Skocz do zawartości

TBS6925 - wrażenia DX


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TBS-y 5925 i 6925 mają jakąś dziwną tendencję do podtrzymywania błędów póki ich się nie odepnie od wszystkiego, z czego tylko mogą ściągnąć zasilanie, a błędy im się czasami zdarzają... U mnie powiedzmy raz na miesiąc coś się zdarzy... Nie wiem jak u innych posiadaczy... Mam nadzieję, że za często Ci się takie akcje nie będą przydarzać... Poza tym karty są fajne i są najmocniejsze spośród dostępnych w cenie dla zwykłego śmiertelnika ;) Na Dekteca mnie nie stać i zapewne w ogóle prywatnie mało kogo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką konkretną pauzę załapała pierwszy raz i powiem szczerze zaniepokoiło mnie to wczoraj dość poważnie :( dziś męczę ją niemal cały dzień i jak do tej pory wszystko gra nie zaliczyła żadnej wpadki. Lekkiej zapaści czasem dostała ale to zazwyczaj wtedy kiedy mam uruchomione dwie aplikacje typu Crazy scan i Transedit wtedy pomaga wtyczka od zasilania i oczywiście jedna pracująca aplikacja. Takie szopki robi też czasem i Profka i tutaj tak samo stawiam ją na nogi.

W kwestii współpracy z EBS Pro jest o wiele lepiej niż na Profie zaś z Crazy scan (w zależności od wersji) czasem jest ciut gorzej szczególnie jak dołożę do tego 4T2 Content Analyser ale ogólnie karta warta zakupu daje dużo radości z zabawy i powoli zaczynam przekonywać się do takiego typu odbiornika DVB-S2 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że jeden pod drugim :wink: @Mr. Orbita wiem że jesteś fachowcem w sprawach kart tak więc mam pytanie o funkcje w programie Crazy scan :D a konkretnie "Szukaj kodu PLS", zauważyłem że czasem aplikacja gdy nie zaznaczę tej funkcji nie chce wstroić się w transponder za nic na świecie pomimo że transponder aktywny :shock:

Zaś gdy dam "haczyka" po kilku chwilach jest "lock"

Tutaj mam przykład dziś na 74*east zauważyłem to na dwóch transponderach :roll:

11672 V 2500 3/4 - ten był dość silny jak na tą pozycje około 25% wg. Openbox X-810

11513 H 3000 2/3 - ten zaś słaby

74e_zps4680e9d0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dziwne, zwłaszcza, że transpondery są w DVB-S, więc PLS nie jest tam stosowane , może raczej chodzi o to, że szukając PLS karta robi za każdym razem relock (z każdym kolejnym kodem PLS), czyli ponownie się wstraja i za którąś próbą się udaje. Czasami można pomóc złapać karcie lock "podpowiadając" wybrane parametry, czyli możesz przykładowo spróbować wybrać standard szukania DVB-S zamiast AUTO, można zawęzić zakres wyszukiwania (domyślnie jest 5 MHz, co jest całkiem dużym zakresem mogącym utrudniać wstrajanie w niskie SR-y, ja używam 2 MHz). W ostateczności można też odznaczyć BlindScan, ale wtedy parametry trzeba podać już w oknie precyzyjne, a nie o to chodzi ;) Najpierw zerknij, czy zawężenie ilości MHz nie pomoże skuteczniej wyłapywać sygnały, a później może na siłę wskazać mu DVB-S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, dziś w wieczór jeszcze to sprawdzę. Rano chwilę po tym znalazlem tu jeszcze tp z niższym SR tj. (11608 H 1300 7/8) i tutaj sytaucja byla analogiczna jak wczesniej. Muszę też sprawdzić jak to sie ma do tp DVB-S2 bo z tego co mnie pamięć nie myli nie bawiłem się tą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

po kilku dniach pracy z karta TBS5925 chyba padla karta.

Zaden program DVBDream, ALTDVB czy ProgDVB nie widzi sygnału z karty.

Jak połacze ją przez przeplodke np do Fergusona to ferguson nie widzi sygnalu.

Oczywiscie instalacja jest sprawna bo dzialaj inne tunery.

Karta pokazuje stan "LOCK" zielona dioda jak wybieram kanal czy robie blindscan, ale nie znajduje zadnej czestotliwosci.

Przeinstalowywyalem kilka razy juz sterowniki, nic nie daje.

Awaria pojawila mi sie po uruchomieni programu crazyscan.

Jesli macie jakies sugestie lub rady to prosze o pomoc.

ProgDVB sypie komunikatem TBS5925 DVBS2 Tuner Device not started!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to sprawdź na innym kompie. Fakt na innym forum (jeżeli dobrze kojarzę to jesteś na satclub :lol: ) ktoś zgłaszał usterkę tego modelu karty ale serwis sprawę załatwił pozytywnie z tego co pamiętam - serwis tutaj w Europie. Uszkodzenie karty jest mało prawdopodobne ale nie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na karcie TBS 8922 po przerwaniu skanowania blindscan, nie mam wogóle sygnału z karty na altdvb i dvbdream. Jest to niesamowicie dziwne. Jak wyszukiwanie blindscan się samo prawidłowo zakończy to jest ok. Ponowiłem blindscan żeby sam zakończył i sygnał powrócił z karty.

 

Pewnie to nie to ale napisałem bo może jakoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietram ale chyba przerwalem blindscan w CrazyScan :/ od tego zaczely sie cyrki.

Musisz mieć dużego pecha. Odpukać w niemalowane, od około roku co mam kartę przerywałem blindscan wielokrotnie, karta "przeżyła" nawet pobliskie uderzenie pioruna po którym padła mi w PC płyta główna i grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Nowe sterowniki :D

6925 (wersja 1.0.1.22) ma mieć podkręconą prędkość Blindscanu, a 5925 (wersja 1.0.1.10) poprawkę pod niskie SR. 5925 nie mam, więc nie sprawdzę, a 6925 dopiero jutro przeładuję, bo nie zauważyłem wcześniej. Ktoś już może testował? Liczę po cichu, że przy 6925 jest to powrót do linii szybkich sterowników i znowu będzie wybór - 1.0.1.21 będzie wolniejszy, a 1.0.1.22 szybszy, ale oprócz tego żadnych innych różnic i te same możliwości. Ostatnia "szybsza" wersja jest bardzo stara, nie ma wsparcia PLS bezpośrednio w sterownikach, przez co choćby PLS nie zadziała na nich przez TBS Recorder. Gorzej jeśli to jednak inna poprawka... No ale zawsze coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę z innej beczki mam taki nietypowy problem który nie zdarza się często ale jednak. Otóż aplikacja Crazyscan czasem dostaje zwieszki pomaga tylko odcięcie zasilania natomiast EBS ma zadyszkę w postaci takiej iż wyszukuje sobie ładnie transpondery ale w pewnym momencie pomimio przeszukiwania kolejnych częstotliwości nie znajduje juz nic.

Sterowników raczej nie winie być może stało sie to po ostatniej aktualizacji EBs zaś jeśli chodzi o nowe stery jakoś chyba zostało ba tym co bylo ekstremalne SR z 23.5e nadal mocno problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przepraszam, że post pod postem ale mam wrażenie że w nowych sterach dla 5925 jest coś mocno skopane :? otóż za [beep]kę nie chce zrobić blokady karta na transponderach DVB-S z sygnałem 20% (FEC=3/4) wg skali Openbox X-810 a to jest stabilny sygnał pozwalający na bezproblemowy odbiór nawet na tunerach z mniej czułą głowicą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...