Skocz do zawartości

Cyfra+ (-) jakość i brak miejsca na nowe kanały


orden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Czytaliście news'a na SK o terminie wyprowadzki TPS? Może wreszcie coś się ruszy już na dobre. :P Bardzo podobają mi się te dwa komentarze Pawła. Mam nadzieję, że Cyfra+ wreszcie rozładuje ten tłok na swoich transponderach i poprawi jakość. O kanałach z transponderach CP już nie wspomnę. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście news'a na SK o terminie wyprowadzki TPS?
Czytaliśmy, czytaliśmy, bardzo optymistyczny news ;)

 

Ponoć zwolnione pojemności po TPS'ie może zająć platforma DTH Premium - francuskojęzyczna platforma, która będzie skierowana do mieszkańców Maroca, Tunezji i Algierii, w której znajdą się m.in: MTV France, MTV Pulse, MTV Idol, Game One, Boomerang, Baby TV... Platforma ma korzystać z systemu dostępu warunkowego Viaccess PC 3.0. Faktem jest, że testy miały się rozpocząć w marcu br., zapewne niepotwierdzenie tej informacji wiąże się wyłącznie z przesunięciem daty ostatecznego wyłączenia sygnału TPS z 13.0E.

 

Kolejna platforma, która rzekomo ma zająć zwolnione częstotliwości po TPS jest specjalny pakiet kierowany do mieszkańców Szwajcarii. Ten projekt ma powstać z inicjatywy CanalSAT/TPS, nadawca chce wykorzystać zwolnione transpondery na 13.0E do emisji ok. 15 kanałów TV, w tym 2 HD. Z 13E korzysta również inny szwajcarski nadawca płatnej telewizji - SRG SSR.

 

W news'ie SK brak wzmianek na temat tych projektów, a serwis o tym kiedyś pisał.

To tak trochę mniej optymistycznie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał Patio ląduje na transponderze na którym jest 5 kanałów filmowych, w tym trzy premium dodatkowo płatne. Do tego jeszcze dwa kanały sportowe, też dodatkowo płatne. Religia.tv i TVN Lingua wpychane są na dosyć mocno obsadzony transponder (na którym jest TV Puls która ostatnio chwaliła się że poprawiła jakość obrazu :lol2: ). CP bierze kanały TVP z anteny naziemnej. TVP HD w n podczas meczów Ligi Mistrzów osiąga niespotykany nawet wśród kanałów SD, bitrate 1,8 Mbps. Jak widać polskie platformy satelitarne stawiają na jakoś. Jakoś to będzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, Pan, Pani to się możemy pośmiać przez łzy nad nijakością obrazu :D Ale dlaczego kablówki nie interweniują? Przecież większość kanałów jest branych z HB. Nie wiem czy oni go wpuszczają bezpośrednio do kabla czy coś z nim robią ale poprawić obrazu chyba się nie da, co najwyżej pogorszyć. Ktoś porównywał jakość z kablówki i satelity? W kablu tez występuje "pikselizacja"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablówki niestety niczego nie poprawiają... Mogą jedynie zaoferować w przypadku niektórych kanałów lepszą jakość korzystając z przekazów dosyłowych dla kablówek na innych satelitach (np HBO z Amosa, TVP z Astry itp). Część kanałów niestety branych jest z transponderów C+ bądź CP (np AXN) więc jakość jest taka sama jak u aonentów tychże platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam serdecznie. Mam następujące pytanie na temat jakości obrazu Cyfry+.

Podczas oglądania różnych kanałów co jakiś czas występuje zjawisko pojawiania się małych kwadracików na całym ekranie. Kwadraciki te pozostają około 1 sekundy i potem zanikają. Dzieje się to zarówno przy scenach dynamicznych jak i statycznych. Zacinki te występują raz częściej raz rzadziej. Czy to zjawisko to owa pikseloza o której czyta się na forum i czy występuje ona u wszystkich użytkowników? Mój sprzęt to Philips HD PVR od Cyfry+ i Plazma 42" Panasonic.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również posiadam PVR HD i PLAZME PANASONIC, problem ten pojawil sie w momencie zmiany nadawania transpondera z mpeg2 na mpeg4, wystarczylo u mnie skrecic lekko konwenter i jest ok. Prawdopodobnie czesciej masz ta sytuacje przy gorszej pogodzie, dlaczego ustaw dokladnie :smile: konwenter i powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również posiadam PVR HD i PLAZME PANASONIC, problem ten pojawil sie w momencie zmiany nadawania transpondera z mpeg2 na mpeg4, wystarczylo u mnie skrecic lekko konwenter i jest ok. Prawdopodobnie czesciej masz ta sytuacje przy gorszej pogodzie, dlaczego ustaw dokladnie :smile: konwenter i powinno byc ok

 

Tylko w którą stronę skręcić i mniej więcej o ile bo antenę ustawiał mi 4 miechy temu "fachowiec" z Cyfry+ i zarzekał się że ustawił antenę najidealniej jak mógł :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pstrykając sobie po kanałach zatrzymałem się na chwilę przy ESPN Classic. Leciał jakiś wyścig kolarski - pikseloza straszna. Praktycznie non stop kwadraty na całej powierzchni ekranu (jakbym patrzył na jakąś mozaikę). Jak długo Polsat (bo to on od września odpowiada za transmisję dla obu platform) będzie się tak wygłupiał? Według Lyngsata na 12188 V (tp 74) jest 15 kanałów MPEG-2, w tym o dziwo wciąż są tutaj duble Animal Planet i Kino Polska. Czy ktoś kto ma bardziej profesjonalny sprzęt niż Mediasat mógłby przeskanować ten transponder i to potwierdzić, jednocześnie zmierzyć aktualny bitrate i rozdzielczość ESPN? Właściwie wszystkie kanały z tego transpondera wyglądają fatalnie, chodźby Discovery Channel (gdy znajdował się na transponderze Cyfry obraz był trochę lepszy, no i była możliwość wyboru ścieżki językowej). Współpraca z Polsatem (a tym samym utrata jakiekolwiek wpływu na jakość kilkunastu kanałów TV) nie przyniosła abonentom Cyfry nic dobrego (no może poza lekkim polepszeniem się jakości TV4) - Ci którzy liczyli, że transpondery zostaną w ten sposób odciążone mogą się czuć oszukani (zwolnione miejsce natychmiast zajęły kolejne stacje - o ile mogę zrozumieć, że dołączono np. DOMO.TV to nie jestem w stanie pojąć po jaką ch****ę w obecnej sytuacji wynajmuje się miejsce stacjom FTA - mam na myśli Patio.TV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...