Skocz do zawartości

TBS6925 - wrażenia DX


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zauważył w innym miejscu @Wanderer - brakowało osobnego wątku o TBS6925 v2. Ponieważ kartę posiadam i korzystam z niej stale (nawet w tej chwili ;) ), to mogę powiedzieć kilka słów na temat działania.

 

Sterowniki

 

Aktualnie oficjalna wersja driverów to 1.0.1.11 (z 13 września 2011), na forum leży beta 1.0.1.12 (z 19 września 2011). W zasadzie są one identyczne, różnią się tylko szybkością działania i wyjaśniam w czym rzecz:

Do wersji 1.0.1.8 (włącznie) sterowniki były w wersji, którą określmy jako "wolniejszą". W 1.0.1.9 TBS eksperymentalnie przyśpieszył komunikację ze sprzętem. Zaowocowało to przyśpieszonym łapaniem sygnału, szybszym skanowaniem, szybszą pracą CrazyScan (w tym malowaniem konstelacji w oknie IQScan, na co zwracałem uwagę tu, jeszcze w czerwcu: viewtopic.php?f=22&t=20371#p494269 - sterowniki 1.0.1.9 to przyśpieszyły). Wydawało się, że wszystko jest OK, ale okazało się, że po badaniach posiadaczy przyśpieszona komunikacja utrudniła łapanie sygnałów z niskimi SR (szczególnie poniżej 500 Ksymb/s). Dlatego producent uznał, że wróci do wolniejszych driverów i wydał wersję beta 1.0.1.12 - przywracającą szybkość pracy po staremu.

 

Jak to jest z tą szybkością?

 

Różnica na sterownikach doprowadza do ok. 2x wolniejszego łapania sygnału (lock). Na skanowaniu Hot Bird-a w AltDVB tracimy jakieś 20 sekund, ok. 25s przy malowaniu całego wykresu pasma CrazyScan, w oknie IQScan równo 50% strat bo działanie polega na "lockowaniu" w kółko, na BlindScanie różnie, zależy od ilości namierzonych transponderów i ich szerokości, trudno ocenić, ale relatywnie niedużo, zresztą rzadko kiedy skanuje się pełne pasmo. Nie ma więc tragedii, ale... TBS 6925 v1 jak i Prof nie mają takiego problemu jak tu, tj. nie jesteśmy postawieni przed wyborem - albo szybkość albo precyzja dla niskich SR. Moim prywatnym zdaniem jest to efekt zastosowania STV0900AAC, tj. 3 generacji chipu - poprawia ona szereg błędów z wersji "B" (w tym poważny z odbiorem transmisji wielostrumieniowych!), ale tak jak dla STV0903BAC - wydaje się być wolniejsza niż STV0903BAB, co zauważono w porównaniu kart między użytkownikami Prof (BAB) i Omicom (BAC).

 

Generalnie nie ma się co przejmować, do przeżycia. Po dyskusji na forum TBS decyzją większości padło na precyzję, więc możliwe, że kolejne sterowniki będą w wersji wolniejszej - jak komuś zależy jednak na szybkości - powinien pozostać na 1.0.1.11.

 

Wersja 1.0.1.9 zmieniła paski sygnału - pierwotnie pokazywały bardzo słaby sygnał (źle wyskalowane, także zwracałem na to uwagę w czerwcu - zabrano się za to). W 1.0.1.9 przedobrzono w drugą stronę o teraz pokazuje wszędzie po 95/98% ;) W każdym razie tak czy siak w pierwszym i drugim wydaniu są o kant wiadomo czego potłuc, tu Prof wygrywa, tym bardziej, że Prof ma ciekawą właściwość tychże pasków, że jeśli jedziemy obrotnicą/siłownikiem, to w tle robi relock i przy dotarciu do pozycji pokaże sygnał dla wskazanej częstotliwości (dobre przy korygowaniu ustawienia etc.) Jest to jedyna karta, która tak umie, TBS6925 tak nie umie. Jestem na Astrze, zmieniam kanał na Hot Bird-a, antena jedzie, dociera na Hot Bird-a i sygnału brak - trzeba zmienić kanał/transponder. Ale to dotyczy 99,9% kart. Po prostu w Prof'ach jakimś cudem zrobili to inaczej/lepiej/tak jak być powinno.

 

Niskie SR poniżej 1000 Ksymb/s

 

To jedna z najfajniejszych cech tej karty. Dzięki dobrze zrobionym sterownikom, jeśli tylko autor danego programu nie zrobił sztucznego ograniczenia 1000 Ksymb/s, to działa. Dzięki temu radzą sobie AltDVB, ProgDVB, chyba SmartDVB i możliwe, że wiele innego softu. Jako wyznawca AltDVB nie specjalnie wyjeżdżam poza niego, ale dla innych userów to może mieć znaczenie, bo w przypadku Prof'a w zasadzie tylko na AltDVB można było zejść tak nisko (i chyba ProgDVB). Na wolniejszych sterownikach da się wyłuskać wszystko, na szybszych oficjalnie nie, ale moim zdaniem trzeba dostarczyć po prostu pewniejszy, mocniejszy sygnał - nie jest prawdą, że zjazd poniżej 500 Ksymb/s jest całkiem niemożliwy na szybkich sterownikach. Uważam, że każdy powinien to przetestować pod siebie ;)

 

Na 16°E odbiór paczki stacji z SR=330 z krokiem ok. 1 MHz - działa, wyłapuje wszystkie stacje, wymaga nieco cierpliwości, na szybszych sterownikach - jeszcze więcej cierpliwości :P

 

BlindScan

 

Narzędzie dostarczane przez TBS jest bardzo skuteczne, ale nie jest demonem szybkości. Na zakresie 250 MHz na 10°E 16 minut, w stosunku do 8 minut na BLScan od cracycat'a. Mimo wszystko warto sobie przetestować jedno i drugie narzędzie, wybierając te najbardziej odpowiadające naszym potrzebom. Dodatkowo jeśli ktoś chciałby robić BlindScan wraz z wynikami, to ProgDVB obsługuje też sprzętowy BlindScan dla TBS6925 - robi BS i od razu wyszukuje kanały ze znalezionych częstotliwości - full automat ;)

 

Oglądanie

 

Jeden z najstabilniejszych produktów, jakie kiedykolwiek trafiłem z kart DVB. Nigdy nie miałem żadnego BSOD'a (x64), co na Prof zdarza się od czasu do czasu jak przekombinuję. Wydaje mi się, że TBS6925 jest po prostu niezawieszalny. Mimo różnych kombinacji karta nigdy nie wywinęła mi orła, ani nic z tych rzeczy. Do oglądania całkiem fajny jest dodawany TBSviewer - wersja OEM DVBViewera. Śmiga bez większych wysiłków w kwestii konfiguracji. Dzięki dobrze napisanym sterownikom zadziałać powinien każdy program obsługujący BDA - nigdy nie trafiłem na żadnym sofcie na zgrzyt, że coś miałoby nie działać.

 

MIS - transmisje wielostrumieniowe

 

Na AltDVB z modułem od crazycat'a lub na ProgDVB można oglądać transmisje wielostrumieniowe (31,5°E, 12,5°W). Jeśli więcej nadawców w to wejdzie - ilość kanałów niedostępnych na klasycznych odbiornikach cyfrowych się poszerzy. Póki co mamy paczki włoskie i ukraińską. ProgDVB ma to rozwiązane najlepiej - wykrywa strumienie, wyszukuje kanały osobno, pozwala na normalne oglądanie. AltDVB potrzebuje ręcznego przełączania strumieni (przez narzędzia, później zmiana transpondera, żeby karta się przestroiła z nowym ustawieniem MIS). Działanie bezproblemowe, oglądanie stabilne :D

 

16APSK i 32APSK

 

Drugi ważny "fjuczer" obok niskich SR. Także nie ma problemu - na kanałach z danymi śmiga, nic transmitującego TV jeszcze nie trafiłem, ale to kwestia czasu - na 22°W już testowano transmisje w 32APSK dla Sky UK. To może być przyszłość feedów (choć nie taka bliska, bo koszta sprzętu nadawczego i odbiorczego studzą zapały nadawców). Minus odbioru emisji w 16APSK i 32APSK jest taki, że wymaga ona silniejszego sygnału. Degradacja odbioru następuje dużo szybciej niż w 8PSK. Mówiąc wprost - jeśli ktoś myśli, że wyskoczy z 90cm na obecnie nadawane 16APSK/32APSK, to może zapomnieć o odbiorze. W zależności od FEC dla 16APSK CNR może być wymagane do 14dB, dla 32APSK nawet do 17dB. Z tych transmisji, które są obecnie dostępne - większość nie jest kierowana idealnie na Europę/Polskę, więc na razie nie poszalejemy. Ale odbiór 16APSK i to nawet z bardzo niskimi SR jest potwierdzony w USA, z Galaxy 3C (95°W) http://rickcaylor.websitetoolbox.com/po ... 1&trail=75

 

Dodatkowo warto odnotować opcję TrickAPSK w CrazyScan - pozwala ona na podgląd parametrów (SR), jeśli sygnał jest nieco zbyt słaby, aby karta się w niego wstroiła do normalnego odbioru.

 

Ja najlepiej odebrałem (antena 2m, Kraków) transmisje 16APSK na 53°E z 11,172H SR=22000, a 32APSK z 10°E z 11,463H SR=6570 (tu SNR miałem 18,8 dB - mimo tego lock nie zawsze wskakiwał, za to ładnie konstelację malowało - wyraźne punkty :jupi: )

 

Analiza strumienia

 

TBS przygotował dla TSReader'a bibliotekę do porozumiewania się. Niektórzy mają z nią problem, ale generalnie działa, dodatkowo można ew. zatrudnić prostszego TransEdit z pakietu DVBViewera lub posłać strumień z poziomu programu CrazyScan do zewnętrznej aplikacji (w tym do TSReadera po TCP/IP)

 

Moje zdanie

 

Moim zdaniem kupić ten sprzęt warto. Uniwersalny - nadaje się do DX i do normalnego oglądania. Mi pasuje :D Dodatkowo dobry support - na forum TBS starają się pomagać i rozwiązywać wszelkie problemy. Odbiera wszystko co ma odbierać, jest BlindScan (działający dla wszystkiego, w tym dla potwierdzonych dosyłów 16APSK w USA - wyszukali to przez TBS BlindScan Tool). Sterowniki do wyboru, do koloru - jak ktoś stawia na szybkość, ryzykując pewien spadek na precyzji - wybiera sterowniki szybsze, jak ktoś woli precyzje - ma precyzyjniejsze.

 

PS: Nie wkładać do PC ze zintegrowanymi zasilaczami tj. zasilacz na płycie głównej - są za słabe.

 

Jeśli jest tu ktokolwiek, kto zakupił TBS6925 - proszę podzielić się wrażeniami. Co na plus? Co na minus? ;) Każda opinia się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważył w innym miejscu @Wanderer - brakowało osobnego wątku o TBS6925 v2. Ponieważ kartę posiadam i korzystam z niej stale (nawet w tej chwili ;) ), to mogę powiedzieć kilka słów na temat działania..

Delikatne uzupełnienia(nie dotyczą 6925)

1. progdvb + karty prof - jest bardziej precyzjny w skanowaniu transmisji z niskimi sr niz altdvb z modułem Crazy'ego

2. karta technisat hd usb umozliwia stabilny odbiór modulacji acm/vcm np. pakietu włoskiego z Astry 31.5 na częstotliwości 11.914, odbiór dosyłów zeonbud'u na 11.993 jest niestabilny z winy bardzo wadliwego i przestarzałego sterownika a nie podzespołów karty. Może uda się zmienić mentalność technisata i będzie przełom-pełny odbiór wielostrumieniowy i współpraca z aplikacjami Crazy'ego.... zobaczymy-nie ustaję w staraniach...

Pozdrawiam

rys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tu ktokolwiek, kto zakupił TBS6925 - proszę podzielić się wrażeniami. Co na plus? Co na minus? ;) Każda opinia się przyda.

 

Posiadam TBS6925 od kilkunastu dni. Potwierdzam stabilne działanie - korzystam na co dzień z oryginalnego DVBViewer, obecnie w wersji 4.9.0.0.

 

Martwi mnie jednak pewien objaw. :( Mr. Orbita - czy zauważyłeś u siebie zakłócenia w postaci artefaktów na niektórych kanałach? Dokładnie chodzi o milisekundowe przycinanie szatkowanie w dolnej części obrazu pojawiające co kilkanaście sekund. Przykład: kanał ESPN America z 13E, 12476/H/27500. Inny kanał: TVN24 - zero wymienionych objawów. Prosiłbym o sprawdzenie czy to samo występuje u Ciebie.

 

Poniżej mój film z opisanymi wyżej przypadłościami:

 

 

Mam również kartę Prof Tuners 7500 i zakłóceń w postaci artefaktów nie zauważyłem na żadnym z kanałów. Wieczorem postaram się napisać coś więcej, od wczoraj bawię się Crazyscanem. :)

 

 

PS: Nie wkładać do PC ze zintegrowanymi zasilaczami tj. zasilacz na płycie głównej - są za słabe.

 

Problem występuje przy przełączaniu kanałów najczęściej na polaryzację H. Znajomy również kupił kartę TBS6925 i ma BSOD'y przy przełączaniu kanałów - płyta wyposażona w zintegrowane zasilanie, pomimo zastosowania mocnego zasilacza zewnętrznego 140W. Najprawdopodobniej pobór prądu jest zbyt znaczny w momencie strojenia częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artefakty: miałem coś podobnego w czerwcu na AltDVB. Później wyedytowałem tamten post, ponieważ znalazłem rozwiązanie dla AltDVB, na innych programach u siebie tego nie obserwowałem, ale z tego co piszesz - masz DVBViewer-a - ja na nim nie sprawdzałem.

 

U mnie okazało się, że artefakty, podobne do Twoich, miałem jeśli korzystałem z modułu BDA2 od crazycat'a. Na oryginalnym BDA okazało się, że jest OK i potwierdziłem to na wielogodzinnej sesji oglądania. Crazycat o Tym wie, ale nie mamy koncepcji o co chodzi, bo na innych sprzętach tego nie ma. Na AltDVB dotyczyło to raczej wszystkich kanałów.

 

Spróbuję sprawdzić na DVBViewerze, ale mam dość ograniczone możliwości czasowe w październiku (SAT Krak 2011), nie wiem kiedy będę miał dłuższą chwilę. Mam podpowiedź: DVBViewer ma fajne okno DVBSource, można wywołać je przez kliknięcie PPM i wskazanie DVBSource z filtrów. Pokazuje, czy są jakieś zgubione pakiety/błędy. U mnie to generalnie (sprawdzałem w inny sposóB) wyglądało tak, że były artefakty, ale nie było zgubionych pakietów, co jest dość nietypowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uzupełnienie o artefaktach. W ciągu ostatnich kilkunastu dni mocno testowałem betę SmartDVB 0.2.1, którego wersja finalna powinna wyjść lada dzień. Dzięki wsparciu autora udało się usunąć złośliwy błąd zawieszający TBS6925 przy skanowaniu i jednocześnie miałem okazję dużo eksperymentować z odbiorem/oglądaniem. O ile w AltDVB na standardowym module nigdy nie miałem tematu artefaktów, o tyle na SmartDVB - zdarzają się. Nie potrafię określić od czego to zależy, to jest totalny "random" - raz zmieniam częstotliwości, skaczę po kanałach i jest git, a innym razem wlecę nawet na kanał z polaryzacji pionowej (V) i czuć, że coś jest nie tak. Dodatkowo mam przy tym jeszcze jeden objaw: gdy się tak dzieje - okno aplikacji przywiesza się w regularnych odstępach czasu, tj. jeśli próbuję je przesuwać po ekranie - co ok. sekundę zatrzymuje się na pulpicie w miejscu.

 

Podejrzewam błąd sterowników (stawiałbym na coś związanego z obsługą pasków siły i jakości sygnału i mam koncepcję jak to sprawdzić, tylko będę musiał poprosić kogoś o pewną rzecz ;) ) albo niekompatybilność z jakimiś częściami u mnie w PC. Żeby wykluczyć opcję 2 musiałbym kartę wrzucić w inny PC, ale na razie nie mam takiej możliwości. Dodatkowo w PC mam cały czas Prof-a 7301 - może za duże obciążenie? Jest jeszcze jedna rzecz - w AltDVB mam zaznaczone wyłączanie zasilania LNB. Teoretycznie nie powinno to działać z TBS6925, jako że AltDVB był pisany, gdy TBS6925 jeszcze na rynku nie było, ale może coś to miesza - to też będę musiał przetestować. Mam więc potencjalnie kilka możliwych przyczyn, ale znowu pojawia się pytanie - czemu nigdy nie mam problemów w AltDVB na oryginalnym module (na BDA2 problem jest i jest zawsze)? Z AltDVB korzystam tak często, że nie mogłoby to ujść mojej uwadze. Będę temat męczyć dalej, biorąc na pierwszy ogień wspomniane paski siły/jakości (w SmartDVB także tam leżał problem z zawieszaniem TBS6925).

 

Jeszcze o paskach - przy długim oglądaniu jednego kanału (powiedzmy 2-3 godziny) robi się z nimi ciekawy efekt w AltDVB na oryginalnym module - siła robi się 100%, jakość... 0%. Mimo tego kanał działa. Zmiana częstotliwości i powrót to "naprawia".

 

Cały czas jest zbyt mało posiadaczy, w efekcie trudno jest mi skonfrontować moje doświadczenia, bo równie dobrze wszystkie te cuda mogą być nawet powodowane "syfem" u mnie w systemie operacyjnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Mr. Orbita - zwracam się jako do znawcy kart / moje doświadczenia z kartami są dość skromne /.

Czy TBS 6925 radzi sobie z transponderami z 31,5E - ASTRA 1G

 

11992 H

DVB-S2/8PSK

MPEG-4 27500 8/9

 

12148 H

DVB-S2/8PSK

ACM/VCM

MPEG-4 27500 8/9

 

Oba transpondery są nadawane w multistream .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez najmniejszych problemów, ale soft musi być przystosowany do odbioru tego typu transmisji, więc nie każda aplikacja DVB sobie poradzi (musi umieć rozróżnić strumienie). Działa póki co AltDVB z odpowiednim interface BDA2 od crazycat'a, ProgDVB i w zasadzie chyba tyle, a przynajmniej teraz nie pamiętam innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie są, to produkty zrobione na bazie chipu Montage, coś jak DVBWorld, który opisywałem swego czasu, BlindScan to iluzja (fabryczny miał krok... 60 MHz, tu zresztą chyba nawet nie ma aplikacji do BlindScanu od producenta), brak wsparcia CrazyScan/BLScan/EBS Pro, 16APSK i 32APSK odbiera tylko w teorii (chip to umie, ale w DVBWorld sterowniki już nie umiały, nie widziałem żadnego namacalnego dowodu, żeby w DVBSky było inaczej), brak obsługi ACM/VCM. Daleko w tyle za 6925/5925.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić :D U mnie to wygląda tak:

 

1. 6925 jest na PCI-e, na starcie warto zerknąć na płytę główną, na Gigabyte P55-USB3 miałem taki numer, że są dwa PCI-e, ale są zależne od siebie; w jedno dałem graficzną, to drugie pracowało w jakimś ograniczonym trybie i musiałem kombinować (info okazało się, że było jak wół na stronie Gigabyte: http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec ... b3_10.html tylko nie sprawdziłem wcześniej :/ sporo stresów bym sobie oszczędził ;) )

 

2. Po wrzuceniu u mnie na Win7 zgłasza wykrycie urządzenia i prosi o drivery. Można skorzystać z umieszczonych na CD lub ściągnąć ze strony. Jest tam instalator TBS_6925_driver_setup.exe i teoretycznie można skorzystać z niego (opcja prosta); prywatnie polecam jednak wejść do Menedżera urządzeń (prawy na Komputer i link do Menedżera jest po lewej) i wskazać katalog ze sterownikami (x86 - 32 bit, x64 - 64 bit). Robię tak, ponieważ uważam, że system sam wie lepiej jak co sobie poukładać i metoda "inwazyjna" robi śmietnik. Zresztą warto zaznajomić się z Menedżerem urządzeń, bo jest jeszcze jeden plus (dotyczy tylko Windows 7). Wyżej w temacie pisałem, że starsze sterowniki były w wersji wolniejszej, ale są nadal przez niektórych uznawane za precyzyjniejsze dla skrajnie niskich SR. Windows 7 ma w Menedżerze urządzeń przy odinstalowywaniu opcję "Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia". Jeśli będziesz chciał zmienić wersję, to zaznaczając to będziesz miał zawsze czysto w systemie. Dzięki temu też system nie wraca do nowszych sterowników, jeśli próbujesz wgrać starsze. Ja żonglując dużą ilością kart nie zaśmieciłem sobie systemu i uważam, że zawdzięczam to właśnie z jednej strony - ręcznemu instalowaniu driverów, a z drugiej - ręcznemu odinstalowywaniu ze wspomnianym usuwaniem. Oczywiście za często sterownikami żonglować docelowo nie będziesz - tylko na wstępie możesz sobie dla 6925 zobaczyć, czy wolisz te nowe szybsze, czy te stare, wolniejsze. Te nowe są na stronie TBS w pobieraniu (1.0.1.13), a ostatnią wersję tych starych muszę poszukać w archiwum na dysku u siebie, podejrzewam, że na płycie będziesz miał jedną z wersji wolniejszych.

 

3. Pozostaje sam soft. Ja używam na codzień AltDVB, SmartDVB i oczywiście CrazyScan. Do AltDVB zmajstrowałem instrukcję odpalenia tu: viewtopic.php?f=22&t=22422 bo faktycznie początek korzystania z tego softu nie jest najłatwiejszy. Lepiej jest ze SmartDVB - tu instalujesz i korzystasz, na stronie domowej http://smartdvb.net jest najnowsza wersja testowa 0.2.5 RC1, a spolszczenie do niej zrobiłem w podpiętym w dziale: viewtopic.php?f=22&t=18058#p592099 (AltDVB oryginalnie nie jest po polsku, są niby modyfikacje, ale prywatnie nie polecam - AltDVB sam w sobie nie jest stabilny, a modyfikowanie dodatkowo zasobów i tłumaczenie na siłę tylko sytuację pogarsza). Linki do CrazyScan daję w temacie o BlindScanie, generalnie potrzebne są: CrazyScan, biblioteki do niego, StreamReaderEx i BLScan, czyli:

 

http://sourceforge.net/projects/crazyscan/files/ (tylko CrazyScan + ReqLibs)

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... BLScan.rar

http://crazycat69.narod.ru/sattelite/St ... Ex-BDA.rar

 

To wszystko do jednego wora i powinno śmigać, spolszczenie jest już w środku (a jak wolisz angielski, to wywalasz plik crazyscan_pl.qm ;) )

 

Można też eksperymentować z innymi programami, softu jest sporo, ale mi jakoś nic innego nie przypadło do gustu. Spróbować zawsze warto, m.in. rzut okiem na DVBDream (do 1.4i był darmowy, kolejne wersje są płatne), ProgDVB (wersja darmowa częściowo okrojona). Jakby co zawsze można odinstalować. Warto odnotować, że SmartDVB i ProgDVB mają wbudowany BlindScan bazujący na StreamReaderEx od crazycat'a, czyli jest wyszukiwanie + oglądanie na koniec :D

 

To tak z najważniejszych tematów, jeszcze jak coś sobie przypomnę to dorzucę, ew. śmiało pytaj, zawsze postaram się wszystko maksymalnie rozpisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i mam TBS 5925 USB . Pierwsze wrażenia negatywne . Brak instrukcji obsługi nawet po angielsku , brak baterii do pilota .

Sterownik przyjęła karta tak jak opisujesz . Oprogramowanie na płycie DVBDREAM wersja DEMO 1.7 . Próbowałem zainstalować ALTDVB i dziwny komunikat :

 

Loading resources

Checking source filter

DvbAvSrc: Missing/Not registered

Please re-register [ DvbAvSrc.ax ]

 

co z tym fantem zrobić ?

 

Nie wiem jak uruchomić pilota - czujnik jest wbudowany w kartę .

 

Mr.Orbita - co to znaczy - "wszystko do jednego wora " . W jakim katalogu to rozpakować ?

Sporo dylematów - jest to pierwsza karta w moich rękach .

Acha DVBDream 1.4 pokazuje wszystkie programy jako kodowane - brak chyba kodeków video i audio . W SMARTDVB też nie ma audio .

 

Czy można prosić o taki niezbędnik - Krok po kroku ?

Pozdrawiam

rysiuhelix

 

Najważniejsze - System Windows 7 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AltDVB i tym "Please re-register [ DvbAvSrc.ax ]" jest dokładnie jak pisze @pitter - trzeba plik zarejestrować, info jest tu: viewtopic.php?f=22&t=22422 Jest tam też podstawowa paczka kodeków dla MPEG-2 i skrótowy opis dodawania kodeków do AltDVB. Dodatkowo w Windows 7 wbudowany jest "Microsoft DTV DVD Video Decoder", a w sieci można znaleźć darmowy LAV Video Decoder http://forum.doom9.org/showthread.php?t=156191 (wystarczy ściągnąć wersję 32-bit, wypakować do jakiegoś bezpiecznego katalogu (czyli takiego, z którego w przyszłości nie wywalimy przypadkowo plików) i kliknąć na install_video.bat (prawym przyciskiem myszy i Uruchom jako administrator).

 

"wszystko do jednego wora" = miałem na myśli, żeby do jednego katalogu, nie ma większego znaczenia gdzie, byleby wszystko było razem i później tego przypadkowo nie skasować ;)

 

SmartDVB - zerknij do ustawień do kodeków i dodatkowo sprawdź głośność (na dole okna), bo był bug, który powodował, że po czystej instalacji siła głosu była ustawiona na "0".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlindScan raczej nie znajduje sygnałów poniżej 1000 Msps, czasem wpadną nieliczne transpondery blisko granicy. Tylko odbiór ręczny i to powinno działać.

 

W AltDVB konieczne jest korzystanie z alternatywnego modułu BDA2 w wersji specjalnej autorstwa crazycat'a (link), bo oryginalny blokuje próby odbioru takich sygnałów (autor AltDVB nie przewidział, że emisja z takimi parametrami jest możliwa). Plik trzeba wypakować, wsadzić do folderu Devices w AltDVB, a następnie przy starcie AltDVB w oknie wybierasz to co na czerwono na obrazku niżej (jeśli to okno już Ci się nie pokazuje, to wejdź w Settings i General, a w oknie po prawej jest Clear, po tym zamknij AltDVB i jak odpalisz od nowa, to okno się pojawi).

 

dbebac74dfb830d0.jpg

 

Ręcznie może być konieczne doprecyzowanie częstotliwości +/- 1-2 MHz - wartość częstotliwości nie musi być taka, jak jest w tabelach (przy wyższych SR tego się nie odczuwa, bo sygnał zajmuje większą część pasma i karta jest w stanie go wychwycić nawet jeśli nie trafiamy w centrum).

 

ProgDVB radzi sobie z niskimi SR bez kombinowania, SmartDVB - muszę sprawdzić jak jest w najnowszej wersji, bo autor stale coś modyfikuje, ale powinno też działać bez kombinowania ręcznie.

 

EDIT: Umknęło mi wcześniej:

- brak baterii: dotyczy wszystkich kart DVB od TBS, ostatnio też brak ich w niektórych innych produktach ściąganych z Chin, podobno jest jakiś problem z przesyłaniem baterii, bo są traktowane jako elementy potencjalnie niebezpieczne, czy coś

- instrukcja: powinna być na CD w PDF, ew. na stronie TBS w Download na samym dole jest QIG (Quick Installation Guide), niestety wszystko po angielsku, dodatkowo za wiele przydatnych informacji tam nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero się uczę :oops: i usiłuję bezskutecznie utworzyć poprawnie działający plik .ini z BLScan do AltDvb - coś mam źle.

Komunikat: File contain wrong SaID [0315 <> [235]

Ustawienia: pełny zakres, skok 5MHz, obie polaryzacje, diseqc pozycja 1, bez obrotnicy,

[Options]

; Device selection (>=0), default show device list and ask desired device num.

;Device=0

 

; Wait after start device in sec (1-10), default no wait (0)

;StartWait=0

 

; Loop mode, default disabled (0)

;Loop=1

 

; Output dir for detailed reports .txt files, default current dir

ReportDir=Reports

 

; Output dir for transponders .ini files, default current dir

TPDir=Transponders

 

; Transponder ini format.

; 0 - Technotrend, default

; 1 - AltDVB

; 2 - DVBDream

; 3 - DVBViewer

; 4 - SichboPVR

; 5 - VDR

IniFormat=1

 

; Additional info format for AltDVB, DVBViewer, VDR transponder inis.

; 0 - None

; 1 - RFLevel, SNR. Default.

; 2 - Time, Date.

; 3 - RFLevel, SNR; Time, Date. Not recomended for AltDVB.

; 4 - SNR.

; 5 - SNR; Time, Date.

;InfoFormat=1

 

; Minimal Signal/Noise for DVB-S/DSS/Turbo transponders. Default -100.

;MinSNR1=5

 

; Mimimal Signal/Noise for DVB-S2 transponders. Default -100.

;MinSNR2=8

 

; Lattitude*10, required for USALS control. Positive values - North, negative = South.

;Lat=0

 

; Longtitude*10, required for USALS control. Positive values - East, negative = West.

;Long=0

 

[satInfo]

; Satellite position (0-3599)

SatPos=0

 

; Satellite name for transponder ini

SatName=Astra 3A

 

; Low LOF in Mhz, default 9750

LOF1=9750

 

; High LOF in Mhz, default 10600

LOF2=10600

 

; LOF Switch in Mhz, default 11700

LOFSW=11700

 

; SingleBand LOF in Mhz, default -1 (used MultiBand LNB parameters - LOF1, LOF2, LOFSW)

;LOF=10750

 

; Contionous 22Khz tone control for SingleBand LNB (0,1), default 0 (off)

;22Khz=1

 

; DiseqC 1.0 port (1-4), default disabled (0)

;DiseqC=1

 

; ToneBurst switch port (1-2), default disabled(0)

;ToneBurst=0

 

; DiseqC 1.1 port (1-16), default disabled (0)

;DiseqC11=0

 

; DiseqC 1.2 position (0-255), default disabled (-1)

;DiseqC12=-1

 

; Use STAB USALS (1) or SG2100 GOTOX (2) control, default disabled (0).

;USALS=0

 

; Wait in sec after DiseqC 1.2 or USALS, default disabled (0)

;Wait=0

 

; Search interval 0 definition

[scan0]

; Polarisation - 0;H;Horizontal, 1;V;Vertical, 2;L;Left, 3;R;Rigth

Pol=H

; Start frequency in Mhz, default minimum freq for selected LOFs

Start=10700

 

; Stop frequency in Mhz, default maximum freq for selected LOFs

Stop=12750

 

; Frequency step & search range in Mhz, default 5

Step=5

 

; Minimal symbol rate for BlindScan in KS (1000-50000), default 1000.

; Increase MinSR can speed-up scanning.

MinSR=1000

 

; Maximal symbol rate for BlindScan in KS (1000-50000), default 100000.

; Not change scan speed, only help exclude regular transponders from final report.

;MaxSR=45000

 

; Search interval 1 definition

[scan1]

Start=10700

Stop=12750

Step=5

MinSR=1000

Pol=V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się - ale moim zdaniem w określeniu polaryzacji masz błąd.

Nie wpisujesz H lub V tylko odpowiadające im cyfry czyli 0 lub 1

Osobiście używam EasyBlindScan w wersji darmowej do określania parametrów skanowania:

http://cjcr-soft.com/software/easy-blindscan/

 

 

[scan0]

; Polarisation - 0;H;Horizontal, 1;V;Vertical, 2;L;Left, 3;R;Rigth

Pol=H powinno być Pol=0

; Start frequency in Mhz, default minimum freq for selected LOFs

Start=10700

 

; Stop frequency in Mhz, default maximum freq for selected LOFs

Stop=12750

 

; Frequency step & search range in Mhz, default 5

Step=5

 

; Minimal symbol rate for BlindScan in KS (1000-50000), default 1000.

; Increase MinSR can speed-up scanning.

MinSR=1000

 

; Maximal symbol rate for BlindScan in KS (1000-50000), default 100000.

; Not change scan speed, only help exclude regular transponders from final report.

;MaxSR=45000

 

; Search interval 1 definition

[scan1]

Start=10700

Stop=12750

Step=5

MinSR=1000

Pol=V powinno być Pol=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...