stonka napisał i do tego:

-odtwarzacz multimedialny, chociaż mp3;

-rozbudowany status odbiornika (czyt. info o kodowaniu, FEC, modulacja, MPEG2/MPEG4 i bitrate)

-prosta edycja filmów (czyt. wycięcie reklam z filmu)

Witam

- nie przewidujemy instalacji odtwarzacza multimedialnego. odbiornik nie został zaprojektowany do takiej funkcji.

- możemy rozbudować status odbiornika choć szczerze powiedziawszy tego typu info nie niosą żadnej sensownej informacji z punktu widzenia "normalnego" użytkownika i dlatego zostały przez nas usunięte

- edycja nagrań znajduje się na liście naszych prac. Poinformuję w odpowiednim momencie o postępie prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wielki szacunek za pracę nad oprogramowaniem.

W zasadzie jak dla mnie dekoder za tak małe pieniądze spełnia swoje kryteria ale...

jak trwają prace to i ja się zapytam o możliwość większych ustawień dysku a mianowicie:

- w przypadku gdy dysk ma partycje dekoder automatycznie wybiera gdzie zapisuje dane i ile przeznacza na timeshift i nagrania. Czy jest możliwość dodania funkcji zmieniających te ustawienia?

 

Mam jeszcze małą uwagę odnośnie dysku iomega 750GB model LPHD-UP3 - mam na nim 3 partycje: pierwsza Fat32 (na potrzeby TV Sony), druga i trzecia NTSF (partycje tworzone Win XP (zarządzanie dyskami)) - dekoder ustawia nagrywanie na drugą partycję ale widzi dysk: rozmiar dysku 250.03 GB, wolne miejsce 0B, miejsce do nagrań 0B, miejsce dla TimeShift 0B, system plików NTSF i to powoduje brak możliwości nagrywania (a partycja jest praktycznie pusta). Dodam, że na dysku pojawiają się pliki dekodera (katalog + 2 pliki testowe w głównym katalogu).

Czy jest jakaś szansa aby dekoder widział dysk poprawnie?

 

Wiem, że najlepiej byłoby mieć jedną partycję ale kupować dysk dla każdego odbiornika to troszkę drogo wychodzi:)

Mam jeszcze jeden dysk z dwoma partycjami pierwszą małą i drugą dużą pustą - dekoder ustawia się na pierwszą i drugą ignoruje (dlatego jest pytanie o możliwość dodatkowych funkcji ustawień).

 

Prosiłbym o rozpatrzenie dodania jakiś usprawnień w opcjach dysku o ile to możliwe.

 

Co do tematu przypomnień w EPG to jest to funkcja ciekawa dla osób nie mających podpiętych dysków i jak najbardziej jestem za ale nie na siłę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy zakładamy że odbiornik współpracuje z dyskiem który jest dedykowany na jego potrzeby.

Zarządzanie partycjami z poziomu odbiornika nie jest takie proste.

W związku z tym że nie jest to pierwsza uwaga na ten temat przemyślimy co możemy z tym zrobić.

W Opticum "konflikt pilotów" to codzienność. Przykładowo model 7300 bardzo podany na kody od pilotów przeróżnej maści innych tunerów.

 

Szczerze powiedziawszy nie jest miło czytać opinię która nie jest do końca prawdziwa oraz niesie zafałszowany obraz rzeczywistości w szczególności od osoby która z racji swojego statusu ( moderator ) powinna głosić opinie w pełni przemyślane i odpowiednio wyważone.

 

"Problem" tak naprawdę jest bardzo złożony i nie da się go opisać w jednym zdaniu typu :

W Opticum "konflikt pilotów" to codzienność. Przykładowo model 7300 bardzo podany na kody od pilotów przeróżnej maści innych tunerów.

 

Praktycznie nie ma sposobu aby uniknąć tego typu problemu ( konflikt różnego rodzaju urządzeń używających tego samego zestawu kodów ) a to że próbujemy pomóc konkretnemu, pojedynczemu klientowi powinno być nam zapisane na plus a nie być powodem do opisów że nasze rozwiązania są złe.

Proszę się postawić w roli producenta jakiegokolwiek sprzętu który będzie używał pilota.

W związku z tym że różni producenci nie chwalą się jakiego zestawu kodów używają, praktycznie jedynym sposobem na przetestowanie czy nie ma konfliktów między nimi pozostaje zakup wszelkich urządzeń elektronicznych znajdujących się w sklepach ( np. w całej Europie bo istnieje także „prywatny” import ) w celu przetestowania czy takie konflikty nie występują. Szczerze powiedziawszy nie bardzo umiem sobie to wyobrazić nie mówiąc już o kosztach takiego rozwiązania.

Jeżeli nawet jest to możliwe to pozostaje problem urządzeń które są już w posiadaniu użytkowników a nie znajdują się już w sprzedaży ( ogólne sprzęt elektroniczny wyposażony w pilota a sprzedawany od np. 20 lat ).

Jak to sprawdzić?

Nie wierzę aby istniało jakieś sensowne i praktyczne rozwiązanie.

 

Poza tym dochodzi problem różnego rodzaju urządzeń które pojawią się po wprowadzeniu produktu na rynek.

 

Dobrym przykładem jest odbiornik telewizyjny firmy Manta który pojawił sie na rynku od ( jak pamiętam ) 4 miesięcy i którego pilot używa identycznego zestawu kodów jak piloty używane w odbiornikach Opticum od prawie 2 lat w związku z tym między nimi istnieje „konflikt”.

Co możemy na to poradzić?

Czy za jakiś czas przeczytamy że to nasza wina, że nasze odbiorniki posiadają „konflikt” z pilotami TV Manty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam z supportem. Przecież to jest zwyczajnie nie możliwe od strony logistycznej jak i finansowej aby producent sprzętu sprawdzał czy pilot od jego dekodera nie wchodzi w konflikt z innymi urządzeniami :shock:

 

Pytanie do supportu może wprowadzicie piloty z silniejszym nadajnikiem , tak aby nie było trzeba precyzyjnie celować w dekoder ? Chętnie sobie taki kupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też rozumiem że nie nie da rady przetestować całej elektroniki która znajduje się w sprzedaży. Jest to niewykonalne. Ale postaw się mojej sytuacji, jak jest to strasznie irytujące kiedy po każdym użyciu pilota od dekodera muszę zaraz przywracać ustawienia tv pilotem telewizora. Tak jak opisywałem już wcześniej np. zwiększenie siły głosu w dekoderze powoduje zmiany w ustawieniach obrazu telewizora (w Toshibie jest kilka ustawień obrazu typu: film, dynamiczny, użytkownika, standard - ustawienia te różnią się znacznie jasnością, kontrastem i podświetleniem matrycy ekranu) I tak po większości czynności wykonywanych pilotem dekodera muszę natychmiast przywracać coś w tv. A sam pilot dekodera na który tu większość narzeka działa wyśmienicie, nawet skierowany w gdzieś w bok przełącza mi funkcje w telewizorze :lol2: Na razie cierpliwie czekam na to co wymyśli X8 support, mam nadzieję że coś fajnego. Tak czy inaczej jestem naprawdę pełen uznania za pracę już wykonaną w oprogramowaniu dekodera i za słuchanie sugestii "prostego ludu" :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy zakładamy że odbiornik współpracuje z dyskiem który jest dedykowany na jego potrzeby.

Zarządzanie partycjami z poziomu odbiornika nie jest takie proste.

W związku z tym że nie jest to pierwsza uwaga na ten temat przemyślimy co możemy z tym zrobić.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Chociażby wybór partycji do nagrywania i byłoby cudnie:) (przynajmniej dla mnie). Myślę, że można to zrobić zapisując plik na pierwszej partycji kierujący dekoder na kolejną:)

 

I tak przy okazji przypomniałem sobie jeszcze:)

Gdy są podpięte 2 dekodery i Opticum jest bazowym (przypadek opisywany wcześniej na forum) to przy wył Opticum drugi dekoder chodzi bez żadnych problemów,

odwrotnie już tak nie jest i Opticum na kanałach (nie wszystkich) pokazuje brak sygnału z anteny. Dopiero wyłączenie z sieci drugiego dekodera rozwiązuje problem.

 

Czy jest możliwość programowego rozwiązania (rozłączenia anteny na drugi dekoder przy wł opticum) problemu?

 

Jeśli nie to zostaje mi tylko fizycznie zrobić układzik sterowany np z wyj. euro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa małe przykłady.

Tuner DVB-T LV6TBOXHD - wciskamy "9" i Opticum 7300 włączony. Sprzęt nowszy niż 7300.

Tuner Samsung DSB S305G - wciskamy "0" i Opticum 7300 włączony. Sprzęt starszy niż 7300.

Pilot od 7300 nie oddziałuje na wyżej wymienione tunery. nie miałem także sytuacji aby jakiś inny pilot mógł sterować tymi tunerami.

Problem leży po stronie NotOnlyTV i Samsunga? Nie, z ich urządzeniami jest wszystko O.K. Problem leży po stronie Globo, którego tunery są wyjątkowo "czułe" na sygnały z innych pilotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo często podczas próby skorzystania z pauzy podczas oglądania programu pojawi się komunikat:

Funkcja przesunięcia czasowego nie jest jeszcze dostępna. Spróbuj ponownie za chwilę.

Powyższe testowane na dwóch pendrivach- oba o pojemności 4GB i oba formatowane za pomocą tunera

Co może być przyczyną takiego komunikatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam zasadnicze :?: Czy jak zaktualizuje oprogramowanie to ustawiona moja kolejność kanałów zostanie zachowana czy wróci do układu standardowego ? Chodzi mi o główną listę programów a nie o ulubione, układałem ponad 60 kanałów i nie chciałbym robić tego ponownie :roll: Wie może ktoś z Was koledzy ? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa małe przykłady.

Tuner DVB-T LV6TBOXHD - wciskamy "9" i Opticum 7300 włączony. Sprzęt nowszy niż 7300.

Tuner Samsung DSB S305G - wciskamy "0" i Opticum 7300 włączony. Sprzęt starszy niż 7300.

Pilot od 7300 nie oddziałuje na wyżej wymienione tunery. nie miałem także sytuacji aby jakiś inny pilot mógł sterować tymi tunerami.

Problem leży po stronie NotOnlyTV i Samsunga? Nie, z ich urządzeniami jest wszystko O.K. Problem leży po stronie Globo, którego tunery są wyjątkowo "czułe" na sygnały z innych pilotów.

 

Witam,

Wydaje mi się że wcześniejsze wyjaśnienia są już wystarczające i nie chcę dalej rozwijać tego tematu aby nie zaśmiecać forum.

Rozmawialiśmy o przypadku odwrotnym czyli o takim w którym to telewizor przyjmuje komendy z naszego pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do x8 supporta : czy w tej poprawce ostatniej bylo cos poprawiane w dzialaniu pilota bo zauwazylem lekka roznice na plus - zaczal lapac pod troche wiekszym katem i nawet jak proboje uzywac pilota ustawionego pod skosem to lapie:)? tez dzis nie zauwazylem problemu z wlaczaniem sie innego przycisku niz nacisnalem - wiec moze cos ta optymalizacja pomogla:) potestuje go jeszcze jutro i napisze :) aha i oczywiscie te moje pomysly co do tych nowych funkcji to pomysly na daleka przyszlosc. Najpierw oczywiscie wazniejsza jest poprawa szybkosci oraz dzialania pilota a moze kiedys np za rok proby udoskonalenia o odtwarzacz ,gry lub przegladarke www zeby dekoder byl konkurencyjny wobec konkurencji ktora napewno sie rozwinie przez ten czas. Pozdrawiuam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pilot działa tak jak działał :( Zauważyłem, że należy kierować go poniżej tunera wtedy jest większa szansa, że przełączy funkcję. Mam wrażenie, że to jest wina sprzętu, a nie software. Jestem ciekaw czy można kupić jakiegoś uniwersalnego pilota, który lepiej współpracowałby z tunerem? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Dodam tylko, że pilot od TV Samsung działa w każdym kierunku, nawet odwrócony w drugą stronę niż stoi TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w nowym oprogramowaniu istnieje możliwość wprowadzenia funkcji (do wyboru przez użytkownika) normalizacji poziomu dźwięku wszystkich kanałów ? To chyba nie jest zbyt trudne :?: Wydaje mi się że taka funkcja w menu byłaby bardzo przydatna, szczególnie wieczorem gdzie przełączając np. z jakiegoś "cichego" filmu na kanał muzyczny nagle robi się hałas ... i dzieciak się budzi :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub przegladarke www zeby dekoder byl konkurencyjny wobec konkurencji ktora napewno sie rozwinie przez ten czas. Pozdrawiuam:)

 

Ciekawe , ciekawe ... chcesz podpiąć pod dekoder Astra2connect :brawo:

 

Nie - poprostu sa przejsciowki usb - lan lub usb wifi i jest mozliwosc podlaczenia internetu przez usb ale domyslam ze jesli chodzi o sprawy softowe to grubsza sprawa. A konkurencyjni to chodzi o to ze juz teraz ok 50% dekoderow nowych ma te odtwarzacze lub www a sadze ze za roku bedzie to prawie 100% a wtedy Opticum moze stac sie mniej konkurencyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...