Skocz do zawartości

Cyfra+ (-) jakość i brak miejsca na nowe kanały


orden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu kupiłem LCD-eka podłączyłem eurozłaczem ze złotymi końcówkami pod Cyfrę + i się załamałem. Obraz fatalny, niektórych kanałów w ogóle nie da się oglądać (np. Eurosport 2 czy TVP 3) już lepiej wypada zwykła antena siatkowa. Mam starego Pionieera BCT 1530) Byłem dzisiaj w sklepie i pytałem się o dekoder Philipsa HDTV ale jak usłyszałem cenę prawie 700 zł to mnie wryło. Tyle kasy za dekoder w którym nie mogę sam ułożyć sobie listy programów lub wyszukać nowych. Oni chyba poszaleli. Mam pytanie czy na tych dekoderach obraz jest naprawdę lepszy jakościowo ? A może lepiej wypada tuner "n". I co oznacza w reklamach "n", że obraz jest skalowany SDTV do rozdzielczości HDTV, czy to jest na wszystkich kanałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem @michael22 chodziło bardziej o rzeczywistą jakość na nbox i Philips HD C+. Układanie kanałów jest drugorzędną kwestią. Ponieważ trapią mnie podobne wątpliwości napiszcie jak to jest z jakość w wymienionych dekoderach w odniesieniu do LCD :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po podniesieniu rozdzielczości do pełnego PAL-u w połowie lutego Canal+ zwiększył bitrate dźwięku na kanałach: Canal+, Canal+ Film i Canal+Sport do 256kbps. Poprzednio wynosił 192kbps.

 

Zrobiłem fotkę przed 10:00 jak to obecnie wygląda :wink:

 

hpim2498em0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ale to ma duże znaczenie jak mogli obecnie podnieść jakość to co bedzie jak bedą mieli tp?? reszta się poprawi i będzie fajnie i ladniej jestem za tym bgardzo bo niektóre kanały to wolają o pomste do nieba:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka którą sxd nam pokazał, pokazuje Canal+ Sport, który podczas transmisji zawsze miał dość przyzwoite pamametry, i pełną rozdzielczość PAL. Natomiast kanały Canal+ Film, i Canal+ miały nieco obniżoną - na 704x576 a teraz mają pełny PAL.

Co do moich małych uwag w tym temacie dziś na kanałach TVP1 oraz TVP2 widziałem straszne dropy, pojawiało się to co prawda na bardzo krótko, ale była to dosłownie szachownica, podczas momentów statycznych tzn. gdzie było ujęcie kamery na ludzi którzy stoją i prawie się nie poruszają. Z tego co wiem akurat w tym czasie równolegle na obydwu kanałach sportowych Canal+ leciały transmisje meczu na żywo, przez co spore pasmo transpordera poszło właśnie na to. Nie wiem czy kanały TVP cyfra ma na tym samym tp. co swoje kanały sportowe, czy na innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...