Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Ale jest lepiej jak z Seca która sie sypie jak stara babcia

 

Przecież to jest tylko Seca z nazwy. W rzeczywistości to tunelowane Nagravision 3.

 

Dobrze słyszeć, że decyzje będą w III/IV kwartale - mam umowę jakoś do listopada, więc pewnie będzie jakiś świąteczny hicior - jeśli oczywiście urzędy wyrażą zgodę na fuzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich zapowiedziach tego co ma zamiar zrobić Cyfra (NiC+) w kwestii dostępu do oferty za pomocą własnego sprzętu - nowe moduły CI+ - oraz ograniczenia możliwości odbioru oferty na wielu tunerach jestem coraz bardziej przeciw tej całej fuzji. Enka ze swoim multiroomem jest zdecydowanie lepszą opcją dzielenia oferty w porównaniu z tym co zostanie w Cyfrze jesli wprowadzi w życie swoje zamierzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aktualnie ani moduły, ani dekodery Cyfry+ nie są parowane.

2. Cyfra+ PLANUJE WPROWADZIĆ PAROWANIE już w niedługim czasie.

3. Wprowadzenie parowania i ograniczenie sharingu wynika z ustaleń, jakie zostały zawarte przy okazji planowania połączenia platform satelitarnych.

4. Wszystkie nowe dekodery Cyfry mogą być przekonfigurowane prze operatora tak, aby wspierać parowanie - stąd też takie ciśnienie na wymianę sprzętu pod pozorem wprowadzania urządzeń HD.

5. Wprowadzenie parowania kart oraz innych zabezpieczeń jest też podyktowane oczekiwaniami właścicieli praw (wytwórni filmowych) - od kwestii poprawy bezpieczeństwa platformy uzależniają oni cenę za oferowany content.

 

Jeśli to prawda to mamy pierwsze efekty tej wspaniałej fuzji. :evil: Nadal się wszyscy cieszą, że będzie połączenie platform?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, zabolało Cię że niektórzy nie będą mogli kraść? Będzie wielostrumieniowy moduł, to będzie ok.

To niestosowne oskarżać ludzi, którzy mają własne tunery o kradzież. Ja wiem, że dla niektórych niepojęte jest, że można odbierać pakiet na czymś innym niż narzucony sprzęt operatora, ale nazywanie ludzi złodziejami to zwykłe nadużycie. Przypominam (co może nie mieścić się w głowach abonentów enki), że według regulaminu Cyfry używanie splitera w jednym gosopodarstwie domowym nie jest wykroczeniem.

 

Jeszcze zobaczymy jak radośnie będą skakać "walczący ze złodziejami" prawi abonenci NiC+ jak im operator poprzez moduł CI+ zablokuje nawet możliwość timeshfitu.

 

Idżmy dalej tą drogą - kupujesz telewizor - no to z przymusową instalacją anteny danej firmy, podpisujesz umowę na abonament z siecią komórkową - no to tylko pod warunkiem, że używasz jedynie telefonu sprzedawanego przez operatora.

 

W ramach takiego myślenia trzeba natychmiast wywiesić transparenty: Tak dla ACTA! Łapać złodzieja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aktualnie ani moduły, ani dekodery Cyfry+ nie są parowane.

2. Cyfra+ PLANUJE WPROWADZIĆ PAROWANIE już w niedługim czasie.

3. Wprowadzenie parowania i ograniczenie sharingu wynika z ustaleń, jakie zostały zawarte przy okazji planowania połączenia platform satelitarnych.

4. Wszystkie nowe dekodery Cyfry mogą być przekonfigurowane prze operatora tak, aby wspierać parowanie - stąd też takie ciśnienie na wymianę sprzętu pod pozorem wprowadzania urządzeń HD.

5. Wprowadzenie parowania kart oraz innych zabezpieczeń jest też podyktowane oczekiwaniami właścicieli praw (wytwórni filmowych) - od kwestii poprawy bezpieczeństwa platformy uzależniają oni cenę za oferowany content.

 

Jeśli to prawda to mamy pierwsze efekty tej wspaniałej fuzji. :evil: Nadal się wszyscy cieszą, że będzie połączenie platform?

 

A może nie fuzji tylko utraty większości praw filmowych przez canal+ ?

Czy to nie zastanawiające że cyfra z dziurawymi zabezpieczeniami kontentu traciła je po kolei na rzecz N ze szczelnym zabezpieczeniem kontentu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aktualnie ani moduły, ani dekodery Cyfry+ nie są parowane.

2. Cyfra+ PLANUJE WPROWADZIĆ PAROWANIE już w niedługim czasie.

3. Wprowadzenie parowania i ograniczenie sharingu wynika z ustaleń, jakie zostały zawarte przy okazji planowania połączenia platform satelitarnych.

4. Wszystkie nowe dekodery Cyfry mogą być przekonfigurowane prze operatora tak, aby wspierać parowanie - stąd też takie ciśnienie na wymianę sprzętu pod pozorem wprowadzania urządzeń HD.

5. Wprowadzenie parowania kart oraz innych zabezpieczeń jest też podyktowane oczekiwaniami właścicieli praw (wytwórni filmowych) - od kwestii poprawy bezpieczeństwa platformy uzależniają oni cenę za oferowany content.

 

Jeśli to prawda to mamy pierwsze efekty tej wspaniałej fuzji. :evil: Nadal się wszyscy cieszą, że będzie połączenie platform?

 

Skąd to info ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie fuzji tylko utraty większości praw filmowych przez canal+ ?

Czy to nie zastanawiające że cyfra z dziurawymi zabezpieczeniami kontentu traciła je po kolei na rzecz N ze szczelnym zabezpieczeniem kontentu ?

 

Zabezpieczenia "Nki" wcale nie są tak mocne jak się wydaje, tylko po prostu nikt się jeszcze nie zabrał na poważnie za ich złamanie, ale jak "Cyfra" połączy się z "Nką" i wprowadzi te moduły "CI+", to motywacja do jej złamania może się pojawić (firmy i operatorzy chyba ciągle nierozumieją, że im większe zabezpieczenia tym większa paradoksalnie motywacja do ich pokonania, bo to większe wyzwanie)...

 

Tak jak już ktoś napisał wprowadzenie "parowania" i modułów "CI+" będzie największym utrudnieniem dla tych, którzy chcą być normalnymi uczciwymi użytkownikami !

 

Ja tak jak już napisałem w wątku o modułach "CI" nie dam się zmusić do wymiany mojego "Globo HD S1", który sam sobie wybrałem na coś narzuconego przez "Cyfrę" i jeśli te moduły "CI+" nie będą działały w moim sprzęcie to wypowiem umowę z winy operatora (do czego będę miał myślę podstawy, bo to on uniemożliwi mi przecież odbiór na dotychczasowym sprzęcie) i myślę nie będę jedyny !

 

A tak w ogóle to całe parcie do uniemożliwiania rejestracji nagrań itp. np. przez moduły "CI+" jest dla mnie śmieszne, bo, żeby obejść te "wymyślne" zabezpieczenia wystarczy przecież zamiast tunerem nagrywać osobną nagrywarką dvd lub analogowym tunerem tv w komputerze (nawet moduł "CI+" nie zablokuje przecież sygnału na złączu "scart") i to właśnie przykład, że te całe zabezpieczenia najbardziej utrudnią życie tylko uczciwym, albo nieobeznanym w tematach technicznych abonentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak już napisałem w wątku o modułach "CI" nie dam się zmusić do wymiany mojego "Globo HD S1", który sam sobie wybrałem na coś narzuconego przez "Cyfrę" i jeśli te moduły "CI+" nie będą działały w moim sprzęcie to wypowiem umowę z winy operatora (do czego będę miał myślę podstawy, bo to on uniemożliwi mi przecież odbiór na dotychczasowym sprzęcie) i myślę nie będę jedyny !

 

Masz do tego prawo ale co potem? Pójdziesz do CP, weźmiesz kablówkę, albo wrócisz na ich warunkach. Nie będzie alternatywy, która zachowa Twój dotychczasowy status. Notabene, może nie będziesz jedyny ale zastanów się ile takich ludzi będzie. Mówimy o ok. 1,5 mln abo, podczas gdy tutaj na forum, ludzi którzy się tym interesują mamy 20 tyś kont. Takie przypadki jak Ty to pojedyncze tysiące czyli promil liczby abo i zyski przeważą te stratę.

 

A tak w ogóle to całe parcie do uniemożliwiania rejestracji nagrań itp. np. przez moduły "CI+" jest dla mnie śmieszne, bo, żeby obejść te "wymyślne" zabezpieczenia wystarczy przecież zamiast tunerem nagrywać osobną nagrywarką dvd lub analogowym tunerem tv w komputerze (nawet moduł "CI+" nie zablokuje przecież sygnału na złączu "scart") i to właśnie przykład, że te całe zabezpieczenia najbardziej utrudnią życie tylko uczciwym, albo nieobeznanym w tematach technicznych abonentom..

 

Tak, ale kontentu HD przez Scarta nie nagrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w swym szaleństwie NIC+ jeśli zdecyduje się na CI+ to pozostawi choć w ofercie multiroom w wersji enki. Nie wszyscy w domu mają tylko dwa tv. A jak już być skazanym na sprzęt operatora to wolę n-boxy. Zakup własnego sprzętu będzie bowiem niecelowy. Bo co z tego, że sobie kupię za 2-3 tys PLN TechniSata 3 w wersji CI+ PVR skoro NIC+ nie pozwoli mi na nim nic nagarć a nawet zrobić pauzy aktualnie oglądanego programu.

 

A informacja, źe wprowadzanie CI+ jest efektem fuzji pojawiła się jako komentarz pod artykułem na stronie SatKuriera. Ile w tym prawdy - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...