Skocz do zawartości

Serwisy informacyjne Ośrodków TVP


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wspomniany przeze mnie w poprzednim poście serwis informacyjny „Kronika" wprowadził zmiany w realizacji programu. Serce ramówki  TVP3 Kraków realizowany est teraz z lewej strony stufia co pozwoliło na wprowadzenie skromnych ruchów kamerowych. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak informuje Forum Media2 do szefowania „Kronice" TVP3 Kraków wróciła Alicja Popiel która to była wstępnie przymierzana do funkcji dyrektor stacji.

Od dzisiaj zaś nowa odsłona „Teleskopu" TVP3 Poznań: https://poznan.tvp.pl/75705309/teleskop-w-nowej-odslonie

Początek zmian w głównym wydaniu programu o 18:30 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak informuje forum Media2 w ubiegłym tygodniu nową odsłonę zyskała „Panorama Lubelska" i co ciekawe zalatuje ona nieco oprawą... 19:30:

Co ciekawe to jeszcze nie koniec zmian bo w marcu ruszy docelowe studio programu. 

Powyżej z kolei można zobaczyć jak zmiany wyszły w przypadku wspomnianego przeze mnie wcześniej „Teleskopu" TVP3 Poznań. 

Obstawiam że niedługo zgodnie z planami oprawę zmienią „Łódzkie Wiadomości Dnia", „Informacje" z TVP3 Kielce (z racji przenosin do nowej siedziby), „Informacje Lubuskie" TVP3 Gorzów Wielkopolski  (z tego samego powodu co w Kielcach) oraz... „Kronika" TVP3 Kraków która ostatnio wymienia czołówki co 3 lata a ostatni raz robiła to w maju 2021 roku. Mam nadzieje że w tym roku zmiany w pełnym aspekcie dosięgną też „Informacje" TVP3 Olsztyn gdyż ostatni liffting u nich to amatorszczyzna: https://olsztyn.tvp.pl/76135000/26224-godz-1830

Dodam tutaj że ten warmińsko-mazurski ośrodek regionalny Telewizji Polskiej ma możliwości zrobić lepszą czołówkę i oprawę graficzną swojego serwisu informacyjnego. Może bowiem zrobić coś podstawie „Informacji - Elbląg" które to w wspomnianej stacji nadawane były rok temu.  Nie nadawany już elbląski odłam „Informacji" można zobaczyć pod tym linkiem: https://olsztyn.tvp.pl/74920758/191223-godz-1830

 

 

W dniu 16.05.2023 o 08:44, Poland napisał(a):

Obiektyw zmienił oprawę na szablon w stylu "Informacji" z Elbląga czy "Dziennika Regionów" przez co ten program teraz wygląda lepiej niż do tej pory.

Moim zdaniem ta czołówka jest znacznie lepsza od niniejszego potworka który to był przed nią:

Ta oprawa „Obiektywu" była ohydna więc dobrze że rok temu była zamieniona na nową. 

Mam nadzieje że już niedługo doczekamy się kolejnych zmian czołówek serwisów informacyjnych w ośrodkach TVP3 zwłaszcza że niektóre obecne utrzymują się na antenie już zbyt długo :)

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wykrakałem zmiany w „Kronice" TVP3 Kraków, które to już będą w ten piątek. Po dzisiejszej zapowiedzi spodziewać się będzie można dosyć dziwnej oprawy ale z nawiązaniem zarówno do „19:30" jak i loga stacji z literą K w koronie. Do prowadzenia programu powrócą Jan Gabrukiewicz, Dorota Rojek, Olimpia Górska i być może też Alicja Popiel która to jest szefową krakowskiego serwisu informacyjnego: https://krakow.tvp.pl/76170729/nowa-dyrektor-tvp-krakow-nie-przyszlam-po-to-zeby-politycznie-przestawic-wajche-w-druga-strone

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w ślad za informacjami o zmianach w „Kronice" przyszły negatywne doniesienia. Otóż wszystkid wydania poza tymi o 18:30 i 21:30 będą realizowane z newsroomu czego dowodem jest niniejsze zdjęcia z prób kamerowych:

img-1-1709237220138.jpg
img-3-1709237231669.jpg

Jak dla mnie powrót do dawnej lokalizacji studia „Kroniki" jest słabym pomysłem zwłaszcza że dalej stoi tam plansza z mocno nieaktualnym logiem programu wprowadzonym w... 2006 roku. Co ciekawe nowe godziny emisji „Kroniki" czyli 08:00 (w dni powszednie) i 14:45 (codziennie) są chyba mocno przypadkowe gdyż łamią stałe przyporządkowanie serwisów lokalnych do godziny w pół do pełnej. W przypadku wybrania godziny 14:45 powodem do ulokowania „Kroniki" o tej porze jest kolejns w ramówce „Koronki do Miłosierdzia Bożego" która to według dyrektor TVP3 Kraków czyli Pani Ewy Godlewskiej-Jeneralskiej ma sporą ogladalność. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyodrębniłem nową czołówkę z tego materiału:

Co ciekawe jakiś czas po publikacji porannego wydania w sieci jako jego banner widniało alternatywne logo:

uid-d069827bf9d54abe8c7446720c115041-wid

Nie wiem czy ono jest nawet lepsze od tego co widzimy na ekranie. 

Sama czołówka broni się nawiązaniem do dawnego loga ośrodka (być może z racji jubileuszu 30 lecia własnej anteny Telewizji Kraków) i przebitkami w stylu 19:30. Uważam jednak połączenie krajobrazów Małopolski z literami napisu „KRONIKA" oraz trójkątami czy witrażami we wcześniejszej oprawie wspomnianego programu było ponadczasowe

Jeżeli chodzi o nowych-starych prowadzących to poza Paniami Olimpią Górską i Dorotą Rojek-Koryzną oraz Panem Janem Gabrukiewiczem. Dla tego ostatniego dziennikarza to będzie spory powrót bo „Kronikę" prowadził w latach 90-tych (gdy w Sylwestra 1993 roku był jedną z dwóch osób witających się z widzami na antenie dzisiejszej TVP3 Kraków) i zerowych.

Osobiście uważam też że do funkcji gospodarza „Kroniki" powinni powrócić też dziennikarze tacy jak:

1. Pani Alicja Popiel (obecna szefowa programu oraz pionu informacji i publicystyki w TVP3 Kraków)

2. Pani Magdalena Drohomirecka

3. Pan Paweł Sroka (obecnie reporter w Tarnowie)

4. Pan Paweł Chowaniec

5. Pan Piotr Wojdyło (od niedawna prowadzący „Pytania na Śniadanie") 

6. Pan Zbigniew Łuczyński (który to niedawno wrócił do Telewizja Polska. 

Myślę też że redakcja stacji z „Krzemionek" powinna też ściągnąc do siebie Małgorzatę Opczowską skoro centrala już jej nie chce. 

Myślę też że aktualne prowadzące „Kroniki" czyli między innymi Pani Nina Janus, Pani Beata Rzemieniuk, Pani Aleksandra Matyskiel, Pani Magdalena Choma i Pani Katarzyna Pisarek zdecydowanie powinny dalej być dalej uwzględnione w grafiku gospodarzy „Kroniki". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mniejsze wydania z newsroomu mi się podobają. Nie widziałem jeszcze w telewizji, ale pamiętam je z dawnych czasów. Były dużo bardziej atrakcyjniejsze dla oka niż te obecne z tego balona (nie wiem jak to nazwać) :) Mogliby trochę popracować nad scenografią w tym studio, bo to już amatorsko wygląda na dzisiejsze czasy.

Czołówka graficznie OK, wreszcie nie wygląda to na grafikę rodem z Amiga :D, ale podkład muzyczny średnio.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kirk napisał(a):

14 prowadzących na jeden program? To chyba już lekka przesada.

Nie jeżeli program będzie prowadzony na trzy zmiany a mianowicie poranną, popołudniową i główno-wieczorną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Akurat mniejsze wydania z newsroomu mi się podobają. Nie widziałem jeszcze w telewizji, ale pamiętam je z dawnych czasów. Były dużo bardziej atrakcyjniejsze dla oka niż te obecne z tego balona (nie wiem jak to nazwać) :) Mogliby trochę popracować nad scenografią w tym studio, bo to już amatorsko wygląda na dzisiejsze czasy.

Czołówka graficznie OK, wreszcie nie wygląda to na grafikę rodem z Amiga :D, ale podkład muzyczny średnio.

Scenografia studia nie jest taka zła. Wystarczy tylko wymienić ekrany z kilku na pojedyńcze i będzie OK. Co do newsroomu to wielgachne logo „Kroniki" z 2006 roku zdecydowanie powinno iść do wymiany. 

Co do czołówki to logo w nim zawarte wymieniłbym na powyższe (może też K jako tłem) a poza tym i tak wiem że dzisiaj wprowadzobe zmiany przetrwają tylko do 2026 lub 2027 roku. 

38 minut temu, Kirk napisał(a):

Jest 5 wydań w dni powszednie, 4 w weekendy. Do tego są one tak ustawione, że na dobrą sprawę wystarczyłyby dwie zmiany. Dlatego 14 prowadzących to jest jednak dość sporo.

Redakcja TVP3 Kraków ogarnęłols sprawę tak że młodsze prezenterki „Kroniki" wezmą wydania boczne na dwie zmiany a „gwiazdy" główne i wieczorne co moim zdwni. Idąc tym tropem 14 prowadzących spokojnie by się zmieściło przy podziale na trzy grupy po około 5 osób. Zakładając że cała wymieniona przeze mnie czternastka dziennikarzy prowadziłaby program podział byłby następujący:

08:00: Panie Magdalena Choma i Beata Rzemieniuk

Pan Piotr Wojdyło + 3 dodatkowych prowadzących 

14:45 i 16:30: Panie Małgorzata Opczowska, Aleksandra Matyskiel i  Katarzyna Pisarek

Panowie: Paweł Sroka i Paweł Chowaniec + 1 dodatkowy prowadzący (chociażby ten Pan który to po pracy w „Kronice" wrócił do prowadzenia teleturniejów na Polonii 1) 

18:30 i 21:30 Panie; Alicja Popiel, Magdalena Drohomirecka, Pani Dorota Rojek-Korzyna i Olimipia Górska

Panowie,: Jan Gabrukiewicz i Zbigniew Łuczyński

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie „Kuriera" a „Kroniki" jak już. Poza tym chyba redakcja krakowskiego ośrodka telewizyjnego chyba ma tak wielki sentyment do 2006 roku że zostawiło sobie w newsroomie plansze z tego okresu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej powiedział że jest ona przygotowana pod demontaż sieci TVP3 na rzecz większej niezależnośco ośrodków. Stąd powrót w ramach czołówki „Kroniki" dawnego loga ośrodka regionalnego z Krakowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Dzisiaj do prowadzenia „Kroniki" TVP3 Kraków po około 20 latach powrócił Jan Gabrukiewicz a więc dziennikarz który to 31 grudnia 1993 roku otwierał wraz Magdaleną Drohomirecką emisję ówczesnej Telewizji Kraków w ramach osobnego kanału. Styl prowadzenia przez niego programu porównałbym do „Wydarzeń" Polsatu w przypadku gdy ich gospodarzem jest Jarosław Gugała. 

Dodatkowo „Portal Medialny" ustalił że do nowej czołówki „Kroniki" wpleciono nie tylko dawne logo Telewizji Kraków ale i muzykę z identu tej stacji. Wspomniany portal też ustalił twórców zmian które to „Kronika" zaprezentowała w pierwszego dnia marca bieżącego roku: https://portalmedialny.pl/m/art/88879/kronika-nowa-czoowka-i-gospodarze-nowa-dyrektorka-tvp-krakow-chce-odbudowac-pozycje-stacji

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2024 o 13:15, Poland napisał(a):

Scenografia studia nie jest taka zła. Wystarczy tylko wymienić ekrany z kilku na pojedyńcze i będzie OK. Co do newsroomu to wielgachne logo „Kroniki" z 2006 roku zdecydowanie powinno iść do wymiany. 

Co do czołówki to logo w nim zawarte wymieniłbym na powyższe (może też K jako tłem) a poza tym i tak wiem że dzisiaj wprowadzobe zmiany przetrwają tylko do 2026 lub 2027 roku. 

Redakcja TVP3 Kraków ogarnęłols sprawę tak że młodsze prezenterki „Kroniki" wezmą wydania boczne na dwie zmiany a „gwiazdy" główne i wieczorne co moim zdwni. Idąc tym tropem 14 prowadzących spokojnie by się zmieściło przy podziale na trzy grupy po około 5 osób. Zakładając że cała wymieniona przeze mnie czternastka dziennikarzy prowadziłaby program podział byłby następujący:

08:00: Panie Magdalena Choma i Beata Rzemieniuk

Pan Piotr Wojdyło + 3 dodatkowych prowadzących 

14:45 i 16:30: Panie Małgorzata Opczowska, Aleksandra Matyskiel i  Katarzyna Pisarek

Panowie: Paweł Sroka i Paweł Chowaniec + 1 dodatkowy prowadzący (chociażby ten Pan który to po pracy w „Kronice" wrócił do prowadzenia teleturniejów na Polonii 1) 

18:30 i 21:30 Panie; Alicja Popiel, Magdalena Drohomirecka, Pani Dorota Rojek-Korzyna i Olimipia Górska

Panowie,: Jan Gabrukiewicz i Zbigniew Łuczyński

Podobno ośrodki regionalne nie mają pieniędzy, a Ty proponujesz jakiś absurdalny pomysł zatrudnienia 14 prowadzących do jakiegoś lokalnego serwisu informacyjnego. 🤣😂

Zmiana oprawy graficznej to też moim zdaniem niepotrzebna fanaberia. Poprzednia przecież była dobra i w miarę świeża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Poland napisał(a):

Chyba TVP3 Kraków nieco przestrzeliła ze zmianami w „Kronice" bo dzisiaj zmieniono kolor czcionki z czerwonego na niebieski który to w ogóle nie pasuje do oprawy graficznej programu. 

kolor.png

Tak wyglądają wspomniane przeze mnie korekty w praktyce. Na plus wypadło jedynie pogrubienie czcionki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...