Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie to trochę tak szczerze zastanawia czemu tak zwlekają z tym połączeniem ofert, tzn. wymianą między sobą kanałów???

 

Wiem, że twierdzą, że muszą czekać na wszelkie zgody i bym się zgodził, że muszą jeśli chodzi o połączenie sieci sprzedaży itp., ale polemizowałbym czy trzeba czekać na te zgody, jeśli chodzi o wymianę między sobą kanałów.

Dopóki nie ma zgody, dopóty n i Cyfra+ są konkurencją. Dlatego nie dziwne, że nie ma wymiany kanałów, bo czy wymieniałbyś się z konkurencją tym, co czyni Twoją ofertę szczególną i nieosiągalną u konkurenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie ma zgody, dopóty n i Cyfra+ są konkurencją. Dlatego nie dziwne, że nie ma wymiany kanałów, bo czy wymieniałbyś się z konkurencją tym, co czyni Twoją ofertę szczególną i nieosiągalną u konkurenta?

 

No tak, ale tutaj się "kłania" właśnie przypadek współpracy "Nki" z "TP". One też są formalnie konkurencją, co nie przeszkadza, aby oferta "TP" miała DOKŁADNIE tę samą zawartość (łącznie z nazwami pakietów przecież) co oferta "Nki".

 

Ja jestem właśnie za takim rozwiązaniem w przypadku "Nki" i "Cyfry+", żeby do czasu formalnej fuzji nawiązali podobną współpracę, jak "Nka" z "TP" i nie rozumiem co im w takim rozwiązaniu przeszkadza???

 

Może "Satkurier" zapytałby o to w moim imieniu przedstawicieli "Nki" i "Cyfry+", bo myślę, że odpowiedź na to pytanie interesowałaby nie tylko mnie.

 

W ogóle fajnie by było gdyby polskie platformy (wszystkie) miały na naszym forum oficjalne konta, tak jak "TVR" i "Next Music + HD". Może redakcja "Satkuriera" wystosowałaby taką propozycję do działów prasowych platform???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem właśnie za takim rozwiązaniem w przypadku "Nki" i "Cyfry+", żeby do czasu formalnej fuzji nawiązali podobną współpracę, jak "Nka" z "TP" i nie rozumiem co im w takim rozwiązaniu przeszkadza???

Wiesz, możesz być za takim rozwiązaniem, ale decyzję podejmują dyrekcje n-ki i Cyfry+. Zaś jak widać na załączonym obrazku, firmy jednak doszły do wniosku, że na tym etapie nie ma co wymieniać się kartami atutowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co na moją logikę mogłoby wytłumaczyć brak takiego porozumienia między "Nką" i "Cyfrą", to jednak pewna asekuracja, że jednak do fuzji może nie dojść, chociaż to raczej niemożliwe (teoretycznie właśnie "UOKiK" czy "UE" mogłaby się nie zgodzić, ale nie wierzę, żeby ogłaszali fuzję bez sprawdzenia czy te organy mogą się do niej "przyczepić"), dlatego nie rozumiem czemu takiego porozumienia (korzystnego przecież chyba dla wszystkich, bo i dla obu platform i dla ich abonentów przede wszystkim :D ) nie ma???...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę C+ włożyła dużo kasy w tą inwestycję i chce jak najwięcej w tym niby martwym okresie zarobić, wiadomo przecież że 2 platformy, ale wspólna kasa z abonamentów, a liczą się kanały dodatkowo płatne, by jak najwięcej "wydoić" abonenta, bo nic się nie zmienia chcesz polską kopaną to tylko C+ w Cyfra+, a LM to tylko nSport i oczywiście N-ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko chyba to na razie ma być tak, że "Liga Mistrzów" będzie w dodatkowo płatnym "nPremium", a "Ekstraklasa" też w dodatkowo płatnym "Canal+", więc w czym problem???

 

Chodzi tylko o to, żeby zwiększyć zasięg tych kanałów o drugą platformę, a przez to zwiększyć zarobek na nich (bo będzie więcej płacących), a na tym chyba i "Nce" i "Cyfrze+" powinno według mnie zależeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla obydwu stron chodzi o jak największą ilość abonentów łącznie z dwóch platform, jeżeli w N-ce byłby pakiet C+ a w Cyfra+ pakiet nPREMIUM to na 100% osoby mające obie platformy rezygnowały by z jednej z nich a to oznacza "odpływ" abonentów z którejś platformy a tak robią "sztuczny tłok" obecnych abonentów i w połączeniu obydwu platform jest ich więcej, a tak zanotowali by znikomy ale jednak spadek liczby abonentów, znikomy bo należy pamiętać że są również osoby co posiadają CP i N-kę lub Cyfra+ i CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do LM to raczej jest przesądzone że trafi do canal + co oznacza wyeliminowanie nsportu.

 

Ciekawe jak to rozwiążą? bo o tej samej porze mniej więcej leci euroliga.Trzeba to jakoś pogodzic.

 

Moim zdaniem mogą tu wykorzystać usługę "c+ na życzenie". I częsc LM na żywo będzie można kupić jako VOD

 

Pokusze się o przykład

 

C+ SPORT EUROLIGA MONTEPASCHI SIENA- REGAL

C+GOL LM REAL - LYON

C+WEEKEND LM NAPOLI-BAYERN

i pozostałe mecze LM do kupienia VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do LM to raczej jest przesądzone że trafi do canal + co oznacza wyeliminowanie nsportu.

 

Ciekawe jak to rozwiążą? bo o tej samej porze mniej więcej leci euroliga.Trzeba to jakoś pogodzic.

 

Moim zdaniem mogą tu wykorzystać usługę "c+ na życzenie". I częsc LM na żywo będzie można kupić jako VOD

 

Pokusze się o przykład

 

C+ SPORT EUROLIGA MONTEPASCHI SIENA- REGAL

C+GOL LM REAL - LYON

C+WEEKEND LM NAPOLI-BAYERN

i pozostałe mecze LM do kupienia VOD.

C+ na życzenie, to jest usługa VOD, więc nie wiem jak Ty byś chciał oglądać dzięki tej usłudze sport na żywo.

Takie transmisje, o którym piszesz, to PPV, ale lepszym rozwiązaniem byłoby uruchamianie dodatkowych serwisów, tak jak robi to n przy LM.

 

CP już dawno bawi się w PPV, czy to do sprzedawania filmów (bo ta ich usługa to nie jest VOD), czy też przy okazji LE (kiedyś sprzedawali mecz za 1 PLN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do LM to raczej jest przesądzone że trafi do canal + co oznacza wyeliminowanie nsportu.

Nie jest to tak oczywiste i proste jakby się mogło wydawać.

LM ot tak sobie bym nie rzucał i przerzucał wg swego widzimisie.

Ciekawy jestem jak jest z tą licencją na wyłączność? Przecież za tym szły odpowiednie zobowiązania i pieniądze. I w tym przypadku kogo będzie obchodziła jakaś tam fuzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak , sorki chodziło mi oczywiście o PPV a nie Vod.

 

Jeśli jest właściwie jeden podmiot więc to nie jest przerzucanie według widzimisię tylko logiczne myślenie i kalkulacja.

 

Nie sądzę by były specjalnie uruchamiane kanały jak w n. Canal ma stosunkowo sporo własnych stacji "c+ na życzenie" może byc rozbudowany o ppv LM a potem Ligi Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to tak oczywiste i proste jakby się mogło wydawać.

LM ot tak sobie bym nie rzucał i przerzucał wg swego widzimisie.

Ciekawy jestem jak jest z tą licencją na wyłączność? Przecież za tym szły odpowiednie zobowiązania i pieniądze. I w tym przypadku kogo będzie obchodziła jakaś tam fuzja.

 

juz takie cos przerabialismy jakis czas temu... prawa do Bundesligi i Serie A mial Filmnet, a za chwile juz byly w Canal+ (chodzi mi o przejecie Filmnetu przez Canal+ w Polsce okolo 15 lat temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś myśli, że po zatwierdzeniu fuzji Cyfry+ z N-ką przez wszystkie instytucje do tego upoważnione będą dalej utrzymywane kanały nPremium czy nSport, to naprawdę jest bardzo naiwny. Zgadzam się z postami wyżej doświadczenie poprzednich fuzji na naszym rynku pokazuje, że zapewne będą jedne kanały premium i jedna oferta. Myślę, że skonsolidowanie praw filmowych i sportowych w jednym kanale jest dobre dla klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naiwny to jest ten kto myśli że zaraz wszystko przejdzie do Canal+ i będzie za to płacił tyle co dotychczas :D.

 

A kto tak myśli ?

 

Na pewno nie mogą to byc jakieś drastyczne podwyżki ale niewielkie są raczej możliwe.

 

Poruszę jeszcze inną kwestię.

 

Ja myślę podobnie że canal + wchłonie npremium(y) i nsport.

Wtedy sądzę że będzie możliwy podział opcji czyli film i sport.Dla tych którzy nie chcą płacić np. za sport.

Może dojśc kolejny kanał filmowy np. C+premium.Trzy kanały filmowy byłby wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie można spojrzeć jak to się ma w innych europejskich platformach Canal Sat (francja) czy D+ (hiszpania) itd. kanały premium dzielą się na komediowe, sensacje, familijne, itd. i to samo tyczy się kanałów sportowych. być może nasz rodzimy C+ dąży właśnie do takiej struktury swojej oferty dlaczego by miała tego nie zrobić skoro wszyscy tak robią a przecież CS, D+ i C+ to wszystko jest CANAL+. To samo tycz się SKY też jest wiele kanałów filmowych i sportowych w wielu kategoriach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że ma być osobna opłata za każdy kanał? Po prostu np. w Sky w skład pakietu SkyMovies wchodzą kanały tematyczne np. z samymi komediami, filmami s-f, dramatami, romansami, klasykami itp.

 

Tyle że u nas zabrakło by kontentu na takie kanały, albo byłyby powtórki tych samych filmów po kilka razy dziennie. Do robienia takich kanałów trzeba by jeszcze fuzji z HBO :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Vivendi to jest śliska sprawa - firma ta w Polsce nie była kryształowa. Jeżeli ktoś pamięta pierwsze ustawki w KRRiT i ówczesne ustawodastwo to z pewnością utknęła mu w głowie pierwsza ogólnopolska koncesja TV. Dostał ją kodowany Canal+ pomimo, iż ustawa wyraźnie stanowiła, iż maksymalny limit kapitału zagranicznego (w tym także z UE) nie powinien przekraczać 33%. Tak więc polski regulator , wsparte właściwymi służbami wywiadowczymi (UOP), uznał że Canal+ to typowo Polska stacja a Vivendi to pewnie jakaś spółka j.v. spod Płocka. Dodam że koncesję tą wydano w pierwszej połowie lat 90-tych gdy przeciętny Polak po transformacji ustrojowej nie tylko o płatnych kanałach premium mógł pomarzyć, ale realnie nie miał co do garnka włożyć. Chodziło w tym przypadku o odpowiednie zablokowanie pasma aby późniejsza koncesja dla Polsatu nie była nadmiernie obciążona konkurencyjnie.

W późniejszych latach działalność Canal+ w Polsce też była dosyć ciekawa. Kiedy przez wiele lat kierował nią Lew Rywin (Polska Korporacja Partycypacyjna), jej żer bazował głównie na dojeniu TVP czasów Kwiatkowskiego (i wcześniej). M.in. za sprawą tych Panów TVP na wyłączność udostępniła Cyfrze+ swój sygnał TVP1 i TVP2 odmawiając tej możliwości Wizji TV, co realnie położyło tą platformę. I tak Cyfra+ startując z zadurzeniem 300 mln. zł była w stanie wygrać z WizjąTV, w którą amerykanie wsadzili 1 mld. USD. Nikt po prostu nie chciał płacić za telewizję w której nie było 2 podstawowych stacji (mających razem ponad 50% ówczesnego rynku). Co ciekawe TVP w tym dealu nic nie dostała - jedyne co się po tym ostało to umowa koprodukcyjna TVP - Canal+ na produkcję kilku filmów - notabene zrealizowanych głównie w Heritage Film Lwa Rywina. Koprodukcje te to zresztą też ciekawa kwestia - TVP wkładając swój udział finansowy realnie w całości pokrywała koszty, które fikcyjnie były podkręcane o co najmniej raz (dla wnikliwych do zbadania). Tym samym wkład C+ był realnie dosyć mizerny.

Inna kwestia relacji TVP - Canal+ to handel prawami do piłki nożnej, w której za każdym razem TVP była jakoś dziwnie stratna. Jeszcze inny obszar to flota wozów transmisyjnych, w którą TVP inwestowała (a było ich w porywach kilkanaście) tylko po to aby mogły służyć na rzecz transmisji sportowych C+ (ta spółka w Polsce nie posiadała długo żadnego wozu -formalnie był 1 przysłany z Francji na cały obszar sportu). Jak sie można było domyślać wozy te jeździły za pół darmo, co tuszowane było w TVP hasłem, że jeżeli mają stać to niech jeżdżą. Jaszcze kolejna rzecz to wersje językowe, za które płaciła TVP a szeroko wykorzystywała za symboliczna opłatą C+ - jeżeli ktoś nie wierzy to niech puści sobie chociażby MiniMini gdzie do dzisiaj dominuje w napisach - Telewizyjne Studia Dźwięku (marka handlowa opracowań TVP) ale to już inna historia, których w tym przypadku wiele...

 

Źródło komentarz:

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/36081,zaduszki-w-tvn#comment_265921

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...