Skocz do zawartości

Ustawienie anteny


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanko , ponieważ chciałbym założyć sobie nadziemkę i czy do ustawienia tej anteny potrzebuję jakiś specjalny miernik ? czy można to jakoś na oko zrobić?? Mieszkam w Milczu więc to chyba na śrem bym musiał ustawić tak?? Posiadam miernik tv sat czy taki się nadaje??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do ustawienia tej anteny potrzebuję jakiś specjalny miernik ?

nie. wystarczy odbiornik DVB-T.

 

czy można to jakoś na oko zrobić??

na oko to chłop w szpitalu umarł, jak mówi porzekadło (może to przysłowie?). Każdy odbiornik DVB-T posiada wskaźnik jakości odbieranego sygnału, niektóre również posiadają wskaźnik poziomu jakości.

I właśnie korzystając ze wskaźnika jakości sygnału ustawia się antenę na MAX jakości najsłabiej odbieranego mux-a. Powoli i bardzo dokładnie.

 

Posiadam miernik tv sat czy taki się nadaje??

nie.

 

Mieszkam w Milczu więc to chyba na śrem bym musiał ustawić tak??

Mikstat jest najbliżej. Tu masz odległości i profile terenu pomiędzy twoją lokalizacja a nadajnikami: http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark15892 . Niestety, wygląda, że na mux-3 z Żurawiny nie masz co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telewizor z MPEG-4. On też będzie pokazywał zasięg??

Tak. Z tym, że oczywiście nie zasięg a jakość odbieranego sygnału. Zapewne pokazuje również poziom odbieranego sygnału. Zwykle są to paski, ale niektóre TV wyświetlają wartości % albo wręcz liczbowe.

 

Musisz to znaleźć, powinno być najprędzej w menu instalacyjnym, czasami w serwisowym, dostępnym dla użytkownika, czasami w oknie informacji. Poczytaj instrukcję obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy jest możliwe że na jednej antenie mogę mieć problem z odbiorem kanałów z różnych mux-ów?Właśnie taka sytuacja mi się zdarzyła i nie wiem jak ten problem rozwiązać?Dekoder na którym to sprawdzałem to Cabletech urz 0089,a antena to zwykła siatka ale nowo zakupiona do dvb-t...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, że mogą być problemy.

 

1. Jeśli mieszkasz blisko od nadajnika. Muxy są nadawane z różną mocą (MUX3 przeważnie z dużo mniejszą). Jeśli masz mocny przedwzmacniacz, to sygnał muxa mocniej nadawanego (Mux2) możesz odbierać zakłócony (przesterowanie sygnału).

2. Jeśli mieszkasz daleko od nadajnika, to z racji różnicy mocy nadawania możesz mieć problemy z odbiorem słabszego muxa (Mux3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ustawić antenę przede wszystkim na ten MUX, który ma słabszy sygnał. Wtedy ten drugi MUX ze silniejszym sygnałem też powinien zagrać (przy sprzyjających okolicznościach). Anteny siatkowe można obracać dookoła, bo one czasami łapią sygnały z różnych "dziwnych" stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...