Skocz do zawartości

Splitter dla Cyfry +


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jakie to dodatki mogłyby nie działać w przypadku spliterów, żeby nazwać wersję betą? Stopniowanie w tym przypadku jest trudne. Działa 1h to alpha działa 3h to beta działa 6h to RC a 24h to RTM? Może jeśli działa tylko we współpracy z samymi DSI87 to komuś się może przydać. A skoro działa to na jednym oprogramowaniu tak jakbyś chciał żeby działało na osobnym, to po co to rozdzielać. Wtedy trzeba by odpowiadać każdemu po kolei na pytanie "który soft mam wgrać?"

 

Piszesz "sam się zastanawiam jak to w ogóle wymyślili" wiec założyłeś że jest to niemożliwe, a okazuje się że w niektórych przypadkach działa to kilka godzin. Wydaje mi się, że od niemożliwe do 3 min to jest jednak spory progres.

 

Naprawdę przydaje mi się to ze działa w pojedynkę. Mam podłączone obok siebie Pace SD i Sagemcoma i jak nie potrzebuje TV w innym pokoju, a dziecko chce

Nickelodeon nie muszę kupować dodatkowego dekodera mogę użyć tego co dostałem od cyfry za darmo i nie muszę latać z kartą po chałupie. Mam więc podstawy, żeby stwierdzić, że dobrze, że jest taki soft i cieszę się, że wybrałem Clone+ a nie divISO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splitter bezprzewodowy to napewno wygodna rzecz,ale stosunkowo droga.Ja uważam,że skoro i tak trzeba dosyłać przewody z anteny do dekoderów dla innych telewizorów,to nie jest żadnym problemem dołączenie kabelków od splittera przewodowego.Mam od trzech lat najprostszy

za 109 zł z trzema kartami,działa doskonale,nie miałem ani jednej zwiechy.Kabel od anteny jest złączony z tym od splittera,że nawet specjalnie nie jest widoczny i to dochodzi do dekoderów....nieraz warto i taką opcję rozważyć.Oczywiście problemu Sagemcoma to nie rozwiązuje,ale i na to jest sposób.Trzeba przy przdłużaniu umowy brać MR po jak najniższej cenie.Clone+ jest za drogim urządzeniem i zwraca się dość późno, branie go dla dwóch tv jest wprost nieopłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam,że skoro i tak trzeba dosyłać przewody z anteny do dekoderów dla innych telewizorów,to nie jest żadnym problemem dołączenie kabelków od splittera przewodowego. Clone+ jest za drogim urządzeniem i zwraca się dość późno, branie go dla dwóch tv jest wprost nieopłacalny.

Gdy nie ma możliwości ułożenia kabla to bezprzewodowy to jedyny ratunek. Położona instalacja antenowa w dużym domu 10 lat temu kiedy nikt nie myślał o "własnym" multiroomie. Układanie kabli i przewierty przez ściany w "pięknie" odmalowanych pokojach z pewnością zniechęci do przewodowego splittera. W mieszkanku w bloku, gdzie wystarczy otwór do pokoju obok z całą pewnością nie jest problemem ale już kilka pomieszczeń na różnych poziomach .... Co innego, gdy ktoś planuje powazny remont lub buduje nowy dom to instalację można zrobić docelowo.

Clone+ nie jest drogą inwestycją przy 4 kartach, ponieważ to koszt niecałe 190 zł/kartę. I tak w ofercie Cyfry nie ma podobnego rozwiązania (4 niezależne tunery) więc nie można kosztowo tego porównać jak również określić czasu zwrotu inwestycji. A najważniejsze to to, że abonament 89 zł w podziale na 4 tunery wychodzi miesięcznie po ca. 22 zł. :brawo:

Wiem, że splittery przewodowe wychodzą taniej i nie ma problemów z zawieszaniem się ale ja nie mam problemów z "ryciem" po domu i z "rodzinką", której z pewnoscią by się to nie spodobało. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem,by taką opcję rozważyć mając na uwadze swój układ mieszkania, jako całości, i pokoi.U mnie właśnie jest opcja blokowa,stąd mój

wybór splittera przewodowego.Jeżeli ktoś rozprowadza sygnał dla powyżej dwóch pokoi i dla samodzielnych osób,to clone+ jest bardzo dobrym

wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś..... :smile:

W tej chwili wcale nie działa nawet w pojedynkę, od razu wyskakuje błąd karty. Soft 3.7.1.0 dwa Pace'y SD i Sagem SD, działają bez problemu. Dodam tylko że wczoraj działało, a nic nie grzebałem. Zaktualizowałem powtórnie soft i karty ale to nic nie dało.
Od wczoraj od godz 20.00 do dzisiaj do 18.00 na Sagemcom DSI87 i NBOX e2 było ok.Po ok 18.00 wywaliło błąd.Resety,odłączanie 2 deka nic nie dawały.Przywróciłem ustawienia fabryczne Clona+(ok 15 minut trzeba zostawić bez karty splitter), ponownie wgrałem 3.7.1.0 i.....Działa :D Troche dziwne...
U mnie bez zmian cały czas błąd karty.Serwer wyzerowałem,wgrałem powtórnie soft 3.7.1 i nawet nie "[beep]" mój sagem.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O uwaga nowe "cudo" od Firmy Pych,testujemy:

Program aktualizacyjny Clone+ Update v3.8.0.0 Data publikacji: 09.07.2012r.

Zmiany:

- aktualizacja sterowników.

- usprawniono współpracę z tunerem Sagemcom DSI87 (wersja BETA v3.0).

- usprawniono współpracę z systemami Conax, CryptoWorks, MediaGuard, Viaccess.

 

Oprogramowanie dedykowane dla platform: CYFRA+, Orange TP, TNK, SCT, Free-X, Theme-X i wielu innych.

 

Informujemy, iż w celu poprawnego działania urządzeń Clone+ należy zaktualizować oprogramowanie cyfrowych tunerów satelitarnych dostępnych w serwisach producentów.

 

W celu aktualizacji oprogramowania urządzeń Clone+ należy pobrać plik, a następnie postępować zgodnie z procedurą podaną w instrukcji obsługi.

Uwaga, przy uruchamianiu zainstalowanego programu automatycznie sprawdzana jest dostępność nowej wersji.

 

Wymagania systemowe:

- Microsoft Windows (32bit, 64bit) - 2000, XP, Server 2003, Vista, Server 2008, 7, Server 2008R2, 8 Preview

- zainstalowany .NET Framework 3.5 SP1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wychodzi na to, że spliter nie może pracować jednocześnie z kartą z CAID 100 i 1813. Dwa Sagemcomy - ok, Sagemcom i coś innego na Seca - błąd karty.

 

Wniosek: podłączać tylko Sagemcomy albo całkowicie z nich zrezygnować na rzecz własnych, normalnych tunerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami w PYCH powinni to testować zanim soft wydadzą, a nie posiadaczy CLONA wkurzać

Odnoszę wrażenie, że bardziej wkurzają posiadaczy DIVISO, ale pewnie jestem w błędzie :wink:

 

A tak poważnie, to czy ktoś testował CLONA w zestawieniu DSI87 + DSI87?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...