Skocz do zawartości

Cyfra+ (-) jakość i brak miejsca na nowe kanały


orden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tez się nad tym zastanawiam...

Nawet jak dostana ze 2 TP po TPS to za kilka lat kanałów będzie przybywać, nie tylko w Polsce ale tez w SKY i ten problem tyczy wszystkich operatorów...

A wiadomo HotBird nie będzie już większy będzie tyle miejsca ile jest teraz :)

Moze teraz powiem głupotę ale pewien nie jestem... Może dało by rade nadawać kanały w pasmie KA?? Eutelsat chce za 2,5roku wynieść na pozycję 13' satelitę wyłącznie nadawanego w pasmie KA. Jak pisze w TO&OWOKA-SAt został zaprojektowany do celów transmisji nowych aplikacji jak np: HD Digital Cinema czy telewizja 3D, może da rade umiescić tam zwykłe kanały TV??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cyfra+ nie przestanie sprzedawać odbiorników do MPEG-2/DVB-S to nie będzie innej możliwości dołączenia nowych kanałów. Obecnie najlepszym wyjściem jest wynajem miejsca na innych transponderach, ale i tak mają już sporo tego na wynajmowane.

 

Taniej wyjdzie wymiana konwerterów pozwalających na odbiór z dwóch satelit, np. z Astrą 3 lub Eurobirdem 9.

 

Dziwię się dlaczego taka korporacja jak CanalSat sama nie wynajmie miejsca na cudzych transponderach po to aby przyśpieszyć wyłączenie TPS. CanalSat ma też drobny śmietnik na transponderach, niektóre kanały się podwajają, np. ABSat, mogliby to posprzątać i znalazło by się miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wysłałem mail'a odnośnie jakości kanałów nadawanych przez naszą ukochaną platformę cyfrową. Ciekawe co odpiszą? Czy znowu coś w stylu (...)Szanowny Panie dziękujemy za nadesłaną korenspondencję i dokładamy wszelkich starań(...), czy może tym razem coś bardziej konkretnego. Nie omieszkam wam napisać. Na razie czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze innym wyjściem jest wy[beep]e kanałów dublujących się w ofertach platform i nadawanie w simulcrypcie.

KwiateK: O którym Sky mówisz :?: Nie wiem jak tam sytuacja Sky Digital, ale chyba też jakoś nie najgorzej, da się jeszcze zmieścić kanały, a co do Sky Italia to oni mogliby wywalić te regionalne jakieś, telezakupy, sex shopy i inne to byłoby miejsce.

No, ale wracając do kanałów w Cyfrze. Wynajmowanie miejsca u kogoś jest trochę głupie, bo i tak kiedyś miejsce się skończy. Nadawanie z dwóch satelit do dla mnie nie ciekawy pomysł, wiadomo, że lepiej z jednej. Nawet jeśli byłoby z dwóch to ludzie posiadający antenę od Cyfry musieliby ją wymienić na większą, bo zez czy Monoblock nie jest to takich małych anten(zez pójdzie, ale jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będą duże problemy z działaniem).

 

A&G: A co innego mogą odpisać :?: Przecież wg ludzi z Cyfry jakość jest dobra, robią niby co w ich mocy, aby jakość była jak najwyższa a jakoś ich działań nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał aby CYFRA+ połączyła się z N i CP. Wtedy mogła by powstać całkiem ciekawa platforma, która miałaby bogatą ofertę kanałów, b.dobrą jakość i miejsce na transponderach na przyszłe kanały HD.

 

Ps.Tylko czy jest to możliwe :?:

 

-Na jakie jeszcze satelity mogłaby przejść CYFRA+ gdyby nie udało się pozyskać nowych transponderów ??? Czy są jakieś dobre możliwości??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@james_b, a jednak:

 

Szanowny Panie,

 

dziękuję za korespondencję. Odpowiadając na e-mail uprzejmie informuję, iż

Pana sugestie zostały przekazane do odpowiedniego działu. Zapewniam, że

wszystkie sugestie są wnikliwie analizowane i wykorzystywane zarówno przy

planowaniu oferty programowej, jak również we wszystkich działaniach

związanych z obsługą Abonentów.

 

 

Ufam, iż powyższe wyjaśnienia przyjmie Pan ze zrozumieniem.

 

Jeśli miałby Pan jeszcze jakieś pytania chętnie udzielę informacji.

 

Z poważaniem,

 

:cry::cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 Bitrate każdego kanału jaki jest nadawany jest zmienne, ja Ci tego nie wytłumaczę, za trudne.

...

 

Nieprawda.Są kanały ze stałym bitrate np. Eurosport na HB.

Powtórzę po raz kolejny bitrate jest jednym z czynników wpływającym na jakość.Wcale nie najważniejszym.Proponuję w ramach ćwiczeń skomperować sobie dobrze wydaną płytę DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze innym wyjściem jest wy[beep]e kanałów dublujących się w ofertach platform i nadawanie w simulcrypcie.
I tak się przecież dzieje. Sytuacja braku miejsca cały czas się pogarsza, nasze platformy będą w przyszłości skazane na większą współpracę.
KwiateK: O którym Sky mówisz :?: Nie wiem jak tam sytuacja Sky Digital' date=' ale chyba też jakoś nie najgorzej, da się jeszcze zmieścić kanały (...) [/quote'] No bez przesady, już nie mieszajmy w to pozycję 28.2E ;)
a co do Sky Italia to oni mogliby wywalić te regionalne jakieś' date=' telezakupy, sex shopy i inne to byłoby miejsce. [/quote'] SKY Italia nie nadaje takich kanałów... Właściwie, to nie wiadomo do kogo należą te regionalne telewizje. Operatorami tych kanałów są m.in. Telespazio, Network Teleport Italia, Link Telecomunicazioni, M-Three Satcom. To oni są odpowiedzialni za przekaz satelitarny tej włoskiej "chińszczyzny", ale nie są właścicielami tychże kanałów. Wynieść się, nie wyniosą, bo na 13E nadaje SKY Italia, a dla tych "ciekawych kanałów" pozycja 13.0E jest żyłą złota, niestety...
Ja bym chciał aby CYFRA+ połączyła się z N i CP (...)
Wykluczone, N-ka z nikim nie będzie chciała się łączyć. Patrz jak N jest z technologią daleko do przodu, pozostawiając konkurencję daleko w tyle. O innych niekorzyściach dla tej platformy już nic nie piszę.

 

Jedynym ratunkiem wydaje się być miejsce po platformie TPS, ale pamiętajmy również, że na HotBird chce nadawać platforma z francuskimi stacjami dla Maghrebu - DTH Premium i dla Szwajcarii ma powstać specjalny pakiet. Nowe projekty będą miały pierwszeństwo przed Cyfrą, ponieważ pomysłodawcami są CanalSAT/TPS. Niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boss509 nie tylko nie wciągają mnie na jakąkolwiek czarną listę, ale nawet grzecznie odpowiadają. Nie skończyło się bowiem na tym jednym mail'u, tylko jakiś gościu od spraw technicznych opisał mi co i jak z ich punktu widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podłączyłem mojego FIlipa 3010 pod Kino domowe Onkyo.. i cóż niestety mogę powiedzieć.. to że jakoś fonii na programach z cyfry + jest MIZERNA... na niektórych niemieckich programach dźwiek jest głośny , ostry , wyrazisty, dynamiczny.. ale nie stacje radiowe, nie polskie stacje.

Cóż można z tym zrobić ?

To ta cyfrowa telewizja ?

I jak tu coś oglądać na kinie 5.1 :?

Z Polsatem nie jest lepiej bo jest podobnie.

Jeszcze nie sprawdzałem dźwięku na Canal + i HBO ale zrobię to zaraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dzwiek jest ponizej krytyki.Niby wyswietla DD,a ampli wylapuje ProLogic,tylko niektore pozycje sa w DD.Takie same szambo jest na TVN-ach.Lepiej to wyglada na NG,tam niemal wszystko jest ok.Nasze platformy nie maja nawet startu do Premiere,nawet gdyby sie polaczyly.Co z tej ilosci kanalow niby HD,skoro zarowno obraz jak i co dziwne dzwiek nie spelnia tych wymogow.U Niemcow nawet kanaly fta ida w pelnym DD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Premiere ma bardzo piękny obraz i ta jakość dźwięku...wspaniała.

 

To cóż niestety nic nie można zrobić by poprawić jakość dźwięku, a szkoda..

Szkoda też że tuner 3010 nie ma żadnego wyjścia cyfrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na Hot BRIDZIE 13E jest bardzo mało miejsca, które jest potrzebne platformam satelitarnym - dlaczego Eutelsat Communications nie wyśle w kosmos kolejnego satelity.

Przecież platformy chętnie zapłaciłyby za nowe transpondery i EUTEL SAT mógłby trochę zarobić. Czy ktoś wie czy EUTElSAT planuje w najbliższym czasie zwiększyć pojemność na pozycji Hot BRID 13E???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie platformy powinny się dogadać w sprawie wspólnych transponderów do HDTV, lub powinny się połączyć, np. Cyfra+ z Cyfrowym Polsatem i już zyskali by dwa nowe transpondery, a jeden zostałby wypełniony obecnymi programami CP niedostępnymi w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w najbliższym czasie nie ma szans aby Pojemność Hot BRIDA 13 E została zwiększona???

Nie ma żadnej możliwości na zwiększenie pojemności, jedyne co może uratować jednych jest odejście innych, przykładem może być francuska platform TPS, ale oni coś nie spieszą się z wyjściem z tego zatłoczonego satelity. To jest jedyna możliwość na zwiększenie pojemności, ale zwiększenie w inny sposób, bo to miejsce, które powstanie i tak zostanie zapełnione więc właściwie pojemność się nie zwiększa, ale to jedyne co właściwie można zrobić, ja na miejscu platform dałbym wyże SR i FEC po to podobno zwiększa lekko pojemność TP, ale czy tak jest na prawdę? Nie wiem, nie znam się na tym. Tak jak pisze kolega Krzyś jest jeszcze jedno wyjście- nie dublowanie kanałów, bo przez takie głupie zachowanie traci się bardzo wiele tak cennego miejsca na tej pozycji satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze zrobić tak aby wysłać nowego satelitę z wiązkami L i R. Polaryzacje L i R to są polaryzacje kołowe.

 

Jeśli dwa sygnały nadają z jednego satelity na tej samej częstotliwości ale z różnymi polaryzacjami L i R. Nie możliwe jest odebranie sygnału w polaryzacji L na konwerterze z polaryzacją R. Można wtedy dwukrotnie zapełnić satelitę. Natomiast koszty wymiany tysięcy konwerterów w antenach satelitarnych są zbyt wielkie.

 

Jedynym wyjściem będzie emisja z nowej pozycji satelitarnej w polaryzacjach L i R, aby uniknąć tego błędu.

 

Podobną sztuczkę stosuje Astra3 z wiązką na Niemcy. Ale tam sygnał jest tak mocny, że bez problemu mogą używać polaryzacji H i V przy obecnie dostępnych konwerterach.

 

Odbierając sygnał w polaryzacji H lub V, odbierzemy szczątki sygnału w przeciwnej polaryzacji, co jest nie możliwe przy polaryzacji kołowej (L i R).

 

L - Polaryzacja lewoskrętna

R - Polaryzacja prawoskrętna

 

 

Mały off-topic się zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o jakości Canal + SD. Ostatnio (po włączeniu oferty HD?) bardzo się pogorszyła.

Archiwizuję co ciekawsze filmy na DVD i obecnie 90 min film zajmuje średnio 2-2,5 GB. Wartości te były większe w przeszłości.

Dla porównania filmy emitowane przez TVN zajmują ok 4-4,5 GB (już po wycięciu bloków reklamowych).

Materiał nagrywany jest na dysk "jak leci", bez żadnej ingerencji ze strony sprzętu. Dalsza obróbka też jest bezstratna.

 

O ile się nie mylę, 90 min. film w standardzie DVD z max. dopuszczalnym bitratem powinien zajmować ok 5,5 GB.

 

Wydaje się, że jednym powodem takiej sytuacji może być brak miejsca na Hot Birdzie.

Z drugiej strony, gdy ogląda się kiepskiej jakości SD, to nawet średniej jakości HD wydaje się super (o ile ktoś nie widział "prawdziwego" HD z wysokim bitratem).

I tak naprawdę to chyba tu jest pies pogrzebany.

Money makes the world go 'round.

 

Pozdrawiam,

pepino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że kanały HD nie są nadawane tam gdzie kanały HD Canal+ :P No jedynie Canal+ Sport 2 jest nadawany na tym samym transponderze co Canal+ Sport HD, Canal+ Film HD jest nadawany na innym transponderze. Moje pytanie jest takie: porównujesz filmy z kiedy nagrane? Sprzed ilu miesięcy, a może lat? Kiedyś jakość Canal+ i tak została podwyższona, co prawda nieznacznie, ale jednak.

Powodem tego jest brak miejsca na 13E. TVN nadaje z wyższym bitrate niż większość polskich kanałów. Na pewno jakość Canal+ w wersji SD nie pogorszyła się po wejściu opcji HD do oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...