Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Znając Cyfrę+ może być tak:

tunery - pewnie zostaną i te i te - ale pewnie będą oferować nowym abonentom tylko te które posiada Cyfra+

 

oferta programowa - możliwe że wymienią się ofertą premium przed świętami, ale myśląc racjonalnie, to jak to by wyglądało w reklamach, nie mają ulotek itp... - dla mnie jakoś mało realne, pewnie w nowym roku to dopiero nastąpi

 

ceny - jakaś podwyżka na pewno musi być, wiąże się to z nowymi pakietami, kto tam wie co wymyślą

 

Mam taką małą nadzieje, że na święta zrobią nam (dla abo Cyfry+ i N-ki) miłą niespodziankę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blue, ja nawet chciałbym nboxa ale z systemem Seca. Taki rozsądny kompromis ;)

Na który oni nie pójdą.

 

Jednakże system CONAX jest bardziej elastyczny przy wprowadzaniu innowacyjnych usług.

Do tego CONAX jest znacznie tańszy w utrzymaniu, gdyż poprzez parowanie z modułem znika problem piractwa itp. (nie ma potrzeby wymieniania kart kodowych) jak i strony technicznej łatwiejszy jest w konfiguracji, aktualizacji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizja...zlituj sie...parowanie kart nie zalezy od systemu kodowania..pomijajac juz to ze Cyfra jako jedyna kart nie paruje bo to idiotyzm...i parowac nie beda bo stracili by na tym za duzo kasy...ludzie maja splitery i placa im pelne pakiety a bez spliterow brali by najmniejszy pakiet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się tylko to żeby można było korzystać z modułów albo samych kart... Wtedy będę szczęśliwy, bo multifeed i obrotnica przy tunerze platformy (w dodatku z narzuconą listą kanałów) to średni pomysł dla kogoś kto z dobroci satelitów korzysta. O ile w C+ problemu nie było, o tyle w N to już było niemożliwe żeby w pełni go wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa CANAL+, Grupa ITI i Grupa TVN ogłosiły dzisiaj nawiązanie strategicznego partnerstwa, w ramach którego połączą swoje polskie spółki działające na rynku płatnej telewizji. Grupa CANAL+ zostanie kluczowym akcjonariuszem TVN.

 

Dzięki połączeniu CYFRY+ i należącej do TVN platformy „n” do końca roku 2011 powstanie wiodąca platforma cyfrowa (DTH) ze spodziewaną łączną bazą 2,5 mln abonentów. Do Grupy CANAL+ należeć będzie 51% kapitału zakładowego nowoutworzonej spółki płatnej telewizji, zaś Grupa TVN i UPC będą posiadać w niej odpowiednio 32% i 17%.

 

Nowa, połączona platforma cyfrowa będzie zarządzana wspólnie przez Markusa Tellenbacha (Prezesa) i Beatę Mońka (Wiceprezesa).

 

Nowoutworzony podmiot umożliwi wykorzystanie znaczącego efektu skali i wzrost wydajności. Klienci otrzymają najwyższej jakości rozrywkę z ekskluzywnym kontentem i w najnowszej technologii, w tym najszerszą na polskim rynku ofertę telewizji HD.

 

Nowoutworzona spółka płatnej telewizji będzie również współpracować z TVN w zakresie rozwoju kontentu i produkcji. Partnerstwo zostanie dodatkowo wzmocnione przez Grupę CANAL+, która staje się kluczowym akcjonariuszem polskiej grupy medialnej TVN, razem z ITI.

 

Oczekuje się, że połączenie pozwoli w trzecim roku działalności osiągnąć efekt synergii przekraczający 250 mln zł, wynikający głównie ze wzrostu przychodów i optymalizacji kosztów, a do końca 2015 r. nowoutworzona spółka płatnej telewizji zwiększy liczbę klientów do ponad 3 mln, z EBITDA przekraczającą 550 mln zł.

 

Bertrand Meheut, Prezes Grupy CANAL+ powiedział: „Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, iż możemy ogłosić utworzenie wiodącej platformy telewizji płatnej pod przewodnictwem Grupy CANAL+, wspartej silnym partnerstwem z najbardziej znaczącą polską grupą medialną jaką jest TVN. Jest to istotny krok w ewolucji Grupy CANAL+. Rozwijamy działalność na arenie międzynarodowej, wzmacniamy naszą pozycję strategiczną w Polsce, jednocześnie zwiększając tempo rozwoju.”

Bruno Valsangiacomo, Prezydent i Akcjonariusz Założyciel Grupy ITI powiedział: „Negocjacje prowadziliśmy w duchu prawdziwej współpracy i jestem przekonany, że decyzja o partnerstwie z Grupą CANAL+ jest właściwa i przyczyni się do stworzenia dodatkowej, długoterminowej wartości dla wszystkich interesariuszy zarówno Grupy ITI, jak i TVN. To partnerstwo strategiczne nie tylko opiera się na solidnych przesłankach biznesowych związanych z połączeniem naszych polskich działalności w branży płatnej telewizji, ale też stanowi logiczny krok strategiczny, dzięki któremu Grupa ITI utrzyma wiodącą pozycję na rynku i spełni oczekiwania polskich konsumentów i reklamodawców, jednocześnie stawiając czoła wyzwaniom związanym z nowymi technologiami.”

 

Markus Tellenbach, Prezes TVN: „Połączenie to stanowi fundament przyszłego rozwoju, który może przełożyć się na stworzenie ponadprzeciętnej wartości. Wraz z Grupą CANAL+ otwieramy dla naszych akcjonariuszy nowy rozdział, a ja spodziewam się, że uda nam się stworzyć światowej klasy zespół zarządzający, który zapewni nowoutworzonej spółce wiodącą pozycję na wysoce konkurencyjnym polskim rynku medialnym.”

 

Beata Mońka, Prezes CYFRY+, powiedziała: „Przyszłe połączenie CYFRY+ i „n” rozwija przed nami niezwykle obiecujące perspektywy. Obie platformy mają uzupełniające się kompetencje w zakresie kontentu, marketingu i technologicznego know-how. Ich połączenie przyniesie korzyść konsumentom, dla których wybór spośród ofert płatnej telewizji - na jednym z najbardziej konkurencyjnych europejskich rynków - stanie się dużo prostszy.”

 

Grupa CANAL+ wniesie swoje udziały w CYFRZE+, aby przejąć pakiet kontrolny nowoutworzonej platformy płatnej telewizji, a także zapłaci łącznie około 230 mln euro gotówką za 40% udziałów w N-Vision, spółce-matce Polish Television Holding, do której z kolei należy 51% akcji TVN. Grupa ITI będzie nadal posiadać 60% pakiet kontrolny w N-Vision.

 

Poniżej przedstawiono najważniejsze ustalenia dotyczące praw zbywalności akcji spółki w przyszłości:

 

Na poziomie spółki płatnej telewizji:

 

• Grupa CANAL+ ma opcję nabycia należącego do TVN 32% pakietu akcji nowoutworzonej spółki telewizji płatnej po 3 lub 4 latach od zamknięcia transakcji.

 

• Jeśli Grupa CANAL+ nie wykona swojej opcji, TVN uzyska prawo zbycia akcji poprzez IPO; z prawa tego TVN może skorzystać najwcześniej po 4 latach od zamknięcia transakcji.

 

• Połączona platforma cyfrowa DTH będzie w pełni konsolidowana przez Grupę CANAL+.

 

Na połączenie działalności w zakresie płatnej telewizji zgodę wyraziła także spółka UPC, która pozostanie akcjonariuszem mniejszościowym, posiadającym 17% kapitału nowoutworzonej spółki płatnej telewizji.

Na poziomie N-Vision (spółki holdingowej TVN):

 

• Grupa ITI ma opcję sprzedaży dodatkowego pakietu 9% udziałów N-Vision na rzecz Grupy CANAL+ w dwa lata od podpisania umowy.

 

• Grupa CANAL+ ma opcję kupna pozostałych udziałów N-Vision należących do ITI po 3 lub 4 latach od zamknięcia transakcji.

 

• Każda z Grup korzysta z efektywnego prawa zbycia (sprzedaży N-Vision), zapewniającego możliwość wyjścia z inwestycji, w przypadku gdyby Grupa CANAL+ nie wykonała opcji kupna należących do ITI akcji TVN.

 

• Grupa CANAL+ udzieliła Grupie ITI pożyczki w wysokości 120 mln euro, która zostanie zaliczona na poczet należnego Grupie ITI wynagrodzenia za zbycie udziałów w N-Vision i potrącona z tego wynagrodzenia. Grupa ITI wykorzysta powyższe środki na wykup pakietu 33% swoich akcji od rodziny Wejchertów.

 

• Sprawozdania finansowe Grupy TVN nadal będą podlegać konsolidacji metodą pełną przez Grupę ITI.

 

Zamknięcie transakcji oczekiwane jest w drugiej połowie 2012 r., w zależności od uzyskania zgody odpowiednich organów regulujących rynek.

 

canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat TVN, zawierający trochę więcej informacji:

 

Temat: Podpisanie istotnej umowy - Grupa ITI i Grupa TVN zawierają umowy z Grupą Canal+ dotyczące strategicznego partnerstwa

Raport bieżący numer: 117/2011

 

1. OGÓLNE INFORMACJE O TRANSAKCJI

W nawiązaniu do raportów bieżących nr 107/2011 z dnia 27 października 2011 r. i nr 109/2011 z dnia 2 listopada 2011 r., Zarząd TVN S.A. informuje, że w dniu 18 grudnia 2011 r. TVN S.A. (TVN) wraz z ITI Media Group Limited (swoim podmiotem dominującym) (ITI) zawarła istotne umowy ustanawiające strategiczne partnerstwo z Grupą Canal+ i połączenie działalności ITI Neovision sp. z o.o. (Neovision) – operatora platformy "n" i Canal+ Cyfrowy sp. o.o. - operatora platformy "Cyfra+" (Cyfra+) (Transakcja). Celem Transakcji jest połączenie działalności operacyjnej "n" i Cyfry+ w polskiej branży płatnej telewizji poprzez utworzenie wspólnej platformy cyfrowej DTH "n/C+". Połączona platforma DTH "n/C+" będzie dysponowała 2,5 milionową bazą klientów i będzie mogła wykorzystać efekt skali, synergii i zwiększonej wydajności.

W celu realizacji Transakcji w tej samej dacie zawarte zostały następujące istotne umowy:

(a) umowa wspólnej działalności pomiędzy Groupe Canal+ S.A. (Grupa Canal+) i TVN (Umowa Wspólnej Działalności), zawarta w celu połączenia działalności Cyfry+ i "n" w ten sposób, że Grupa Canal+ uzyska skonsoliduje i uzyska kontrolę nad połączoną platformę "n/C+";

(B) umowa wspólników pomiędzy Grupą Canal+ i TVN (Równoległa Umowa Wspólników), regulująca ich stosunki jako wspólników połączonego podmiotu "n/C+";

© umowa sprzedaży udziałów dotycząca N-Vision B.V. z siedzibą w Amsterdamie, Holandia (N-Vision) zawarta pomiędzy ITI jako sprzedającym, Grupą Canal+ jako kupującym i International Trading and Investment Holdings S.A. Luxembourg z siedzibą w Luksemburgu (podmiot dominujący ITI) (ITI Holdings) jako gwarantem zobowiązań ITI (Umowa Sprzedaży Udziałów);

(d) umowa dodatkowa pomiędzy ITI Holdings i TVN dotycząca opłat w przypadku, gdy nie dojdzie do zamknięcia Transakcji (Umowa Dotycząca Opłat za Zerwanie);

(e) umowa dodatkowa pomiędzy ITI Holdings i TVN dotycząca ich współpracy przy Transakcji (Umowa Dodatkowa); oraz

(f) umowa wspólników pomiędzy ITI i Grupą Canal+ regulująca ich stosunki jako wspólników w N-Vision.

 

2. UMOWA WSPÓLNEJ DZIAŁALNOŚCI POMIĘDZY TVN I GRUPĄ CANAL+

Głównym zobowiązaniem TVN w ramach Umowy Wspólnej Działalności jest wniesienie pośrednio lub bezpośrednio jej całego udziału w "n", natomiast głównym zobowiązaniem Grupy Canal+ jest wniesienie pośrednio lub bezpośrednio jej całego udziału w Cyfrze+ do połączonego podmiotu "n/C+", w którym TVN będzie posiadał 32% udziałów, Grupa Canal+ będzie posiadać 51% udziałów, a pozostałe 17% kapitału zakładowego "n/C+" będzie kontrolowane przez UPC. Zgodnie z aktualnymi szacunkami Zarządu TVN, wartość 32% udziału TVN w "n/C+" jest równa około 1.9 mld złotych.

Zamknięcie Umowy Wspólnej Działalności uzależnione jest od ziszczenia się następujących warunków zawieszających:

(a) uzyskanie zgody właściwego organu antymonopolowego na przeprowadzenie transakcji będących przedmiotem Umowy Wspólnej Działalności;

(B) wszystkie istotne pozwolenia posiadane przez Neovision i Cyfrę+ pozostaną w pełni obowiązujące i ważne do daty zamknięcia;

© TVN uzyska opinię o godziwości ceny (fairness opinion) wystawioną przez Deutsche Bank w związku ze spełnieniem przez Transakcję warunków określonych w umowach (indentures) dotyczących obligacji uprzywilejowanych opisanych w raporcie bieżącym nr 58/2009 z dnia 19 listopada 2009 r. oraz obligacji uprzywilejowanych opisanych w raporcie bieżącym nr 125/2010 (Obligacje TVN). TVN otrzymał opinię o godziwości ceny wystawioną przez Deutsche Bank w dniu 18 grudnia 2011 r. po podpisaniu Umowy o Wspólnej Działalności; oraz

(d) nie będzie miało miejsca naruszenie ani postawienie w stan natychmiastowej wymagalności jakichkolwiek kwot należnych z tytułu Obligacji TVN, jak też nie nastąpi naruszenie oświadczeń TVN w odniesieniu do Obligacji TVN w okresie od daty zawarcia Umowy Wspólnej Działalności do daty zamknięcia;

(e) ziszczą się warunki zawieszające w ramach Umowy Sprzedaży Udziałów.

Data ostateczna ziszczenia się powyższych warunków zawieszających przypada najpóźniej 17 miesięcy po dacie zawarcia Umowy Wspólnej Działalności, chyba że strony postanowią inaczej.

 

Jeżeli warunki zawieszające do połączenia działalności platform płatnej telewizji "n" i Cyfra+ zostaną spełnione, ale TVN nie będzie w stanie spełnić innych warunków zawieszających do ostatecznej daty ziszczenia się warunków i Umowa Wspólnej Działalności ulegnie rozwiązaniu, w takim przypadku TVN będzie zobowiązana zapłacić Grupie Canal+ opłatę za zerwanie w wysokości 75 mln euro (338 mln złotych), o ile ta oplata nie zostanie uiszczona przez ITI zgodnie z Umową Sprzedaży Udziałów. Uiszczenie opłaty za zerwanie z tytułu Umowy Wspólnej Działalności będzie stanowić pełne i ostateczne zaspokojenie wszystkich roszczeń i żądań jakiegokolwiek rodzaju wysuwanych przez Grupę Canal+ wobec TVN z tytułu Umowy Wspólnej Działalności i Równoległej Umowy Wspólników.

TVN kwalifikuje Umowę Wspólnej Działalności jako umowę istotną ze względu na jej wartość, która przekracza 10% kapitałów własnych TVN.

 

3. RÓWNOLEGŁA UMOWA WSPÓLNIKÓW POMIĘDZY GRUPĄ CANAL+ A TVN

Równoległa Umowa Wspólników będzie regulować stosunki pomiędzy TVN i Grupą Canal+ jako wspólnikami podmiotu "n/C+" do czasu wejścia w życie nowej umowy wspólników, która zostanie zawarta z chwilą zamknięcia Umowy Wspólnej Działalności pomiędzy TVN, Grupą Canal+ i UPC. Równoległa Umowa Wspólników zawiera postanowienia dotyczące składu i powoływania Zarządu oraz Rady Nadzorczej, wyjścia wspólników oraz sprawy zastrzeżone, których realizacja będzie wymagać zgody TVN. Grupa Canal+ posiada dwie opcje kupna w odniesieniu do pakietu 32% udziałów posiadanych przez TVN w połączonym podmiocie "n/C+". Jeżeli opcje te nie zostaną wykonane, zarówno TVN jak i UPC będą mieć prawo do złożenia żądania, aby połączony podmiot "n/C+" i wszyscy wspólnicy podjęli działania mające na celu przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej "n/C+".

 

4. UMOWA SPRZEDAŻY UDZIAŁÓW POMIĘDZY ITI MEDIA GROUP LIMITED JAKO SPRZEDAJĄCYM, GRUPĄ CANAL+ JAKO KUPUJĄCYM ORAZ ITI HOLDINGS S.A. LUXEMBOURG JAKO GWARANTEM

Zamknięcie transakcji przewidzianej w Umowie Sprzedaży Udziałów zależy od ziszczenia się następujących warunków zawieszających (ziszczenie tych warunków wymagane jest także dla zamknięcia Umowy Wspólnej Działalności):

(a) uzyskania zgody właściwego organu antymonopolowego na sprzedaż pakietu 40% udziałów w N Vision na rzecz Grupy Canal+ zgodnie z Umową Sprzedaży Udziałów;

(B) wszystkie istotne pozwolenia wymienione w Umowie Sprzedaży Udziałów będą w pełni obowiązujące i ważne i w każdym przypadku nie zaistnieją istotne negatywne zmiany w postanowieniach i warunkach jakiegokolwiek istotnego pozwolenia w okresie do daty zamknięcia Umowy Sprzedaży Udziałów;

© należytego ziszczenia się lub rezygnacji z warunków zawieszających w ramach Umowy Wspólnej Działalności;

(d) nienaruszenia umowy pożyczki podpisanej w związku z zawarciem Umowy Sprzedaży Udziałów pomiędzy m.in. ITI i Grupą Canal+ ;oraz

(e) nie będzie miało miejsca naruszenie ani postawienie w stan natychmiastowej wymagalności jakiejkolwiek kwoty należnej w odniesieniu do uprzywilejowanych zabezpieczonych obligacji wyemitowanych przez PTH (który jest spółką zależną w 100% kontrolowaną przez N-Vision posiadającą pakiet 51% akcji w TVN) na podstawie umowy (indenture) z dni a19 listopada 2010 r. lub Obligacji TVN w okresie do dnia zamknięcia w ramach Umowy Sprzedaży Udziałów włącznie.

Uzgodniona wersja postanowień Umowy Sprzedaży Udziałów dotyczących warunków zawieszających oraz opłat za zerwanie stanowi załącznik do Umowy Wspólnej Działalności.

 

5. UMOWA DOTYCZĄCA OPŁAT ZA ZERWANIE

ITI Holdings i TVN zawarły umowę dodatkową dotyczącą opłat za zerwanie płatnych zgodnie z Umową Sprzedaży Udziałów w przypadku, gdy nie dojdzie do zamknięcia Transakcji z powodu nie podjęcia przez którąkolwiek ze stron umowy działań w dobrej wierze mających na celu spowodowanie ziszczenia się warunków zawieszających do zamknięcia Transakcji. Zgodnie z Umową Dotyczącą Opłat za Zerwanie, jeżeli nie dojdzie do zamknięcia Transakcji z powodu nie podjęcia przez Grupę Canal+ działań w dobrej wierze mających na celu spowodowanie ziszczenia się warunków zawieszających, TVN przysługiwać będzie 50% opłaty za zerwanie płatnej przez Grupę Canal+ na rzecz ITI Holdings zgodnie z Umową Sprzedaży Udziałów, tj. 25 mln euro (113 mln złotych). Jeżeli Transakcja nie zostanie zamknięta wskutek nie podjęcia działań w dobrej wierze przez ITI z powodów, za które TVN ponosi odpowiedzialność, TVN będzie obowiązana zwrócić ITI Holdings 25 mln euro (113 mln złotych) co stanowi 50% opłaty za zerwanie płatnej w takim przypadku przez ITI na rzecz Grupy Canal+ zgodnie z Umową Sprzedaży Udziałów. Jeżeli TVN uiści opłatę za zerwanie zgodnie z Umową Wspólnej Działalności, ITI Holdings będzie obowiązana zwrócić TVN pełną kwotę tej opłaty.

 

6. UMOWA DODATKOWA

TVN i ITI Holdings zawarły umowę dodatkową w związku z Umową Wspólnej Działalności oraz Umową Sprzedaży Udziałów, na podstawie której zobowiązały się, że TVN będzie informować ITI Holdings o działaniach, które mają być podjęte na podstawie Umowy Wspólnej Działalności oraz konsultować te z ITI Holdings.

Wszystkie kwoty wyrażone w euro zostały przeliczone na złote w oparciu o średni kurs wymiany NBP wynoszący 4.5094 z dnia 16 grudnia 2011 r.

Podstawa prawna: art. 56 ust. 1 pkt 1 i 2 Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, § 5 ust. 1 pkt. 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim.

 

Podpisano przez:

Markus Tellenbach

Prezes Zarządu

John Driscoll

Członek Zarządu, CFO

http://gfx.tvn.pl/financialRaportFile/2 ... 011_pl.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wiemy tylko jak wszystko będzie wyglądać od strony finansowo - prawnej.

Czyli będzie jedna platforma cyfrowa.

Szczegółów dotyczących nazwy, pakietów, systemów kodowania zapewne tak szybko nie poznamy.

Ciekawe kiedy ujednolicenie oferty.

Dzięki połączeniu CYFRY+ i należącej do TVN platformy „n” do końca roku 2011 powstanie wiodąca platforma cyfrowa (DTH)

 

Cokolwiek zbyt optymistyczny termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie byl takim optymista. Szczegolnie, ze ostatnie zdanie zaprzecza temu poprzedniemu:

 

"Zamknięcie transakcji oczekiwane jest w drugiej połowie 2012 r., w zależności od uzyskania zgody odpowiednich organów regulujących rynek".

 

Czyli wszelkie zgody UOKiK itd. itp. beda dopiero podpisywane.

Chyba, ze bedzie mile zaskoczenie i rzeczywiscie uwina sie do konca 2011. Moze maja juz wszystko gotowe od strony IT i technicznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 12 dni miała by powstać nowa platforma cyfrowa, czarno to widzę, zacytuję klasyka cyt.: "...nas nie przekonają że białe jest białe, a czarne, czarne..." :wink:

Jeżeli tak będzie to jeszcze w tym roku zrezygnuję z kablówki na rzecz nowej platformy cyfrowej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło byłoby gdyby do końca 2011 dodali kanały N do oferty C+ i odwrotnie.

Natomiast byłoby bardzo niemiło, gdyby wprowadzili politykę N w zakresie dostępu do oferty tzn. sparowany Conax i koniec z korzystaniem z własnego sprzętu.

Mam nadzieję, że tego nie zrobią, choć jest mowa o "korzystaniu z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych" (w domyśle - N). :evil:

 

Dla abonentów C+ wprowadza to nerwówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknięcie w drugiej połowie 2012 nie oznacza że nie można działać już teraz UOKIK może najwyżej kazać UPC sprzedać jakąś część udziałów i wyrazi zgodę o to się raczej nie martwcie!

 

Nawiasem mówiąc lucius jak zwykle zaskakuje półtora gościa z niego:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem połaczenie i konsolidacja kanałów npremium z canal+ jest jak najbardziej na miejscu(...)

Na miejscu może i tak, ale nie dla platformy. Wiadomo że lepiej jak ludki zapłacą za dwie opcje premium i otrzymają dokładnie to samo (no prawie to samo) co wcześniej mieli płacąc tylko za jedną.

 

Także, moim zdaniem, na razie o jakimkolwiek połączeniu płatnych kanałów obu operatorów nie ma co marzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla abonentów C+ wprowadza to nerwówkę.

Chyba masz na myśli swoją nerwówkę, bo jak narazie na mnie nie robi to żadnego wrażenia i nie zrobi do momentu faktycznych zmian, a podniecać się nie do końca zdrowo też nie ma, co ponieważ na spekulacjach i podejrzeniach daleko się nie zajedzie. Niektórzy zachowują się tak jakby ich życie od tego zależało czy C+ doda nPremium i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ audib6

No, może i racja - trzeba poczekać na konkrety. Ale jednak człowiek nie jest zadowolony kiedy pojawia się perspektywa utraty możliwości korzystania z dobra, do którego się przyzwyczaił...

 

Ciekawe, że w komunikacie pojawia się sformułowanie n/C+ - czyżby nowa nazwa? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

audib6, tu nie chodzi o życie, tylko o ... pieniądze.

 

Jeśli wydało się kilka tysięcy na sprzęt, który być może będzie można sobie teraz w buty wsadzić, to jest powód do zdenerwowania, czy może niekoniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia abonenta (co jest dalekie od punktu widzenia operatora) najlepsze byłoby zapewnienie abonentom NBoxów jako sprzętu dedykowanego z jednoczesną możliwością korzystania z własnego sprzętu i sprzedaży abonamentu tylko z samą kartą kodową bez obowiązku nabywania dekodera od operatora.

Czyli najlepszy jest niesparowany Conax. Ten system czyta wszystko co jest sprzedawane na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...