Skocz do zawartości

Cyfra+ (-) jakość i brak miejsca na nowe kanały


orden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie spokojnie, bez emocji. Już o tych nowych transponderach po TPS'ie piszemy od około roku, jak nie dłużej. Napewno nie wydarzy się nic spektakularnego jeżeli chodzi o oddanie transponderów przed końcem roku. No może przy odrobinie szczęścia dostaniemy "prezent" na Gwiazdkę.

 

Chciałbym się mylić, ale jakoś w to nie wierzę (żeby było szybciej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle abonenci CYFRY+ straca na tym, ze kanaly zostana przeniesione na tp Polsatu (podobnie bylo z AXN, po przeniesieniu na tp Polsatu). Znow jakosc i rozdzielczosc kolejnych kanalow pojdzie w dol :woot:

 

Np. Discovery

- obecnie w Cyfrze+: - rozdzielczość: 704x576 średni bitrate video: ok. 2,63 mbit (max. video bitrate: 4.16 mbit)

- z tp Polsatu bedzie: - rozdzielczość: 544x576 średni bitrate video: ok. 2,03 mbit (max. video bitrate: 3.18 mbit)

 

Dane o bitrate z SatcoDX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z tą jakością nie będzie tak tragicznie w końcu polsat wyłączy ok 9 kanałów ze swoich transponderów więc jakość pewnie sie polepszy nawet może okaże sie że będzie jeszcze lepsza niz w cyfrze.

Wracając jeszcze do tych transponderów po TPS to gdzieś u nas na forum lub na satkurier jak mnie pamięć nie myli była informacja ze cyfra dostanie 2-3 transpondery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z tą jakością nie będzie tak tragicznie w końcu polsat wyłączy ok 9 kanałów ze swoich transponderów więc jakość pewnie sie polepszy nawet może okaże sie że będzie jeszcze lepsza niz w cyfrze.

Chciałbym w to wierzyć, oj chciałbym. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle abonenci CYFRY+ straca na tym, ze kanaly zostana przeniesione na tp Polsatu (podobnie bylo z AXN, po przeniesieniu na tp Polsatu). Znow jakosc i rozdzielczosc kolejnych kanalow pojdzie w dol :woot:

 

Np. Discovery

- obecnie w Cyfrze+: - rozdzielczość: 704x576 średni bitrate video: ok. 2,63 mbit (max. video bitrate: 4.16 mbit)

- z tp Polsatu bedzie: - rozdzielczość: 544x576 średni bitrate video: ok. 2,03 mbit (max. video bitrate: 3.18 mbit)

 

Dane o bitrate z SatcoDX.

 

Dokladnie, wszyscy sie ciesza, ze CP i CYFRA sie dogadaly ,ale nie zdaja sobie sprawy, ze po tej "zamianie" jakosc kanalow na obu platformach sie zrowna i to raczej w strone jakosci CP a nie CYFRY... Platformy nie robia wolnego miejsca aby poprawic jakosc kanalow tylko po to aby wepchac tam nowe, w koncu zbliza sie sezon jesienny a taki PC od poczatku roku nie dodal w zasadzie nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo kiedy cyfra powyłącza dublowane kanały ze swoich transponderów i będą brane tylko z polsatu ?

Niestety, ale coś nie słychać kiedy to zrobią.

 

tomek26: Ja jednak mam nadzieję, że robią to także dla jakości, a nie tylko dla nowych kanałów. Tzn i tak to robią dla jakości, bo mogliby przecież wrzucić kanały na obecne TP i się nie przejmować ich jakością, a tak przynajmniej będzie coś normalniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo kiedy cyfra powyłącza dublowane kanały ze swoich transponderów i będą brane tylko z polsatu ?

Niestety, ale coś nie słychać kiedy to zrobią.

 

tomek26: Ja jednak mam nadzieję, że robią to także dla jakości, a nie tylko dla nowych kanałów. Tzn i tak to robią dla jakości, bo mogliby przecież wrzucić kanały na obecne TP i się nie przejmować ich jakością, a tak przynajmniej będzie coś normalniejszego.

 

Chcialbym wierzyc w to, ze jakosc sie poprawi, ale skoro miejsce jest ograniczone a kanalow przybywa ( w tym HD) to ciezko na to liczyc...

Zreszta ja i tak juz skreslilem kanaly SD. Nawet te najlepiej nadawane wygladaja kiepsko w porownaniu do nienajlepszego przeciez w Polsce HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JETIX oraz EXTREME SPORTS będą nadawać ze starej częstotliwości tylko do 3 września.

Potem już tylko na:

częstotliwość 12188 V, transponder 7400

 

To zostanie jeszcze ESPN i TV4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...